Jump to content

velosipēda mazgāšana Rīgā


pcruksis
 Share

Recommended Posts

Mezavecis

Ir taču speciālas mazgātuves, kur pats var mazgāt. Tāda ir uz Krasta ielas, Ulmaņa gatves utt. Nav starpības vai autiņu, sevi vai velo. 

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

pcruksis
(labots)

Kur tās speciālās Wash & Go mazgātuves ir, vēlams tuvāk Mežciemam? Man Google neatrada nevienu adresi! Nopietni.

Labots - pcruksis
Link to comment
Share on other sites

pcruksis
(labots)

Mežavecis konkrēti nepateica kur ir viņa ieteiktās vietas taču, :) es ar Googli atradu(!), visdrīzāk izmantošu EHRLE.LV http://www.ehrle.lv/lv/tehnologjijas/bezkontakta-mazgaashana/, i nosaukums skaists, i divi sertifikāti mazgātuvei ir, mazgāt ar bezkontakta tehnoloģiju var pat kostīmā! http://www.bildites.lv/images/tl4c8c9ynqd6yvcpo91.png + http://www.bildites.lv/images/9ehyvsepubbqfxsqnt.png

 

video te -> https://youtu.be/da_snjcJBE8

 

Off Topiks> Katē ir izpārdošana, ļoti izdevīgi var nopirkt biroja krēslus. Izmanto pārvākšanās piedāvājumus! http://www.katebirojam.lv/lv/izp%C4%81rdo%C5%A1ana/izpardosana

Labots - pcruksis
Link to comment
Share on other sites

Ghost_az

Mežciemā - gandrīz pretī Statoil'am ir nesen atvērusies tāda mazgātuve. Pa 50 centiem noskaloju 3 velosipēdus.

Link to comment
Share on other sites

Galvenais neaizmirst - ķēdi ar visiem šiem štruntiem neizskalosi no drazas. Ķēdei vajag savu speciālo mazgāšanu... protams, ja būtiski, lai ķēde dzīvo ilgi un nečakarē zobratus...

Link to comment
Share on other sites

A felleri vispār ir veselīgi ar vāģiem domāto strūklu tā mazgāt? Nodot tā pa mehānismiem, kazi ūdeni un drazu samaukt gultņos?

Imo, labāk ar lupatu un ūdens spaini kaut kur pie mājas, lai tūlīt arī var smuki saeļļot.

 

Edit: un ko rubb teica.

Labots - Crow
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Jums kaut kádi speciālie veļļuki. Es savas famīlijas rīcībá esošos nomaucu ar maigu kārčerstrūklu un viss ir labi. Nezinu kā ilgtermiņā, bet gadus 5 ir ok.:)

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Redz kā ir.. ja ķēdes mehānisms maksās vairākus simtus EUR(ir jau gadījumi, kad der ķīniešu mehānismi, vai Shimano Acera mehānismi, tad pofig), tad arī sapratīsi, ka ķēdei un zobratiem ir jālieto attiecīgie spec dampīši to mazgāšanai un eļļošanai... Personīgi man ir veļuks, kuram ir Shimano Deore ķēdes mehānisms - veļuku mazgāju ar lupatiņu to noslaukot, ķēdei spec mazgātājs, kurš sev cauri laiž ķēdi un to kārtīgi izmazgā, jo tieši ķēde ir tā lieta, ka vis vairāk drazas saķer un deldē zobratus un parslēgšanās mehānismus. Ja es šo mazgātu vienk ar ūdeni... nu nafig, konkrēts finansiālais ieberziens, jo ķēdi ar šiem nevar izmagāt.

 

P.S. Veļuks man kalpo jau kādus 10 gadus, spriežot pēc spiģika, esmu nobraucis kādus 6000 km, un vēl viss kā jauns, tikai šogad riepas gan jau mainīšu uz kārtējiem  šosejas cīsiņiem.

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

pcruksis

Ar spiedienu mazgājot, galvenais ir mazgāt pareizajā leņķī attiecībā pret rumbām un viss vienmēr būs OK, tieši ar ūdens spaini mazgājot ūdens tiks rumbās,  ķēdi vienmēr mazgāju dīzelī, iemetu 5.l kannā (piemēram no antifrīza), ļauju ~15.min pamirkt un tad izkratu no visas sirds, netīro izleju un vēlreiz mazliet tīrā dīzelī, pēc kā ieberu mazliet veļas pulveri un uzleju vārošu ūdeni, izkratu un tad izslauku ķēdi sausu, finālā ķēde labāka kā jauna.

Šoreiz vakar tiku lietus laikā tieši Garkalnes Grants rajonā, dolomīts piesitās visās šķirbās, ķēde palika gandrīz cieta, ar mazgāšanu laikam netikšu cauri, jājauc visas rumbas un bļodiņas, fellers krakšķ kā veci rati.

