Jump to content

Sony a6000 vai olympus mark ii vai ...


Rekaatu
 Share

Recommended Posts

Sveiki,

 

Drīzumā plānoju pirkt savu pirmo kameru, i-netā izreklamēta a6000 kā labākā cenas / veiktspējas ziņā, vēl skatos uz Olympus OM-D E-M10 mark II, mazāks sensors, sliktāka kvalitāte tumsā, bet vieglāk operēt? 

 

Fotogrāfijas nepieciešamas mājas lapai (ainavas, aktivitātes) -  labā kvalitātē, kā arī izbraucieniem, bet vai uz tik maziem izmēriem 1200x500, kvalitāte krasi atšķirsies? Pārsvarā jābildē labos gaismas apstākļos, bet biedē doma, par kvalitāti krēslā.

 

 

Kādi vēl ir varianti šajā cenu kategorijā? Spoguleni īsti nevēlos - izmērs, svars.

Lūdzu palīdziet atrast īsto.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Long John

Un kādēļ neizskati Fuji bezspoguļus no XT vai XE sērijas?

Tomēr arīdzan "lielais" APS-C sensors, pieklājīga optika.

 

Piemēram:

 

  http://www.dpreview.com/reviews/fujifilm-x-t10

 

  http://www.dpreview.com/reviews/fujifilm-x-e2

 

Pats lietoju jau pavecu "Sony Nex-7". Principā patīk, ja neskaita, ka pamaz labas/ nedārgas optikas šai bajonetei.

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Uzkaapu uz vecaa graabeklja un panjeemu Olympys e10. Otrajai versijai neredzu nekaadus svariigus uzlabojumus lai par to maksaatu, bet pirmo tagad var nopirkt par labu cenu.

Prieksh taada mazizmeera bildeem neredzeesi nekaadu starpiibu bildees, vismaz liidz iso3200 noteikti, bet a6000 ir labaaks af - svariigi, kad bildeesi kustiigus cilveekus.

John, pastaasti kaa straadaa c-af uz vecaa nex7. Esot ljoti vaajsh af.

Link to comment
Share on other sites

Long John

 

 

John, pastaasti kaa straadaa c-af uz vecaa nex7. Esot ljoti vaajsh af.
 

 

Visas bēdas nāk no salīdzināšanas... :yahoo:

Diemžēl (vai par laimi) neesmu citus bezspoguļus lietojis un man nav objektīva viedokļa, bet svešas gudrības atgremot negribu.:)

Lēnāks par spoguļkameru, protams, ir, bet nekas traģisks-  esmu tikai  opis, nevis sporta žurnālists...:)

Mazdēlus noķert kadrā parasti varu..

Link to comment
Share on other sites

Ja nepiecieshams 'opereet' caur menu, tad tas jau vien noraada, ka ir neerti :)

Es izveeleetos izejot no pieejamo objektiivu cenas un klaasta. Tam fuji x mountam vispaar kaut kas ir nopeerkams?

Link to comment
Share on other sites

Ar meņuci domāju visu "operēšanu".

 

Spoguleni īsti nevēlos - izmērs, svars.

Autor, protams, labo, ja tā nav, bet man ir aizdomas, ka autors neplāno izmantot ko vairāk kā Kit objektīvu.

Kā tur īsti ir?

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

itanium - jā, pagaidām tikai kit, ar domu - ja būs nepieciešams iegādāšos ko labāku. 

 

Jā fuji stiklu izskatās, ka ir pamaz.

Link to comment
Share on other sites

Esmu mazliet turējis EM1 rokās, jāsaka ka kvalitāte pārliecināja vairāk par EOS 5D mkIII pat neņemot vērā izmēru atšķirības. Tiesa izvēlnes loģiskākas tomēr šķiet Canon'am, bet iespējams tāpēc, ka to lietoju kādus gadus 15. Par sony gan neko nemācēšu teikt.

Link to comment
Share on other sites

Long John

 

 

Jā fuji stiklu izskatās, ka ir pamaz.
 

