Jump to content

Sadales tīklu jaunie tarifi


Touareg
 Share

Recommended Posts

Nu man ir joprojām ... viššš tiešām stāv pilnīgi mierīgs pie dažu W patēriņa ... esmu skatījies ar dažu stundu intervālu, ka disks atrodas tajā pašā vietā un patērētājs ir silto grīdu 'Wilo sūknis, kurš uzrāda ka patērē 7 W ....

Labots - Dils
Link to comment
Share on other sites

ar 7w tu sūkni pagriezt nevari. sava indikatora darbināšanai tas tik daudz nepatērēs. indikators lcd vai segmentu? pēdējām grūti saprast cik tas īsti rāda.

Link to comment
Share on other sites

Neesmu mērījis patēriņu, bet plūsmas indikātori uzrāda ūdens plūsmu grīdas kontūros un sūknis šāds http://productfinder.wilo.com/de/de/Wilo/c0000002a0003a36300010023/c0000002a0003a36d00010023/c00000016000391ce00020023/_00000013000111f80002003a/product.html... un skaitītājs negriežas  ... un neviena mehāniskā sitēma nespēs griezties ar 1/1000 daļu ātruma neskaitot kaut kādus soļu dzinējus, bet skaitītājā tādu nav ...

Link to comment
Share on other sites

skolnieks_2
Es īsti nesaprotu, par ko te visi tā priecājas?

 

Pagājušā gada novembris - 155kw patēriņš  = 20.44 EUR

Šī gada augusts - 150kw patēriņš = 27.36 EUR

 

Pieslēgums klasiski universālais, 1 fāze un 20 amp.

 

Reāls kaifs maksāt par kaut ko...

Link to comment
Share on other sites

universālajam vai tad ir ikmēneša rēķins par konkrētā mēneša patēriņu ?

Labots - e = d
Link to comment
Share on other sites

skolnieks_2

Tā nu sanāk.

Jo patēriņu katru mēnesi nododu un par to arī maksāju.

Vienu reizi pa radio klausījos ka'cilvēks fanoja par to, ka var sekot līdzi elektrības cenu tirgum, un tur mainīt kaut ko - tērēt tad kad vajag, pirkt no tā piegādātāja kuram tajā dienā lētāk... Es sapratu, ka lai gan esmu dvēselē žīds, bet pat man ir kaut kādas pašcieņas robežas...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Pagājušā gada novembris - 155kw patēriņš  = 20.44 EUR Šī gada augusts - 150kw patēriņš = 27.36 EUR

Tev ir bijis kaut kāds izlīdzināta maksājuma pārrēkins, jo pie 155kWh iepriekš vajadzēja būt kādi 24EUR/mēn. Tagad tā iepriekšējā gada nesamaksātā starpība ir izlīdiznāta pa šo gadu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tev sanāk, ka pagājušā gada novembrī tev 1kWh maksāja kādi 0.13 EUR. Šķiet, pat tiem, ar Dinamisko, elektrība tik lēta nebija.

Link to comment
Share on other sites

skolnieks_2

   ok, mana laža. ir bijusi pārmaksa.

 

Reāli sanāk 155kw=26,18  @11.2015

                    150kw=27.36  @08.2016

 

Anyway, dārgāk.

Labots - skolnieks_2
Link to comment
Share on other sites

Man patēriņš mājai ap 400kWh mēnesī un faktiski ir pa nullēm. Viens ir skaidrs, 100W kvēlspuldzes uz LED nemainīšu, jo tam nav nekādas jēgas. Ja samazināšu patēriņu, pieliks naudu par pieslēgumu un maksāšu tik pat, plus brezjēgā iztērēta nauda par LED. Jā, var teikt, samazini pieslēguma strāvu, bet kā man 7kW elektromotoru palaist, kā veco svarku, malkaszāģi, virpu, u.t.t. Tur jau tas stulbums, tos aparātus vajag pa retam, bet vajag un tapēc pieslēgumu mainīt negribu.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

anthropophagus

Man arī 1F/20A un universālais tarifs:

Par jūliju: 229.09 kWh - EUR 38.71;

Par augustu: 243.15 kWh - EUR 38.96.

