Jump to content

Augstskolas izvēle(RTU vai LU)


__Igors
 Share

Recommended Posts

Vai tad šādam "datoristu" diplomam ir kāda jēga,  ja  jūs kārojat pie tāda tikt?  

Es esmu LU absolvents, bet nekad man tas diploms nav bijis vajadzīgs / prasīts.  

Labots - MarisO
Link to comment
Share on other sites

rudis323

Paskaitiju cik daudzi ir tajā rezultātu lapā, un apm. 154, tas ir tie kas sākuši 2. semestrī iet, un ar visiem 154 ir ļoti daudz N burtu. BTW 1. semestrī kopā sāka iet ap 260 cilv., daži jau atkrita pirmajā nedēļā un mēnesī.

 

Datorzinātnes - bakalaura studiju programma

budžeta vietas - 220

 

Programmēšana un datortīklu administrēšana - pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programma

budžeta vietas - 40

 

 

Tās abas skaitās kā viena programma, tikai sadalīts 4 gadu grupā un 2 gadu grupā.

Labots - rudis323
Link to comment
Share on other sites

beckham9

 

 

Man par LU DF ir zināms tikai tas, ka pēc katra 1. semestra no turienes aiziet ap 100 un vairāk cilvēku, laikam dēļ augstākās matemātikas un lielā apjoma.. Daži pazīstamie no turienes pārgāja uz citām fakultātēm, ar augstām matemātikas atzīmēm skolā. Viens arī bija gājis uz fizikas fakultāti ar vid. 9 matemātikā, aizgāja jau pēc 1. semestra. Bet LU būs vieglāk tikt cauri, jo tur katru dienu ir papildkursi matemātikā (pēc lekcijām).
 

 

Nav ko no sevis prasīt iemācīties kosmosa kuģa darbības principus. Ja nevarēšu pavilkt, būs jāmeklē citi varianti, kas šajā gadījumā ir RTU.

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Visi lu kas iet uz bakalaristiem, samaksajot 15-30eur par programmas mainju un iesniegumu 2kursa beigas var dabut to papiru.

Link to comment
Share on other sites

 

 

daži jau atkrita pirmajā nedēļā un mēnesī.
Vot tādus kadrus, kas atkrīt pirmajā nedēļā - es nesaprotu. Ko viņi gaidīja no tās augstskolas?
Link to comment
Share on other sites

beckham9

Dursku salīdzinot no visiem informācijas avotiem, varbūt kādam palīdzēs izlemt:

 

RTU

  • vecmodīgi, bet normālā līmenī
  • nav peldošais budžets
  • vairāk dzelžu
  • salīdzinoši veci pasniedzēji
  • sports labā līmenī
  • 3 gadi un akadēmiskais bakalaurs
  • ez nomainīt studiju programmu pirmo 2 gadu laikā

 

LU

  • spiež uz iekalšanu galvā
  • peldošais budžets
  • mazāk dzelžu, vairāk programmēšanas
  • 4 gadi un tev jau ir prof. bakalaurs
Link to comment
Share on other sites

nevertell

Neviens iekš LU nespiež uz galvā iekalšanu. Budžets, cik nu viņš peldošs, no budžeta izkrīti tikai tad, ja sekmīgi esi kļuvis nesekmīgs.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Nejac kjiseli - Lu akademiskais, rtu prof bakalaurs. Rtu tak tas pats ar budzeta vietam.

Labots - Anonīms Alkoholiķis
Link to comment
Share on other sites

 

 

Datorzinātnes - bakalaura studiju programma

budžeta vietas - 220

 

Programmēšana un datortīklu administrēšana - pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programma

budžeta vietas - 40

 

Tās abas skaitās kā viena programma, tikai sadalīts 4 gadu grupā un 2 gadu grupā.

Pirmā līmeņa augstākā NAV bakalaurs. Tur līdz bakalauram vēl jāpiestudē.

Manos laikos pirmā līmeņa bija 3 gadi, pēc tam līdz bakalaura grādam vēl pusotru gadu jāpiestudē - summā 4.5 gadi.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Vai tad šādam "datoristu" diplomam ir kāda jēga,  ja  jūs kārojat pie tāda tikt?   Es esmu LU absolvents, bet nekad man tas diploms nav bijis vajadzīgs / prasīts.  

 

Valsts un pašvaldību iestādēs papīrs tiek prasīts by default. Man tas šobrīd stipri iegriež, sēžu sestdienās un mācos. Tiesa gan ne-datorzinības. 


