Jump to content

Kompaktkamera vājam apgaismojumam


KinDzaDza
 Share

Recommended Posts

Problēma sekojoša - nepieciešams bildēt izejošo preci, lai saņēmējs nevarētu "kačāt pravas" un teikt - es neesmu to preci saņēmis!

 

1) bildēšanas vieta ne visai labi apgaismota

2) preču uzlīmju teksta fonta izmērs 11 un 16

3) bildēšanas attālums ~ 1,5 - 2m

4) prece ir uz paletes - paletes augstums (max) 2m

5) bildēts tiek "no rokas"

 

Ir vajadzība, lai iegūtajos attēlos labi varētu saskatīt preču uzlīmju tekstu, neveltot īpaši daudz laika katrai fotogrāfijai bildēšanas brīdī.

Vēl nepieciešams:

1)WIFI

2)Li-ion akumulators

 

Bildēs auto režīmā.

p.s. Negribās arī iztērēt kaudzi naudas...

Max 400eur.

 

Link to comment
Share on other sites

ne visai labi apgaismota
teksta fonta izmērs 11
bildēšanas attālums ~ 1,5 - 2m
bildēts tiek "no rokas"

= Good Luck

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

No tāda attāluma potenciālai kamerai jābūt ar 16-20MPix un macro objektīva ar labu zibeni, tad varētu arī rezultātu sasniegt, ja vien bildētājs spēj nofokusēties tieši uz uzlīmi. 

 

Es teiktu, budžets par īsu, jo ārējie zibeņi nav lēti, bet ar iebūvēto uzrakstu pārgaismos un neko neredzēs. Varētu mēģināt ar kādu G sērijas canon + ārējo zibeni niekoties. 

Link to comment
Share on other sites

skolnieks_2

+, ja tā ir nolitkava, labāk skaties kko putekļu vai trieciendrošu...

tāpat to kameru nomētās utt.

Vai ja ir kāda standartizācija, liec kameru stacionāri ,savieno ar kompi, lai visas bildes automātiski lādējas pie katra pasūtījuma un miers.

Link to comment
Share on other sites

No tāda attāluma potenciālai kamerai jābūt ar 16-20MPix un macro objektīva

 

No 2 m attāluma neviens "vidusmēra" (50-100 mm) makroobjektīvs 11 fonta burtus nesaskatīs- tur drīzāk vajag kvalitatīvu (asu) teleobjektīvu ar ~200 mm garajā galā  vai 180 mm makroobjektīvu. 

Tātad reāli prasās pēc spoguļkameras ar teleobjektīvu un ārējo zibspuldzi.

400 Eur budžets pat sākumlīmeņa spogulenei būs "pa īsu". 

Pat nezinu, ko uzreiz ieteikt. Jāpapēta un jāpadomā.

 

P.S. Eksistē arī lielā sensora (1") advancētās kompaktkameras ar kvalitatīvu iebūvēto telezūmu un Wi_Fi, piemēram Sony RX-10, bet tur minētais cipars ir jādubulto. 

 

  https://www.dpreview.com/reviews/sony-cybershot-dsc-rx10 

 

  https://www.bhphotovideo.com/c/product/1009156-REG/sony_dscrx10_b_cyber_shot_dsc_rx10_digital_camera.html

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Pirmkārt - ierīko atbilstošu apgaismojumu. Tas ir svarīgākais šajā pasākumā.


 

 

bildēt izejošo preci, lai saņēmējs nevarētu "kačāt pravas" un teikt - es neesmu to preci saņēmis!

Te nu man nepaliek skaidrs, kā bilde Tavā noliktavā var pierādīt, ka klients kaut ko ir vai nav saņēmis

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man izskatās, ka šeit cilvēks cīnās ar sekām, nevis problēmas iemeslu...

 

Lai nu kā, tehniski šo realizēt būs oiii cik grūti. Pie tam noteikti nebūs garantija, ka tieši konkrētajā gadījumā, kad ir kašķis, bilde būs lietojama.

Labots - rubb
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Es ļoti labi saprotu, ka par dubultu budžetu un vairāk var iegūt labu kameru, BET kādu kameru Jūs ieteiktu par šo budžetu, tāds bija jautājums?  :) 

Link to comment
Share on other sites

Tu vispār lasi, ko raksta? Kameru pērc dajebkuru +/- sakarīgu budžeta ietvaros. Galvenais - apgaismojumu nopērc.

Link to comment
Share on other sites

Var nopirkt prožektoru (vai vairākus) un būs labs apgaismojums.

