Jump to content

Sadales tīklu jaunie tarifi


Touareg
 Share

Recommended Posts

Bet tad, lūdzu, pasaki, kas ir 3 fāzes, atzīstos, ka fizikā esmu dunduks, tikko zvanīju uz Elektrum un pat šie nevarēja mani apgaismot, esmu šokā tas esot tehnisks jautājums.

Elektrum ir produktu līnija, viņiem nav sakara ar tehniskajām lietām. Ar šādiem jautājumiem jāzvana uz sadales tīklu - zvani 8403

Labots - limperis
Link to comment
Share on other sites

Par Sadales tīklu tarifiem jau it kā skaidrs, bet tiek plānotas vēl kaut kādas pārbīdes tarifos OIK sakarā ....

Link to comment
Share on other sites

 

 

@ronalds_,dīvaini.. ir darīts visādi.. nekad nekādas problēmas nav bijušas. Veļa tiek mazgāta.. mikrene ir darbojusies arī... vot par cepešnieku nemācēšu pateikt, vai ir reizē darbināts ar veļasmašīnu, bet korķi/drošinātāji nekad nav sisti ārā.. ak jā.. ledusskapis taču arī visu laiku ir pieslēgts un darbojas. Manā gadījumā man pietiek ar 1f/20A.. boilera nav un vispatērējošākā iekārta ir cepeškrāsns.. virsma ir gāzes.. Varbūt tajā, ka sita ārā bija vainojams kas cits, nevis jaudas pieslēgums/lielums? Ronald.. vislabākais ilgtermiņā ir tomēr Dinamiskais tarifs.. ar izlīdzināto un fiksēto tarifu tu pārmaksā.. un kur problēma skaitītāja rādījumus nodot? Ja ir viedais skaitītājs, tad tas pats to izdarīs, turklāt lielākiem patērētājiem to uzstāda primāri. Pats tikai pēc izvēles ibankā pieslēdz automātisko apmaksu vai arī samaksā pats.

Tas Sadales Tīkla kalkulators uzrāda, ka man der pat 3f/16A, ja saliek pat tādus patērētājus kādi man nemaz nav, bet būs mīļā miera labad jāpārslēdz uz 3f/20A.

http://www.sadalestikls.lv/lat/klientiem/pieslegumi/jauns_pieslegums_un_slodzes_izmainas/slodzes_aprekina_kalkulators/

3mjn8zbiq9ibdw2719x6.jpg

Link to comment
Share on other sites

nu redz.. man nav boilera, veļas žāvētāja, trauku maz.mašīnas, ūdens sūkņa un arī elektriskās virsmas.. pēc tā ko es ievadīju, man rādīja, ka pietiek pat ar 1f/16A, kur nu vēl 1f/20A..Arī gaismas ierīces ir Led vai sliktākajā gadījumā luminiscences..

Link to comment
Share on other sites

ir kādam pieredze ar jaudas palielinājumu standarta dzīvoklī okupācijas laikos celtā mājā? Gribas indukcijas virsmu.

Link to comment
Share on other sites

jāraksta iesniegums. Atkarībā no apstākļiem ir redzami cipari. Paziņa tos ieraudzīja un negribēja virsmu.

Link to comment
Share on other sites

Parasti jau problēma nav ST pusē, t.i. līdz mājai. Problēma ir pašā mājā, ka stāvvads tam nav paredzēts, kā arī dzīvokļa elektroinstalācija. Tas nozīmē, ka no kastes kaut kur pagrabā būs jāvelk kabelis līdz dzīvoklim, tad arī vēl dzīvoklī kabelis no ievada tajā līdz plītij.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Gribas indukcijas virsmu.

Ar 4 riņķiem jauda tīri neko - ap 7kw. Bet ja ņem ar 2, tad ar vienu fāzi vajadzētu pietikt. Tāpat cik bieži 3 katli vai 4 vienlaicīgi vāras?

Man ar 2 riņķiem pietiek.

Cik ir elektrības ekonomija salīdzinot ar parasto virsmu? Tur jau laikam katlus/pannas ar speciālos vajag.

