Jump to content

LMT interrnets un tā problēmas


skolnieks_2
 Share

Recommended Posts

kaut ko tu jauc. publiskā, reālā, adrese tev ar v6 ir. lokālo dhcp poolu tas galīgi neiespaido.

Link to comment
Share on other sites

jo ierīces mac adrese piedalas tajā v6, lokāli jau vari konfigurēt kā vēlies.

Link to comment
Share on other sites

DjUbuntu

 Loģiski, IPv6 nav NAT, katram devaisam sava adresīte, hz par lmt bet klasiski jādod ir /64 (t.b. 2^64 pakāpē) IP adreses uz katru LAN. 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Lmt standartā dod ipv6 /64 publisko bez nat  bet caur firewall pa to 1eur tu nopērc to ka viņi fw atļauj no ārā tik klāt savai ipv6 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
(labots)

Paspārdīšu mironi :D

Izskatās, ka manas "privātās" attiecības ar LMT pēc 25 gadu "kopdzīves" būs beigušies.

Viņi jau ļoti centās, bet nu nesanāca, mājās kā nevarēja man nodrošināt labu internetu, tā nevarēja.

Vakaros labi ja 20Mbps. Un tas vai ar jumta antenu, vai mikrotik verķi. Un ar tādu ātrumu viņu TV žagojas. Lai gan tajā pašā laikā, pat kāds youtube sec vietiņu varēja izsist FHD kvalitātei. Kaut ko nedaudz pirms mēneša man viņi nedaudz uzlaboja, žagošanās palika retāka.

Bet es paskatījos, kas notiek bērniem telefonos ar bites pieslēgumu. Tur vakarā 40Mbps telefonā. LMT telefonā tai pašā laikā 5Mbps. Par LMT rūteri ar jumta antenu jau minēju, tur kādi 20Mbps.

Tornis man faktiski tiešā redzamībā 850m (Vaivaru RC)

 

Bites rūteris (kaut kāds sojalinks, bet, laikam, tas pats hujavejs) uz palodzes vakarā arī dod 40Mbps. Šorīt ieliku karti mikrotikā uz jumta. Tagad ir DL 80+ un kādi 40 UL. Skatīšos, kas vakarā.

 

Bija arī man ciemas kaut kad viņu pārstāvis 5G mēģināt, bet neiedeva, lai gan redzēju, ka tur bija kādi 100Mbps, bet nu nedeva, jo, laikam, tīri signāls pa zemu.

 

 

Un vēl, tagad maksa būs apmēram 2x mazāka par visu

Cerams, pēc "medusmēneša" ātrums pēkšņi nekritīs :D

 

Kaut kā tā.

Labots - ju
DL/UL
Link to comment
Share on other sites

Tev uz augšu ir 2x vairāk kā uz leju? :diablo:

Link to comment
Share on other sites

Pirms 35 minūtēm , ju teica:

Izskatās, ka manas "privātās" attiecības ar LMT pēc 25 gadu "kopdzīves" būs beigušies.

Bet es paskatījos, kas notiek bērniem telefonos ar bites pieslēgumu. Tur vakarā 40Mbps telefonā. LMT telefonā tai pašā laikā 5Mbps. Par LMT rūteri ar jumta antenu jau minēju, tur kādi 20Mbps.

Tornis man faktiski tiešā redzamībā 850m (Vaivaru RC)

Bites rūteris (kaut kāds sojalinks, bet, laikam, tas pats hujavejs) uz palodzes vakarā arī dod 40Mbps. Šorīt ieliku karti mikrotikā uz jumta. Tagad ir UL 80+ un kādi 40 DL. Skatīšos, kas vakarā.

Nesaprotu par ko brīnīties. Ka LMT nevelk slodzi?  Tas taču ir normāli.

Gribi normālu netu, pats saproti izvēli... 

Link to comment
Share on other sites

kellerman

Lauki ir lauki, pilsēta ir pilsēta. Man laukos vienmēr viss ir kārtībā ar ātrumiem.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 30 minūtēm , jema teica:

Tev uz augšu ir 2x vairāk kā uz leju?

