Jump to content

Ieteikumi - veļas mašīna ar žāvētāju


aivars.m.
 Share

Recommended Posts

Sveiki,
kāds lieto veļas mašīnu ar žāvētāju? Kādi plusi/mīnusi?

Piemēram, Bosch WVH28420SN, vai tamlīdzīga cenu līmeņa (līdz 900 EUR).

 

Man patlaban jau ir tamlīdzīgs Bosch (Vācijā salikts) un esam ļoti apmierināti, bet nu nav vietas atsevišķam žāvētājam.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Lietoju 1 gadu Electrolux mašīnu ar žāvētāju, kas pēc izskata un funkcijām ir tādi pati kā tā Bosch. Pluss ir tāds, ka nav jākarina veļa un ārā iznāk praktiski sausa. Protams, viss process aizņem daudz laika (4-5h), tāpēc izmantoju atlikto taimeri pa nakti, lai no rīta var izņemt laukā un nebūtu visu vakaru jāklausās mašīnas dūkšanā. Ilgi nevar atstāt iekšā, jo tad paliek mitra un grūti izgludināt.

 

Mīnuss ir tāds, ka baigi jāskatās, kādu veļu bāz iekšā, jo, piemēram, Rimi zeķes pēc pāris mazgāšanas reizēm samazinās par n izmēriem.  Arī mašīnu bieži jātīra, jo visas spalvas, papīrs un citas lietas krājās gar malām. Kabatā atstāta salvete nozīmē visus veļas pārmazgāšanu.

 

Man nav ne jausmas, kas ar ko citi brendi labāki vai sliktāki.

Link to comment
Share on other sites

Bija man divi vienā.Mīnusi - mazgāšanas un zāvēšanas kg attiecība nederēja  manai veļas kaudzei. Viss process ir ļooooti ilgs. Tagad ir atsevišķi Samsung veļasmašīna un žāvētājs. Katrs pa 7 kg. Parastais mazgāšanas režīms 1 h 25 .min, žāvēšana - 1h 7 min. Pirmājās reizēs,pēc žāvēšanas,savas zeķes varēju bērniem atdot (auto režīms) . Izmēģināju dažādus žāvēšanas režīmus, kamēr atradu optimālo.Žāvētājs uzliku uz veļas mašīnas,lai mazāk vietas aizņem.  Divi vienā-tagad plusus nesaskatu.

Labots - pw1a
Link to comment
Share on other sites

J.Reinis
kāds lieto veļas mašīnu ar žāvētāju?

Lietoju Indesit (precīzu modeli nenosaukšu, gadus divus vecs vidējā/dārgā gala). Godīgi teikšu - ja vien nebūtu vannasistabā spiedīgi ar vietu, nebūtu ņēmis divi-vienā, bet gan atsevišķu žāvētāju ar izvadu ventilācijā. Bet, ņemot vērā zemāk minētos mīnusus, es žāvētāju izmantoju ļoti reti.

 

Plusi:

  • kā jau Mežavecis teica - veļa nāk ārā pilnīgi sausa, nav jākarina
  • ietaupa laiku un vietu - piemēram, ja veļas izkarināmais jau ir pilns, bet kaut ko vēl steidzīgi vajag izmazgāt
  • lieliski izdezinficē gultasveļu un pārvalkus pret putekļu ērcītēm vai citu iespējamo alergēnu

Mīnusi:

  • veļai pēc žāvēšanas jūtama plastmasas piesmaka (no sākuma domāju, ka defekts, bet tad palasīju forumos, apjautājos paziņām, un teju visiem lielākā vai mazākā mērā šī problēma novērojama - tas, izskatās, ir visām kombinētajām veļasmašīnām, kur žāvētājam nav sava izvada ventilācijā) 
  • mazgāšanas + žāvēšanas cikls aizņem 4 stundas ar kapeikām
  • pēc žāvēšanas teju visus apģērbus nepieciešams gludināt, jo baigi saburzās un nosiprinās rievas (viss izskatās it kā būtu samīcīts un nedēļu turēts sporta somā)
  • ļoti jāuzmanās, ko ar ko ieliek žāvēties - vienās sporta biksēs bija kaut kāda gumija, kas žāvējot sarāvās teju 10x, un sabojāja bikses. Tāpat džinsu aizmugurē esošās uzšuves (ādas strēmeles) saraujās un izšķīst momentāli
  • džemperi sāk mest pūku, un tos nedrīkst žāvēt kopā ar citām drēbēm. arī filtrs mašīnai bieži jātīra, ja izmanto žāvētāju.
  • daudzas sintētiskās apenes un zeķes saraujās vai izirst (pat tās, kuras it kā drīkstot žāvēt pēc birkas spriežot)
  • lētie apdrukātie krekli (tjipa dāvanu varianti) ātri zaudē uzrakstus un apdrukas ja tos izžāvē. Vēl ļaunāk - atlupušie krāsas gabali var sabojāt citas drēbes.
Labots - J.Reinis
Link to comment
Share on other sites

aivars.m. - žāvētāju virsū veļas masīnai arī nevar uzlikt? Ja atļauj vieta ,iesaku atsevišķu veļas mašīnu un žāvētāju ;) Ieekanomēsi laiku un naudu!

