Jump to content

Oskars Feldmanis
 Share

Recommended Posts

Oskars Feldmanis

 post-83678-0-70263900-1469694998_thumb.png


Laiks pieteikties Zabbix konferencei!

 

Ja esi iesaistīts IT sfērā (precīzāk infrastruktūras pārraudzībā/administrēšanā), tad noteikti esi dzirdējis par Zabbix. Tas, ko daudzi neapzinās, ka Zabbix ir 100% LV uzņēmums. Jā, mums ir biroji Japānā un ASV, bet visa izstrāde un vadība notiek, te pat Rīgā.

 

Tu tomēr nezini, kas ir Zabbix? Ok. Zabbix ir open-source rīks ar kura palīdzību uzņēmumi var pārskatīt miljoniem informācijas pozīciju, kas iegūtas no desmitiem tūkstošu serveru vai citu ierīču (piemēram bankomātu tīkla), reālajā laikā, nepieļaujot kritiskas situācijas. Piemēram, vienmēr zināt, kurā bankomātā sāk trūkt naudas. Protams, lielākoties Zabbix tiek izmantots serveru pārraudzībai.

 

Ok. Par tēmu - 9 - 10. Septembrī (divas dienas), Rīgā notiks ikgadējā konference, kura pulcēs nozares ekspertus no visas pasaules, un ja tavā uzņēmumā jau lieto, vai plāno lietot infrastruktūras parraudzības rīkus, tad noteikti ir vērts ierasties un uzzināt jaunākās tendences, izrunāt detaļas ar autoriem, kā arī DAUDZ ko citu.

 

Tiks apskatītas visdažādākās tēmas, sākot ar monitoringa sistēmas ieviešanas priekšrocībām, iespējamās pielietojuma jomas, tuvākajā nākotnē plānotā funkcionalitāte un mūsu redzējums par sistēmas attīstības gaitu.

 

Ja vēlaties uzzināt vairāk vai reģistrēties dalībai, aicinu apmeklēt pasākuma lapu.

 

Dalības maksa (priekš LV 110€), sevī ietver konferenci (2 dienas), kafijas pauzes, pusdienas un oficiālo konferences Party pasākumu, kurš notiks alus darītavā, ar iespēju brūvēt arī savu alu.

 

Tā kā esmu tieši iesaistīts organizēšanā - droši visus jautājumus komentāros vai PM.

Labots - Oskars Feldmanis
Link to comment
Share on other sites

skolnieks_2

Pag, sanāk kā?

Jūs taisat sev reklāmas pasākumu, kurā reklamējat un lielaties ar savu produktu, un man (teiksim potenciālajam klientam) par to vēl ir jāpiemaksā? :)

Analoģiski būtu, maksā par kabeli, bet tā kā es ļoti, ļoti, ļoti vēlos redzēt vairāk reklāmu, es tomēr piemaksāšu vēl piecīti katru mēnesi, lai reklāmu skaitu maniem tv kanāliem dubulto...

Labots - skolnieks_2
Link to comment
Share on other sites

Godu piedalīties ir jānopelna!

Link to comment
Share on other sites

Nu Zabbix ir opensource un bezmaksas, tākā maksa par konferenci 2 dienu garumā (ar kafiju un cepumiem) nebūtu nekas nosodāms. + vel alus :D

Labots - Jeasus
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bezmaksas pasākumus daudzi vairs netaisa. Ne tikai izmaksās ir problēma. Uz bezmaksas pasākumiem atdeve sanāk maza. Tur sarodas visādi haļavščiki, kam tas ir laika nosišanai. Vai arī daļa piesakās un pēc tam neatnāk. Organizētājs ir paņēmis lielu zāli, samaksājis par pusdienām un tas viss jānoraksta.

Link to comment
Share on other sites

Oskars Feldmanis
(labots)
Bezmaksas pasākumus daudzi vairs netaisa. Ne tikai izmaksās ir problēma. Uz bezmaksas pasākumiem atdeve sanāk maza. Tur sarodas visādi haļavščiki, kam tas ir laika nosišanai. Vai arī daļa piesakās un pēc tam neatnāk. Organizētājs ir paņēmis lielu zāli, samaksājis par pusdienām un tas viss jānoraksta.

 

Diezgan precīzi.  Dalības maksa <= Reālās izmaksas. 

 

Par reklāmu. Cerams arī, bet lielākoties tā ir dalīšanās ar pieredzi, jaunas, neatklātas iespējas (viens lieto Zabbix, lai uzturētu gudro māju).  Lielākoties mēs sagaidām cilvēkus, kas jau ir atzinuši Zabbix par labu esam + protams arī tie, kas apsver ieviest un vajag parunāt pa tiešo ar pašu autoru.

 

Tā ir forša iespēja satikt cilvēkus, reāli personā, ar ko attālināti iespējams strādā diendienā,  

P.S var taču paskatīties plānotās runas, lai saprastu, kas un kā.

Labots - Oskars Feldmanis
Link to comment
Share on other sites

Ja cena būtu adekvātāka tad noteikti ierastos.

 

Par 110e man sanāk 2x diennaktis normālā viesnīcā ar ēdināšanu, kur ir iekšā arī viss serviss.

 

110e maksāt par reklāmu no kuras atdevi 110e vērtībā vari negaidīt nu nez. Microsoft rīko šādus pasākumus bezmaksas.  

Link to comment
Share on other sites

Microsoft Techday Riga jau vairākus gadus nav bezmaksas. Šogad par vienas dienas pasākumu bija jāmaksā ap 170 eur.

Link to comment
Share on other sites

Oskars Feldmanis
(labots)
Ja cena būtu adekvātāka tad noteikti ierastos.

