Jump to content

Iesakiet Linux dist. pavecam kompim bērnu lietošanai. Vēlams latviski


Oskars Feldmanis
 Share

Recommended Posts

Oskars Feldmanis

Ceru uz jūsu padomu labākajai operētājs sistēmai ko iecept pavecākā kompī (AMD Athlon 64 X2 3800+ 1.5GB Ram.), lai bērni varētu izmantot, lai izmantotu mācībām un kādas web spēlītes (lasi Agar,io) padzenāšanai. 

 

Bērni vēl mazi, tikko iemācījušies lasīt. Tāpēc vēlams, lai būsu latviski.

 

Priecāšos par atbildēm.

Link to comment
Share on other sites

Elvis_preslijs

Latgola linux http://cyti.latgola.lv/ruuni/

Tevi sveicina Austrumlatvijas linukss. Mana dzimtene ir zilo ezeru un viesmīlīgo ļaužu zeme, Latgale. Tāpēc es ceru, ka Tu mani iemīlēsi no sirds un, kādu neveiksmju gadījumā, mani salamāsi no sirds :)
Austrumi ir brīvi izplatāma operētājsistēma (OS) un lietojumprogrammu distribūcija Tavam datoram. Austrumi veidots uz Slackware GNU Linux bāzes, kas ir ļoti harizmātisks linux distributīvs. Tomēr viss Slackware spēks, darot dažādus ikdienas darbus, nemaz nav nepieciešams. Tika izmests viss liekais un uzmeistarots distributīvs, kas ietilpst vienā kredītkartes izmēra kompaktdiskā. Tātad, es varu būt Tavs sabiedrotais vienmēr un visur! Ieliec mani savā kabatas makā līdzās savai bankas kartei, un Tava iemīļotā linux vide un ierastās programmas vienmēr būs līdzās.
Novēlu Tev veiksmi darbā un daudz prieka, strādājot ar Austrumiem!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Oskars Feldmanis

Paldies, Elvi, vakarā palūrēšu. 


Edit. Paskatīju screenshot-us. Smieklīgi, ka visi ir gandrīz viens un tas pats, tikai ekrāntapete mainās. Varēja jau uzlikt kādu bildi ar atvērtiem logiem. Bet, ok, vakarā ielūrēs sīkāk.

Link to comment
Share on other sites

Müller

Kāpēc lai kāds vispār gribētu lietot linux, protams izņemot programmētājus?

sarežģīta os, kur daudz jālieto termināli, lai ko izdarītu

Link to comment
Share on other sites

A kas vainas vecam, labam W7 ar limited user accountu? Kad pieaugsies, paši gan jau arī šo opciju likvidēs ;)

Link to comment
Share on other sites

AlCohol

 

 

sarežģīta os, kur daudz jālieto termināli, lai ko izdarītu

parastam lietotājam, kur nu vel bērnam, kurš tikko iemācījies lasīt, nekad nebūs vajadzības pat to termināli atvērt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Леший

Liec kubuntu, nebūs čakara ar dzelžiem, un interfeiss ir maksimāli līdzīgs windai.

Link to comment
Share on other sites

T

 

A kas vainas vecam, labam W7

Tur arī W 10 vajadzētu iet.

Ja nu neiet kāds svaigs Windows, var to pašu XP uzkrāmēt. Vēl aizvien iet atjauninājumi (ar reģistru pielabošanu, cik saprotu). Ugunslapsu arī aktuālu tam var dabūt. 

Linux jau arī ir diezgan prasīgs pret dzelžiem, tā ka nevajag cerēt uz brīnumiem. Ja nu vienīgi tas nav kāds terminālis.

Link to comment
Share on other sites

Debian ar gnome grafisko vidi, ir labi iztulkota latviski, kā arī viegli saprotama. 

 

 

 

AMD Athlon 64 X2 3800+ 1.5GB Ram

 

 

Kompis jau nav tik liels nīkulis, lai ieteiktu austrumus u.c mazās distras.

 

 

 

kādas web spēlītes

 

Chrome būs jaunākais flash player.

Link to comment
Share on other sites

Oskars Feldmanis

Yes. Tas bija tas, ko gribēju redzēt.

 

Droši vien izmēģināšu visus ieteiktos variantus un tad jau redzēs.

