Jump to content

Malkas šķūnītis.


alusbundza
 Share

Recommended Posts

 

 

iesakiet kaut kādu antiseptiķi, ar ko no ārpuses nokrāsot

Īstais Erlits. Tas, ko ražo Relika. Veikalos ir nopērkami arī pakaļdarinājumi zem nosaukuma Erlits, to ne, tas nav tas. Pērku pa tiešo no viņiem Rīgā, Turgeņeva ielā.

Link to comment
Share on other sites

Offtops, Relikai lapa gan ir interesanta... pietiek aiz ? ierakstīt kaut ko, kas nav paredzēts un ir elementāras PHP kļūdas! Ja kādam ir kontakts ar šiem - padodied šiem ziņu lai atrod kādu webdeveloperi kurš šos potenciālos gļukus, un, ja jau ir šāda elementāra kļūda, gan jau ir arī caurumi - aiztaisa.

 

Nja, arī epasti šiem nav uz pašu domēna... skumji, ka labu lietu ražotāji nav ar mieru noziedot kādus pāris desmitus EUR lai kāds visu saregulē pareizi :( Un tad brīnās, ka mazie biznesi izmirst - nesaprot, ka IT izdevumi tomēr ir daļa no biznesa un webs ir šī biznesa reāla reklāma...

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

Šņukur, tu kaut kā neracionāli strādā...?

Kādu vēl 3m malku zem jumta un tad tur mīcīties...?

Un kurš pusizžuvušu to skalda, t.i. lai grūtāk iet...?

Tāda malka, piemēram >30m³ , man prasa nedēļu, lai saskaldīta, būtu jau zem jumta...

Link to comment
Share on other sites

 

 

,apžūst jau nesazāģēta un kad sazāģēta arī var nesteidzoties skaldīt un krāmēt nesatraucoties ka pus vasaru līs lietus.

Sazāģē un saskaldi starp Jāņiem un Miķeļiem ceri, ka uzreiz būs kurināma? Tad tev tiešām vajag nokaltušas egles :>

Neesi pamanījis, ka, pat mēnešiem saulē atstāts baļķis neizžūst vairāk par pāris cm galos? Un ar alksni var tā niekoties, bet normālu baļķēnu iežāvēt galos ir nāves smaka skaldītājām, ja skalda ar rokām.

Paprovē  kā mūsu senči februārī - martā sagatavot malku. Un pat tad viņi nekurināja ar tā paša gada malku.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Viss jau OK, tomēr man škiet, ka spraugas starp sienu dēļiem vajadzēja lielākas...

Link to comment
Share on other sites

Man ir nojume bez sienām. Savi plusi, savi mīnusi! 

Labāka piekļuve, bet stūros malka "krustā" jāliek, nav kur atbalstīt. Bez tam ja vējš drusku sniegu sapūš iekša.

Link to comment
Share on other sites

Es liktu šaurākus dēļus, līdz ar to lielākas spraugas un otras durvis aizmugurē. Ja paliks malka, aizkrausi ar slapjo un tad ar to pašu sāksi kurināt.

Labots - Maix
Link to comment
Share on other sites

Vēl savā dzīvē neesmu redzējis beicētu vai krāsotu malkās šķūni :)

 

 

Krāsosi, lakosi, beicēsi, vai atstāsi kā ir? 
 
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

Mhm viss ir nepareizi, zāģēt nost tās sienas

Smejies smejies, bija man malkas šķūnis meza malā, vējš it kā pūta, škirbas dēļos līdzīgas - un malka pelēja.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Smejies smejies, bija man malkas šķūnis meza malā, vējš it kā pūta, škirbas dēļos līdzīgas - un malka pelēja.

Nesmejos, ir kas sastāda krūmos pie šķūņa un līdzīgi brīnās:> Baigi labi strādā paletes kā pamats, lai gaiss pa leju skrien cauri un starp grēdām atstarpes. Ja ir daudz vietas un pacietības jākrāmē šādi http://highergroundfirewood.com/image/data/stacked-firewood.jpgžūst fantastiski.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Forši, tagad, kad jau uzcelts, sāksies visādi derīgi padomi.

No manis arī pāris padomu - nevajadzēja tās pamata brusas nopervēt ar kādu lineļļas beici, krāsu vai darvu?

 

Un jumta slīpums - izskatās smuki, bet, ja pabieza sniega cepure uz jumta labi salīst, tad kādas tonnas 3-5 tai konstrukcijai jātur. Slīpāku vajadzēja.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

Un cik tad izmaksas lielas? Ja nav noslēpums!

izmaksas lielākās bija jumta segumam, 370 eiriķi ar visām skrūvēm, kādi 6 kg naglas, 3 maisi cements, 8 gb, metāla kurpes (īsti nezinu, kā sauc) pa 4 eirām gabalā, par kokmateriāliem grūti pateikt, pavasarī kaimiņš sagatarēja 8 m3 baļķus , vēl palika pāri ..., par gaterēšanu paņēma 20 eiro/par m3 ,

 

starp citu, malka man tur žūs 2 gadus, jo ir vēl vecais šķūnis, kur ir iekšā sausa malka 2 ziemām ....  