 

Nedomāju, ka fotomīļa vajadzībām tik traki maz. Protams, nav jau tāda izvēle, kā Canon/ Nikon spoguļiem, bet nav arī mazāk, kā, piemēram  Sony E-Mount. 

 

   http://fujifilm-x.com/lenses/

 

   http://www.bhphotovideo.com/c/buy/lenses/ci/23649/N/3978248902/?gclid=CNvOmf6_hM4CFegGcwodnsECgA&c3api=2572%2C113041915987

 

   http://www.bhphotovideo.com/c/buy/Lenses/ci/12378/N/4232860170/?gclid=CM2yr47AhM4CFaH2cgod5FEG9A&c3api=2572%2C113041915987

Link to comment
Share on other sites

Man aizdomas, ka jebkura kamera pa 600 eur ar kit objektiivu radiis vilshanos un mazuma piegarshu. Un ja veel pirmaa kamera... reekjinies, ka taa kvalitaate naaks ar laiku, un ne jau modelis buus izshkjiroshais.

Link to comment
Share on other sites

Arī taisnība, bet ar kaut ko jau jāsāk nevis pilnīgi bez iemaņām uzreiz paņem pliku body par pusotru štuku. Iesaku tomēr aiziet uz ielas veikalu un dzīvē paspaidīt tos kandidātus.

Link to comment
Share on other sites

Fuji laikam nav lokālā dīlera, olimpusam gan, turklāt ļoti sakarīgs cik no tā EM1 īpašnieka sapratu.

Link to comment
Share on other sites

Nnoname pagaidām veikalos neatradu, zvanīju 2 ned piegāde, bet vai plauktā izliks - diez vai, par i-neta veikaliem nezinu, vēl neemsu prasījis. Būtībā jpeg bildes izskatoties labi, nav nepieciešama ūber apstrāde -  lai to apgūtu nepieciešams laiks.. Vēl atliek Olympus, tad laikam starp šiem abiem arī būs jāizvēlas. 

Link to comment
Share on other sites

Ja skaties Olympus, tad pie reizes vari arii Panasonic paskatiities. Abiem viena m4/3 sisteema. Bet sony arii noteikti aptausti, ja nu iepatiikas.

Apstraadaat bildes batchaa taapat vajadzees, kaut vai, lai samazinatu uz 1200pix.

Link to comment
Share on other sites

Panis man aizdomas ka pēc kvalitātes būs plauktiņu zemāk salīdzinot ar olimpusu. Par olimpusu vari uzprasīt jamo bodē Olimpijas pagrabā, šis tomēr nav EM1 un varētu pat būt uz vietas.

Edit: un ja gribi ar to nodarboties nopietni, tad tomēr ieteiktu jau uzreiz apgūt RAW apstrādi, labāk arī sapratīsi kā tas aparāts un gaisma strādā.

Labots - nnoname
Link to comment
Share on other sites

 

 

Panis man aizdomas ka pēc kvalitātes būs plauktiņu zemāk salīdzinot ar olimpusu.

Nu nezinu. Zinu tikai to, ka viens mans paziņa, kam foto ir maizes darbs nevis hobijs šo kameru lieto un tikai atzinīgus vārdu saka.

Link to comment
Share on other sites

Iespējams, bet šis vairs nav pieejams un vai tikai nebija par bāzi Leicas "budžeta" modelim? Esmu čamdījis paņa superzūmu pusziepenes, nu tā, neteiktu ka biju sajūsmā.

Labots - nnoname
Link to comment
Share on other sites

 

 

bet šis vairs nav pieejams

Kādas muļķības, paskaties kaut vai vācu ebrejā... 

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Manuprāt, autora vēlmēm labi noderēs Fuji X-E2 ar 18-55mm f/2.8-4. Stikls pēc kvalitātes īsti neierakstās kitinieku kategorijā un sensors taisa smuku bildi līdz ISO1600 un lietojamu līdz ISO6400.

 

Kamerai arī ļoti labas iespējas uzstādīt JPEG attēlu apstrādi uzreiz pēc to uzņemšanas, kas var mazināt tālāko ņemšanos pēcapstrādē.