Ai sajaucu. Salabošu.

Lai gan ar LMT tā bija normāli, ka uz DL bija ~2x mazāks kā UL.

Pirms 3 minūtēm , kellerman teica:

Lauki ir lauki, pilsēta ir pilsēta.

Tas fakts, pie sievas vecākiem Lonē arī ar telefonu tuvuu 100, tā pat Slokā pie tēva. Lai gan, te pat pie Asaru bodes (tur arī ir tornītis), tur vakarā netālu samēriju 80.

Link to comment
Share on other sites

kellerman
Pirms 24 minūtēm , ju teica:

Tas fakts, pie sievas vecākiem Lonē arī ar telefonu tuvuu 100, tā pat Slokā pie tēva. Lai gan, te pat pie Asaru bodes (tur arī ir tornītis), tur vakarā netālu samēriju 80.

Maksimālais 260/50. Kad ir liela noslodze, tad 100/50 . Parasti 150-200 uz leju. Uz augšu nemainīgs.

Link to comment
Share on other sites

Pats personīgi esmu redzējis ka operatori var ierobežot klienta interneta ātrumu.

 

Pat nesen Tele2 iedeva 5g kasti testam. Bija down 80 jebkurā laikā.

Testa ierīce jāatdod un jaņem cita.

Ieslēdzot citu ātrums uzreiz 40 max.

Pat pieliekot anntenu nekas nemainās. A tas 80 bija uz palodzes bez anntenas.

 

Kautkad sen LMT ierobežoja ātrumu ja mēnesī gāja virs kautkādiem 200 vai 300GB. Tad laikam nokritās down uz 10

Link to comment
Share on other sites

raiviic
1 stundu atpakaļ, ju teica:

Tagad ir DL 80+ un kādi 40 UL. Skatīšos, kas vakarā.

 Tas, kamēr arī citi tuvumā esošie "vājinieki" nepārcelsies uz Biti - vienkārši šobrīd pie LMT ir daudz vairāk.  Man ir iespēja izmantot LMT un Tele2 - vakaros abi gliemeži, naktīs lido. Par tranu nezinu, nav mēģināts.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 39 minūtēm , raiviic teica:

Tas, kamēr arī citi tuvumā esošie "vājinieki" nepārcelsies uz Biti

Tas, protams, ir risks.

Tad, beidzot, būs jāmēģina starlink. Vai varbūt tet saņemsies, un pārvilks te optiku kapara vietā.

Link to comment
Share on other sites

Par Jūrmalu nav informācijas, citur, kur Bite jau ieslēgusi 5G ātrumi ir 200-500, reizēm un vietām pat 700+.

Link to comment
Share on other sites

Mõbijs

A kas kaparam vainas? Man ir šādi:

 

speedtest.PNG

tet.PNG

Viss ir nemainīgi stabili, bez limitiem un ierobežojumiem. Vsi 3 TV strādā normāli. Nu labi - UHD kanāli (divi) nerāda, pofig.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Mõbijs teica:

A kas kaparam vainas? Man ir šādi:

Kapara  īpatnība šādus ātrums var nodrošināt tikai esot tuvu pie "sadales" un ar labiem kabeļiem.
Salīdzini šājas 3 adresēs piedāvātos ātrumus un pakalpojumus:

image.png.bc97537b45ccedf02e8790f4c1a07fca.png

Link to comment
Share on other sites

Pirms 18 minūtēm , Mõbijs teica:

A kas kaparam vainas?

Jābūt tuvāk par 1 km, no sadales un tas lattekekoma lopiskais cipars par internetu, divi šķēršli, tas par privātmājās, kur optika tur jau viss ir ok

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 33 minūtēm , Mõbijs teica:

A kas kaparam vainas

Tad, kad skatījos, man tur bija piedāvājums DSLam tikai ar 10Mbps. Iespējams, te kas vecs. Jo ievilka jau kaut kad ap 2002. gadu. Nezinu.