 

Windas pluss ir, ka skolā informātikas stundās nebūs jāskatās, kā uz kko nesaprotamu, bet tā pat vairāk par pārlūku pagaidām pieņemu, ka netiks lietots.

Link to comment
Share on other sites

Debian ar gnome grafisko vidi, ir labi iztulkota latviski, kā arī viegli saprotama.

No Gnome 3 trīs savulaik aizmuka pats Linux tēvs Torvalds. Vai nebūtu labāk ar LXDE vai Xfce grafiskajam vidēm?

Pedējā laikā ir populāra Mate.

 

Liec kubuntu, nebūs čakara ar dzelžiem, un interfeiss ir maksimāli līdzīgs windai.

 Vai tiešām Kubuntu der vājiem dzelžiem?

 

Es ieteiktu Linux Mint ar Xfce. Zināma līdzība ar windows būs.

https://www.youtube.com/watch?v=4wAH2Ax-9mw

 

Ņem Linux Mint 17 Xfce. Tas nav svaigākais,  bet ir ar garo atbalsta laiku līdz 2019 gadam. Jo jaunāki distributīvi, jo lielāka varbūtība, ka būs problēmas ar veciem dzelžiem.

https://www.linuxmint.com/rel_qiana_xfce_whatsnew.ph

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

Nafig bērnam Win???? Nafig "līdzība ar windows", ja mazais vēl nav lietojis to s*du? Nopietni - kapēc vajadzētu mazajiem win? Gan no drošības viedokļa, gan legalitātes vioedokļa (da ne jau noliksi ndesmit euro par bērnu eksperimentu)..

 

 

Bērni vēl mazi, tikko iemācījušies lasīt.

 

Kāderiz bija Qimo - kādu laiku pamests novārtā, bet bija labs. (nebija LV)

Ir pieredze ar Ubermix - pozitīva, dislektisks bērns lietoja uz urrā. (http://www.ubermix.org/)

Var likt jebkuru Bubuntu variantu ar lietotāju bērnam, kur ierobežotas pieejas un iespējas.

Var likt ChromeOS (chromiumOS precīzāk, www.neverware.com) vienkārša, latviski un, ja samaksā, attālināti manadzējama..

 

P.S. mūsdienās bubuntu var lietot (un lieto) bez termināļa, vajag tikai izkāpt no pagājušā gadsimta..

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Pats dotu priekšroku Mint vai Debian, bet arī Elementary OS un Manjaro ir ļoti glīti un labi varianti

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Tas ir ļoti tālu no lietotājam draudzīgas OS. 

 

 

dsl(damn small linux)
 
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Oskars Feldmanis

Vēlreiz visiem paldies par ieteikumiem. Pats toč nebūtu atradis. Vēl nav bijis iekšā sākt visu salikt, bet kad būs, ielikšu update ar atsauksmēm.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Oskars Feldmanis

Update.

 

Kompis ir piedabūts pie dzīvības, lai gan sākumā negribēja sadarboties ar nekādiem boot up medijiem.

 

Izmēģinot vairākas linux versijas, beigās tikai iebarots smagi apriezts win 7. 

 

Šobrīd darbojas glīti, ne pārāk patīk html5 3d saturs (iebūvētā gpu un cpu momentā noslogojas par 100%).

 

Kopumā esmu patīkami pārsteigts par ātrdarbību. 

 

Plānā ir pievienot papildus atmiņu, un sekot līdzi ārā izmestiem dzelžiem, lai pēc iespējām iedotu šai kastei vairāk dzīvības.

 

Paldies par padomiem - Zorin nu ļoti iepatikās, bet nu jau citam projektam.

Link to comment
Share on other sites

ja jau bijusi tāda interese par linux, pats būtu licis virsū arch ar kaut kādu xfce un sakonfigurējis pēc vajadzībām. ir jebatorijs viņu uzlikt, bet nu vismaz jebkura sistēma viņu velk bez problēmām.

Link to comment
Share on other sites

Oskars Feldmanis

 

 

cik ilgi katru linux (un kādu) versiju pamēģināji?

 

dsl(damn small linux)  - ~ 1h

Debian - ir bijusi pieredze iepriekš.

Zorin - 1.5h

 

Plānā bija vēl iemaukt kubuntu, bet ap šo laiku, jau biju izlēmis, ka ies virsū apgrieztais win 7.

