Jump to content

LMT interrnets un tā problēmas


skolnieks_2
 Share

Recommended Posts

binary
(labots)
pirms 1 stundas , ju teica:

@binary nevajag SXT LTE6 ;)

Paldies par piedāvājumu, bet diez vai gribēsies mainīt Cat7 uz Cat6 :)

Ja reiz jāapgreidojas (un vēl par maksu; līdz šim man visi rūteri bijuši "bezmaksas"), tad laikam gribētos tomēr uzreiz uz kaut kādu 5G variantu.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Es domāju Baldones pusē no T2 5G redzēsi tuvākaja pusgadā.

Un tieši tāpec 5G rūteris būtu labi..

domāju ka ātrumi vidēji varētu būt ~~200mbps lejā/40mbps augšā. TĀ man bija Buļļuciemā pie paziņas. tas ir ja neuzliek n78 3500mhz .. bet kas zin..

 

Link to comment
Share on other sites

binary
Pirms 2 minūtēm , DJWoX teica:

Es domāju Baldones pusē no T2 5G redzēsi tuvākaja pusgadā.

Kas tad īsti bija tie zaļie pleķi tavā kartē? Biju iedomājies, ka tās ir vietas, kur 5G jau ir pieejams (manā gadījumā gaiši zaļš, 700 MHz).

Link to comment
Share on other sites

raiviic
pirms 13 stundām , DJWoX teica:

kurā pilsētā esi? Varbūt tele2 tur tika 700mhz 5g pašlaik?

Vismaz skatoties tavā kartē, ir tikai tas tumšais, ne pārāk liels, bet manu lokāciju pārklāj. Bet tā kā no loga uz netālo torni nekas netraucē - jābūt OK. Laikam jau būs jāņem, jo manā lokācijā ne kabelis, ne optika nespīd, vismaz tuvākajā nākotnē (nē nu par kādu 4 - 5 ciparu skaitli gan jau pievilktu:jump:).

Link to comment
Share on other sites

inteens
pirms 4 stundām , DJWoX teica:

Nez, ir kaut kāds veids, kā noskaidrot, vai konkrētam tornim (Tele2 manā gadījumā) ir 5G

Aizčāpot līdz tornim un apskatīt dabā. Pa manam, 5G ir mazas četrkantainas kašteles, ja kļūdos, atvainošanās no manas puses.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , raiviic teica:

nē nu par kādu 4 - 5 ciparu skaitli gan jau pievilktu

Man tet , rajonā kur būtu jāpārvelk esošajās caurulēs, palūdza 12k. Es pieklājīgi atteicu.

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , DJWoX teica:

Vai arī samsung service menu skatīties vai ir 4t4r MIMO tornim.. B1B3B7

Kā to service menu var aktivizēt?

Link to comment
Share on other sites

(labots)
pirms 5 stundām , inteens teica:

Aizčāpot līdz tornim un apskatīt dabā. Pa manam, 5G ir mazas četrkantainas kašteles, ja kļūdos, atvainošanās no manas puses.

Tele2 torņiem kur ir tikai 700mhz 5G.

 

Antenas 1:1 ir kā 4G neko īpaši savādku nevar pateikt. ja ir bildes no tā kā bija tad var pateikt un salīdzināt..

 

Bitei un LMT jā ir pamanāmaki šādi te n78 mazāki blakus moduļi.. 3500mhz

O2 UK Ericsson 5G Layouts: 8T8R ERS 8823 and Massive MIMO AIR6488. With  schematics, 4G field testing - YouTube

 

Baldonē patiešām ir 700mhz n28 5G Tele2..

 

image.thumb.png.1e351e24633d154ac46c1a7b5796d24b.png

 

Varat izmantot šāda te veidā :)

 

https://vesture.dodies.lv/#m=11/56.74576/24.53796&l=J/-cseyJuYW1lIjoiVDIiLCJ1cmwiOiJodHRwczovL3dtczIua2FydGVzLmx2L1RFTDIvd2dzL1RFTEUyRzUve3p9L3t4fS97eX0ucG5nIiwidG1zIjpmYWxzZSwic2NhbGVEZXBlbmRlbnQiOmZhbHNlLCJtYXhab29tIjoxNywiaXNPdmVybGF5Ijp0cnVlLCJpc1RvcCI6dHJ1ZX0=

 

 

@Racer MIMO RI jābūt vairāk par 2 un jabūt slodzei fonā..