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

, bet, ja pabieza sniega cepure uz jumta labi salīst, tad kādas tonnas 3-5 tai konstrukcijai jātur.

 

man ir aitu novietne, ar tādu pašu slīpumu un jumta segumu, tikai tur ir spāru garums 5 m,  un novērojumi no iepriekšējām ziemām rāda, ka vairāk pa 10 cm sniegs tur nekrājas, tas nošļūc lejā ...., neatkarīgi no gaisa temperatūras  


 

 

ka spraugas starp sienu dēļiem vajadzēja lielākas...

starp citu, bildē tās šķirbas izskatās šaurākas, tāpēc, ka no sāna bildēts, dabā tās ir lielākas ... 

Link to comment
Share on other sites

Lai nu kā, nedomā, ka nolieku ko dari. SUPER! Daudziem šeit esošajiem teorētiķiem Tavs rezultāts būtu nesasniedzams. Vienk. saku, kas man škiet ne OK, pilnīgi iespējams, ka ne OK tikai lūrot uz bildītēm :)

 

Nākošgad atskaitīsies kā ir ar pelēšanu, tas arī būs objektīvs Tava darba vērtējums. Pārējo neņem vērā...

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

Pārējo neņem vērā...

vis ir kārtībā, es te vispār neuztraucos par dažu komentētāju piezīmēm .... , tā taču boot foruma ikdiena ....., un lasu ar interesi ...., dažreiz te pat var kaut ko noderīgu uzzināt ....

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vispār jau nekas tāds priekš LABA malkas šķūņa, kuram jākalpo daudzus gadus. Labi, ka nezini, cik izmaksā parastas labas pirts uzcelšana :p Noteikti secinātu, ka lētāk ir dzīvoklis, kurā osti kaimiņu smēķa dūmus, toties vienmēr silts :)

Labots - rubb
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

370 eur. Nu baigais cipars priekš prasta šķūņa. 

Paskaties cik par tādu šķuni ņem tie, kas tādus ražo (rawood etc...) Pa 370Euro knapi sausā tualete sanāk.

Link to comment
Share on other sites

Maize, es jau tā arī krauju - savādāk jau nevar bez sienām sakraut.

Var. Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Es šovasar nopirku čupiņu spundētos ēvelētos apdares dēļus priekš ~45m2 un mazu kaudzīti parasto 150x50x4500. Cipars bija lielāks tikai par koku vien, jo meža man nav, gatera nav un speciālā transporta arī nav. 

 

370 eur. Nu baigais cipars priekš prasta šķūņa. 
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Šķirbas pietiekošas, mazāk arī sniegu dzīs iekšā.

 

Notekcaurules uzliec, citādi sānos apakšējie dēļu gali ātri nopūs ar visu beicējumu.

Link to comment
Share on other sites

Ir jāzina kur pirkt. Savāc pilnu mašīnu un shipping izdala uz visiem kam piegādā. No Kuldīgas līdz Rīgai prasīja kaut kādus 30€, kas ir ļoti maz priekš smagā, ņemot vērā, ka jādzem atpakaļ.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
370 eur. Nu baigais cipars priekš prasta šķūņa.

te taču neviens nelasa ......, 370 eiro maksāja šķūnītim JUMTS ar skrūvēm ,ar ko tas tika pieskrūvēts

@@xp,

tu laikam ir viens no tiem, par ko mežavecis , rakstu ielika topikā ''par dzīvi Latvijā un kaut ko tā ......'' 

lasi, bet tekstu nesaproti .....

Labots - alusbundza
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

370 eur. Nu baigais cipars priekš prasta šķūņa.

:D :D :D Man laukos sausās tualetes būdiņa izmaksāja vairāk, a te cilvēks ar savām rokām veselu šķūni uzbliezis. 

Labots - J.Reinis
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

nedaudz parēķināju, un sanāca, ka esmu iztērējis šķūnim ap 500 eiro, bet vēl ir jāpērk kaut kāds antiseptiķis ...., vēl nezinu, cik tas maksās ......,

tik lēti tas iznāca tikai tāpēc, ka tika izmantoti savā mežā nozāģēti ,praktiski - ziemā vēja izgāztie koki .....


 

 

Notekcaurules uzliec

nelikšu, tā jau dafiga iztērējos ....., starp citu, koks nemaz tik ātri nepūst, ja tas pēc lietus vējā izžūst  

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Alus tērējas jebkurā gadījumā - strādā tu vai nestrādā. Tāpat jau neviens nerēķinās iekšā atejas rulli un pusdienu vistas cisku baltajā mērcē.

Link to comment
Share on other sites

man ir pirms 30 gadiem sanaglots koka šķūnītis. Nebija visu laiku tā renstele pielikta un nu ir drusku dēļu gali štruntīgi palikuši. bet nu paši gali, kādi 10-15 cm. Un dēļi bija līdz zemei.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...