 

Iemesli šādai izvēlei. Protams subjektīvi:

 

  • Visas esošās ierīces mājās ir win/android - pc kaste, portatīvais, surface planšetes utt. Saderība,
  • Sīkie jau pie win ir pieraduši.
  • Arī pats neesmu tik liels linuxists un paņemoties, saprotu, ka ar win būs vieglāk (man) panākt ko es gribu.
  • Kā jau iepriekš rakstīju, arī skolā būs win.

Vienvārdsakot - izsverot visus par un pret sapratu, ka tas būs pareizais risinājums (man).

Vēlreiz visiem paldies par ieteikumiem.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Izskatās ka tā arī neko nepamēģināji, stundu pabakstot kādu dīvainu Zorin nekāds priekštats rasties nevar.

Manuprāt, lai pierastu pie UI vien - vajag vismaz nedēļu.

Kas tieši Win 7 ir tas kas ir labāks nekā jebkurā citā populārā Linux?

Sīkajiem pēc maniem novērojumiem ir pilnīgi vienalga kas tur stāv - OSX, Win vai Linux, pec 2 stundām viss ir skaidrs.  

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Sīkajiem pēc maniem novērojumiem ir pilnīgi vienalga kas tur stāv - OSX, Win vai Linux, pec 2 stundām viss ir skaidrs.

  Piekrītu, bet - jēga apgūt OS, kura vēlāk, kad paaugsies, vienalga būs jāizmet.  Gandrīz 20 gadu laikā nav radīti normāli softi priekš Linux (es te nerunāju par serveriem, vai specifiskiem zinātnes, militāristu. Holivudas softiem), bet parastam lietotājam kaut cik derīgus (ar uzsvaru uz kaut cik) uz vienas rokas pirkstiem var mierīgi saskaitīt. Dažādi Linux (sākot ar Kaldera, Shlack, Mandrake, Debian, Mint) man kā otrā OS griežas jau kopš 1997.gada - softu kā nav tā nav un visticamāk - arī nebūs.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Aizvien vairāk un vairāk softi sāk palikt platformas neatkarīgi (darbojas browserī) vai arī ir pieejamas alternatīvas, mājas lietotājam noteikti pietiekošā daudzumā, tāka domāju ka Linux popularitāte turpinās pieaugt. Es nerunāju par kautkādiem profesionāliem rīkiem, kuriem bieži vien pat vajag specifisku Windows versiju.

Arī par OS apgūšnu nepiekrītu, jo arī Windows mainās un tad te ik pa laikam uzrodas visādi gaudotāji, kuriem Windows 8/10 nav pieņemams un 7'tais bij De Best.

Manā gadījumā Windows nav variants, ir gan daži kolēģi kuri lieto Win, ir arī daži kas OSX, kautkā sastrādājamies :D

Google tagad strādā pie Fuchia, tāka tas varbut pataisīs to kokteili vēl interesantāku, bet visdrīzāk tā būs uz mājas lietotāju orientēta OS. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Sīkajiem pēc maniem novērojumiem ir pilnīgi vienalga kas tur stāv - OSX, Win vai Linux, pec 2 stundām viss ir skaidrs.  

Protams, viņiem vajag atrast interneta pārlūku, un tad jau spēlītes varēs spēlēt. Pat 2 min nevajag tam pasākumam.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Ko teorētiski vēl sīkie varētu darīt?

Ok, paaugsies, vajadzēs kautkādus referātus raksīt, tur ir LibreOffisce + visi online varianti Google Docs, Office online utt

Kautkādas bildes uzzīmēt vai piekorigēt, tur 100% nekādi fotošopi nav vajadzīgi, ir gan pašam Adobe bezmaksas online rīki, gan visādi Pixlr, gan protams native Gimp, Inscape utt.

Tāka līdz profesionālas karjeras sākumam nodrošināti ar izvēli ko lietot

Labots - AndrisBB
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Piekrītu, bet - jēga apgūt OS, kura vēlāk, kad paaugsies, vienalga būs jāizmet.

Nu un kuras ir tās zināšanas, kuras (vienkāršajam lietotājam) ir liekas pie citu OS lietošanas?

 

 

Bērni vēl mazi, tikko iemācījušies lasīt.

 

 

Sīkie jau pie win ir pieraduši.