 

Ieteiktu pašam pamēģināt kaut ko nobildēt, saprast, kur ir problēmas un tad piemeklēt atbilstošu variantu vai pacelt budžetu. Mēs jau nezinām, kas un kādos apstākļos tiks bildēts. Turklāt cilvim ar trīcošām rokām un nodzertu seju palīdzēs tikai statīvs.

Link to comment
Share on other sites

2) preču uzlīmju teksta fonta izmērs 11 un 16 3) bildēšanas attālums ~ 1,5 - 2m

  Nefantazē. Lai labi saskatīti 11 izmēra fontu bildējot no 2 m - vajag:

1. Labu apgaismojumu, vai zibspuldzi un iespēju visu saregulēt manuāli, lai tā uzlīme ar kodu nebūtu tukšs, balts plankums.

2. Kameru ar kvalitatīvu objektīvu un sakarīga izmēra matricu (lai vispār tie sīkie burti būtu burti, nevis melnu pikseļu pleķis).

3. Kameru ar ātru un precīzu autofokusu ("ziepjutraukiem" ar to ir kā ir).

Vēl nepieciešams: 1)WIFI

 Neorientējos "ziepjutraukos", bet pat ne visās DSLR šāda iespēja ir.

  Katrā ziņā, pasākums par 400 naudiņām ir bezcerīgs.

Labots - raiviic
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

skolnieks_2

Es domāju, ka cilvēks reāli sarežģī procesu...

Sākat uz kastēm drukāt ar lielākiem burtiem, pieliec vēl 2 dienasgaismas spūldzes apgaismojumam un bildē ar to pašu powershot canonu vai tamlīdzīgi. 

Labots - skolnieks_2
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nezinu, cik liela ir tā autora bildējamā šilte, bet intereses pēc ātrumā uzbildēju ar savu mazo ziepi Verbatim DVD kārbiņu, 14,5x 13 cm izmērā, fonts ir noteikti smalkāks par 11. Attālums ap 2 m.

Nav nekas izcils, bet visu var salasīt.

 

  Verbatim-kaste.jpg

 

Ziepis- Fuji F550, 24-360 mm.ekv. objektīvs, iebūvētā blicene tiešā tēmējumā.

Sensors bik lielāks par ziepju standartu (1/2" pret parasto 1/2,3" 

P režīms, 1/60, f 5,6., "no rokas".

Fokusa attālumu EXIF rāda 53,6 mm, bet tam negribētos ticēt- piezūmēju diezgan stingri, līdz pilnam kadra aizpildījumam.

 

 https://www.dpreview.com/products/fujifilm/compacts/fujifilm_f550exr

 

Tātad tā nav neiespējamā misija, tikai ziepis diezgan nedroši un ilgi fokusējās, ass bija tikai 1 no 3 kadriem - tātad darba rezultāts nebūs prognozējami stabils.

 

Wi-Fi šamējam nav- tātad jāmeklē alternatīva un jāeksperimentē.   

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Long John

Tu to pašu aparātu iedod nobildēt cilvēkam, kurš vispār neprot to darīt  :)  Tur asums būs labākā gadījumā 1 no 20 gadījumiem. Ja uzlīme būs uz kāda neregulāras formas objekta, tad fokuss vispār var aizpeldēt uz citu vietu.  

Link to comment
Share on other sites

Visticamāk, tas kurš fotografēs, pēc tam nemaz netaisīsies pētīt rezultātu. Paķers to no plaukta, nospiedīs pogas un nosviedīs atpakaļ. Ir tur fokuss, nav, who cares. Pie tam uz mazā ekrāniņa tāpat to nevar noliktavā saprast.

Link to comment
Share on other sites

Es vismaz izveicu konkrētu un uzskatāmu eksperimentu, nevis abstrakti filozofēju par neiespējamo misiju, kā vairums šeit... :yahoo:

Katrā ziņā, var saprast, ka tas nav gluži neiespējami ar ziepi, kuram ir bik lielāks sensors un zūms, kā galīgiem lētučiem.

Par pārējo nevar dot gatavas receptes- vajag provēt!

Un neprašas takš var apmācīt- nedomāju, ka tāda bildēšana ir daudz sarežģītāka par noliktavas iekrāvēja vadīšanu..:)

 

 

P.S. Ienāca prātā- vai nevar šim mērķim izmantot kādas specializētas uzlīmes ar strīpu kodu un rokas skanerīti?  