Link to comment
Share on other sites

anthropophagus

Man ir 1F/20A, boileris, plīts, veļasmašīna. Vēl esmu dzīvs, māja ir vietā, bet par drošinātāju temperatūru neesmu pārliecinājies. Drošinātāji ne reizi nav bijuši izsisti. Esmu no tiem, kam rēķins ir samazinājies, tāpēc neko sliktu nevaru teikt. Vienīgā problēma ir tā, ka dzīvokļa saimnieks, protams, nav iezemējis bolieri, tādēļ pa blakus esošo krānu kopā ar ūdeni "tek" arī strāva. :D Cita starpā, neesmu šeit manījis tēmas par zemējumiem (neesmu gan īpaši meklējis), bet vai tiešām neviens neko nezemē? Zemējumu neesamība rada jūtamas problēmas - mammai "dvieļu žāvētājā" ir mikroskopiski caurumi elektrolīzes dēļ. Mana pašreizējā mitekļa saimnieks savukārt brīnījās, kad teicu, ka boileris pilst, jo tas taču esot gandrīz kā jauns. Maziņš offtopic.

Link to comment
Share on other sites

 

 

nav iezemējis bolieri, tādēļ pa blakus esošo krānu kopā ar ūdeni "tek" arī strāva
Ne tādēļ! Ar steigu mani TENu, kamēr nav lielāki sūdi parādījušies! 
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

Vēl esmu dzīvs

 

nav iezemējis bolieri, tādēļ pa blakus esošo krānu kopā ar ūdeni "tek" arī strāva.

 

 

Zemējumu neesamība rada jūtamas problēmas - mammai "dvieļu žāvētājā" ir mikroskopiski caurumi elektrolīzes dēļ.

cik ilgi? 

Link to comment
Share on other sites

tādēļ pa blakus esošo krānu kopā ar ūdeni "tek" arī strāva.

 

Zemējums tikai līdzēs, lai šī "noplūde" kādu nenoslaktē. Atrodi problēmas iemeslu - tas, ka notiek strāvas noplūde, NAV normāli!

 

Nujā, citi jau pasteidzās :)

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

Nav jau zināms, kurā boilerī vaina, tas var būt arī kaimiņa boilerī, kurš to (vai ko citu) izdomājis sazemēt pie ūdens caurles, vai arī pats jau "sazemējies".

Link to comment
Share on other sites

Starp citu, salīdzinot jauno rēķinu ar pagājušā gada rēķinu ar tādu pašu patēriņu (82 kW/h), summa ir samazinājusies.

Link to comment
Share on other sites

Pēc nesen saņemtās vēstules no Elektrum, jaunizceptā pieslēguma pie-maksa parādīsies rēķinā, kuru saņemsim septembrī.

 

p.s.

 

Man par dzīvokli pieslēguma maksa saņemtajā rēķinā ~1,25€ (1x16A) pie patēriņa ~250 kWh, sorry, pēdējā mēneša patēriņš 155kWh. tagad jāgaida rēķins par māju, kur 3x32A pieslēgums, tur vasarā tiekam cauri ar 170 kWh, bet pieslēguma maksa ievērojami palielinās rēķinu.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Pie 601, rēķins ir mazāks par gandrīz 3 eur !!!

Labots - jema
Link to comment
Share on other sites

1/f16A un 20A ir vienāda fiksētā maksa 1.5 eur + vēl 0,05334 eur par katru kWh. Tas tīri sadales tarifs ar PVN. iepriekš bija 0.0564 eur bez PVN jebšu ~0.0682 ar PVN par katru kWh

.. uz manu patēriņu šomēness ~111kWh rēķina starpība daždesmit centi mazāk.. :D

 

uz 80kWh nevarēja būt mazāks sadales tarifs, pēc maniem aprēķiniem ~+0.3 eur.. Tātad tīri elektrības cena ir ietekmējusi rēķinu.

 

Jebkurā gadījumā ar Dinamisko tarifu kopējā kWh cena ir saldāka kā fiksētajiem tarifiem.. ~0.148 eur/kwh šomēness (ar visu jauno sadales tarifu). Iepriekšējā mēnesī sanāca ~0.152..

 

https://www.sadalestikls.lv/lat/klientiem/sistemas_pakalpojuma_tarifi/speka_esoso_un_tarifu__no_1__augusta__salidzinajums/

te var salīdzināt un parēķināt..

 

starpība 1f sākas pie apmēram 100kWh.. jo sadales tarifa kWh cena ir samazināta par ~0.015 eur uz kWh, toties ir fiksētā maksa 1.50 eur.

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Tātad tīri elektrības cena ir ietekmējusi rēķinu.

Tā jau arī ir, jo:

 

No 2016. gada 1. janvāra produktam Elektrum Universālais samazināsies elektroenerģijas cena no 0,06834 uz 0,06434 EUR/kWh (kopā ar PVN).

itkā sīkums, bet tomēr. Es jau arī nesaku, ka rēķins samazinājies salīdzinājumā ar jūliju, samazinājums (ar jau niecīgs) ir pret 2015. gada tādu pašu patēriņu.

