Jump to content

audio vada izvēle


rusty
 Share

Recommended Posts

tūlit pabeigšu būvēt kabinetu (2x12 collu skaļrņi 4omi) saslēgti līnijā priekš 8 omiem. man patīk 6.3 jack ligzdas (kā ģitārām), tāpēc paņēmu vienu. interesēja vai šāds vads (skatīt zemāk) 6.3 uz rca (mono) man derēs, lai saslēgtu ar pastiptinātāju? (vai neradīsies problēmas dēļ nepareizām slodzēm?)

 

http://www.muzikasveikals.lv/skanu-tehnika/Audio-vadi/Audio-vads-AC-271-030

Labots - rusty
Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

nē, ja vien amp arī nav custom ar nestrandarta izejām!

 

Hi-Fi pastiprinātājam jaudas izejas ir pliki vadi vai banana 4mm uzgaļi.

Car pastiprinātājiem ir plikie vadi vai dakšinas, mēdz būt arī ar iespēju pievienot banana spraudņus

PA pastiprinātāji 90% ir ar speakon spraudņu izejām, mēdz būt arī plikie vadu un banana iespēja.

Link to comment
Share on other sites

Jap 6.3 nav nopietni...vai nu banāni / dakšas ...vai neutriki...

Link to comment
Share on other sites

Nu ja budžets mazs nopērc depo skrūves un skavas elektriķu nodaļā..pielodē/ vai iepresē ar plaķenēm vadus un pievelc ar ausainajiem uzgriežņiem..jā skats nebūs..

Nu tas pie nosacījuma ka korpuss nav metāla :-D

Link to comment
Share on other sites

(labots)

kāda starpība garumam? es to vadu tikai piemēram iemetu. vienkārši gribu kabinetu ar 6.3 ligzdu. līdz ar to man vajag vadu 6.3 male uz rca male. un izskatās ka problēmu nebūs un tāda tipa vads derēs. paldies :)

Labots - rusty
Link to comment
Share on other sites

Tas vads domāts signāla līmenim ne jau jaudas izejai!

Link to comment
Share on other sites

Padjoms

Ja jau tajā kabinetā esi divus murmuļus sadabūjis virknē kopā..., tad jau lodēt māki.

Vei iepērc kādus spraudņus vēlies ( kad salūztot uztaisīs īso un nokurinās pastiprekli, tad būsi spiests piekrist, ka 6,3 mm nav nopietni ) un pielodē vismaz normālu 2...3 mm^2 vadu tiem.

https://www.lemona.lv/index.php?page=itemlist&b_id=350

Vei vadu pat atradu

https://www.lemona.lv/index.php?page=item&i_id=236823

Labots - Padjoms
Link to comment
Share on other sites

Stepselis

 

 

izskatās ka problēmu nebūs un tāda tipa vads derēs

Nederēs - par tievu!

Link to comment
Share on other sites

(labots)

ok. man jau liekas 6.3 ir ok, savādāk visos mikseros, ģitārās, mikrafonos viņus nesprastu, ja ir tik trausli. 

 

tik resnu vadu? skaļruņi paredzēti 100 watiem. Veikalā sūdu (1mm2?) ko paķeru (lai pielodētu tos pie ligzdas) teica, ka 1kw mierīgi nesīs. bišk nobrīnījos, bet nu...domāju ka šie gan jau zinās.

 

 

tad jūs balsojat - pofig foršos 6.3 jack, vienkārši resnu vadu no depo un miers?

Labots - rusty
Link to comment
Share on other sites

Padjoms

Viennozīmīgi-Jā !

Ja vēl kādreiz sagudrosi lampu pastiprinātāju piespert ar pāris watu jaudu, tad nebūs šaubu ēnas, ka puswats vados paliek :)

Link to comment
Share on other sites

Padjoms, paldies par palīdzību :)


tiko sapratu vienu problēmu. man tumbas labāk atlodēt vaļā un katru atsevišķi laist uz pastiprinātāju, jo tas ir stereo. ja viņas ir kopā tad mono. un salaist pastūzi mono ir čakars...

Link to comment
Share on other sites

raiviic

 Tikko sapratu, ka neko nesaprotu no tavas idejas.  Tev kas - divas virknē saslēgtas, 4 omīgas tumbas? Un kā ar ampa izeju 4 vai 8 Ω ?  Man nez kāpēc šķiet, agrāk vai vēlāk tavas darbības beigsies ar mazu dūmu mākonīti.

Link to comment
Share on other sites

Stepselis

 

 

Veikalā sūdu (1mm2?) ko paķeru (lai pielodētu tos pie ligzdas) teica, ka 1kw mierīgi nesīs.

Pie 220V sprieguma - protams! Bet kāds spriegums būs pastiprinātāja izejā? 

 

tad nebūs šaubu ēnas, ka puswats vados paliek

!

