Jump to content

Sadales tīklu jaunie tarifi


Touareg
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

 

Šodien maksājot par elektroenerģiu saskāros ar nepatīkamu lietu, proti, mans ikmēneša rēķins kļuvis par 7.22EUR lielāks(augusta patēriņš 165kWh), jo man ir 3f / 40A pieslēgums tagad, protams, tas būs jāmaina uz 3f / 16A, jo mājās nav ne boilera, ne elektriskā plīts, jo tā vietā tiek lietota gāze.

Jautājums, vai man vispār tās 3 fāzes vajag, ko tās dod, cik atceros pa vienu fāzi iet ''-'' pa otru ''+'' un pa trešo zemējums jeb 0, lūgums mani te neizsmiet, jo kopš fizikas stundām jau gadi 10 pagājuši. Parēķināju, ka man derēs 3f / 16A, kur vienlaicīgi varēšu lietot 16*380=6,08kWh

 

Pēc ST kalkulatora man der 1f / 16A pieslēgums, bet domāju, ka jāņem 3f / 16A.

http://www.sadalestikls.lv/lat/klientiem/pieslegumi/jauns_pieslegums_un_slodzes_izmainas/slodzes_aprekina_kalkulators/

cfb5bw792rizsgitly5c.jpg

Labots - Touareg
Link to comment
Share on other sites

Ja nav elektriskās plīts un garāžā nav ierīkota remontdarbnīca  ar visādiem 3 fāžu instrumentiem, tad lielas vajadzības pēc 3 fāzēm mājā, dzīvoklī nav.

1 fāze un 16A, tas gan ir pārāk maz. Ar tādu pieslēgumu nevarēsi vienlaicīgi mazgāt veļu un vārīt tējkannā ūdeni, vai cept cepeškrāsni bulciņas. 1 fāze un 20A, tas ir mūsdienu iztikas minimums.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

cik atceros pa vienu fāzi iet ''-'' pa otru ''+'' un pa trešo zemējums jeb 0

 

man kopš fizikas stundām vidusskolā jau gandrīz 25 gadi pagājuši, bet neko tādu nespēju atcerēties.

 

3 fāzes un 25A var brīvi lietot boileri, elektrisko plīti un vēl citus brīnumus vienlaicīgi. 16A to turēja uz robežas - sadalē automāti bija silti.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

man kopš fizikas stundām vidusskolā jau gandrīz 25 gadi pagājuši, bet neko tādu nespēju atcerēties. 3 fāzes un 25A var brīvi lietot boileri, elektrisko plīti un vēl citus brīnumus vienlaicīgi. 16A to turēja uz robežas - sadalē automāti bija silti.

Bet tad, lūdzu, pasaki, kas ir 3 fāzes, atzīstos, ka fizikā esmu dunduks, tikko zvanīju uz Elektrum un pat šie nevarēja mani apgaismot, esmu šokā tas esot tehnisks jautājums.

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Jā, tādu skaidrojumu par fāzēm nebiju dzirdējis, pievienojos pie vairuma, ka jāatstāj visas trīs fāzes, bet samazini pieļaujamo jaudu jo 40A ir ļoti, ļoti daudz cilvēkam, kas nezina, kas ir 3 fāzes.

 

Lai nav tikai izsmiešana, tad kaut kāds skaidrojums: 3 fāzes lieto nopietniem verķiem, kur starp divām fāzēm ir 380v, šādas iekārtas izmanto lielu spraudni, kur parasti ir 5pin, 3 fāzes, nulle un zeme. Tādus izmanto lielie haršeri, svarkas, lielās plītis, zāģi utt. 

 

Bet starp fāzi un "0" ir 220, ko jau var lietot mājā. Tie, kas sēž uz vienas fāzes 20A ir bēdīgi, jo tā viena fāze ir sadalīta uz visu māju, tavā gadījumā vienu fāzi var padot uz virtuvi, citu uz vannas istabu un trešā paliek  istabām, kur mazi patērētāji, tādejādi sadalot slodzi un visām 3 fāzēm un baudot labumus bez raizēm!

