Jump to content

Sapņu darbs IT&T


anthropophagus
 Share

Recommended Posts

Raimonds1

 

 

Man te daži kolēģi studenti ārpus sava laika nodarbojas ar dažādiem projektiem, kaut ko realizē. Teoriju studējot nekur nevar tikt (lasīt Raimonda stāstu, kā gadiem var muļļāties).

 

Tajā stāstā viss nav nemaz tik viennozīmīgi. Tur iezīmējas ne tikai tas, ko es zinu vai nezinu, bet arī vesela kaudze visādu citādu aspektu.


 

 

Varu piebilst ka programmētāja darbs nebūt nav tik viegls un patīkams kā sakumā izskatās!  Galvenā problēma vismaz man ir tāda ka 90% procentus laika aizņem rutīna - sēdi pie pc un drukā kodu..... Jā, 10% laika paņem izdomāt kā kādu konkrētu problēmu atrisināt, kas ir interesanti. Izdomājam algoritmu, tad tehnisko risinājumu, un tad iestājas rutīna... Galvenais, ka ar gadiem un pieredzi izdomāšana prasa arvien mazāk laika bet rutīna paliek.
 

 

Kaut kā man ir radies priekšstats, ka šos abus procesus var izpildīt divi dažādi cilvēki katrs ar savam spējām un pieredzi,


http://www.boot.lv/forums/index.php?/topic/164177-kā-konkrēti-izpaužas-c-valodas-tuvums-dzelžiem/

Link to comment
Share on other sites

 

 

Jā, 10% laika paņem izdomāt kā kādu konkrētu problēmu atrisināt, kas ir interesanti. Izdomājam algoritmu, tad tehnisko risinājumu, un tad iestājas rutīna...

 

Izskatās, ka Tev jākļūst par programmatūras arhitektu, tieši šāda kalibra keksi ar rutīnu nenondarbojas :) Any way, esmu arhitekts... un man tieši patīk, ka kaut ko sarežģītu uzprojektēju, tad kopā ar kolēģiem risinājumu uztaisām un tas strādā. Jā, arī es esmu piedalījies rutīnā - vienkārša koda rakstīšanā. Tomēr zini - man tas sagādāja baudu, par rutīnu to ir grūti nosaukt... Prasīju arī citiem kolēģiem - aŗī šie saka, ka rutīna nav, tekoši kaut kas jauns... Ok, iespējams, ka vienkārši nezinu kas ir rutīna SW izstrādē...

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Rutīna ir rutīnas produktos, aļa, serviss ar 1000 atskaitēm vai lapa ar 1000 vienādām apakšlapām, turklāt šādu rutīnas produktu ir daudz. Arī samērā vienmuļi ir visādi CRM/ERP, kur vairāk laika aizņem birokrātija.

 

Īstā rutīna ir dirnēt pie 1 vecas progas 10 gadus ar ar kaut kādu FoxPro, VBA vai arhaismu uz DOS. Dzīvē arī tādi developeri redzēti, parasti ne-IT kantoros, kur IT džeks dara visu :)

Link to comment
Share on other sites

tapēc jāiet uz web dev, ja pats produkts ir rutīna, tad veids kā to kodē mainās pa minūtēm.

Link to comment
Share on other sites

es nepiekritu tur strādāt,  jo tas bija kautkādos UK "laukos",  nevis Londonā

man rutīna iestājās pēc 13 gadiem javā ,  par laimi es to vairs nedaru, jo tagad kodēju iekš   Clojure_logo.gif

 

kas man ieteica kodēt clojurē ?  01f3b42762800900588b6800930dea7b1d8f3a40

 

 

web dev ir ok,  ja vien nenākas to darīt javascriptā,  jo tas ļoti  stipri sūkā

ta jau labāk   http://clojurescript.org/  vai  http://elm-lang.org

Labots - MarisO
Link to comment
Share on other sites

tapēc jāiet uz web dev, ja pats produkts ir rutīna, tad veids kā to kodē mainās pa minūtēm.

Man liekas tieši webs ir ārkārtīgi garlaicīgs, varbūt tur pamainas valodas - freimworki, bet principi un ideja tā pati, nav nedēļām jālauza galva un jālasa grāmatas, kā atrisināt dažādas problēmas.

Man tagad sanāk vairāk strādāt pie pilnīgi jaunu produktu izstrādes, jābrauc bieži uz visādām fabrikām utml vietām, lai vispār saprastu, kas ir tas ko jātrisina, bieži nākas dienām studēt matemātikas grāmatas un zinātniskos pētījums - standartus, lai zinātu kā daudzkas tiek rēķināts, attēlots utt. Pectam tiek meklēti risinājumi, tehnologijas dažādas, visādi sensori, mikrokontrolieri, fpga, linux kastes un datubāzes, bieži webisks frontends. Datubāzes un webiskais frontents, gan parasti kādi 10% no visa pasākuma.

Beigās protams pati lielākā jautrība, sāk līst ārā visādas problēmas par kurā pirmstam pat iedomāties nevarēja, vai kautkas divains notiek reizi mēnesī un sadzīt, pēdas kāpēc tā notika ir pilnīgākā mistērija :D

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...