Link to comment
Share on other sites

(labots)

divas 4 omu tumbas (katra uz ~50w) biju salodējis līnijā uz 8 omi/100w. bet tas man to pasākumu atstāj kā mono. ja es viņu slēgtu tikai ģitāru pastūžu galvām klāt, tad ok, bet vēlos izmantot arī mūzikai. tākā jālodē vaļa, lai pie stereo pastiprinātāja var pieslēgt. (katru tumbu savā kanālā)

Labots - rusty
Link to comment
Share on other sites

vienaa kabinetaa divi skaljrunji, kas speelee stereo modee. tas kaads uz pleca neesajamais boombox ?  kuda mir katitsja ..... 

Link to comment
Share on other sites

(labots)

tak ko tevi tas rausta? neuztraucies, tev nebūs jāklausās.  teļukā tev ar blakus viņi visi. vismaz šeit būs normāla skaņa.  ja man patiks rezultāts uzcepšu otru kasti vēlāk, un parlodēšu atpakaļ uz mono. 

Labots - rusty
Link to comment
Share on other sites

raiviic

 

 

  teļukā tev ar blakus viņi visi. vismaz šeit būs normāla skaņa.
Baidos, par normālu skaņu tev nav ne mazākā priekšstata, bet nu tās tavas problēmas.
Link to comment
Share on other sites

kabinets

līnijā

+ citas muļķības, arī citās tēmās no citiem autoriem

 

skolēni pa vasaru kaut ko nopelnījuši, tagad izpildās.

 

 

 

salaist pastūzi mono ir čakars...

Nečakarējis, laid tik mono, būs labais. 

 

:D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Padjoms

Jūs mani nepārstājiet pārsteigt !

Forums reāli iet pa skuju taku, un Jūs takš paši visi labi saprotiet kāpēc !

Bet nē,tiklīdz ieklīst kāds jauniņais, nu labi gadās reāli cirvji, bet šis džeks tak sakarīgs un rakstīt prot.....bet, nē !

Klūpat kā vienmēr virsū un knābajat vienkārši tāpat, un ar savām raķešgudrībām... :)

Link to comment
Share on other sites

J.Reinis

Padjoms - tu trollē? Autors tak acīmredzami ir vai nu trollis, vai pilnīgs cirvis ar nulli saprašanas, ko viņš vispār dara.

 

No sākuma signāla vadi tumbām, tad taisīs mono no pastūža, un klausīsies uz tās malkas 'kvalitatīvu' mūziku, 'televizorā tāpat visi skaļruņi esot kopā' - joptvaju, tak acīmredzami tur vispār nav pat attālas saprašanas, ko vispār ķīmiķo. Labākajā gadījumā nokurinās pastūzi, sliktākajā - dzīvokli.

 

Mani arī fascinē, ka tieši paši stulbākie arī ir tie, kas vismazāk klausās, ko viņiem saka citi.

Link to comment
Share on other sites

Padjoms

Kasti uztaisījis, skaļruņus virknē saslēdzis (ne paralēli ...2 Om )

Par vadiem ieciklējās bik un koncepciju ātri sagrozīja, ka ja patiks- uzceps otru kasti.

Normāls iesācējs (aizdomas, ka muzikants moš ),....nekādu cirvja pazīmju neredzu,

pietam drosmīgs :)

Kevinam uzbrauca... :) Tu Reini tā varētu ? :)

Labots - Padjoms
Link to comment
Share on other sites

Es atvainojos, bet stulbeņiem parasti nav autoritātes.

Gan jau viņš arī nemaz nezin kas ir kevins.

 

Un, ja jau cilvēks nesaprot atšķirību starp lineāro vadu un to, kas paredzēts sakandām ...

 

Vai būtu pajautājis kaut vienā ierakstā - kur es kļūdījos?


 

 

Kasti uztaisījis, skaļruņus virknē saslēdzis (ne paralēli ...2 Om )

Un kāda vaina būtu paralēlajam slēgumam (mēs jau nezinām, kāds ir pastiprinātājs). 

 

Man arī brālēns pērk kaut kādus lētus poļu skaļruņus, krāmē kaut kādā kastē. Taisa tipa trīs joslas, tik filtru neliek starp skaļruņiem, tāpat labi bliežot. Mēģināju kaut ko skaidrot, pēc 2. reizes sapratu, ka nav vērC.

Link to comment
Share on other sites

Padjoms

Līnijas vads ne lineārais....ar linearitāti nav sakara.

Nu nav te veselīga atmosfēra, nu nav

Link to comment
Share on other sites

J.Reinis

 

 

Nu nav te veselīga atmosfēra, nu nav
Ar 'veselīga' tu domā auglīga priekš muļķu kultivēšanas? Nē, nav gan. Forumā cilvēkam pasaka vienreiz, pasaka otreiz, bet ja arī tad tiek klaji ignorēts, ko viņam mēģina iestāstīt, un vēl izrādīta necieņa pret savas jomas speciem, tad lai staigā vesels, mļed. 
Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

6.3mm spraudnis nederēs, jo tam ir pārāk mazas kontaktvirsmas un spraušanas laikā tas parasti noīsina slēgumu. Iesaku drīzāk izmantot variantu ar skrūvēm un vadiem.