 

vxe_1167995_m.jpg

Labots - Kaspars12
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Es jau jūlijā dabūju nomainīt savus 80A pret 40A :( Laupītāji


 

 

3 fāzes lieto nopietniem verķiem, kur starp divām fāzēm ir 380v

 

Ne tikai. 3fāzes noder arī jaudas sadalīšanai. Piemēram, viena patērētāju grupa uz 1.fāzes otra uz 2.fāzes un trešā uz 3.fazes


Privātmājai iesaku turēt 20-25A (3F)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

ko ST dara, ja atsakies no 3 fāzēm? ja pēc pāris gadiem atkal savajadzēsies, cik maksās pieslēgšanās pie 3 fāzēm?

 

Tas ir pats jaukākais - viņi tevi aplaupīs otrreiz 


Šobrīd ir nosacījums ka gada laikā vari paņemt atpakaļ ja saproti ka esi kļudījies

Link to comment
Share on other sites

 

 

pa vienu fāzi iet ''-'' pa otru ''+'' un pa trešo zemējums jeb 0

Nedaudz nepareizi - pa vienu vadu strāva, pa otru spriegums bet pa trešo cos fi :D


 

 

Šodien maksājot par elektroenerģiu

Vo vo, tagad sāksies. Tie, kas ar galvu domāja, tie jau mēnesi vai 2 atpakaļ izvērtēja, ko viņiem reāli vajag un pieteica samazinājumu. 


 

 

kas ir 3 fāzes, atzīstos, ka fizikā esmu dunduks, tikko zvanīju uz Elektrum

Vecīt, kāds Tev ir iemesls domāt, ka Elektrum cilvēki sajēdz kaut minimāli no fizikas? :D Tiesa gan, ar uz ST piezvanot tāpat nokļūsi pie meitenes, kura arī visticamāk tehniskas lietas nemācēs izskaidrot. 


 

 

vienu fāzi var padot uz virtuvi, citu uz vannas istabu un trešā paliek  istabām, kur mazi patērētāji, tādejādi sadalot slodzi un visām 3 fāzēm un baudot labumus bez raizēm!
Un kurā vietā sākas raizes ja lieto vienu fāzi? Svarīgi lai tie 16 vai 20 vai 25A, kas ir ievadā būtu pietiekami. Ja nav reālu trīsfāžu patērētāju (elektrodzinējs, piemēram), tad ar vienu fāzi reāli pietiek. 
Link to comment
Share on other sites

vispār ar trīs fāžu sadalījumu pa zonām vienas mājas ietvaros vajag baigi uzmanīties. Ja viss nebūs smalki dokumentēts un skaidri nodalīts, tad pēc laika veicot izmaiņas var pamanīties palaist divas fāzes kādiem patērētājiem fāzes un nulles vietā..

Link to comment
Share on other sites

kaut_kaads

Tie elektrības pārdevēji ir vispār norāvušies paj0li.

Nesen saskāros ar jaunu elektrības pieslēgumu. Nu ko vajag to vajag, netaisos jau vilkt garumā, tad kad tiešām būs nepieciešams tad varēšu skraidīt apkakājies pa visām iestādēm un gaidīt pusgadu kamēr ievelk, tāpēc izdomāju ka jāievelk un lai ir.

Tas nekas, ka tad kad viņš būs ievilkts es visdrīzāk nelietošu viņu vismaz entos mēnešus, bet maksāšu 5 jevrikus mēnesī par to ka man tā sranā kaste tur stāv...

Labots - kaut_kaads
Link to comment
Share on other sites

Ja pieslēdz, tad jàmaksà.

Viskrutàk jau ir tie mistiskie "oik" rēķinos.

Jàbalsta jau "ģeneràcijas" bizness. Lai gadà kàds ļimons aiziet peļņà shèmotàjiem.

Link to comment
Share on other sites

kaut_kaads

Droši ka montierim pietiktu ko samaksāt no tiem entajiem miljoniem PEĻŅAS kas Latvenergo JAU ir iekasēti..