Vasarnīcā (3x16, kas jau bija nopērkot un 1 fāze kkur jau aizklīdusi) gan muļķīgi, 3,87 par 0 patēriņu vismaz 6 mēnešus. Gribēju atteikties, bet vēlme (vismaz pagaidām) pārgāja kad izlasīju tehniskos noteikumus, kur jāizstrāda vesels būvprojekts (par kura izstrādi gan jau būs jāpiķo man), jo skaitītājs jāizvelk pie žoga.

Labots - romajo
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

par māju, kur 3x32A pieslēgums, tur vasarā tiekam cauri ar 170 kWh,

tas jau maz, man mēnesī vidēji ap 600 kWh grozās .... 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tu jau ražotājs esi...

Man arī darbnīcā vienmēr kaut kas griežās...

Ja kas dārgāks paliek , tur neko es nevaru izmainīt, atliek tikai pašam ''griezties'' aktīvāk...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

@@romajo,ja nemaldos, tad universālajam cena mazinājās tikai jaunajiem klientiem un tiem, kas pa jaunam izvēlas šo plāna veidu. Tiem, kam jau bija, tiem taču spēkā 2u gadu līgums bez cenas izmaiņām. Es biju gudrāks.. paņēmu Dinamisko :D i vēl tiku pie gudrā skaitītāja. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

ja nemaldos, tad universālajam cena mazinājās tikai jaunajiem klientiem un tiem, kas pa jaunam izvēlas šo plāna veidu. Tiem, kam jau bija, tiem taču spēkā 2u gadu līgums bez cenas izmaiņām.

Sākumā bija vēl Klasika (maksāja par patērēto pēc tarifa), nemainīga cena uz gadu, iespēja izvēlēties citu piedāvājumu bez līguma laušanas maksas un pēc sākotnējās versijas līgums bija jāarslēdz katru gadu. Ar 01.01.20016. Klasiku apvienoja ar Universālo (kas līdz šim bija tikai izlīdzinātis maksājums).Tagad ir divi vienā.

Paklausoties ļaužu domas un pieredzi ar viedajiem skaitītājiem, radās iespaids, ka tie uzskaita pat tv pults patēriņu, ja tā atradīsies par tuvu rozetei. :D

Link to comment
Share on other sites

ļaužiem liels gvelžamais. diez vai kāds no šiem ir pirms tam detalizēti mērījis patēriņu.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Šoreiz jau nu brēka nevietā, kam tie "hesu" pieslēgumi mājai, ja mēnesī pat 200kw netērē, lai vienreiz dienā uz pāris minūtēm ieslēgtu lieljaudas caurplūdes sildītāju?

Link to comment
Share on other sites

esmu pētījis viedā skaitītāja patēriņu.. neko lieku neuzskaita un patēriņš ir adekvāts.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Šoreiz jau nu brēka nevietā, kam tie "hesu" pieslēgumi mājai, ja mēnesī pat 200kw netērē, lai vienreiz dienā uz pāris minūtēm ieslēgtu lieljaudas caurplūdes sildītāju?

 

Pirms padcmit gadiem LE uzlika savu uzskaites skapi ar attiecīgo automātu. Manā gadījumā 3x32A. Ne ko speciāli pieprasījis nebiju. Bet nu ne kas, īpašumamk augstāka pievienotā vērtība ;).

Link to comment
Share on other sites

Ja viedie elektrības, un jebkuri citi komerciālie skaitītāji (ūdens, gāzes) jau no rūpnīcas uzskaitītu vairāk vai mazāk nekā to pieļaut to precizitātes klase, tad tādi skaitītāji nevarētu iziet metroloģisko pārbaudi un tos nevarētu izmantot komercuzksaitei.
Ministru Kabineta noteikumos var atrast informāciju par to kādas prasības ir tam vai citam komerciālās uzskaites mēraparātam, un kādi pasākumi ir jāveic lai tos varētu ievest, tirgot un izmanto Latvijā. 
Viena bauma, ko esmu lasījis: "viedie skaitītāji uzskaita pilno jaudu, nevis tikai aktīvo". Nu tas gan ir smieklīgi - rozetē sapaužamais ķīniešu skaitītājs par padsmit eiro spēj izmērīt cosφ un izrēķināt aktīvo jaudu, bet advancēts viedais skaitītājs par > 100 EUR, māk tikai tupa saraizināt spreiguma un strāvas efektīvās vērtibas un uzrādīt vienīgi pilno jaudu.

Link to comment
Share on other sites

Tu nesaproti. Tā ir megakorporāciju un valdību sazvērestība, lai aplaupītu vienkāršo darba tautu.