 

 

 

Mežciemā - gandrīz pretī Statoil'am ir nesen atvērusies tāda mazgātuve. Pa 50 centiem noskaloju 3 velosipēdus.
 

Mežciemā gandrīz pie krustojuma taisījās celt mazgātuvi, varbūt jau būs uzcēluši, vajadzēs paskatīties. :( Cik ātri skrien laiks....

Link to comment
Share on other sites

millers

Ar augstspiediena mazgāšanu jābūt ļoti uzmanīgam: nedrīkst laist virsū riteņu rumbām, monoblokam, amortizējošās dakšas blīvslēgiem. Palasi velo forumos, cik daudz cilvēķu šādā veidā ir sačakarējuši savus velo.

 

p.s. Ķēdi es personīgi mazgāju vaitspirtā, pirms tam protams noņemot viņu nost (pateicoties "Missing Linkam" to var izdarīt 10 sekunžu laikā).

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pcruksis

Es tak teicu, "jāmazgā pareizā leņķī", tagad visos SEBos utt., pēc sacīkstēm visi mazgā tikai ar spiedienu.

Par mazgāšanu ar spiedienu daudz atsauksmes ir http://www.xc.lv/.

Link to comment
Share on other sites

Ok. Tumša bilde, jo veļļiuki ir kā izklaide, ne kā ikdienas drapaks. Velomaniaki. :)

Link to comment
Share on other sites

Jauna paaudze , jaunas radītas problēmas

Link to comment
Share on other sites

 

 

Galvenais neaizmirst - ķēdi ar visiem šiem štruntiem neizskalosi no drazas. Ķēdei vajag savu speciālo mazgāšanu... protams, ja būtiski, lai ķēde dzīvo ilgi un nečakarē zobratus...
 

 

ko nu fantazē. ķēdi tur ideāli var izmazgāt.

Link to comment
Share on other sites

PlayingTheSaint

Kā ex velomehs varu pateikt, ka velosipēdu zem spiediena mazgāt ir liela kļūda.

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

 

 

Kā ex velomehs varu pateikt, ka velosipēdu zem spiediena mazgāt ir liela kļūda.
Vēl lielāka kļūda ir mētāties ar šādiem apgalvojumiem neko sīkāk nepaskaidrojot.

Vēl jo sevišķi, ja esi velomehs.

Link to comment
Share on other sites

PlayingTheSaint

neesmu vairs :)
un nav ko daudz skaidrot, ar spiedienu var mazgāt tikai tad, ja nākamais solis ir velosipēda pilna pārjaukšana.

Link to comment
Share on other sites

tas jau tik lētajām lamatām ar kurām arī lietus laikā nedrīkst braukt. normālam velo visur ir blīves, slēgtie gultņi vai putekļu/ūdens sargi. ja speciāli nepūš strūklu gultņos nav nekādu problēmu.

 

mēnesī nobraucu 700-1000km treniņu un sacensību formātā pa mežiem un mazgāju tikai pašapkalpojošajās mazgātavās. pārjaukt velo tāpat nākas, jo sacensībās nereti jāšķērso upe vai ir nenormāli dubļi, bet pārjaukt dēļ tā, ka mazgāts ar spiedienu vēl nav nācies. 

Link to comment
Share on other sites

PlayingTheSaint

Noturīgāki, bet ne noturīgi
gan novatekiem, gan dārgai shimai pēc karčera suņublokā brūns sūds :)
arī ķēdi (tas gan attiecas ne tikai uz karčeri, bet arī mazgāšanu benzīnā un citos niknos līdzekļos) pēc mazgāšanas vajag mācēt arī labi saeļļot reizē nepāreļļojot
Es karčera vietā izvēlētos speciāli līdzekli, kas atmiekšķē visus sūdus un tad ar smidzināmo ( ķip tādu ar kuru laista dobes vai apsmidzina automazgātuvēs auto ar ķīmiju ) vienkārši noskalot visu nost.
Pa lielam trakāk par karčeru ir tikai wd40

Kā es saviem riteņiem daru .. noņemu ķēdi, pudelē ar iepriekš aprakstīto atmiekšķētāju (ja nav tad benzīnu), izkratu kārtīgi un nožāvēju/izpūšu ar gaisu.
Kaseti ar zobu birsti var, bet prātīgi, lai nešķīst pa gaisu (pa gaisu daļa vairāk uz benžu attiecas) un tur kur nevajag, pēc tam smuki saeļļo. <- un eļļojam tikai protams ķēdi, no rītiem izrādās nemāku rakstīt

Ja sacensību līmeņa velo, tad vienkārši labāk ik pa laikam dzīt uz servi tā vietā, lai pats mazgātu kā jau kroop minēja

pēdējais, kuru lietoju, bija šis http://veloatlaides.lv/lv/veikals/piederumi/velosipedu_kopsanai/tirisanas_lidzekli/p-37873-joes_biodegreaser_izsmidzinams_velosipeda_tirisanas_lidzeklis_500ml
 

Labots - PlayingTheSaint
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

tas tapēc, ka nemāk mazgāt. ja no attāluma akurāti noskalo dubļus bet ķēdi un kaseti gan ar strūklu pamatīgi izskalo nav nekādu problēmu. arī ar dārza šļūteni un laistāmo uzgali var sataisīt sūdus ja labi grib un saskalot dubļus visos caurumos.