 

@raiviic nu tad jāņem testa pieslegums no tele2 un jānovērtē. Bet pa pilno cenu es nepirktu 5G rūteri .. tas Personīgi Binayr tāpat.

 

Labots - DJWoX
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tele2 kartē https://www.tele2.lv/karte/ 5G opcija ir bijusi visu laiku -noslēpta.
Lai  piekļūtu, ievadam jebkādu adresi - būs 4G izklājums, tad pārlūkā jāatver koda labošana, jāatrod 5G elements blakus 4G un jānodzēš stils display:none

image.png

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

(labots)

visi dati nāk no vienas vietas man bija vieglāk šādi te😆 https://wms2.kartes.lv/TEL2/wgs/TELE2G5/{z}/{x}/{y}.png

 

jo tad es varu salīdzinat ar LMT, uztaisīt augstuma līknes DVM ieslegt utt. labāk izprast

 

Bet jā uz dižiem brīnumiem neceru jo 10mhz plats  5G ir tāds tāds.. jo LTE pašlaik ir 20+20+20+10mhz var.. Tik cik vakaros mazāk nosēžas.. 5G

 

Labots - DJWoX
Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , DJWoX teica:

MIMO RI jābūt vairāk par 2 un jabūt slodzei fonā..

Nu tas jā. Es vnk nezināju par tādu Samsung service menu, skatījos ar dažādiem softiem, kuri rāda frekvences no torņa, tai skaitā 5G. Piemēram, Network signal info pro, Net monster utt.

Link to comment
Share on other sites

Jā tas ir labas app. Tur arī pat grafikus sazīmē. 

Šeit vēl vmk papildus info. 

Link to comment
Share on other sites

kernell

14465240333.png

4G, Mandegas, Skultes pagasts. Caurmerā šāds ātrums turas visu laiku. Pirms pāris mēnešiem, kad uzlika torni, max ātrums sasniedza pat 270 Mbps.

 

Link to comment
Share on other sites

Tas viss ir smuki, man pāri 300 Mbps speedtest rāda, BET (C) Godmanis, tiklīddz kaut kas jāvelk ftp, vai teiksim failiņš lielāks no failiem lv, tā uz vienu konekciju LMT ātrums ierobežojas apmēram uz 11 Mbps. 

 

Link to comment
Share on other sites

kernell

Mikrotik LTE18, no torņa līdz mājai 1,13 km, tiešās redzamības nav.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , mafijs teica:

tā uz vienu konekciju LMT ātrums ierobežojas apmēram uz 11 Mbps.

man kaut kāda līdzīga bēda, bet ar VPN. tur jau saprotu, ka tieši tāds pats variants - Single connection. speedtestā mērot single mode download nāk ~60Mbit, bet VPNā pa 20Mbit īpaši vairāk nesanāk. 

Link to comment
Share on other sites

Stepselis

Vai kāds var paskaidrot?

Speedtestā Multi mode rāda mazāk (50/10) nekā single mode (90/10).

Link to comment
Share on other sites

Šodien atgriezos ziemā, un skatos, ka manā dzīvoklī, Jūrmalas 1 ģimnāzijas rajons, parādījies 5G Bitei. Ātrumi gan nav nekādi kosmiskie (140/7), jo vienmēr tā ir bijis, ka mans dzīvoklis atrodas uz divu bāzes staciju robežām un signāla stiprums - 5 strīpiņas ir ne vienmēr. Jāskatās, kas darās Slokā.

Link to comment
Share on other sites

"Kaimiņu forumā" pirms nedēļas viens sūdzējās, ka nopircis lombardā LMT H138-380 un tagad nevarot lietot ar bites SIM. LMT atsakoties atbloķēt.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 48 minūtēm , binary teica:

nopircis lombardā LMT H138-380 un tagad nevarot lietot ar bites SIM. LMT atsakoties atbloķēt.

Un???... ja nu par konkrēto ierīci nav nokartotas saistības?...

  • Atbalstu 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , binary teica:

"Kaimiņu forumā" pirms nedēļas viens sūdzējās, ka nopircis lombardā LMT H138-380 un tagad nevarot lietot ar bites SIM. LMT atsakoties atbloķēt.

tas gan dīvaini.

