Jump to content

LMT interrnets un tā problēmas


skolnieks_2
 Share

Recommended Posts

Labrīt,

situācija, es domāju, ar kuru ir saskārušies ja ne visi, tad 90% LMT interneta lietotāju.

Ejot google meklētājā prasa ievadīt captcha kodu, (bilde zemāk)

 

Tas pats par sevi būtu sīkums, bet sāk izskatīties, ka šī pati problēma nu jau ir ar epastiem.

Vairākas LMT izdalītās adreses aktīvi krīt iekš SORBS blacklista un man cilvēki sāk piesieties, ka pie vainas esmu es ar savu epasta serveri, nevis kāds cits. (nu jā, daļēji vainīgs esmu, ņemu blacklistoto adrešu sarakstu no turienes).

 

Gribēju pakonsultēties - ir kādam te vēl pieredze ar šo lietu?

 

CsbVb0HW8AUE6mf.jpg

Link to comment
Share on other sites

skolnieks_2

Atradu LMT atbildes twītu - 

No Google joprojām nav atbildes par viņu iespējām uzlabot meklētāja lietojamību. Iemesls, iespējams, ir tas, ka esam starp mobilo datu patēriņa līderiem pasaulē. Turpinām strādāt pie situācijas risinājumiem. Aicinām izturēties ar sapratni un pagaidām izvēlēties citas informācijas meklēšanas iespējas.

Link to comment
Share on other sites

Jā, es tieši šī iemesla dēļ mobilajā pārgāju uz DuckDuckGo (nav, protams, google, bet neko padarīt).

Link to comment
Share on other sites

Man arī mailservers stāv zem LMT pieslēguma, nekādu problēmu. Kas tev notiek?

Link to comment
Share on other sites

skolnieks_2

Teiksim, es strādāju uzņēmumā X.

Ir savs meilserveris, uz normāla pieslēguma, viss ok.

Cilvēks Y sūta meilu uzņēmumam X izmantojot gmail un LMT mobīlo internetu mājās.

Mans meilserveris paskatās, o - sendera IP adrese iekš SORBS blacklista un atmet meilu.

Cilvēks Y lamājas uz mani, ka es darot speciāli, lai viņa meili nenāktu :)

Savukārt restartējot mājas netu, saņemot citu adresi, meils atnāk rūkdams (tur arī vainīgs esmu es, jo es kaut ko esmu izdarījis un tagad viss strādājot).

Link to comment
Share on other sites

Nu ja kāds izmanto gmail, tad tās jau ir viņa personīgās problēmas! Vienu brīdi bija miers, 2 nedēļas atpakaļ tiešām daudzus sasvieda SORBS. Es arī ar to saskāros, vienu firmas mailus nelaida cauri, ieliku nelielu viņu IP range baltajā sarakstā, lai nebauda bāzēs.


Lai cilvēks no mājām sūta SMTP caur  com.lmt.lv un problēmu nebūs.

Link to comment
Share on other sites

lmt šī problēma ir nu jau nedēļu, vai vairāk,  ejot googlē no telefona ar lmt pieslēgumu prasa captcha aizpildīt, piekam tas nav tikai man vienīgajam- kolēģiem ar šāda problēma, katram sava ip ... pieļauju domu, ka vienk. google palaidis brutālo pārbaudi uz konkrētiem lmt ip subnetiem, jo kāds/kādi no lietotājiem savus pieslēgumus izmanto botošanai (šī nav pirmā reize), a tā lmt atbilde, kas iekopēta augstāk - vienk. tizla taisnošanās un krāna pacelšana, google supports uz jautājumiem mēdz atbildēt 24h laikā pēc pieprasījuma, ja pareizi aizpildītas konkrētās pieprasījumu anketas, attiecīgi problēma jārisina pašiem lmt noķerot kurš/i no viņu lietotājiem veic neatļautās darbības bojājot dzīvi citiem (domāju, ka viņi paši to zin), tiklīdz tas tiks izdarīts, tad automatiski dažu stundu laikā arī problēma izgaisīs ar blacklistu.