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Man ir HOOVER žāvētājs ar siltumsūkni no http://bigben.lv/Mazlietots no Anglijas. Neesmu gandrīz nevienu no augstāk aprakstītajiem trūkumiem. Tik vien kā drēbes nāk ārā saburzītas, tas nu gan ir....

Vēl jāņem vērā elektrības patēriņš. Žāvētājiem bez siltumsūkņa tas ir ievērojams - nepilns 1 eur uz ciklu. 

 

Katrā ziņā, ja vieta atļauj - jāņem atsevišķs žāvētājs un iespēju robežās ar siltumsūkni. 

http://bigben.lv/shop/brivstavosa_sadzives_tehnika/velas-zavetaji?product_id=61

 

Katrā ziņā sanāk lētāk kā divi vienā un spriežot pēc aprakstiem arī krietni labāk! 


 

 

Lielākais ,,ieguvums,, no tāda-lielāki maksājumi par elektrību.

Nu manējā par žāvētāju ir starā - iematam drēbes un pēc 2h ir sausas - vienalga ziema vai vasara! Ja vasarā manos bēniņos drēbes arī ātri izžūst, tad rudenī/ziema ir pilnīgi cits stāsts!

Lai nebūtu lielu rēķinu par elektrību vajag ņemt A+ klases žāvētāju ar siltumsūkni. 

Link to comment
Share on other sites

A+ klases žāvētāju ar siltumsūkni.

  vai tad,tagad visām nav siltumsūkņi? Es ar šādu niekojos Samsung SDC16709. Par elektro patēriņu nesūdzos.

 

 

 

Nu manējā par žāvētāju ir starā - iematam drēbes un pēc 2h ir sausas
  un man tāds pats gala efekts,bet ar B klases žāvētāju un 1h  7.min. Labots - pw1a
Link to comment
Share on other sites

Varbūt pie viena varat pakonsultēt, joprojām esmu jaunas veļasmašīnas meklējumos, uz ~300Eiriem, 45cm dziļums. Izejot cauri neta plašumiem, atradu kaut ko tādu - Whirpool AWS71200. Varbūt kādam ir kas līdzīgs, vai firmas izvēle būs īstā?

Patreiz no Whirpooliem ir ledusskapis, kas iet jau ~7 gadu bez aizķeres ...

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

 

 

  vai tad,tagad visām nav siltumsūkņi?

 

B klasei nav!

Ar siltumsūkni (A, A+ klase) elektrības patēriņš apmēram 0,5 EUR uz ciklu, bez siltumsūkņa (B, C klase) apmēram 1 EUR.

Man bija izvēlē vai nu jauns žāvētājs B klase, vai mazlietots A+ , es izvēlējos mazlietotu A+ un nesūdzos.

(Kaut gan sākumā bija drusku jautrība, bija beigts barabāns mašīnai, klaudzēja kā vilciens. Bet nu sazinājos ar veikalu, atbrauca meistars, savāca mašīnu, salaboja un atveda atpakaļ, tā ka viss oki) 

Link to comment
Share on other sites

Žāvētajs ir ļoti labs ekstra gadījumiem, vajag steidzami džinsus sausus, uzliec programmu un ir ok stundas laikā, tas kā piemērs. Varbūt mazā dzīvoklī, bet atkal sākas jaudas problemas. Pārējos gadījumos bez viņa var iztikt!

Ja ir mazi bērni, tad gan ir ok.

Link to comment
Share on other sites

Man bija divi-vienā parasta marka, ko neatceros. ļoti daudz elektrības tērēja, veļu grūti izgludināt. Tagad ir Miele mašīna un žāvētājs atsevišķi. Žāvētāju praktiski nelietoju, tam bija nozīme, kad bērni bija mazi. Tagad vairāk ziemā lietojam, kad nevar ārā veļu izlikt. Sievai nepatīk lietot smaržinātājus, un ārā žāvētas drēbes tā patīkami svaigi smaržo.  Domāju par kreklu žavētāja-gludinātāja skapja iegādi. Pēc žāvētāja pat easy iron kreklus izgludināt ir izaicinājums. 