Link to comment
Share on other sites

 

 

montierim pietiktu ko samaksāt no tiem entajiem miljoniem PEĻŅAS kas Latvenergo
"Sadales Tīkli" jau kādu laiku nav Latvenergo, un ar Latvenergo, vai cita elektrības ražotāja peļnu tam ir maz sakara. 
Link to comment
Share on other sites

 

 

1 fāze un 16A, tas gan ir pārāk maz. Ar tādu pieslēgumu nevarēsi vienlaicīgi mazgāt veļu un vārīt tējkannā ūdeni, vai cept cepeškrāsni bulciņas

Nu nez, man bez problēmām iet vešene un čaiņiks vai el. cepeškrāsns. Automātu ārā nebliež.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Automātu ārā nebliež.
Tev veicas.

Veļas mašīna silda ar 2kW, elektriskā tējkanna 2kW, tas jau ir 17A, un ja vēl ieslēdz 2 kW cepeškrāsni, tad 16A ir sen jau kā pāri. Protams, cipars uz automāta 16A, nenozīmē, ka pa pie 17A tas momentā atslēgsies. Pie 17A tas atslēgsies labi, ja pēc pāris stundām nepārtrauktas darbības.    

Link to comment
Share on other sites

 

 

man palielinājums no 3x16 uz 3x25 maksāja kaut kādus pārdesmit eiro.

 

Ja nebūtu jaudas rezerve, tad izmaksas būtu stipri lielākas. 

Link to comment
Share on other sites

Ja nogriezīsi 3 fazes, atstājot 1, tad pēc laika par atslēgšanos atpakaļ uz 3 varēsi aizmirst, jo ieslēgs gan jau kosmiskus skaitļus :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

tad kad viņš būs ievilkts es visdrīzāk nelietošu viņu vismaz entos mēnešus

Nu bet ja tev nevajag, tad KĀPĒC tu viņu vispār prasi? 


 

 

Ja nogriezīsi 3 fazes, atstājot 1, tad pēc laika par atslēgšanos atpakaļ uz 3 varēsi aizmirst, jo ieslēgs gan jau kosmiskus skaitļus

Speciālists ierunājās...

Gada laikā atjaunos BEZ MAKSAS. Pēc tam, jā būs jāsedz izmaksas. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Veļas mašīna silda ar 2kW, elektriskā tējkanna 2kW, tas jau ir 17A, un ja vēl ieslēdz 2 kW cepeškrāsni, tad 16A ir sen jau kā pāri.

Nu man viedais skaitītājs vešenei rāda vidēji 1.6 kW , čaiņiks 1.5 kW. Visus trīs vienlaicīgi slēdz ļoti reti, tā tik vešene ar čaiņiku iet duetā.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 Sadales Tīkli" jau kādu laiku nav Latvenergo, un ar Latvenergo, vai cita elektrības ražotāja peļnu tam ir maz sakara 

 

Kopš kura laika "Sadales Tīkli" nav Latvenergo meitas uzņēmums? Vai tad ST valdi arī vairs neregulē Latvenergo? Tas, ka "ST" nav nekāda sakara ar citu Latvenergo meitas uzņēmumu peļņu, tas gan tiesa.


 

 

Bet tad, lūdzu, pasaki, kas ir 3 fāzes, atzīstos

 

īss epilogs-

1-fāzes sistēmā ir divi vadi (minimums, nečakarējot smadzenes ar zemējumiem). 3-fāzu sistēmā ir trīs vadi, tātad vadu ir 1,5 reizes vairāk, bet jaudu trīsfāzu sistēma spēj pārvadīt 1,7 reizes vairāk. Nemaz nerunājot par trīsfāzu sistēmas priekšrocībām attiecībā uz parazītiskajām harmonkām, u.c. labām lietām, kuras izpaužas kā garajās pārvades līnijās, tā patērētāju agregātu darbināšanā. Bet tur jau vektoru diagrammas panesās.