 

bite pat kaut kur uz plauktiņa starp grāmatām . Neatceros, ka LMT te tik labi bijis. Cerams, nepiegriez;is kaut ko :)

image.thumb.png.257434ac0666cedf5f9831853f12f050.png

Šis ar LMT rūteri logā

image.thumb.png.80c79d0e279989a6fc69b70aa554ca22.png

Mani sāk mākt aizdomas, ka kaut kas ar to LMT rūteri nav tik labi, jo es biju ielicis arī to LMT kartīti bites dotajā rūterī (izrādās, tas ir bez ierobežojumiem :) ), un tur pat logā bija pie 20Mbps.

Link to comment
Share on other sites

Piespraudu bitei āra antenu. Ja būs vakarā kaut vai :2 , tad jau būs labi, jo tas būs līdzšinējais LMT maks.

image.thumb.png.07fa39b4b816865d3c0e0e994248b416.png

Link to comment
Share on other sites

VArbūt tev šis rūteris LTE18 uztur un izmanto 4 kanālus, apskatīties tehniskos datus, jo SXT ir LTE6 un izmanto 2 kanālus, paskaties aprakstus,

Link to comment
Share on other sites

Mõbijs

TET mājaslapā ievadītā adrese ne vienmēr uzrāda patiešām pieejamos pakalpojumus. Man bija tāpat - kad pirms 6 gadiem pārcēlāmies uz šejieni - tet viņu mājaslapā piedāvāja tikai VTV. Bija Bites mobilais i-neta pieslēgums, paņēmām Shortcut TV - viss raustījās un klučojās. Aizgājām uz apkalpošanas centru atgriezt to štrunta kašteli un uzjautājām par kaparu. Izrādījās, ka ir pieejams. No sākuma bija līdz 40 megabitiem, pagāšruden zvana un prasa - par papildus divīti ņemsiet +20 megabitus? Vot i lūdzu. Privātmājā tas šobrīd ir labākais pieejamais pieslēgums. Pieņemu, ka pa 177 var precīzāk uzzināt kas un kā.  Sliktākajā gadījumā - KAC.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , jema teica:

izmanto 4 kanālus

Tam tornim tikai 3 frekvences. 

Link to comment
Share on other sites

raiviic

Ja reiz te par rūteriem ieminējās. Nav kāds salīdzinājis MikroTik Chateau 5G, Zowee H155-381 5G CPE 5 un GHTelcom 5G CPE Pro 3, kurus tagad piedāvā vismaz Tele2?

Specifikāciju palasīju, visi izskatās lietojami, vismaz mājas apstākļos ar 1 stacionāro, bet kas zin, kā realitātē.

 Pamazām domāju par 5G, jo Tele 2 tornis turpat puskilometru un no loga labi redzams, LMT gan tālāk, kaut zonu, tiesa ne labāko, viņu kartē uzrāda. Gribu pirkt uzreiz, ne ar 2 gadu līgumu, lai mierīgi varētu pamainīt operatorus bez lieka čakara.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mõbijs said:

A kas kaparam vainas? Man ir šādi:

Jā, kaparam nav ne vainas :) Ja nav pieejama optika... 

14449550647.png

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, jema teica:

VArbūt tev šis rūteris LTE18 uztur un izmanto 4 kanālus,

Nu jā, tornī ir tikai 1, 3, 7 joslas.

Pašā rūterī īsti neredzu, ko šamais tur dara, rāda tikai vienu joslu, bet tas ir b628-350

It kā jau LMT dotajam B818-263 vajadzēja būt labākam. Kā ar mikrotik to, nezinu.

 

Link to comment
Share on other sites

JU tad tu nedabūji vēl sxt lte no jemas? 

 

Prieks ka Bite ir labāka. Viņi visā jūrmala visu ir nomainīju no huawei uz erricons tehniku. Varbūt Tev ir kāds 5g Telfons varbūt tur jau ieslēgt es 5g bitei ir? 