Labots - litrs
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

R3ALA1S

Izskatās, ka mazie žāvētāji ir ar mīnusiem uz butzīšanos. Man darbā ir ļoti liels žāvētājs, un nekad nenāk ārā saburzījies krekls, bikses, jaciņas, tas varbūt no tā, ka tvertne ir ļoti liela?

 

Izmazgāju, izžāvēju un velku mugurā kreklu.

Labots - R3ALA1S
Link to comment
Share on other sites

Nedrīkst pārstāvēt jāņem ar mikls, tad ir ok. Ja žāvē konkrētu lietu ar noteikto programmu tad viss ir ok, ja čupu, tad gan sūdi sanāk!

Link to comment
Share on other sites

Par 2vi vienā pieredzes nav, bet pāris gadus lietošanā ir Electrolux EDH3487RDE un visas mazgātās drēbes iet caur žāvētāju.
Žāvētājs un gludināšana, nevajag pārlādēt un žāvēt līdz 100% sausas (parasti atstāj 3/4 sausu). Jāņem ārā uzreiz pēc žāvēšanas beigām, tad sagludināt var bez problēmām.
Ja ieslēdzot uz nakti, tas 2h laikā izgriežas un tad 6h vēl stāv drēbes iekšā - problēmas ar gludināšanu garantētas.
Turklāt pēc žāvētāja "casual" lietas netiek gludinātas (tshirti, dzhinsi, utt).
Ja drēbes mazgā 3-4+ reizes nedēļā un nav atsevišķas telpas, kur žāvēt drēbes tad žāvētājs ir teju nepieciešamība.
Plus cik putekļu izvelk no drēbēm?
 

Labots - hero
Link to comment
Share on other sites

aivars.m.

Paldies par atbildēm, cik saprotu, tad divi vienā aparātiem ir problēmas ar saburzīšanos, kā arī vilnas audumiem tie nav draudzīgi, un ļoti neērti, ka tu izmazgā 6kg, bet žāvēt vari 3kg :). Būs jādomā tomēr, kur nolikt atsevišķu žāvētāju...
 

M@R$$

Man agrāk bija Whirpool tādā cenā - dažus gadus var lietot, bet pēc tam sāk slikti mazgāt un slikti izgriež, pie tam ļoti skaļa darbībā. Tā ka, jāpadomā, vai nav vērts iztērēt 2x vairāk tagad, bet lietot ar komfortu vismaz 7-8 gadus.

Link to comment
Share on other sites

Mazās vannasistabās tipiskais setups viens uz otra. Ja abas iekārtas ir no viena ražotāja, pat ir speciāli pielāgoti savienotāji.

Plus gaidi vēlamā ražotāja akcijas, tad paliks alum un veļas pulverim vēl pāri ;]

Labots - hero
Link to comment
Share on other sites

Kaut kā tā izskatās. Ja nav speciāli domāts viens uz otra kā Mielei, tad var starpā plauktu no bieza saplākšņa uzmeistarot.post-90219-0-48603800-1470770730_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Šis žāvētajs tiešām bija labs, pēc dizaina bija identisks!

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ir sevišķi labi žūst lietus laikā. Ārā var to darīt, ja ir speciāla nojume (bēniņi), blakus nav zemes ceļš.  Arī apenes neviens normāls nekarina laukā. Krekli tāpat jāgludina, tāpēc žāvēt ārā ir jēga tikai noteiktas lietas - segas, palagus.

 

 

nav problēmu ar vietu žāvēšanai dabā
 

 

Varētu kāds tomēr pieminēt atsevišķa žāvētāja plusus.

Link to comment
Share on other sites

Es jau minēju:
 - galvenokārt, ja ir mazgāšana 3+ reizes nedēļā, pazūd nebeidzamie negludināto drēbju kalni un nonstop kaut kur nekarājas žūstoša veļa
 - 70% drēbes nav jāgludina. (tas, protams, atkarīgs no kura katra ikdienas. viens staigā tshirtos un džinsās, citam buisness vai buisness casual dreskods, potenciāli vairāk gludināšanas)
 - laba kārta putekļu paliek pēc katras žāvēšanas

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Varētu apgaismot, kāpēc atsevišķam žāvētājam sanāk gludākas drēbes. Ne jau tur iebūvēts gludeklis.

Link to comment
Share on other sites

NU tādēļ vien, ka žāvēties liek konkrētas lietas, nevis visu mazgājumu kopā!


Un ar attiecīgo drēbju žāvēšanas programmu!

Link to comment
Share on other sites

tas, izskatās, ir visām kombinētajām veļasmašīnām, kur žāvētājam nav sava izvada ventilācijā

Manai nav novērots. 