 

Neņem ļaunā, ja atļaušos neticēt. (nevaru noliegt, ka man glaimo, kad mūs salīdzina ar Microsoft)

 

Bet šī info varbūt noder citiem.

 

Norieses vieta - Radisson Hotel Latvija

Iekļauts:

 

1. diena

Konferences programma  - 9:00 - 18:00

2 x Kafijas pauzes ar uzkodām

1 x Pilnas pusdienas

Autobuss uz konferences pasākuma (official party) norises vietu un back 18:00 turp - 23:00 atpakaļ

Ballītē - uzkodas, alus, un vakariņas. Izklaides programma.

 

2. diena

Workshopi 8:00 - 10:30

Konferences programma 10:30 - 18:00

2 x Kafijas pauzes ar uzkodām

1 x Pilnas pusdienas

Labots - Oskars Feldmanis
Link to comment
Share on other sites

Oskar lietoju Zabbix ikdienā labprāt paklausītos kas jaunākajās versijās ir labs - piemēram klienta autentifikācija pret serveri bija trūkstoša fīča, kas tagad ir. 

 

Varbūt kaut kas cits arī parādījies.

 

Bet 110e maksāt, lai varbūt dzirdētu ko jaunu nu nez man liekas tas nav adekvāti.

 

Man izklausās tas tā: "Nāciet uz CentOS 7 konferenci. Pastāstīsim kas paredzēts uz nākotni un būs Jums iespēja parunāties ar mūsu developeriem. Cena 150e par divām dienām"

 

Nāktu uz tādu? 

 

Īstenībā cik maksā izīrēt Jūsu konsultantu uz 1x dienu? 

Labots - kazarma
Link to comment
Share on other sites

J.Reinis

Es esmu par slinku, lai iepazītos ar visām Zabbix fīčām, taču pēc tā, ko izlasīju mājaslapā, man tas uzreiz šķiet pēc kārtējā universālā virtuves kombaina (saucas "kas der visam, patiesībā neder nekam"). Mana līdzšinējā pieredze rāda, ka jebkurš kaut cik nopietns risinājums prasa pietiekami individuālu menedžmenta programmatūru priekš monitorēšanas un vadības.

 

Mans kantoris (un kantoris, kur strādāju pirms tam) ir uzražojuši milzu daudzumu dažādu iekārtu, tai skaitā daudz tādu, kas uzstādītas desmitos un simtos eksemplāru, un kuras, protams, ir attiecīgi regulāri attālināti jāmonitorē un jāvada. Attiecīgi, pieredze tēmā diezgan pamatīga - un es uz pirkstiem varu saskaitīt reizes, kad diviem vai vairākiem klientiem varētu bez nopietnām modifikācijām, vai vispār pilnīgi no jauna nerakstot, izmantot to pašu softu priekš iekārtu menedžēšanas. Neredzu, kā es savā biznesā varētu integrēt kaut ko līdzīgu Zabbix, it sevišķi ņemot vērā, ka gandrīz bez izņēmuma visi klienti pēc tam grib papildināt/mainīt datu attēlojumu vai vadības interfeisu, kad nāk klāt jaunas fīčas vai biznesa loģika.

Link to comment
Share on other sites

J.Reinis

 

Kā Tu domā kādā veidā Zabbix ar Open-Source bezmaksas softu pelna? :)

 

Ja velta Zabbix kādus pāris mēnešus tā ieviešanā, nekādu problēmu monitorēt 99.9% iekārtu un izdarīt to pašam.

 

Grūtākais ir dabūt templeitus salikt trigerus un to visu pielāgot tavai IS. Savā veidā Zabbix ir Monitoringa-Programēšanas frameworks nevis monitorēšanas softs kā piemēram "Hostmonitor".

 

Ja netiec galā tad tev laipni nāks palīgā Zabbix draudzīgā komanda, kura par ievērojamu summu nokonsultēs, uzstādīs un nokonfigurēs Zabbix no A-Z. Tā pat kā to dara RedHat.

Labots - kazarma
Link to comment
Share on other sites

Oskars Feldmanis
(labots)

J.Reinis - toč izklausās, ka tieši Zabbix tev derētu. Mēģināšu patulkot mārketinga tekstus no mājas lapas. 

 

Parasti visi tūļi ir taisīti konkrētiem scenārijiem. Z gadījumā tā nav. Tas nozīmē, ka netiek uzspiesti veidi kā produktu lietot, bet ir iespēja to pielāgot visspecifiskākajām vajadzībām. Protams, Z nav ņem un bliez (out of the box), nedaudz jāpieliek pūles, bet tad, galarezultāts ir tieši tas, kas strādā tev. Un ir arī sagataves biežāk lietotajiem gadījumiem.

 

Abstrakti runājot. Tev ir pieejams darbarīku kopums, ko tu pats izvēlies kā lietot, nevis tev ir pieejams virtuves kombains, kur viss jau ir samests korpusā.

 

Savu lietu Z dara labi. Galu galā ar monitoringu strādājam jau no 2001. gada.

 

Un ir diezgan muļķīgi salīdzināt infrastruktūras monitoringa rīku ar balinātāju :)


 

 

Īstenībā cik maksā izīrēt Jūsu konsultantu uz 1x dienu? 
 

 

Vairāk nekā 2 dienu konference. Bet, ja tas toč nopietni - uzmet e-pastu uz sales@zabbix.com

Labots - Oskars Feldmanis
Link to comment
Share on other sites

Tieši par to arī domāju vai divu dienu konference nebūtu dārgāka kā izīrēt specu uz vienu dienu :) 

 

Laikam jau kā parasti minimums 25e+PVN/H tātad aptuveni ~200+PVN par dienu ja ne pat dārgāk. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...