Link to comment
Share on other sites

"Sadales Tīklu" mājas lapā nav informācijas par to, ka viņi būtu Latvenergo struktūrvienība, jeb kā citādi saistīti ar Latvenergo. Vienīgā vieta, kur tur vispār ir pieminēts Latvenergo, ir elektroenerģijas tirgotāju sarakts un arī tad viņi tur ir priekšpēdējie.

Var jau būt, ka kaut kādas saites ST ar Latvenergo viņiem ir saglabājušās, bet ilgstošā laika periodā elektrības ražošanu, tirdzniecību un pārvadi nāksies pilnībā sadalīt, jo citādi tas draud ar tiesu darbiem no citu tirgus dalībnieku puses.

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Jūsu taupīšana būs tāpat kaķim zem astes.

Valdība iedzīvotājus pamazām sagatavo jaunam elektrības cenu pieaugumam.

http://nra.lv/latvija/183233-lielrupniecibu-uztures-garazu-un-darza-majinu-ipasnieki.htm

 

make long story short - lielajiem elektrības patērētājiem valdība grib atvieglot elektrības maksājumu slogu (cēlu mērķu vārdā - tādējādi uzlabojot konkurētspēju) un OIK (obligāto iepirkuma komponenti) pārcelt uz ļoti maz elektrību patērējošām (māj)saimniecībām.

Labots - _dunduks_
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Lielākā sāpe no ST puses ir civilizēti paskaidrot, ka tagad ir jāmaksā vairāk, vajag vai nevajag, bet vairāk, jo Latvijā taču esot zemākās elektrības cenas (tiesa Somijā ir zemākas) un ilgi tā tas nedrīkstot turpināties! :D Parasti cenu zemumu vai augstumu vērtē pēc ienākumu lieluma, bet pie mums - прав не то кто прав, но тот, у ково больше прав!

 

Un jā Nordpool spotiņš rūpējoties par mums!  :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

 

 

Lielākā sāpe no ST puses ir civilizēti paskaidrot, ka tagad ir jāmaksā vairāk, vajag vai nevajag, bet vairāk, jo Latvijā taču esot zemākās elektrības cenas (tiesa Somijā ir zemākas) un ilgi tā tas nedrīkstot turpināties!

ST šķiet jau mēnesi vai vairāk skaidro, kāpēc tā, un tur citu valstu cenas netika pieminētas. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Šodien maksājot par elektroenerģiu saskāros ar nepatīkamu lietu, proti, mans ikmēneša rēķins kļuvis par 7.22EUR lielāks(augusta patēriņš 165kWh), jo man ir 3f / 40A pieslēgums

Ja ir māja un gribi kaut ko darīt ar iekārtām, tad 7 eiro jebšu divu alēnu cena nav tā summa, kuras dēļ atteikties no nākotnes iespējām.

 

 

 

Nedaudz nepareizi - pa vienu vadu strāva, pa otru spriegums bet pa trešo cos fi

Varbūt bija kļūda fiziku skolās padarīt par izvēles priekšmetu.

No otras puses, kas ir svārstību fāze, māca obligātajā algebrā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

 

 

Ja ir māja un gribi kaut ko darīt ar iekārtām, tad 7 eiro jebšu divu alēnu cena nav tā summa, kuras dēļ atteikties no nākotnes iespējām.
Sāpe nav 7 eur, bet gan princips, ka spēles noteikumus maina spēles gaitā un vēl lielāka sāpe, ka manā lauku mājā par krietnu SAVU naudu vajadzēja ierīkot šo fakino 'jaudīgo' 3F elektrības pieslēgumu.

Un vēl sāpe par idiotiem ministrijās, kas pilnu ticību visiem stāsta līdz galam nepateiktu patiesību, ka "jo vairāk tērēsit [kWh], jo maksāsiet MAZĀK".

Jā, par vienu kWh maksās mazliet mazāk, bet kopā samaksāsi vairāk.