Akadēmiskā papīra trūkums brīžiem ir arī traucējis veidot karjeru ārpus paziņu loka.

Link to comment
Share on other sites

anthropophagus

Ja kāds nobīstas no LU augstākās matemātikas un skrien uz RTU, tad viņš ir muļķis. RTU augstākā matemātika man bija pirmos 3 semestrus, vēlāk vēl divi semestri ar varbūtību teoriju/statistiku. Ja  kāds domā, ka augstākā matemātika viņam ir par grūtu, tad nav jēgas tērēt savu un citu (pasniedzēju, kursabiedru) laiku, ejot studēt eksaktās zinātnes. Pie Rimi kases augstāko matemātiku neprasa.

Link to comment
Share on other sites

anthropophagus

 

 

Augstākā matemātika priekš visiem ir grūta.

Neteicu, ka ir viegla. Tur uzsvars uz "par".

Link to comment
Share on other sites

vvv, nu nezinu gan, neko grūtu tur nesaskatīju - ne vidusskolas, ne augstskolas laikā. Principā tik pat vienkārša kā "parastā matemātika". Un jā, ja atmiņa neviļ (tas tomēr bija gadus 15 atpakaļ :D), man arī vidusskolā bija augstākā matemātika - profesionālā vidusskola RTU Liepājas filiālē (tolaik vēl RTU LMZTK jeb RTU Liepājas Mācību zinātniski tehniskais komplekss).

Cita lieta - kamēr skolā to prasīja, tikmēr pratu, pēcāk gan viss piemirsās, jo ikdienā pēc augstākās nav nepieciešamības.

Nu un vēl cita lieta - nevarētu teikt, ka toreiz baigi sapratu, kas ir kas - kaut kā nesanāca to sasaistīt ar "reālo pasauli", kas tad arī apgrūtināja "iegaumējamību". Bet tas netraucēja celt ārā 9 un 10 balles, pielietojot elementāras augstākās matemātikas formulas.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

neko grūtu tur nesaskatīju

Vunderkindiem nekas nav grūti. :)

Sākumā augstākā matemātika lielai daļai ir pamatīgs aplauziens. Netiek galā.

binary, integrēt iemācījies? Nevis vienkārši piemērus no vielas, bet tā - dajebkura funkcija, un tu viņu vari integrēt. Nemaz tik daudzi līdz tādam līmenim netiek. Protams, pēc tam viss aizmirstās, bet kaut kā tos zobratiņus smadzenēs saiestatīt vajag, ar augstākās matemātikas mācīšanos to lielā mērā panāk.

Link to comment
Share on other sites

Jēdziens "integrālis" ir viena no retajām lietām, kas man palikusi atmiņā no tās matemātikas. Un jā, mācījāmies un darījām. Tur tak nekādas raķešzinātnes nav - ir čupiņa prastu formulu, pēc kurām viss ir atrisināms. Tak tur pat domāt īsti nevajag, radīt neko nevajag.

 

Cita lieta - tā īsti neatceros, kur tiem integrāļiem meklējams praktiskais pielietojums reālajā dzīvē ārpus augstākās matemātikas lekcijām. Tas, lūk, ir iemesls, kāpēc es neko vairāk par jēdzienu "integrālis" šajā jomā neatceros…


Un nē, es sevi par vunderkindu kaut kā negribētu saukt :D

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Ar integrēšanas palīdzību aprēķina lidmašīnas spārna raksturlielumus - izliekumus, utt. To kā vienu no piemēriem minēja matemātikas skolotāja RV1Ģ

Labots - Smii
Link to comment
Share on other sites

Nu jā, piemērus jau mums arī kaut kādus minēja (kaut ko par laukumiem atceros), tikai "praksē" tas netika atstrādāts.

 

Vot…

Purpose of Integrals:

In the pure math world integrals are used to find the area under a curve on a graph.  In physics many of the formulas that are used are derived from other formulas using integrals.  In many of the formulas dealing with electric fields and forces integrals are used to make a complex formula more simple in specific cases.  For example if you have a charged particle inside of a sphere the maginitude of the electric field outside of the sphere is normally a very complex formula.  Another formula must be calculated for use inside of the sphere.  But it just so happens that the formula for the inside of the sphere is the integral of the formula for outside the sphere.

