Jump to content

1.pak mantinieka rīcības tiesības līdz tas oficiāli kļūst par mantotāju


Ze Baarda
 Share

Recommended Posts

Ze Baarda

pats par sevi saprotams, ka notars uz savu galvu man izdomaja uzrakstit pasa izdomatu pilnvaru...

 

ierobezotas tiesibas gan tās būs, bet vismaz kkadas temporary tiesibas ka 1skiras mantiniekam! cik sapratu zemakas skiras mantiniekam tadas nedod, ja vien ir dzivs kads no augstākas skiras mantiniekiem ja nav testamenta atrunats citadi, ko, protams ari var apstridet citi mantinieki! jebkura gadijuma man pilnvara ljaus celt prasibu par kaitniecisku daribu, ierosinat kriminallietas utml, dos tiesības parstavet potencialo mantinieku intereses un aizstavet ipasumu sada gadijuma kad 3personas rikojas patvaljigi un suta tevi bekot pasa majas..

Link to comment
Share on other sites

vienkāršāk un lētāk būs pagaidīt, bet ja  ir lieki 500+ eur un laiks - tad pie jurista.

Link to comment
Share on other sites

Optimistiskais scenārijs - onkulis ierauga jebkādu papīriņu, nolaiž asti, savāc visas nepiesietās pekeles, iztukšo pagalmu un šķūņus, paceļ cepuri un nozūd. 

 

Ko autors taisās tālāk darīt ar to īpašumu, ja reiz min, ka nemēdz tur uzturēties UN ir parādi?

Link to comment
Share on other sites

skolnieks_2

Un neoptimistiskais variants, tā kā saimnieka nav uz vietas vislaik, onkulis izvācas.

Ar 90% mājas. Jā, arī ar vecajiem logiem, ikvienu metāla priekšmetu, ko var atrast.

Vai arī, onkulis īgni izvācas.

Jaunais mantinieks pēc 2-3 nedēļām saņem zvanu no kaimiņa, ka elektrības īssavienojuma rezultātā, no mājas ir palikuši pamati.

Nevajag kašķēties, tā ir morāle. Cilvēki ir atriebīgi.

Link to comment
Share on other sites

Cer uz kāpostiņu ! 

Link to comment
Share on other sites

Ze Baarda
(labots)

es tiesam negribu neko gaidit, cis cilveks man laika gaita ir paradijis savu isto dabu, attieksmi, izradijis klaju necienju pret mani un manam teva majam un nav ne reizi pat izteicis lidzjutibu ka tikai savas pravas kacajis, piemeslo setu and so on, tadelj labprat parmacisu tadu neetisku kretiinu, jo man ir visas iespejas to izdarit! es ar vinju pa mierigo auklejos jau menesus 5cus..

 

ja sanaks izmest, tad nu jaapdrosina bus gan.. tur tapatas ir veco laiku vadi, karbas, tas viss jamaina. jo godigi sakot neuzdrosinos ierubit boileri, cajniku, un vel velasmasinu vienlaicigi.. pedejo reizi viena karba reali saka smirdet!

Labots - Ze Baarda
Link to comment
Share on other sites

Tavs tēvs viņam iedeva tādas tiesības, tas tev po?

Link to comment
Share on other sites

Ze Baarda

mans tevs iedeva gan, bet es redzeju ka vinjam izgaja beigu beigas ar to visu, ka vinsh besijas un cinijas un kā vinjs nozeloja, ka kko tadu atljavis, (parak mierigs un labsirdigs tevs bija, cilveki kretini un cilveki, kas sirdsapzinju nepazist tadus biezi vien izmanto) ta principa bija ljoti nepardomata labsirdiba no teva puses, tacu visticamak vinjam davinatajs nedeva citu variantu, taka vinjam iespejams pat nebija savadakas izveles, līdz ar to, ja, man ir vienalga kas tur ko tur.. ja mes vel normali spetu sadzivot, tad cita runa, bet vairs es nespeju iedomaties, ka brauksu ar gjimeni tur atpusties, un redzeshu vinja pakalju tur leni dreifejot pa perimentru un vedot ieksa arvien jaunus CCCP laika luznus..gribu lai majas ir miers, kartiba un estetisks skats nevis veca pakalja, pilna seta ar luzniem un man pasam asins garsa mute... :D

Link to comment
Share on other sites

J.Reinis

 

 

principa bija ljoti nepardomata labsirdiba no teva puses
Tas dzērājdžeks tavam tēvam māju iedeva, ne? 
Link to comment
Share on other sites

J.Reinis - cik sapratu, tad tur samainīja dzīvokli pret māju un piemaksāja, taču saformēja kā dāvinājumus.

Varbūt, ko nepareizi sapratu.

Link to comment
Share on other sites

DjUbuntu

drunk_lizard, nevis pilnvaro, bet nodibināt mantojuma aizgādnību. Mantiniekam ir tiesības to prasīt. Līdz mantojuma pieņemšanai vai izbeigšanās mantojuma masa ir neatkarīgs veidojums, ar kuru mantiniekam nav tiesību tiešā veidā rīkoties, jo tiesības un pienākumi izveidojas tikai ar mantojuma pieņemšanu.

 

658. Ja mirušā mantinieki, kā likumiskie, tā arī testamentārie vai līgumiskie, ir zināmi un pie tam ir pilngadīgi un ir sasniedzami, tad notārs nesper nekādus apsardzības soļus, ja vien šie mantinieki vai kāds no tiem paši to noteikti nelūdz.

 

(Ar grozījumiem, kas izdarīti ar 12.12.2002. likumu, kas stājas spēkā 01.01.2003.)

