Jump to content

Malkas šķūnītis.


alusbundza
 Share

Recommended Posts

Tā, kā pašlaik brīvāks laiks, tad nolēmu uzcelt jaunu malkas šķūnīti, 4 m x 7 m , ielikšu bildes , lai gudrie zēni varētu

pakomentēt ......, Šis ir vienas nedēļas darbs, vakar nepiestrādāju, jo aru zemi, aizvakar lija lietus, un pārējās dienās pa

3 - 4 stundām dienā .....

 jxh2ngj35ti4l2t7ay.jpg

sjik6cykd46q2dvm4o.jpg

2k5dk5yp4sljful04yk.jpg

b8w9t7vyk7by994xs19q.jpg

115o1yi992zv64fqjo8.jpg

 

pamatos ir iemūrēta 20 mm diametrā metāla truba, 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Betoni tādi patievi, jebšu dziļāk pēda ielieta, ka nenosēžas ar laiku.

Citādi OK.

Labots - inteens
Link to comment
Share on other sites

par pēdējo bildi komentārs - autogrāfus parasti liek apakšējā stūrī, nevis kaut kur pa vidu.

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

 

 

grīdu neveidošu, zem malkas ielām palikšu apakšā resnākas kārtis, un kraušu virsū .....

 

Es apakšā lieku paletes- gaiss var brīvāk cirkulēt pa apakšu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

kas tie par pamatiem? Paša lieti vai gatvi pirkti? Kāds ir diametrs un cik dziļi ierakti? Ir plāns arī būvēt šķūni.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

Vainags izveidots nepareizi - pēc dažiem gadiem būs sašķiebies "zilonītis"!

tu domā tur vidū?, tur vēl skatīšos, kad uzlikšu spāres un nonaglošu krustām dēļus ...., ja būs vajadzība, tad nostiprināšu .....

 

 

Betoni tādi patievi,

pašā laikā ....., nav taču nekāda mega konstrukcija ......, svars ir mazs

 

 

. Pareizi šajās vietās ir lietot speciālās enkurnaglas

tu, kā vienmēr ir pārgudrs ......,

Link to comment
Share on other sites

 

 

tu, kā vienmēr ir pārgudrs ......,

Pričom te pārgudrs? Tā ir vienkārša patiesība - būvkalumiem lietot enkurnaglas. Tās nav neko daudz dārgākas par skrūvēm, nopērkamas visos būvmateriālu veikalos. Iesaku arī tev sanaglot, brīvajos caurumos vai izskrūvē daļu skrūvju, to vietās.

Link to comment
Share on other sites

@@alusbundza, paņem skrūves ieliec skrūvspīlēs un uzšauj kārtīgi ar knipi (tu stiprs puika), ja nav ēsta rupjmaize, maigi ar āmuru un paskaties kas notiek (ja locās, bet nelūzt, malacis esi labas skrūves iegādājis). Citādi  gadās koks mitrumā piebriest un nohujāri nost galviņas kā kņopes, par citiem spēkiem nerunājot.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

kas tie par pamatiem?

pamata bedres nav dziļas, 80 cm, vienkārši izrok bedri , iedzinu pa centru garāku metālu trubu (ar to uz reizi var koriģēt pamatu augstumu, lai būtu līmenī ar pārējiem),

 un lej javu iekšā ...., virs zemes par veidņiem izmantoju šīs caurules ...., ko nākošajā dienā pēc betonēšanas var smuki novilkt nost ....

akbrvezd5yrik9w1kv5k.jpg


 

 

Kādas izmaksas uz karkasu un cik varētu kopā nolasīties?

grūti pateikt ....., mežs man pašam savs, gateris kaimiņam .....

Link to comment
Share on other sites

Malkas šķūnim, pēc manām domām, jābūt šauram(max 3 ielas uz katru pusi no centrālās ejas) un garam(tas jau atkarīgs no malkas daudzuma). Malkas ielas augstums nedaudz virs 2m. Viss tas, žūšanai un lai max ātri un ērti malku sakrāmētu šķūni, gan pēc tam to paņemtu. Manā gadījumā ar ~75cm garu malku, šķūņa izmērs, būtu 6x12m. Tačkā ar kuru vadāju, ietilpst ~0.3m3 malkas.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Protams ka malkas šķūnim grīda nav vajadzīga.

Kā kurā vietā. Ja augsti gruntsūdeņi, tad kaut kas tur nenāk pa sliktu. Man Jūrmalā šķūnītis vēsturiski zemā vietā, līdz ar to pavasarī ir kā ir. Arī ja pat nav peļķes (plūdi), tad no zemes baigais mitrums. Tāpēc ņēmu vien un iebetonēju kārtiņu, pa virsu ruberoīdu. 

 

 

pašā laikā ....., nav taču nekāda mega konstrukcija ......, svars ir mazs

Ja tāda "bagātāka" ziema, un vēl straujš pavasaris ar lietutiņu iestājas, tad ir kā ir. Sniegu vēlams no jumta pabakstīt nost.