Problēma tāda, ka tos integrāļus mēs apmīcījām *tikai* matemātikā ("in the pure math world"). Kaut kā neatminos, ka fizikā, elektronikā vai kur citur būtu līdz integrāļiem tikuši. Attiecīgi izpratne par integrāļiem palika tādā stipri abstraktā "tās ir kaut kādas formulas kaut kādu aprēķinu veikšanai" līmenī bez prasmes tos pielietot reālu problēmu risināšanai.

 

Kaut kā tā…

 

Protams, lielā mērā pie vainas ir tas, kādos ceļos vai neceļos sanāca aiziet karjerā. Ja būtu iestūrējis citos ceļos, kur akadēmiskais, pētnieciskais, zinātniskais novirziens būtu svarīgāki, tad gan jau arī integrāļi būtu ikdienišķa un saprotama lieta. Diemžēl (vismaz pagaidām) tāds "parasts developeris" vien esmu, un tādiem augstākā matemātika ikdienā nav nepieciešama… Ja nu vienīgi tik daudz, cik tie vvv minētā "smadzeņu zobratiņu saiestatīšana" - galu galā, jebkurš smadzeņu treniņš kaut kādas sekas tomēr atstāj :D

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Augstskolā fizikā bija integrāļi jāizmanto formulu izvedumiem.

Kā jau te viens minēja, nekāda raķešzinātne tur nav.

Vienīgi tagad pēc padsmit gadiem absolūti neko no tām lietām vairs neatceros.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Laikam tiešām mūsdienās matemātikas un fizikas zināšanas uzskatāmas par lielu ekstru, spriežot pēc centralizēto eksāmenu rezultātiem.

 

Lai arī nekādu grādu neesmu ieguvis, visas augstākās matemātikas ar visiem integrāļiem un citiem zvēriem sen atpakaļ nokārtoju bez problēmām, līdz ar to neuzskatu, ka tur būtu kaut kas tāds, ko nevarētu parasts cilvēks apgūt.  

Link to comment
Share on other sites

anthropophagus

Fizikā, signālu teorijā pilns ar integrāļiem. Fizikā, iespējams, pasniedzēja dēļ lielākoties nebija saprotams, kādēļ viss ir tieši tā, kā ir, taču signālu teorijā viss bija loģiski.

Link to comment
Share on other sites

No fizikas nekādu "signālu teoriju" vispār neatceros (t.i., pat tādu jēdzienu nezinu). Bet jā, fizikas lekcijas mums RTU izpaudās kā pasniedzējs, kas lauzītā latviešu valodā lasīja uz sienas projicētu tekstu no mācību grāmatas. Neteiktu, ka šādas lekcijas radītu kādu interesi un paliekošas zināšanas…

Link to comment
Share on other sites

anthropophagus

Lai gan signālu teorija izriet no fizikas, tas šoreiz ir atdalīts priekšmets, ko mācās elektroniķi, telekomunikāciju studenti, ja nemaldos, arī enerģētiķi ko līdzīgu mācās utml.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Tur tak nekādas raķešzinātnes nav - ir čupiņa prastu formulu, pēc kurām viss ir atrisināms.

 Nezinu, kādā līmenī tagad integrāļus māca. Ir funkcijas, kas tā arī atrisinās, piemeklē atbilstošo formulu no tās čupiņas, viss gatavs. Bet tā atrisināt var tik nelielu daļu no funkcijām. Un tas tāds vidusskolas līmenis, standarta piemēri, ko mācību vielā apskata, tieši tādi arī uzdevumi. Jautrība sākas, kad nav atbilstošas formulas, jāsāk lietot substitūcijas, pat vairākos līmeņos... ir ko palauzīt galvu. To atceros, matemātikas pasniedzēja teica - integrāļi, tas ir tas, kas veido inženiera domāšanu, radošs process. Bibliotēkā bija vairākas biezas grāmatas, tikai integrālrēķini, diezgan plaša tēma, var izpausties ne pa knapo. Es saku, noliek tev priekšā jebkuru funkciju, un tu to vari nointegrēt. Neticu, ka tiem, kas saka - integrāļi nav grūti, tas būs pa spēkam...

 Vēl tā pati matemātikas pasniedzēja teica, ka integrāļu aprēķinus nekad nevarēs automatizēt :sarkasms:, nemaz tik ilgs laiks nepagāja, automatizēja, tagad pat CAS kalkulators to dara, nerunājot nemaz par visiem matemātikas softiem. Un kas to visu sakodēja? Tādi paši koderi, kā jūs. Gan jau jūs to arī varētu. Būtu tāds uzdevums, vilktu ārā vecās matemātikas grāmatas un taisītu programmas.