 

1 stundu atpakaļ, Dils teica:

Un???... ja nu par konkrēto ierīci nav nokartotas saistības?...

Tāda gadījumā varētu atgriezt atpakaļ

.

Labots - rooyar
Link to comment
Share on other sites

raiviic

Vai nomaksāt LMT nenomaksāto summu, jo 99,99% tāpēc arī neatbloķē :devil:.

Link to comment
Share on other sites

Nu man līdzīgi ir gadījies ar lombardā pirktu. Aiznesu atpakaļ. Pie tam ar visu SIM karti iekšā, kas vēl nebija bloķēta 😃

Uzjautāju vai pārbauda pirms pieņem, teica, ka pārbauda IMEI. Bet protams uz to bŗīdi vēl nav bloķēts.

Link to comment
Share on other sites

KebabMaster

LMT rūterus dod lietošanā uz līguma laiku, ne nomaksā, tāpēc rūteri var iegūt īpašumā tikai samaksājot pilnu cenu. Mikrotika LMT aparāti, starp citu, nav ar operatora bloku, strādā jebkura SIM.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Shekelberg

Kāds zin vai LMT ierobežo 5G ātrumu?

Pirms dažiem mēnešiem man bija bez problēmām 500 Mbps jebkurā dienas laikā, šodien pa dienu bija 322 Mbps, bet vakarā vairākas reizes mēru un turās ap 90 Mbps un vairāk neiet..

 

Tas varētu būt kāds automātisks bāzes stacijas ierobežojums varbūt dēļ lietotāju skaita brīvdienā ?

Vai arī esmu manuāli ierobežots ?

 

image.png.18040fce5f971b390ac51f52b95596a6.png

image.png.761aef954e3cde14bfd20f001cadc468.png

 

Labots - Shekelberg
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Shekelberg

Skatos, ka laikam ierobežots pēc laika.. Ap 12:00 dienā var dabūt max iespējamo ātrumu manā vietā līdz ap 15:30 - 16:00. Pēc tam atkal ierobežots uz 91-95 Mbps.. Agrak gan tā nebija.

image.png

Link to comment
Share on other sites

pamegini ielikt sim no telefona un pasakties tad kā uzvedisies

Link to comment
Share on other sites

itanium

Runājot par 5G, kāds šobrīd būtu optimāls risinājums, lai nodrošinātu internetu privātmājā?
Šobrīd tuvākais 5G tornis atrodas 1.2km tiešās redzamības attālumā, un caur telefonu tīkls mērīšanas brīdī bija pietiekoši ātrs (600+ Mbps). Konkrētam tornim liekas, ka pietiktu ar Mikrotik 5G rūteri, kas nolikts uz palodzes ar skatu uz torni, bet skaidrs, ka visu mūžu uz to vienu torni paļauties nevajadzētu, kā arī man ne pārāk gribētos likt ierīces uz palodzēm.

 

Agrāk biju domājis, ka uz jumta būs antenna/risinājums pavērsts pret tuvāko/jēdzīgāko torni, kas no tā dabūs mobilo tīklu. No turienes vads uz rūteri mājā, lai nodrošinātu vadu/bezvadu tīklu ierīcēm mājā. 

Šobrīd šādam setupam priekš 5G tīkla ir kas iesakāms? Varbūt kaut ko esmu palaidis garām un priekš 5G šāds setups vairs nav pārāk aktuāls? 

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Pirms 43 minūtēm , itanium teica:

Šobrīd šādam setupam priekš 5G tīkla ir kas iesakāms?

ja strādā ar iekštelpu modēmu, priecājies un lieto :)

pats Mikrotik gan jau palaidīs arī 5G āra modēmu, pagaidām nav.

Link to comment
Share on other sites

itanium
Pirms 5 minūtēm , uldise teica:

ja strādā ar iekštelpu modēmu, priecājies un lieto :)

Tur šobrīd būvdarbi, jāsaprot, vai vēl joprojām vajag paredzēt vietu āra modēmam uz jumta ar domu par nākotni - laikam jau vajag.

Link to comment
Share on other sites

bēniņi, vai vēja kastē vai uz vēja kastes zem jumta seguma(redzams) ?

Labots - kaads
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...