Proti, no 0.169 EUR/kWh uz 0.160 EUR/kWh.

Link to comment
Share on other sites

Jāprasa sievai, neesmu tais plānos iedzilinājies. Cik naudas prasa, tik iedodu. Vienmēr maksāju par patērēto.

Link to comment
Share on other sites

Hmm, interesanti, kā tik daudziem izdodas iekļauties 150kWh - man dzīvoklī ļoti maz patērētāju, vien vannasistabā siltā grīda un dvieļu žāvētājs, arī vešene ar žāvētāju ne biežāk kā reizi vai pusotru nedēļā tiek palaista, un rēķins nekad nav bijis zem 300kWh (~45Eur). 

Link to comment
Share on other sites

J.Reini varbūt Tev ir 5 istabas dzīvoklim, 6 cilvēki + elektriskā virsma ? Divdurvju ledusskapis ?

 

Man sanāk ap 100kw, visa magija, ka pa dienu visi iesaistītie strādā, no rīta brokastis un vakarā dažas h, tur gribēdams nevar vairāk nokurināt + gāzes plīts.

Link to comment
Share on other sites

4 istabas, divdurvju A+ klases ledusskapis, un virsma, kas gandrīz netiek lietota. Es arī šad tad pabrīnos, bet baigais slinkums līdz šim bijis ņemt rozetēs spraužamos skaitītājus, un skatīties, kas īsti rij to špani...


Varbūt tomēr vajadzēs saņemties un pamērīt, jo citādi jau drusku tā kā par daudz sanāk bleķot jau kuro gadu pēc kārtas.

Link to comment
Share on other sites

www.MistersPimpausis.lv

2as majas uz viena plekja, visur ekonomiskas spuldzes, tiek lietoti tikai portativie+ lielie monitori.

ledusskapis nav neko jaunais, TV nav un neskatos. elektriska plits bet daudz netiek nekas cepts, velja ari netiek katru dienu mazgata.

menesi rekins uz 14-15eir visulaiku bij

 

tagad pieskaitam +5eir klat rekinam, PALDIES latvenergo Piiidari Stastiet tik talak cik ''gudri'' ir likt visur ekonomiskas spuldzes un taupit elektribu tagad liekat maksat tiem kas vinju reali taupa un maz lieto!

Labots - www.MistersPimpausis.lv
Link to comment
Share on other sites

Kam ir jaudīgie pieslēgumi, tie gan dabūja trūkties! Bračka no 120A laikam uz 80A pārgāja, jo tādu jaudu neizmanto, bet abonēšana milzīga.

Link to comment
Share on other sites

skolnieks_2

rubb laikam ir no tiem anšiem, sak, ja ņem priekšā, tas tak nekas, ka zirgu ar aizmugurē noliek.. kāda škirba - vai ne?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Jā, 5 EUR klāt rēķinam tas ir graujoši
Atceroties, kādu rezonansi radīja Bites 0,87 eur pielikšana pie rēķina par numura 'uzturēšanu', tad šī vienkārši ir apokalipse.
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Nu te jau cits princips, maz lieto vairāk maksā, vairāk lieto mazāk maksā! Maitas jau tāpat, bet paskaidrojums vismaz nedaudz loģisks.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Hmm, interesanti, kā tik daudziem izdodas iekļauties 150kWh

 

 

Es, savukārt, šokējos par tiem, kuriem ir tādi patēriņi kā Tev. Divatā dzīvojam divistabu dzīvoklī - mums gan nav apsildāmo grīdu, trauku mazgājamās mašīnas vai veļas žāvētāja, bet no pārējiem "standarta" patērētājiem viss ir (elektriskā plīts, mikroviļņu krāsns, veļasmašīna, elektriskā tējkanna utt.), un mēneša vidējais patēriņš ir ap 50 kWh. Dažus mēnešus padzīvoju viens un patēriņš bija nedaudz virs 20 kWh. Laikam ļoti no paradumiem atkarīgs :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Dažus mēnešus padzīvoju viens un patēriņš bija nedaudz virs 20 kWh

Un ledusskapja tev nav? Par bērniem jau pat var neprasīt!