Link to comment
Share on other sites

Pārpratumi jau ar tiem patēriņiem radās dēļ tā, ka paši cilvēki ļoti ilgu laiku pat nesekoja līdzi savam reālajam patēriņam. Tad, kad to piespieda darīt, tad arī sāka rasties visas šīs sazvērestības teorijas par to, ka pieskaita vairāk kā patērē, jo redz es līdz šim tērēju tik un tik. :) Ja tā atklāti, tad kopš viedā skaitītāja ir iespēja pašam izvērtēt un optimizēt elektrības patēriņu, pamanīt kas tērē un vai/cik tērē. Es, piemēram, esmu piefiksējis, ka pa nakti vidēji stundā savi +/-40-50W nodeg.. ledusskapis un standby atstātas iekārtas. Pa lielam jau cenšos visu izslēgt.. :D

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Kopš viedaa skaitiitaaja uzstaadiishanas un nedaudz paradumu mainjas ar dinamisko tarifu maksaaju mazaak. 1f , dziivoklis. Galveno el. Pateereetaju uudens boiler sildu leetajos diennakts posmos.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Par Sadales tīklu tarifiem jau it kā skaidrs, bet tiek plānotas vēl kaut kādas pārbīdes tarifos OIK sakarā ....

 MK vakar atbalstīja, sola līdz rudenim nodot Saeimā un plāno, ka varētu stāties spēkā nākamā gada pavasarī. Cik saprotams taisās samazināt  OIK lietotājiem ar lielāku patēriņu, bet palielināt ar mazu, mājas lietotājam gan palikšot apmēram tai pašā līmenī.

Link to comment
Share on other sites

http://www.delfi.lv/aculiecinieks/news/sabiedriba/iedzivotaji-neapmierinati-ar-jaunajiem-elektribas-rekiniem-sadales-tikls-skaidro-izmainas.d?id=47929853

 

Palasīju komentārus - pilns ar cilvēkiem, kas saka, ka pieaudzis rēķins par 100% un enerģijas cena ap 0,30€/kWh

Nesaprotu kādus pieslēgumus viņi tur lieto? Sajūta ka visai Latvijai dzīvokļos 3x32A vai arī dzīvo privātmājās.

 

Man dzīvoklī ir viena fāze, 20A, mēnesī 100-200kWh, Dinamiskais tarifs, viedais skaitītājs. Elektriskā plīts, boileris, LED apgaismojums.

Maijā - 144kWh - 0,1510€/kWh

Jūnijā - 140kWh -  0,1593€/kWh

Jūlijā  - 175kWh -  0,1539€/kWh

Augustā - 114kWh 0,1499€kWh - Jaunā kārtība (patēriņš mazs, jo biju nedēļu prom)

 

Varētu vēl kāds padalīties ar savu statistiku, tīri interesanti, vai es viens tāds izredzētais, vai visiem tā?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man izlīdzinātie maksājumi. Tā līdz šim arī neesmu sapratis, cik man tagad jāmaksā.

Tikai atnāca paziņojums, ka man jāsāk maksāt abonēšanas maksa par 3F

Link to comment
Share on other sites

Dzīvoklī bez būtiskām izmainām, bet par rakstu, kā parasti aunu bari!

 

"pensionārs Juris ir neizpratnē par to, kāpēc līdzšinējo 10 eiro vietā viņam turpmāk par elektrību būs jāmaksā 15,29 eiro ik mēnesi. "Lauku mājā dzīvoju viens un viss, ko lietoju, ir radio, televīzija, ledusskapis un spuldzītes, kā arī nedaudz ūdens sūkni dārzam vasarā," stāsta Juris."

 

Juris noteikti sēž uz savām staļina laika 3 fāzēm, no kurām tas neko nesaprot!

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Pieslēgums 3x25A, patēriņš 601, par 2.96 eur lētāk, nekā bija iepriekš!

Link to comment
Share on other sites

Visvairāk mani pārsteidza tā vienas kilovatstundas cena.

piemēram

 

ikmēneša maksājums EUR 33.05 / prognozētais vidējais mēnesī 127 kWh = EUR 0.26 par 1 kWh

Link to comment
Share on other sites

Gan jau viedais skaitītājs spēj pieskaitīt arī tās dažas stand-by iekārtas kas veido patēriņu naktīs , bet vecie ripas skaitītāji tad stāvēja mierā un neko neskaitīja ...

Link to comment
Share on other sites

 

 

bet vecie ripas skaitītāji tad stāvēja mierā un neko neskaitīja ...
Tā bija puspatiesība jau pirms gadiem 10, t.i. tādu nejutīgu skaitītāju jau sen nav. 
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...