 

Bet ļoti dīvāni ka lmt tiiik slikti. Un dīvaini ka viņi reāli nelabo situāciju. 

 

@raiviic kurā pilsētā esi? Varbūt tele2 tur tika 700mhz 5g pašlaik?

Lte/? daļa abiem ir ļoti līdzīga maz, atšķirību. Ātrumi pa vadu būs gandrīz vienādi. 

 

Mikrotik vairāk paramaterus var redzēt labāk noregulēt utt." Huawei " ir labāks wifi jo ax kas dod reālu ieguvumu. 

 

Atkarīgs cik ļoti gribas visu konfigurēt monitore utt. Ja vienkārši gribas internetu ņemam huawei,. Iesaku paskaties ss / fb / banknote tos 5g modemus. Uz ziemas svētkiem tele2 darbinieki dabūja dāvanas un tirgoja pa 150e jaunus. Ieteiktu paskaties tur un nemaksāt 500+ par modemu. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 15 stundām , jema teica:

Jābūt tuvāk par 1 km, no sadales un tas lattekekoma lopiskais cipars par internetu, divi šķēršli, tas par privātmājās, kur optika tur jau viss ir ok

 

Tieši tā man ir tet dsl 700m un max pašlaik ir 40. Ieslēdzam itv un 30 paliek.. Tas viss pa 24 eur.. Nav jau super dārgi ja salīdzina ar Igauniju Lietuvu, Slovākiju. Bet tomēr liekas nu tā tā.. 

 

Pašlaik Jebkurš Mobilais Alūksnes ir 70+mbps  pat vakarā. Oks noteikti ir sliktākas vietas  bet tā vidēji. Bite vispār spridzina jo jaunais erricon tornis pa logu redzams 500m sektors tieši pret māju. Ar lte 450mbps iet. Gaidu kad būs 5g tad arī viss 1gbps. Tad pat optiku vairs nevajadzēs. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , DJWoX teica:

Bet ļoti dīvāni ka lmt tiiik slikti. Un dīvaini ka viņi reāli nelabo situāciju. 

Nu viņi jau centās, es neko nesaku, bet tas Vaivaru tornis viņiem, laikam, reāli pilns, tā sanāk. Līdz ar to, grozies kā gribi, nekas tur nevar sanākt. Un 5G viņi negribēja dot, laikam, reālais signāls par vāju. Pie tam, nebūtu brīnums, ka 5G noēd kopējo plūsmu, iespējams, tam pat ir kāda prioritāte.

Bite šorīt

image.png.8242ec25681761d7fe43fad60a9904b1.png

 

Vakar vakarā DL bija ap 140.

 

Bitei, te izskatās, ka 5G pašlaik vēl nav Jūrmalā vispār, bet man pietiek tagad ar to, kas ir.

 

pirms 4 stundām , DJWoX teica:

JU tad tu nedabūji vēl sxt lte no jemas?

Jā ir, bet kaut kā ar to bites doto rūteri un jumta antenu iet labāk, nezinu kāpēc. Tā ka sxt lte ir pieejams.

Link to comment
Share on other sites

binary
pirms 5 stundām , DJWoX teica:

Ja vienkārši gribas internetu ņemam huawei,. Iesaku paskaties ss / fb / banknote tos 5g modemus. Uz ziemas svētkiem tele2 darbinieki dabūja dāvanas un tirgoja pa 150e jaunus. Ieteiktu paskaties tur un nemaksāt 500+ par modemu. 

Toreiz forumā kāds apgalvoja, ka viņus tirgo par €100 :D

 

Es mazliet pasekoju līdzi:

* https://www.ss.lv/lv/electronics/computers/hubs-switch-routers/today/

https://veikals.banknote.lv/c/datortehnika/tikla-iekartas (kreisajā sadaļā jāliek filtru uz cenu)

* https://www.andelemandele.lv/search/?search=huawei#range:all/order:created

Pēdējā laikā ļoti reti parādās tie huawei modemi, cena tuvāk 200-250 eur.