 

P.S. Tolerance ir nepieciešama gaumes lietām. Savienojuma mehāniskā un elektriskā noturība nav gaumes lieta.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Padjoms

Tajā brīdī kad saprot, ka nav vērts muti dzisināt, tad var vai nu neteikt neko, vai arī atrast kautkādu varbūt pat mazliet oftopikainu niansi ko apspriest savā līmenī.

Tāda klaja aptaisīšana nav veselīga un lēnā garā grauj gan paša kultūras līmeni, gan visu forumu mežonizē

Link to comment
Share on other sites

nnoname

 

 

6.3mm spraudnis nederēs, jo tam ir pārāk mazas kontaktvirsmas un spraušanas laikā tas parasti noīsina slēgumu. Iesaku drīzāk izmantot variantu ar skrūvēm un vadiem.

 

Neskaitāmi giču kabinetu un galvu ražotāji gan tā nedomā :)

Link to comment
Share on other sites

J.Reinis

 

 

Neskaitāmi giču kabinetu un galvu ražotāji gan tā nedomā
Vari norādīt uz kādu kabinetu vai skaļruni, kam jaudas pieslēgums ir ar phono plug? 
Link to comment
Share on other sites

Padjoms

post-96204-0-43025500-1470647985_thumb.jpg

Vei tiko izspraudelēju šitādai ligzdai ar ommetru galā... nekāda īsā nebija nevienā kanālā

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

 

 

Vei tiko izspraudelēju šitādai ligzdai ar ommetru galā... nekāda īsā nebija nevienā kanālā

 

Interesanti. Es esmu saskāries ar pāris gadījumiem, kur austiņu pastūžiem izejas pakāpes tiek nokurinātas, jo ausis tika hot swappotas.

 

 

 

Neskaitāmi giču kabinetu un galvu ražotāji gan tā nedomā

 

Cik tad ampērus tecina pa TRS džeku? 

Link to comment
Share on other sites

nnoname

Neesmu pētījis, ja godīgi, bet ja ņem vērā ka kabi mēdz būt 4-omīgie un pat 2-omīgie, tad diezgan pieklājīgus.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Interesanti. Es esmu saskāries ar pāris gadījumiem, kur austiņu pastūžiem izejas pakāpes tiek nokurinātas, jo ausis tika hot swappotas.

 

es vienmēr ausis pieslēdzu parasti ieslēgtam pastūzim...nekad nav bijušas problēmas swapojot ausis ne ar neutruk  ne kreiso štekeri. varbūt jamajam bija kaut kāds "kreisas" štekeris...ir tādi, kuriem spraužot "papu" "mammai " kontakti atslēdzas/saslēdzas..tad tur var brīnumus salpdēt it īpaši ja uz kāda DIY pcb,


nē nu ir arī dator tumbas, kur satelīti ar RCA pievienojas pie ampa..bet nu tur jauda niecīga parasti... :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

 

 

es vienmēr ausis pieslēdzu parasti ieslēgtam pastūzim
 

 

Ieslēgtam, kas dod ārā signālu? Jebkurā gadījumā - esmu šādas lietas piefiksējis samērā jaudīgiem austiņu pastūžiem ar mosfetiem galā. Var jau būt, ka ne štekeris pie vainas.

 

 

 

Neesmu pētījis, ja godīgi, bet ja ņem vērā ka kabi mēdz būt 4-omīgie un pat 2-omīgie, tad diezgan pieklājīgus.
 

 

Papētīju Marshal galvas, tiešām 6.3mm izmanto. Jautājums, cik tas ērtuma jautājums un cik tehniskais pamatojums. Manīju, ka galvām rakstīts, ka skandas jāslēdz klāt, pirms sāc signālu laist - tas kontekstā ar Oskara teikto.

Link to comment
Share on other sites

jā vienmēr pievienoju ausis pie hot ampa, kurš atskaņo mūziku.  Var jau būt ka kaut kādiem modeļiem piemetot slodzi kaut kas aiziet "ciet" izejniekiem....bet normāli tā tam nevajadzētu būt..,.

Link to comment
Share on other sites

nnoname

 

 

Manīju, ka galvām rakstīts, ka skandas jāslēdz klāt, pirms sāc signālu laist - tas kontekstā ar Oskara teikto.

 

Tas būs drīzāk kontekstā ar to, ka atsevišķus lampiniekus nedrīkst piešķilt bez slodzes, nevis dēļ kaut kādu štekeru īpatnībām.

Link to comment
Share on other sites

Es ar kaut kad bērnībā esmu nosapņojis ka tie "džeki" dažās ligzdās iespraužot, mēdz iet uz īso, tieši "džeks" nevis ligzda ... te, ja jau censonis pie tumbas liktu "džeku" bet pie vada ligzdu viss būtu kārtībā, bet gan jau to ""džeku" taisās likt pie vada ... un tas var vienkāši nokrist zemē un saiet uz īso, kaut vai aizķerot vadu ar kāju ....

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...