 

Mazās vannasistabās tipiskais setups viens uz otra.

Man ir vēl mazāka un nācās izmantot tādu izlietni, zem tās 45 cm veļas mašīna un žāvētājs (2in1) - Candy.

 

Ļoti interesants likās variants ar veļas mašīnu virs poda :)

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Lietoju AEG L99695HWD. Tikai pozitīvas atsauksmes. Zems elektrības patēriņš, klusa. Pūku savācējs ir lielisks - savāc atsevišķā tvertnē pūkas. Drēbes pēc žāvēšanas ir mīkstas.

Link to comment
Share on other sites

Ak jā, aizmirsu piebilst - vismaz mans veļas žāvētājs ir skaļš. Es pat teiktu ļoti skaļš. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Zems elektrības patēriņš
 

Nemaldini taupīgos latviešus :D Ieliekot šādu žāvētāju dzīvoklī kura vidējais patēriņš ir tikai nedaudz virs 100kw mēnesī, nosirmos mati... 

Link to comment
Share on other sites

100 kwh mēnesī? tu ko?  Mēs pieci cilvēki ģimenē un 100 kwh tiešām nav. Tā ir ekonomiskākā veļas mašīna ar žāvētāju.  

 

Ražotāja dati:

 

* Eleketroenerģijas patēriņš gadā mazgāšana: 218 kWh (220 cikli)

- ar žāvēšanu 714 kWh (200 cikli)

 

Tātad gadā uz žāvēšanu ap 500 kwh. Un šie dati ir, ja pilns žāvēšanas cikls. Kad ir tukšāka veļas mašīna, tā pati nosaka cik daudz drēbes un žāvēšanas laiks ir ievērojami īsāks. Var arī pats to iestatīt. 

 

Lietoju gadu un pēc nopirkšanas nejūtu, ka būtu  palielinājies elektrības rēķins.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tie nav nekaadi putekji, taa ir dalja no dreebeem ko zjaavee

labi, pieķēri terminoloģijā - pūkas, dūnas, putekļi, drēbju mikrodaļiņas, bet tā draza tur ir - un daudz :)

Link to comment
Share on other sites

aivars.m.

Paņēmu šo - Electrolux EDH3897SDE. Redzēs kā lietosies... Man iepriekš nav bijis žāvētājs, nav ar ko salīdzināt.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Man ir vēl mazāka un nācās izmantot tādu izlietni, zem tās 45 cm veļas mašīna un žāvētājs (2in1)

 

veļasmašīna vienkārši pastumjas zem tādas izlietnes?

Link to comment
Share on other sites

Sky_High

Pieminēšu vienu iespējamo alternatīvu, ja nav vietas atsevišķam žāvētājam - telpa, piemēram, vannasistaba, kur izkārtas slapjās drēbes un šajā telpā novietots elektriskais gaisa mitruma savācējs.

 

Drēbes nebūs sausas pusotrā stundā, bet būs sausas 2x vai 3x ātrāk kā parasti.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

He, ja vannas istabā nav vietas žāvētājam, tad vieta priekš drēbju kāršanas būs? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Didzis_Didzis

Beidzot arī es esmu nonācis pie 2in1 meklējumiem. Vai kādam ir pieredze ar LG veļas mašīnu un žāvētāju? Skatos uz šo modeli. Kā visiem, nav daudz vietas, lai pirktu abus atsevišķi.

LG FH2U2HDM1N

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
2017.04.28. , 11:19, Didzis_Didzis teica:

Beidzot arī es esmu nonācis pie 2in1 meklējumiem. Vai kādam ir pieredze ar LG veļas mašīnu un žāvētāju? Skatos uz šo modeli. Kā visiem, nav daudz vietas, lai pirktu abus atsevišķi.

LG FH2U2HDM1N

 

 

Kāda pieredze? meklēju šauro variantu 2 in 1. Priecāšos uzzināt kā darbojas šī?

Link to comment
Share on other sites

Man ir whirpool...žāvē ok. Tikai tas prasa laiku. Ir ātrās programmas..tur žāvēžana + mazg. Aizņem 45 min vai 2h atkarībā no režīma...max svars veļai šajos režīmos..2kg. ha vajag 6kg žāvēt...tad viss cikls līdz 6h. Aizņem. Bet tā ērti.viss sauss...vai biku mitrs.

Link to comment
Share on other sites

ir bijusi franču brandit lādējāmā no augšas. Trūkums tāds, ka izmazgā 5kg, bet žāvēt var mazās porcijās un ilgi.

mans viedoklis- galīgi garām. Man izvēle: žāvēt uz striķa ārā-> žāvēt istabā-> žāvēt atsevišķā žāvētājā-> žāvēt 2 in 1

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...