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Long John

Es arī nefilozofēju un zinu, kas notiek tad, kad iedodu savu kameru nobildēt sevi ar kādu kopā :) Lielā vairumā gadījumā ir šausmas. Es neticu, kas noliktavas džeks būs advancēts bildētājs, bet nu var paveikties. 

Link to comment
Share on other sites

Man ir aizdomas, ka šo uzdevumu parasts telefons + Ķīniešu LED lētais foto lukturis tīri labi var paveikt un nav tur nekāda ūber kamera vajadzīga. Izdevumi līdz 50 EUR.

Link to comment
Share on other sites

x_rays, cerams, ka ievēroji "misijas nosacījumus"?

Ar telefonu- jāpielien tai šiltei praktiski klāt, bet paslinkais (sorry-steidzīgais) autotrs grib bildēt, nepaceļot pēcpusi... :yahoo:

 

 

 

2) preču uzlīmju teksta fonta izmērs 11 un 16
3) bildēšanas attālums ~ 1,5 - 2m
4) prece ir uz paletes - paletes augstums (max) 2m
Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Patiesībā nav skaidrs, autors grib bildēt (pievilkt) tikai to uzlīmi, vai visu uz paletes esošo preci pilnā izmērā un - kādi šajā gadījumā preces gabarīti.  Pirmajā variantā tiešām pat ar ne gluži mazākās matricas ziepi ar zūmu un ar netrīcošām rokā var pietikt, otrajā, ja būs jāsalasa teksts (protams uz monitora to uzlīmi pietuvinot) no apmēra,  100x100cm objekta  - nekas labs tur nebūs.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

zinu, kas notiek tad, kad iedodu savu kameru nobildēt sevi ar kādu kopā Lielā vairumā gadījumā ir šausmas.

 

Samērā precīzi - man ir ļoti līdzīga pieredze. Arī ar ziepi vai telefonu bildes ir samērā normālas, izņemot tās (~70%), kur ir kādam palūgts, lai nobildē mani. :D Noraustās roķele un gatavs. Verķis var būt lēts un pietiekošs, bet ja izpratnes un kaut nelielu iemaņu nav, tad būs bēdu ieleja (arī ar padārgu verķi).

Labots - Racer
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ar telefonu- jāpielien tai šiltei praktiski klāt, bet paslinkais (sorry-steidzīgais) autotrs grib bildēt, nepaceļot pēcpusi..
 

 

Nu tad naksies piepirkt no alibabas vēl kautkadu ķīniešu štruntu telekonvertoru, ko pielipināt pie tā teļepona. Nu ja tiešām ir problēmas klāt pieiet. Kvalitāte jau netiek prasīta un fotoizstādēs diez vai piedalīsies :D

Link to comment
Share on other sites

Mani māc pamatota skepse, par to, ka tas ķīniešu mēsls kopā ar teļepona peļacs izmēra objektīviņu un mazo sensoriņu spēs dot pietiekamu izšķirtspēju, lai no 2 m attāluma dabūtu bildi, kurā var droši salasīt 11 fonta textu...:(   

Link to comment
Share on other sites

 

 

Mani māc pamatota skepse, par to, ka tas ķīniešu mēsls kopā ar teļepona peļacs izmēra objektīviņu un mazo sensoriņu spēs dot pietiekamu izšķirtspēju, lai no 2 m attāluma dabūtu bildi, kurā var droši salasīt 11 fonta textu...
 

 

GarJāni, dos, tik operatoru vajag atbilstošu, bet tas ir samērā nereāli...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Operatoram vai nu piečuku pie algas, ja labi, vai 20 nost, ja sūdīgi, un viss būs ātri atrisināts.

 

Esi sveicināts uz planētas Zeme un valstī Latvija. Ja Tev ir ilūzijas, ka atradīsi kādu, kurš pat ja nejēdz, bet izpildīs to, kas ir jādara, tad varu Tevi apbēdināt - grūti tādus atrast. 

Link to comment
Share on other sites

Nu es nedomāju, ka ir tik traki. Gan jau ka var kādu puslīdz sakarīgu seju piemeklēt, pat ja nu gadījumā kolektīvā 95% ir deģenerāti :D  Tad jau drīzāk rodas jautājums, ko tāds kolektīvs meklē biznesā.

Link to comment
Share on other sites

Galaxy note 4 diezgan labi bildē sliktā gaismā pat bez zibens. Bildes automātā met uz dropbox. 

Link to comment
Share on other sites

Long John

Smii

Uzmanīgāk paskaties autora nosacījumus sākumā.

Neviens telefons nespēj "pievilkt" sīku tekstu no 2 m attāluma!!

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...