Labots - jema
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Aiziet, jau aiziet tā elektrība...

Nupat ieguvu 25l   C2H5OH un ~100kWh kā nebijušas... :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Laikam ļoti no paradumiem atkarīgs
Nu piedod, neticu par tām 20kWh, absolūti. Viens kaimiņš, piemēram, ekonomē kā vājprātīgs (tiešām, absolūti neirotiski un neveselīgos līmeņos), un pat viņam sasniegums ir 50kWh. Kā augstāk minēja - pat vešene vienā ciklā no 1.5kWh līdz pat 6kWh notērē. Par ledusskapjiem un plītīm pat nerunājot...
Link to comment
Share on other sites

 

 

Un ledusskapja tev nav? Par bērniem jau pat var neprasīt!

 

Ledusskapis ir, bērnu tiešām nav.

 

 

Elektrum.lv rāda šādi. 2015. gada vidējais ir 54,75, 2016. gadā pagaidām 53 (ieskaitīju arī augusta 45 kWh, kuras grafikā vēl nerāda).

 

2dheb81.jpg

 

 

Periods, kad dzīvoju viens (jūnijs, jūlijs). Tiesa, tas ir cits dzīvoklis un tur elektriskās plīts vietā bija gāzes plīts (arī elektriskās tējkannas nebija)

 

jubsqd.jpg

 

 

Katrā gadījumā jūs neesat vienīgie, kuri ir pārsteigti par tik nelielu patēriņu. Ļoti labs draugs strādā Sadales tīklā par montieri es no viņa ieplestām acīm klausījos, ka Ķengaragā divistabu dzīvoklī mēnesī vidējais ir ap 200 kWh.

Link to comment
Share on other sites

 

 

es no viņa ieplestām acīm klausījos, ka Ķengaragā divistabu dzīvoklī mēnesī vidējais ir ap 200 kWh.
Citi arī ieplestām acīm klausās, kā var braukt ar auto, kam lukturis maksā tikpat, cik viņam viss auto, bet tas tā - katram savi paradumi. Šeit laikam ir divas galējības.
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

www.MistersPimpausis.lv

 

 

Jā, 5 EUR klāt rēķinam tas ir graujoši - ar steigu uz satversmes tiesu!

pareizini x12  , 60eir gadaa par neko vairak maksat..kka biski ir taa kaa ir..

nav jau ari tas bites pieslegums kuru vari nomainit pret kadu citu. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

man dzīvoklī ļoti maz patērētāju, vien vannasistabā siltā grīda un dvieļu žāvētājs,

Šie arī ir pamata tērētāji gan jau, ja visu laiku stāv ieslēgti.

Vēl parakstā minēts nikns kompis. Cik tas dienā darbojas. 

Link to comment
Share on other sites

2 istabu dzīvoklis, 2 cilvēki, gāzes plīts.

Vasarā 40kWh, ziemā 50kWh patēriņš.

Visur ledi, pa dienu pieslēgts tīklam paliek tikai ledusskapis

Link to comment
Share on other sites

 

 

pareizini x12 , 60eir gadaa
ko ta tik ar 12? Pareizini ar 24 un vispār sanāk 120€!!!

Bet ja 5 sadala ar 30 tad dienā sanāk- 0.166666

Varbūt nākošreiz neslēdz iekšā datoru lai uzrakstītu savu komentāru un būsi ieekonomējis vairāk kā 60€ gadā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

2as majas uz viena plekja, visur ekonomiskas spuldzes, tiek lietoti tikai portativie+ lielie monitori. ledusskapis nav neko jaunais, TV nav un neskatos. elektriska plits bet daudz netiek nekas cepts, velja ari netiek katru dienu mazgata. menesi rekins uz 14-15eir visulaiku bij tagad pieskaitam +5eir klat rekinam, PALDIES latvenergo Piiidari Stastiet tik talak cik ''gudri'' ir likt visur ekonomiskas spuldzes un taupit elektribu tagad liekat maksat tiem kas vinju reali taupa un maz lieto!

Cik tev liels ir pieslēgums un cik patēriņš?

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...