659. Notāram pēc mantinieka, mantojuma aizgādņa, testamenta izpildītāja, mantojuma atstājēja kreditora vai citu ieinteresēto personu lūguma jāgādā par mantojuma apsardzību šādos gadījumos:

1) kad mantinieki, vai nu vispār, vai daži no tiem, nav zināmi;

2) kad viņi kaut arī ir zināmi, bet nav visi sasniedzami un nav arī viņiem pilnvarnieku vai citu personu, kas tos pēc likuma pārstāv;

3) kad mantinieki kaut arī ir zināmi un ir sasniedzami, bet negrib vai nevar mantojumu pieņemt;

4) kad viņu starpā atrodas kaut viens nepilngadīgais vai tāds, kas aiz kautkāda cita iemesla nespēj personīgi aizsargāt savas tiesības, un pie tam viņam arī nav iecelts aizbildnis vai aizgādnis;

5) kad droši zināms, ka mantojums pārāk apgrūtināts parādiem un ka kreditoru intereses ir apdraudētas, kā arī kad jābaidās, ka mantojumu izputinās.

Ieinteresētajai personai tās taisītie mantojuma apsardzības izdevumi sedzami no mantojuma.

Piezīme. Kad pēc tēva vai mātes nāves paliek nepilngadīgi bērni un kad tas no vecākiem, kurš otru pārdzīvojis, ir sasniedzams, tad bērnu nepilngadība vien, ja nav citu iemeslu, nav par pamatu mantojuma apsardzībai.

 

(Ar grozījumiem, kas izdarīti ar 12.12.2002. un 29.10.2015. likumu, kas stājas spēkā 03.12.2015.)

660. Notārs pēc mantinieka lūguma vai 659.pantā norādītajos gadījumos, saņēmis attiecīgu paziņojumu, nodibina aizgādnību mantojumam, par ko paziņo bāriņtiesai izpildīšanai. Ja mantinieki ir nepilngadīgi un viņiem nav vecāku, tad bāriņtiesa ieceļ viņiem aizbildņus, kuriem uzliek arī mantojuma aizgādņa pienākumus.

 
 

p.s. ja ir mantojuma līgumi vai testamenti ar legātiem var būt reāla jautrība.

Ja ir dāvinājuma līgums ar servitūtiem ZG no viņiem var tikt vaļā vai nu pārdodot ZTI izsolē, vai nu piespiežot labuma guvēju labprātigi atteikties vai ari labuma guvējam kļūstot par īpašnieku, vai nomirstot :)

 

un ar  onkulīti var cīnīties vai nu viņam pēc mantojuma masas aizgādnības  nodibināšanas (šitas obligāti, savādāk var atrauties pantu par patvarību):

1. visu atslēdzot (ūdeni, elektrību, gāzi, siltumu utml. ) . Tev ar viņu nav īres attiecibas :) 

2. Ar ZTI  vai notāru sastādot esošo inventāra sarakstu un pieprasot pierādīt kustamās mantas īpašumtiesības :)

3. Tiesības lietot nenozīmē lietot neierobežotā daudzumā. Ierādit kaut kādus sudus

4. Ierīkojot tur pritonu, tikai pēc tam bus problēmas pritona iemītniekus dabūt prom 

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Ze Baarda
(labots)

iedeva gan, un mans tevs vinjam atdeva dzivokli pilseta un vel kkadas apm 4,5 stukas latos samaksaja! dots pret dotu.. nekads davinajums relaja dzive no labas sirds tas nebija!

 

mantojums par ko mes runajam ir  30m2 dzivojama eka, celta ka pagiadu maza majinja kamer blakus lielaka buvejas, 2 saimniecibas ekas un zeme pavisam neliela pakjos, kur vertiba nekada liela nav, maja ar malkas apkuri, veca krasns, skurstenis slimo, nekadu udens pievadu, ara tolete saimn. ēkā, pamati slikti, visi no sienam valja par 3cm un sur tur sadrupusi, apmureta ar kiegaljiem galigi crazy, vispar pirmoreiz redzeju, ka kads mulkis mure kiegeli pa virsu kiegelim vertikali no lejas lidz augsai!!, visur plaisas, tas majas vertiba ir necik un diezgan slikta stavokli, celta ka pagaidu maja uz kjap ljap uiz atro, jumts viss tek, bus jamaina, elektriba jamaina, taka es galigi nedomaju, ka mans tevs vecim vispar vel kko parada ir!!! tiesi otradi! neesmu to maju vertejis un zemi, gribetos uzzinat vai tevs pat nav stipri parmaksajis! pratigak to maju teoretiski ir vispar jaukt nost un buvet ko citu mazu vieta arsakarigaku panojumu!

Labots - Ze Baarda
Link to comment
Share on other sites

J.Reinis

Nu tad pēc visa pašreiz dzirdētā spriežot, un ņemot vērā, ka pie jurista aizbraukt parunāties tu acīmredzot negribi, tad sagaidi to 2019.gada pavasari un tad nākamajā dienā izmet viņu uz ielas bez jautājumiem.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Ze Baarda

ir ari labs jurists jau sarunats un nakmneelj pieteikta konsultacija!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

lai iemuhļītu kaut kādus niekus nodokļos, tiek kaut kas mainīts, dāvināts, rakstītas laikā neterminētas pilnvaras

Kādus nodokļus tur var nomuhļīt? Cik var saprast, vecis nav tuvs radinieks, valsts nodeva par pirkumu 2%, par dāvinājumu 3%. Dāvana virs 1400€ ir ienākums ko apliek ar IIN 23%. Dāvinājums ir tāpēc lai vecim būtu arī kādas tiesības kuras tagad kādam nepatīk. Nāksies samierināties un gaidīt, ja negrib to īpašumu jaunais saimnieks pazaudēt, arī vecis var aiziet vai kāds aizvest pie jurista.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...