 

Ar gmail epastiem kā tādiem problēmu nav, izmantoju gan viņu smtp, gan pārējo (tiek turēti pie viņiem arī mx ieraksti), pārnesu visu pie viņiem, jo inbox.eu **** ar ienākošajiem e-pastiem, tie, vienu brīdi, parādijās 4-5 stundu laikā pēc izsūtīšanas, nevis pāris minūšu.

Labots - HTC
Link to comment
Share on other sites

DL, es vēl pagājušo nedēļu, uz darba laika beigām aizpildīju 2 support ticketus, viens bija uz aplikāciju veikalu, otrs uz cloudu, aplikāciju pārnešanas atbilde ar visām darbībām no personīgā gmail konta uz uzņēmuma kontu atnāca ~8 stundu laikā, savukārt cloud pārnešana no personīgā gmail konta uz uzņēmuma  - ~12h , jebkurā gadījumā abi meili ienāca ļoti vēlu vakarā/naktī. 

 

Man tas bija nepieciešams, lai sakārtotu savu struktūru un personīgajās `mantās` nemētātos uzņēmuma `mantas`, takā inbox.eu problēmas man radīja iespēju, beidzot, sakārtot daudzas lietas, bet nu pie drive vēl neesmu pieķēries, tas iekš TODO  :)

Labots - HTC
Link to comment
Share on other sites

 

 

lmt šī problēma ir nu jau nedēļu,

Tā problēma ir visu laiku. Jā kādu brīdi pazūd, bet regulāri atkal parādās. 

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Vismaz 5x diena no katra datora javada kaptcheri.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
spameris

čau, vienmēr kautkā aizmirstas uzzvanīt darba laikā uz LMT. Bet vispār parastam mājas interneta lietotājam LMT vispār ir iespējams iegūt savu reālu IP adresi vislabāk protams statisku? Nu tur kautkādiem biznesa pieslēgumiem izskatās ka var, bet ar internts mājai tā īsti info neatradu.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , biomass979 teica:

Var ,bet tas atiecīgi maksās...

Citāts no manējā rēķina

Fiksētā IP adrese, abonēšanas maksa   01.07.22.-31.07.22.    5.83 

P.S. Taču pieslēgums ir ''sens''🙂

Link to comment
Share on other sites

MAn tas pats, tie 5.83 ir bez PVN

Link to comment
Share on other sites

spameris

sazvanījos ar LMT, teica ka jāraksta no tā mans LMT. Uzrakstīju ka gribu arī statisko, nu redzēs ko atbildēs.

Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , spameris teica:

Bet vispār parastam mājas interneta lietotājam LMT vispār ir iespējams iegūt savu reālu IP adresi vislabāk protams statisku?

Protams var, tikai kā augstāk raksta, tas maksā 5.83 + PVN.

IP adrese būs statiskā.

Un nav svarīgi "sens"  vai tikko kā paņemts pieslēgums.

Labots - mafijs
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

spameris

īsumā... ,

Paldies, ka sazinājāties!
Lūdzu, precizējiet vai pakalpojums "Fiksētā IP adrese" nepieciešams Internets Mājai Nr. XXXXXX
Tāpat, lūdzam norādīt kurš pakalpojums nepieciešams:
Fiksētā IP adrese IPv6 - mēneša maksa 1,21 EUR
Fiksētā IP adrese IPv4 - mēneša maksa 7,05 EUR
GPRS+ - mēneša maksa 0,86 EUR

 

gaidu kad pieslēgs GPRS+

Link to comment
Share on other sites

spameris

Jā to es sapratu ka nebūs statiskās, bet 7eur likās pa daudz. Manām vajadzībām pietiks.

Link to comment
Share on other sites

arī būtu ņēmis fiksētu IPv6. v4 tik dārga, jo nav jau ko vairs īsti iedot.

Link to comment
Share on other sites

Un kā tai fiksētajai ar ātrumu vakaros? Jo parastā, vismaz manā lokācijā,  naktīs lido, vakaros kā klibs gliemezis.