Turklāt NEVIENU bērniem domātu OS kungs nav testējis. Nevēlēšanās iedziļināties un izejas pozīcijas - pēc iespējas līdzīgāk WIN, vai ērti pieaugušajam, kurš instalē - recepte sarūgtinājumam.

Uzgrūžam Winduli, jo "visi to lieto" un miers mājās, galva smiltīs, zombings notiek..

Kungs Win pirka veikalā vai torrentlielveikalā?

 

 

 

Sīkajiem pēc maniem novērojumiem ir pilnīgi vienalga kas tur stāv

Un finālā viņi tāpat būs gudrāki par hostu. Lai pamēģinātu kādu no Ubuntu variantiem nav it nemaz jābūt Linuxistam, katrs kurš to būs pamēģinājis sapratīs. Ja tikai bļauj, tad arī nesapratīs par ko iet runa. (mana sieva (generic useris vulgaris) lieto ubuntu mājās(dažādas distro, darbā protam WIN), un neesmu dzirdējis NEVIENU sūdzību, viņa nezin kas ir terminālis, viņai arī poh kas zem hooda darbojas, ka tikai iet..)

Link to comment
Share on other sites

Pirms vairāk kā gada viena gados vecāka kundze nopirka datoru ar Ubuntu. Domāju, ka būs grūtības ar Unity, jo tur "aizvērt", ..., "maksimizēt" podziņas ir kreisajā pusē kā ābolveidīgajam. Nekādu sūdzību. Kad parādīju youtube, kundze bija sajūsmā.

Unity būtu labs prieks klēpjdatoriem, ja ne Dash. Var uzlikt Clasic menu indicator, bet man nepatīk, ka tas ir labajā pusē un nevar pārvietot uz kreiso. Cardapio menu būtu labs, bet atkal cita problēma, mazliet bremzē. Global menu, kas man patīk uz platajiem ekrāniem, var uzlikt pat Linux Mint, tacu tas nav tas, kas uz Unity. Uz 4:3 monitora man tomēr vislabākais ir gnome-session-flashback desktops. Ļoti labas iespējas pielāgot vizuālo izskatu ir LXDE un Xfce.

Uz Ubuntu 14.04 uz PlayOnLinux labi darbojas MOff. 2010. Dīvaini, ka uz 16.04 un Linux Mint jau pirms instalācijas met kļūdas.

Link to comment
Share on other sites

 

 

jo tur "aizvērt", ..., "maksimizēt" podziņas ir kreisajā pusē kā ābolveidīgajam

 

to tak var uz labo pusi arī pārvietot, cik atceros.

Link to comment
Share on other sites

un, visbeidzot, kaads sakars meesla gnomei ar lxde un xface?!!!

Nekāda, varēja sāk ar jaunu rindkopu. Par kuru Gnomi ir runa? Interesants ir Linux Mint. Dažādas grafiskās vides, bet izskats ir vienāds.

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

 

 

Interesants ir Linux Mint. Dažādas grafiskās vides, bet izskats ir vienāds.

Kuras ir tās grafiskās vides kurām izskats ir vienāds? Man kautkā Mate neizskatās tāds pats kā Cinnamon. 

Link to comment
Share on other sites

Man nav lielas vajadzības maisīties pa kājām profesionāļiem. Ja kaut kas nav kā vajadzīgs, es varu iztikt tikai ar lasīšanu.

Link to comment
Share on other sites

Uz gandrīz identisks aparāts darbinās uz Mint ar XFCE. Opisam un internetam pietiek. 

 

offtopic

 

 

man patīk uz platajiem ekrāniem, var uzlikt pat Linux Mint

You made my day, dude. Uz platajiem ekrāniem vislabāk likt BSD, katrs bērnudārznieks to zin. 

šitā nav bijusi tava invormātikas skolotāja? 

 Labākais sākas 1:39
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Manuprāt nav jēga likt. Mazliet savādāka ideja darboties kā ar logiem, bet visādi citādi starpības nav. Teorētiski iespējams mazliet vairāk gļuku, vismaz uz Ubuntu ar Mate man diezko labi negāja.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Atšķirība ir tāda, ka Mate ir mēģinājums veco Gnome 2 uztaisīt modernāku, kamēr Cinnamon mēģina izmantojot jauno Gnome 3 atgriezt veco "tradicionālo" paskatu. Pie abiem daļēji ir strādājuši vai strādā vieni un tie paši cilvēki.  

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...