Link to comment
Share on other sites

man dzīvoklī ir 1 fāze un 20A.. var gan cept bulciņas cepešniekā, gan veļu mazgāt, gan tv skatīties un visu pārējo, problēmu nekādu. Vēl jauno rēķinu neesmu saņēmis, tā kā ir viedais skaitītājs, tad tas pats dod rādījumus ST, attiecīgi tik jāgaida katru mēnesi rēķins :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man dzīvoklī bija 1 fāze, 20A - regulāri blieza ieejas drošinātāju ārā! 

 

 

var gan cept bulciņas cepešniekā, gan veļu mazgāt, gan tv skatīties un visu pārējo, problēmu nekādu.

 

 

Jā - problēmu nekādu, ja to visu nedara vienlaicīgi! :D Fēnu var slēgt iekšā tikai tad, ja nestrādā veļas mašīna un mikroviļņu krāsns. 

 

Man tagad mājā ir 3x16A - un es saku ka nepietiek! Es labprāt piemaksātu pāris EUR mēnesī par jaudīgāku pieslēgumu, bet ST nedod. Nu pareizāk sakot dod, bet par pieslēgšanu ap 20k EUR..... 

Mājai 3x16A - tas tāds iztikas minimums! Lai būtu bez raizēm vajag 3x32! Tad var mājā iekārtot 6 līnijas pa 16A un slēgt iekšā visu ko vajag un kad vajag! 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Jā, par vienu kWh maksās mazliet mazāk, bet kopā samaksāsi vairāk.
Pie 600+ patēriņa, pēc viņu stāstiem būs 3+ eur ekonomija, jaunā rēķina vēl nav, lai pārliecinātos. 
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ak jā, man arī pēc jaunajiem tarifiem būs lētāk - maksāju ap 80 EUR mēnesī par elektrību. Man izlīdzinātais tarifs un automātiskais maksājums. Atvelk no konta un miers -nav jāmaksā rēķini, jānodod skaitītāju rādītāji - ērti! Un nekādas pārmaksas! 

Link to comment
Share on other sites

@@ronalds_,dīvaini.. ir darīts visādi.. nekad nekādas problēmas nav bijušas. Veļa tiek mazgāta.. mikrene ir darbojusies arī... vot par cepešnieku nemācēšu pateikt, vai ir reizē darbināts ar veļasmašīnu, bet korķi/drošinātāji nekad nav sisti ārā.. ak jā.. ledusskapis taču arī visu laiku ir pieslēgts un darbojas. Manā gadījumā man pietiek ar 1f/20A.. boilera nav un vispatērējošākā iekārta ir cepeškrāsns.. virsma ir gāzes..

 

Varbūt tajā, ka sita ārā bija vainojams kas cits, nevis jaudas pieslēgums/lielums? 

 

Ronald.. vislabākais ilgtermiņā ir tomēr Dinamiskais tarifs.. ar izlīdzināto un fiksēto tarifu tu pārmaksā.. un kur problēma skaitītāja rādījumus nodot? Ja ir viedais skaitītājs, tad tas pats to izdarīs, turklāt lielākiem patērētājiem to uzstāda primāri. Pats tikai pēc izvēles ibankā pieslēdz automātisko apmaksu vai arī samaksā pats.

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Ar trīs vadiem es biju domājis vidsprieguma un augstprieguma līnijas un ietaises, kur ieguvums no trīsfāzu sistēmas ir vislielākais. Trīsfāzu sistēmai pietiek ar trim vadiem, pārējās shēmas ir tikai atvasinājumi.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Varbūt bija kļūda fiziku skolās padarīt par izvēles priekšmetu.

VIL - vai tiešām Tu neuztvēri sarkasmu? 

Link to comment
Share on other sites

skolnieks_2

Par sadales tīklu neatkarību - nez no kurienes tad šie uzradās?

Tāpat viss pamatkapitāls ir no Latvenergo, par ko sen ir samaksāts.

Par tarifiem, aha, klausaties šito BS - tarifi par mazu, teica uzņēmums ar 40 miljonu peļņu.

Link to comment
Share on other sites

 

 

VIL - vai tiešām Tu neuztvēri sarkasmu?
sorry. es vairs ne par ko nebrīnos
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...