 

Ja runājam par nopietnāku ainavu foto, tad Fuji ir arī 10-24mm objektīvs, kas varētu būt labākais puskadra superplatais zūms. Fuji stikli gan teju vienmēr būs dārgi, bet kvalitātes ziņā ir blakus labākajiem no Zeiss.

Link to comment
Share on other sites

Ja saliidzina dxomark testus tad vispaar nav shkhirbas starp m1, m5, m10, m10 ii, m5 ii vai pen modeljiem. Sensors tachu viens un tas pats vecais 16mpix.

Peec dxomark visiem sony cybershotiem buus labaaks rezultaaks, jo vienkārši vairaak megapixelju... Labaak dpreview saliidzinaat studijas bildes pie dazhaadiem iso, lai saprastu kaada buus atshkjiriiba bildees nevis ciparos.

 

Bet, es noteikti nenjemtu tagad Olympus OM-D E-M10 mark II par 600 euro. Jo tur bildes zinjaa nekas nav mainiinies saliidzinot ar pirmo versiju, kas lietota maksaa 2x mazaak.

Link to comment
Share on other sites

Bet dpreview jau tieshi tas arii rakstiits - sony resolution ir lielaaks kaa olympusam, kas logjiski, jo vairaak mpix, bet In low light, the a6000's Raw performance is a fraction behind that of the Nikon D5300, and not that different to the Olympus E-M10.

Taa visa ir matu skaldiishana, pie A4 izdrukas @150dpi vai uz FullHD monitora shie siikumi taapat nav redzami. Bildi ziimee objektiivs un mirkli kjer forograafs.

Link to comment
Share on other sites

Turklāt tiem olimpusiem ir sasodīti ātrs autofokuss. Autor, aizsūtiju tev PM par to alfu ja kas.

Link to comment
Share on other sites

Peec dxomark visiem sony cybershotiem buus labaaks rezultaaks, jo vienkārši vairaak megapixelju

Es par to, ka dxomark rezultāts nebalstās vien uz ižkirtspēju, jo tad Sony A7S ar saviem 12.2 MP nebūtu labāks rezultāts par to pašu A6000.

 

sasodīti ātrs autofokuss

Un kāda no tā jēga ainavās? 

 

bet In low light, the a6000's Raw performance is a fraction behind that of the Nikon D5300, and not that different to the Olympus E-M10.

Vajag iemācīties lasīt - autors neplāno vislaik fotografēt krēslā, pārsvarā labos gaismas apstākļos.

Tad kāda jēga ņemt to, kam pārsvarā būs sliktāka bildes kvalitāte?

 

Taa visa ir matu skaldiishana, pie A4 izdrukas @150dpi vai uz FullHD monitora shie siikumi taapat nav redzami

Apskaties abu divi aparātu veiktās bildes pilnajos izmēros no dpreview (200 ISO, uz viena monitora, side by side) un vēl pasaki, ka neredzi starpību...

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

 

 

Un kāda no tā jēga ainavās?

 

Īpaši tev izcēlu boldā

 

 

 

Fotogrāfijas nepieciešamas mājas lapai (ainavas, aktivitātes)
Link to comment
Share on other sites

Yes, beidzot piektdiena klaat! :)

Es atveeru abus jpegus blakus, katru savaa monitoraa. Samazinaaju uz fit to screen (monitori identiski). Neticeesi, bet es neredzu starpiibu...

Link to comment
Share on other sites

Tu vienkārši esi akls, that's easy. Vai daltoniķis. Jeb abi kopā, bet tad tas gan ir traki.

Labots - nnoname
Link to comment
Share on other sites

Long John

Fotogrāfijā ir cilvēki, kas bildē un priecājas;  un ir arī cilvēki, kas ar lupu rokā meklē kašķi katrā bildes stūrī un visu laiku rāda skābu ģīmi, toties uzskata sevi par dižiem spečiem.

(tādi paši īpatņi ir arī hi-fi audiotehnikā utml "ēteriskās"  padarīšanās) :yahoo:  

Protams, tas nenozīmē, ka nav jāpievērš uzmanība kvalitātei, bet nevajag arīdzan pārspīlēt, jo sevišķi- salīdzinot viena līmeņa tehniku.. 