 Tiku dzirdējis tādu viedokli - pēdējie, kas zinās kā ko izrēķināt, būs tieši koderi, tie, kas raksta tās aprēķinu programmas, visi citi, spečuki dažādās nozarēs, to vien darīs, kā rēķinās ar programmām - ievadi tik datus un dabū rezultātus, priekš kam rēķināt pašam. Paņemiet parastu grāmatvedi un lieciet kaut ko no grāmatvedības sarēķināt, domāju, vairums bez grāmatvedības programmas pazustu, kaut formulas tur nav sarežģītas.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Paņemiet parastu grāmatvedi

Šis gan tā nebūs. Grāmatvedim ir jāzin kā lietas jādara pareizi pēc BIZNESA un likumiem, programma pēc būtības ir tikai kalkulators, kurš kaut ko mazliet māk pieņemot ka grāmatvedis iebaro datus, kuri ir pareizi pēc biznesa un likumu parasībām. Pieļauju ka arī visi rēķināšanas softi ir tikai advancētii kalkulatori, svarīgais ir izdomāt kādus datus "iebarot".

Link to comment
Share on other sites

Neticu, ka tiem, kas saka - integrāļi nav grūti, tas būs pa spēkam...

Nu es gan uzskatu, ka principā tā varētu teikt par jebko - "tas nav grūti, tas būs pa spēkam". Lielākā problēma ir sākt, otra lielākā problēma - iedziļināties, trešā lielākā problēma - neapstāsties. Ja ar šīm trim problēmām tiek galā, tad pārējās problēmas jau ir risināmas.

Jā, biju pat aizmirsis, ka savulaik nesapratu, ko tas vārds "grūti" nozīmē… Da i tagad lāgā nesaprotu. Ir tikai "protu / neprotu", "gribu / negribu", "esmu darījis / neesmu darījis", nevis kaut kāds tur "grūti", "nevaru", "nesaprotu".

Link to comment
Share on other sites

 Protams, protams. Grāmatvedi pieminēju, jo bija paša pieredzē gadījums, starp citu, pašvaldības grāmatvedis, bija jākārto viena lieta attiecībās ar pašvaldību, tur lieto kaut kādu softu, nebija tur tajā softā tāds mans gadījums priekšrakstīts, i uzkārās grāmatvede. Nesaku, ka viņa nezinātu kā, atrisināja visu pēcāk, tik tas bija ārā no viņas ikdienas ierastā darba - visu darīt caur softu.

 Arī par rēķināšanas softiem pareizi, tas ir instruments, kas atvieglo ikdienu, es runāju par to, ka tas instruments ļauj aizmirst daudzas lietas, bez kuru zināšanas un mācēšanas spečuki dažas desmitgades atpakaļ vispār neskaitītos spečuki.

Link to comment
Share on other sites

beckham9

Sāku krist ārā no Datorzinātnēm. Laikam sācies gudro pieplūdums. Drīz laikam nekas cits neatliks kā izvēlēties RTU. Vēl sestdien biju drošā pozīcijā. :D

Link to comment
Share on other sites

Cilvēks Parastais

''gudro pieplūdums'' :D

 

ja nav noslēpums, tad ar kādām sekmēm eksāmenos, tad šogad var censties iekļūt šajās programmās?

Labots - Cilvēks Parastais
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Pienemot ka sogad beidzej8 ir vel lielaki atsaldenji ka ieprieksejos gados, tad gan jau ka 4 matematika un angluvaloda.

Labots - Anonīms Alkoholiķis
Link to comment
Share on other sites

 

 

Pienemot ka sogad beidzej8 ir vel lielaki atsaldenji ka ieprieksejos gados

Kāpēc tu tā. Atsaldeņi - nav smuki teikt. Jāsaka - alternatīvi apdāvināti. Šogad beidzēji ir vairāk alternatīvi apdāvināti kā iepriekšējos gados. :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Tik apdāvināti - gluži kā filmā Idiocracy...

Link to comment
Share on other sites

beckham9

 

 

Pienemot ka sogad beidzej8 ir vel lielaki atsaldenji ka ieprieksejos gados, tad gan jau ka 4 matematika un angluvaloda.

 

Piedod, nākamais ģēnij, bet tavs minējums nav pareizs.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...