Link to comment
Share on other sites

Grīda malkas šķūnim nav obligāta, bet nav slikti, ja grīda ir. Ilgus gadus man zem malkas grīdas nebija, tad izbetonēju grīdu... Ar grīdu labāk - viegli saslaucīt, viss tīrs.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu vēl pareizāk jau būtu vispār šķūnis ar 2 daļām, vienu gadu tīri ārā vienu pusi, otrā otru un tā pamīšus, lai nesastāvās vecā malka nepaliekot par prauliem, taču tas jau ir cits stāsts. 

No zemes mitrumam nevajadzētu traucēt, jo neviens malku nekrāmē uz plikas zemes, liek apakšā latiņas vai arī upurē pagales, ko likt apakšā, lai vējojās. 

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

būvkalumiem lietot enkurnaglas.

esmu novērojis, ka depo pirktās skrūves visas lokās kā naglas, tāpēc neuztraucos ..... 


nedaudz piestrādāju ......

ssbvidsyabsphett2pb8.jpg

74rl0xxx76vd1slag3d.jpg

Link to comment
Share on other sites

Vienīgais kas dīvaini - lielie iegriezumi spārēs - mākslīgi uztaisīts vājais punkts.

Man brigāde taisīja bez iegriezumiem, bet izmantoja spāru leņķus.

sparu_lenk.jpg

 

Bet gan jau ka būs oki! 

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

- lielie iegriezumi spārēs -
\

vis kārtībā ......, ir man pieredze ...., četri metri platums ...., tas ir nieks , pie šāda slīpuma ....., likšu metāla jumtu , ....., tur pie desmit ceņķa sniega biezuma sniegs pats nobrūk lejā .................


 

 

lielie iegriezumi spārēs

spāres , 150 x 50 , iegriezums 8 centimetri ..... 

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Un lūzt arī. Te biju komposta kasti uztaisījis un paplatākiem dēļiem 5mm skrūves kā špickas norāva. Naglas liecas, izraujas uz āru, bet netrūkst.

 

depo pirktās skrūves visas lokās kā naglas

 

Kādā veidā pareizo leņķi izmērīji savienojumos, kur nav 90 grādi?

Link to comment
Share on other sites

Vecīt spāru svētki jasvin..kronis un iemaušan :) .

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

Kādā veidā pareizo leņķi izmērīji savienojumos, kur nav 90 grādi?

izmantoju šo instrumentu .....

 s5kw3uyampxca4pjy7w6.jpg

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

5mm skrūves kā špickas norāva.

sāku jau satraukties, man te saimniecības ēka ir līdzīgā stilā saskrūvēta pirms kādiem 6 gadiem, bet neesmu manījis, ka kāda skrūve būtu notrūkusi .....,

tās skrūves varbūt trūkst, ja ir tiešā āra (lietus, saule) ietekmē  

Link to comment
Share on other sites

skrūves trūkst tad, ja koks ir zem tiešas ūdens iedarbības. Man viena lapene tāda ir, kurai nav no sāna sienas. Tad ir dažas skrūves nost grīdai tajā pusē, kas tiek zem lietus bieižāk. Bet arī tikai dažas, lai gan lapene jau gadus 8 stāv. Lai gan labāk, protams, būtu ar naglām/skavām

Link to comment
Share on other sites

 

 

skrūves trūkst tad, ja koks ir zem tiešas ūdens iedarbības

 

Akas smuko v'aku saskr'uv'eju ar skrūvēm (3.5mm laikam).. pēc vienas sezonas 90% skrūvēm galviņas norautas. Sogad atkārtoju ar skrūvēm.. redzēs kā būs pavasarī :D

 

Veco sienašķuni un malakas škuni restaurējot izmantoju tikai "oldskūl" skavas kā DL.

 

 

Autoram smuks šķunītis  :pooh_honey:  ...."powery" ka daudz kritikas :dornis:   galvenais ka pašam patīk un... ir un būs iespēja mācīties no kļūdām :moil:

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Es lietoju naglu pistoli un ļoti ērti. Vienīgais mīnuss  -  cena  aparātam uzaug ģeometriskā progresijā, ja grib kādu lielākas naglas par 45x0.5 mm izmantot. Ja taisa masveidā šķūnīšus, tad atmaksājas. 

Link to comment
Share on other sites

Biju ciemos pie radagabala taisni, kad šis nagloja nojumei fasādes dēlīšus pa pažobelēm - bļin! Cirkulārais uz statīva un naglu pistole - kā tas paātrina to procesu. Tad nosolījos, ka tad, kad tādu kvantumu dēlīšu vajadzēs man zāģēt un naglot - obligāti meklēšu rokā tās mantas.

 

Malkas šķūnīša lielākā viltība - cik tuvu mājai to taisīt :)

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

nedaudz, nebija laika piestrādāt


piestrādāju .....

http://www.bildites.lv/images/3yj97x9x/12383/thumbnail

 

 

.Caur tik šaurām durvīm spīd neproduktīvs darbs ar ķerru ilgākam laika periodam.

durvis ir pietiekoši platas, varu iebraukt iekšā ar japāņu traktoriņu + piekabi ....

 

http://www.bildites.lv/images/bbaxpcw2/12383/thumbnail


jumta segums ir pasūtīts, sola uz nākošās nedēļas vidu

Link to comment
Share on other sites

Nav nedaudz dēļi pa ciešu sānu sienām? Es savulaik dabūju raut nost un likt ar lielākām šķirbām... :(

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...