Labots - Long John
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mani ir saukushi daudzos vaardos, bet par aklu daltonikji - pirmoreiz... nnoname zhetons! Vinsh varbuut ir no tiem, kas dzird skanjas no Visuma un iet uz bazniicu? Tad dubultzhetons!!

 

Autoram, lai nebuutu offtopics - omdem10mii es nepirktu. Njem to pashu sony ja patiik, vai pirmo omdem10, ja atrodi par labu cenu. Oly jau tagad ir jauns sensors, driiz visiem modeljiem buus reinkarnaacija (iznjemot 10mii un 5mii).

P.s. labaak panjemt leetaaku bodu bet labaaku objektiivu.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Īpaši tev izcēlu boldā

Bļins, atvainojos! Nezinu kā tā sanāca. Ieciklējos uz tām ainavām un to otru galīgi palaidu garām.

 

 

 

Neticeesi, bet es neredzu starpiibu...

Tad tu tik pat akls kā es (aktivitātes)!


 

 

kas ar lupu rokā meklē kašķi katrā bildes stūrī un visu laiku rāda skābu ģīmi, toties uzskata sevi par dižiem spečiem.

Neesmu un nemaz nevēlos būt foto specs, bet starpību starp tām abām bildēm (bez lupas) redzu. Šauj mani nost, bet man A600 bilde liekas krietni patīkamāka. 


 

 

bet nevajag arīdzan pārspīlēt, jo sevišķi- salīdzinot viena līmeņa tehniku..

Piedod,bet man 2 bilžu, kas uzņemtas vienādos apstakļos, salīdzināšana liekas tālu no pārspīlēšanas.

Link to comment
Share on other sites

Long John
starpību starp tām abām bildēm (bez lupas) redzu. Šauj mani nost, bet man A600 bilde liekas krietni patīkamāka

 

 

Nezkādēļ kungi aizmirst, ka salīdzinot 2 tuva līmeņa aparātus, to būtu jādara arīdzan ar vienādiem (līdzvērtīgiem objektīviem),  un vienādu apstrādi. Bildi tomēr galvenokārt zīmē objektīvs un dažādiem  brendiem dažādu objektīvu zīmēta bilde var būtiski atšķirties!

Manuprāt, reālajā dzīvē šāda diskusija tiešām ir matu skaldīšana, jo dažādu brendu vienādas paaudzes bezspoguļiem ar vienādu sensoru, attēla kvalitāte vairāk būs atkarīga no bildētāja taisn/ līk-rocības un optikas.  

 

Viss pārējais vairāk ir fiziķu/līriķu (praktiķu/teorētiķu)  sīkais kašķītis... :yahoo:

Labots - Long John
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Šauj mani nost, bet man A600 bilde liekas krietni patīkamāka.

 

Patīkamāka, un tas ir viss, ko vari pateikt? Objektīvi izvērtēt krāsas/detalizāciju/blabla jau laikam slabo cik saprotu...

Link to comment
Share on other sites

Starp citu, paskatiijos tagad uz IPS monitora 8mpix bildes, un sony IR vairaak detaljas! Uz ofisa TN monitoriem to nebija.
Saliidzinot 2mpix (1920x1080) bildes, ignoreejot aspec ratio, oly ir izteiktaakas zilaa un sarkanaa kraasas un sony ir briesmiigs moire efekts (to, iespeejams uztaisa infranview deelj samazinaashanas). Man labaak patiik oly bilde. Veelreiz atkaartoshos, uz ofisa monitoriem nebija pilniigi nekaadas starpiibas.

Labots - jozhix
Link to comment
Share on other sites

Klikšķināju starp abām paraugu bildēm uz sava antīkā un nekalibrētā PVA monitora un gandrīz nekādu atšķirību nespēju saskatīt, Izņemot pelēkie pustoņi DSC failam kontrastaināki, bet P tās pārejas mierīgākas. Značit arī esmu akls daltoniķis.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...