 

Nez, ir kaut kāds veids, kā noskaidrot, vai konkrētam tornim (Tele2 manā gadījumā) ir 5G, ja nav pieejama neviena 5G iekārta?

Link to comment
Share on other sites

binary
(labots)

Tā karte tiek regulāri atjaunota? Kā tornī parādās 5G (kaut vai kaut kādā testa režīmā), tā uzreiz ir arī kartē? It kā "Attīstība 2021/2022", gan jau šā gada uzlabojumi nav parādīti, varbūt pat par pagājušo gadu ir tikai daļēji.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

(labots)

TIeši tā Tur nav pati jaunāka Info Viņu kartē ir 5G atjaunots (Beidzot pusgadu nebija atjauninajumi ) Bet šādu karti viņi slēpj pašam jātaisa.  :D

un tagad var izķsirt 3500mhz (Tumšākais)un 700mhz (Gaišākais) 5G. kas ir liels pluss

Bet šeit Trūkst pēdejo torņu Rūjienas /Smiltens un vēl kkā..

 

 

image.thumb.png.12a139cb08f8e3941806f1c0de337a19.png

 

"Nez, ir kaut kāds veids, kā noskaidrot, vai konkrētam tornim (Tele2 manā gadījumā) ir 5G, ja nav pieejama neviena 5G iekārta? "

Zvanot uz helpdesk

Vai arī samsung service menu skatīties vai ir 4t4r MIMO tornim.. B1B3B7

SXT LTE cat6 modēms ir vājā vieta.. nevar tik labus combo salikt :(

 

Tas biju es kurš pa 100e redzeja bet mjā atri izbeidzās..

Labots - DJWoX
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Jainit
pirms 5 stundām , ju teica:

Jā ir, bet kaut kā ar to bites doto rūteri un jumta antenu iet labāk, nezinu kāpēc. Tā ka sxt lte ir pieejams.

Varbūt tāpēc, ka tam MT sxt ir tikai 10/100 Mbit Ethernet ports, līdz ar to ar to, lai arī kāds modēms (cat4 vai cat6) tur būtu, tev vairāk kā 100 Mb/s neredzēt.

Link to comment
Share on other sites

Šis vispār no ražotāja puses jocīgi. Cat6 modems atbalsta līdz 300mbit/s, bet no Lan tikai 100 dod ārā..

Link to comment
Share on other sites

binary
Pirms 27 minūtēm , DJWoX teica:

un tagad var izķsirt 3500mhz (Tumšākais)un 700mhz (Gaišākais) 5G. kas ir liels pluss

Lauki pie Baldones, līdz tornim kādi 3.6km. Pats esmu nosacīti klajumā, bet starp mani un torni - meži. Tornis gan varētu būt tādā kā kalnā.

Šobrīd DL ātrums ir robežās no 10 līdz 60 Mbps ar Huawei B535. Bet nu pietiek aizķert rūteri (pabīdīt burtiski par centimetru vai pagriezt mazliet citā leņķī), lai lietojama interneta vietā būtu 1-2 Mbps.

Pēc cellmapper datiem konkrētajam tornim uz 4G ir "Bands 3,7,20", 5G vispār neuzrāda. Spriežot pēc Tevis liktās kartes, man varētu būt pieejams 700 MHz variants. Tad jau ar normālu 5G varētu būt stabilāks un/vai ātrāks internets.

Pirms 53 minūtēm , DJWoX teica:

Vai arī samsung service menu skatīties vai ir 4t4r MIMO tornim.. B1B3B7

Nav man samsunga. Ir Huawei B535 rūteris un pavecs Xiaomi telefons.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Jainit teica:

Varbūt tāpēc, ka tam MT sxt ir tikai 10/100 Mbit Ethernet ports

Bija tādas aizdomas. Paskatījos, tiešām.

 

@binary nevajag SXT LTE6 ;)

Link to comment
Share on other sites

uldise

ja tiešām tie 100Mbit ir šaurā vieta, kā bija pie manis, tad jā. bet noteikti ir vietas, kur par 100Mbit var tikai sapņot..

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...