 

neredzu jēgu tik rūpīgai mazgāšanai, labāk lieku reizi pārjaukt rumbas, headsetu, vai vēl labāk ielikt headsetā slētos gultņus un aizmirst uz ilgu laiku. nomainīt ritošās daļas, itsevišķi, ja tas nav sporta velo, maksā kapeikas. 

Labots - Guest
Link to comment
Share on other sites

pcruksis
(labots)
tas tapēc, ka nemāk mazgāt. ja no attāluma akurāti noskalo dubļus bet ķēdi un kaseti gan ar strūklu pamatīgi izskalo nav nekādu problēmu. arī ar dārza šļūteni un laistāmo uzgali var sataisīt sūdus ja labi grib un saskalot dubļus visos caurumos.   neredzu jēgu tik rūpīgai mazgāšanai, labāk lieku reizi pārjaukt rumbas, headsetu, vai vēl labāk ielikt headsetā slētos gultņus un aizmirst uz ilgu laiku. nomainīt ritošās daļas, itsevišķi, ja tas nav sporta velo, maksā kapeikas. 

 

Tu rumbas pats mājās jauc vai katru reizi ved uz servisu? Ja mājās, kādu statīvu tu izmanto, bez statīva taču ir problemātiski, es nezinu kuru labāk pirkt šādu https://www.gandrs.lv/velo-stativi/14008-velo-turetajs-yc-103/  vai šādu https://www.gandrs.lv/velo-stativi/11411-velosipeda-stativs/ ?

Ja ir atšķirība rāmja ģeometrijā tad, man ir Scott Scele 970 http://www.southforkracing.co.uk/208/products/scott-scale-970-alloy-mountain-bike.aspx

Labots - pcruksis
Link to comment
Share on other sites

Offtopic...

Pāris reizes vieglu smīniņu  manā sejā ir radījuši vadītāji, kas Krasta ielā stāv rindā uz mazgātuvi aiz manis.  Pienākusi mana kārta, es iebraucu pie šļūtenes un negaidīti uzreiz  blakus iespraucas sekojošais auto. Paskatos vadītājam acīs. Šim tāds skatiens apmēram: "Kā? Tu arī uz šejieni? Vai tad tā drīkst". Līdz šim ir pieticis ar apstiprinošu galvas mājienu, lai viņš atpakaļgaitā izbrauktu ārā. :)

Labots - Koalīcija
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Ar ūdeni jau skalo pēc kārtīgām MTB sacensībām vai hārdkōres treniņa. Lielumu notrauc, lai var mašīnā ielikt. Bet pie monobloka, rumbām, pedāļiem toč labāk nelīst ar spiedienu.

 

Ķēdi ņem nost, liek vaitspirta pudelē, skalo, žāvē, saeļļo. Mazgājamās mašīnītes pa lielam nomazgā tikai ārpusi ķēdei. Spīzdīga ir, bet kraukšķ tāpat.

 

Mazus ceļa putekļus ar veco izejamo kreklu jāslauka.

 

mountain-bike-rider-crashes-full-body-in

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pats visu daru bez statīva, ja baigi vajag (pārjaukt amīti vai headsetu) iespiežu pakaļu turbo trainerā, bet savādāk koridorā apmetu velo otrādāk.

 

ja baigi grib statīvu, jāņem tas, kurš stiprinās pie sēdekļa stutes, savādāk ar tām pekām nevar pat ratus izņemt.

 

 

 

Ķēdi ņem nost, liek vaitspirta pudelē, skalo, žāvē, saeļļo. Mazgājamās mašīnītes pa lielam nomazgā tikai ārpusi ķēdei. Spīzdīga ir, bet kraukšķ tāpat.

 

es atklāju, ka tas aparāts jāvalkā šurpu turpu, tad normāli izmazgā iekšpusi, griežot klani vienā virzienā viņš ne sūda netīra. 

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

@@kroop, paprovēšu paļurināt visos virzienos. 

Link to comment
Share on other sites

tikko pārjaucu rumbas, jo sen nebija jauktas un cēsīs bija vienkārši psc cik daudz dubļu. gultņu smērs no balta palicis melns, bet normālā daudzumā, kam tā ir jābūt, rumbās smiltis, ūdens, rūsa un citu netīrumu nav. mazgāts kādas 6x ar augstspiedienu koš pēdējās jaukšanas.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
it.kroplis

Ja mazgājot klaņus un rumbas ūdeni pūš virsū no augšas tad nekas slikts nenotiks. Ja sāk no sāniem maukt virsū uz rumbu, tad  ir liela iespēja ūdeni iespiest.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...