Jump to content

LTC optiskā kabeļa izmaksas.


MakeMeGoAway
 Share

Recommended Posts

Kaimiņš plāno vilkt kabeli sev un pie vienas ņemšanās arī ar apkārtējiem ir runājis, ka varētu savilkt kabeļus paši un pēc tam pieslēgt LTC netu (viņam gali LTC).

 

Mums teorētiski LTC atsakās optisko vilkt, jo, lai gan 100m no mājas, tur pa vidu skaitās grāvis, kas agrāk bija.

 

Ok, ideja laba, bet kaimiņš tam optiskajam vadam izmaksas nosauca 10€ metrā.

 

Tas kabelis tā arī maksā vai kāds uz mūsu rēķina cenšas uzvārīties?

Link to comment
Share on other sites

SM kabelis maksā ap 0.20Eur metrā. Gofra maksā 0.70Eur metrā. Ja ir gali LTC, tad meistars var uzlikt galos konektorus par piecīti gabalā. Kaimiņš normāli nodeva pa ausīm.. :D


Mani gan vairāk interesē, kā notiks tā pieslēgšanas izbīdīšana LTC...

Link to comment
Share on other sites

10 eiro metrā ir normāla darba cena. Ja vēl jārok, tad lēti. Nedomāju, ka LTC tev slēgs netu kaut kādā vadā, kas nav tavā miteklī.

Link to comment
Share on other sites

MakeMeGoAway

Bez darba.

 

Raksim mēs paši. Te ir runa par tīri vada + gofras cenu no LTC pieslēgvietas līdz mājai, kur attiecīgi pēcāk legāli pieslēgs LTC kastīti kā jau pie esoša vada.

 

Kā tieši tiek plānot tā pieslēgšanās - nezinu. Draudzenes sencis ar kaimiņu to fīrē. Es vienkārši pieslēdzos, jo izklausījās, ka kādam normāli karian makaronus uz ausīm.

Labots - MakeMeGoAway
Link to comment
Share on other sites

Pirms kaut ko pērkat un rokat, noskaidrojiet pie LTC vai tiešām viņi būs ar mieru šādā veidā pieslēgt. Cik man ir bijusi darīšana ar viņiem, bez projekta un saviem zelta racējiem viņi neko nedara. Jūs raksiet pa savu īpašumu?

Link to comment
Share on other sites

MakeMeGoAway

Var teikt, ka savs īpašums. Viņiem tā pieslēgvieta atrodas uz mūsu un kaimiņa robežas. Visa rakšana principā pa zemi, kas ir mūsu.

 

Te jau ne tikai viņu zelta racēji. Te arī pats fakts, ka tiklīdz ceļā kāds gŗavis vai ceļš tā LTC saka vai nu nē vai n-tos tūkstošu par projektiem un vēl nezin ko.

 

Cik sapratu, savā laikā DSL arī negribēja pāri ceļam vilkt. Izvilka paši un LTC pieslēdza.

Labots - MakeMeGoAway
Link to comment
Share on other sites

Un kāpēc vajag tieši optiku tos 100m un neder CAT5e, kuram var izlaist gigabitu cauri, un kas izmaksās ~30x lētāk?

Link to comment
Share on other sites

MakeMeGoAway

Idejiski man vajag kabeli, kuru pieslēdzot pie LTC kārbas un atvelkot līdz mājai, kur pēcāk pieslēdz LTC kasti, varēs pilnvērtīgi izmantot LTC piedāvāto optisko internetu.

 

Vai arī citu internetu, kurš neizmaksās dārgāk par optiku, būs tik pat stabils un ar tik pat sakarīģu supportu kā LTC.

Labots - MakeMeGoAway
Link to comment
Share on other sites

MakeMeGoAway

Tu varbūt vēlies padalīties ar kādu saturīgu informāciju par vadiem un iespējām, vai turpināsi ar jautājumiem, lai gan zini, ka man šī tēma ir tumša bilde?

Link to comment
Share on other sites

MakeMeGoAway

Nu mani interesē visādas opcijas, kur gala iznākums būtu gana pietiekams, lai bez čakarēšanās lietotu to internetu stabili.

Link to comment
Share on other sites

ja paši raksiet, tad LTC neuzņemsies nekādu atbildību par jūsu rakto kabeli. Vienkārši ierīkojot pakalpojumu, tiks noslēgts robežlīgums, līdz kuram punktam ir LTC atbildība (piemēram, optikas skapis daudzdzīvokļu mājas pagrabā). Tas nenozīmē ka bojājumus neviens nelabos, tikai gadījumā ja kāds pārraks jūsu ierakto kabeli, LTC to nelabos. Un ja raksiet bez visādām saskaņošanām, projektiem, ''pa kluso'', tad arī nevienā zemes plānā kabelis neparādīsies, un katrs kurš izdomās ko rakt, varēs to mierīgi cirst pušu.

Labots - Lapais
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...