Link to comment
Share on other sites

Man LMT nemainīgi ap 70 down un 30 up, visu laiku

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , raiviic teica:

Un kā tai fiksētajai ar ātrumu vakaros?

Ātrums jau nu nebūs atkarīgs no fiksētās adreses, varu pārslēgt vai nu fiksēto reālo IP vai "iekšējo" IP adresi, janomaina tik APN rūterī.

Ātrums praktiski no tā nemainās.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Tas gprs plus ir legacy serviss. Tur apakšā tik vecas tehnoloģijas, ka IPv6 var mierīgi nebūt.

Link to comment
Share on other sites

spameris

es tad tagad nesaprotu, ja es pieslēdzu "Fiksētā IP adrese IPv6 - mēneša maksa 1,21 EUR" , kas notiek ar IPv4 ? Kā jau teicu nu tur uzrakstīts nesakaidri ta sarakste ar LMT nu tur dienas laikā atbilde.

 

Link to comment
Share on other sites

nekas, tev viņas nav strādā ar IP6

Link to comment
Share on other sites

spameris
pirms 9 stundām , jema teica:

nekas, tev viņas nav strādā ar IP6

neizlikšos par baigo ekspertu, bet saprotu un google kautko līdzīgu saka ka kautkāds gateway nepieciešams ipv6->ipv4 , nu drošības pēc pārprasīju LMT ja pieslēgšu to statisko ipv6 nepazudīs viss ipv4 :)

Link to comment
Share on other sites

uldii12345

Neesmu baigais eksperts šajā jomā, bet man liekas pagaidām ipv6 baigi nevajag. Problēmu lieliski risina NAT. Ipv6 darbojas neatkarīgi no ipv4. Respektīvi, ja pieslēgsi fiksēto Ipv6, pieslēgties varēsi tikai no ierīces, kurai arī darbojas IPv6. Ierīcēs var paralēli darboties ipv4 un ipv6 un tā parasti notiek, bet nav iespējams no ipv4 pieslēgties ipv6 un otrādi. Turklāt lmt dod fiksētajā ipv6 pooli vai kā, jo ipv6 jau nepietiek ar vienu adresi? Ar ipv6 var paspēlēties un bezmaksas dabūt no huricane electrics (vismaz kādu laiku atpakaļ) Ar ipv6 arī tavām lokālajām ierīcēm būs publiskās adreses no tām izrietošajiem drošības riskiem. Ipv6 progress utt. un it kā jau vajag, bet pagaidām ar ipv4 liekas drošāk un kotrolējamāk. Turklāt Latvijā maz resursu, kas atbalsta ipv6.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, uldii12345 said:

Ar ipv6 arī tavām lokālajām ierīcēm būs publiskās adreses no tām izrietošajiem drošības riskiem.

Ja vēlies tīkla arhitektūru taisīt tādu pašu kā IPv4, t.sk. izmantot NAT, pakešu filtrēšanu, centralizētu ugunsmūri utt, arī IPV6 tas viss ir. Kā uztaisīsi, tā arī būs. Tieši tāpat kā ar IPV4.

Tāpēc būtu labi aizmirst par šo šausminošo stāstiņu - IPV6 nozīmē, ka viss būs uz āru un neaizsargāts.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Galīgi neesmu iedziļinājies smalkumos. Tamdēļ lamerisks jautājums - ja man būtu ārējā IPv6 un normāls rūteris (ala Mikrotik) - vai tad ir kaut kādas problēmas iekšējā tīkla iekārtām sēdēt uz IPv4? Jautājums dēļ, piemēram, relatīvi paveciem printeriem.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

spameris

pieslēdzu to lmt ipv6, itkā viss OK. Nu tur ipv4 viss strādā pavecam, rūterim nav reālās ipv4 un izmanto to šārēto IP. IPv6 te tagad laikam visiem devaisiem, kas atbalsta ir savas īstās. Kad būs brīvāks laiks vajadzē tomēr palasīties..  Kas tur tās ipv6 temporary adreses utt.... Interesanti ka LMT nemaz savu mājas lapi nav palaiduši ar ipv6.

Labots - spameris
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...