Jump to content

Augstskolas izvēle(RTU vai LU)


__Igors
 Share

Recommended Posts

Sveicināti!
Gribētu uzzināt, uz kuru augstskolu Jūs ieteiktu iet? Izvēle ir starp Rīgas Tehnisko universitāti (IT speciālists/datorsistēmas) un Latvijas Universitāte(datorzinātne)

Aptaujājot paziņas, viedokļi diezgan krasi atšķirās. LU jāstudē 4 gadi bakalauram, bet RTU 3 gadi, kas, pa lielam, ir galvenā atšķirība.
Gribētu dzirdēt pamatotus viedoķlus.


 

 

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Pēc atsauksmēm un dzirdētajām reālajām prasībām gala papīra saņemšanai - RTU varētu būt puskoka lēcēju universitāte. Bet dažkārt arī LU galadarbi tiek pieņemti tādi, kur gan vadītājs, gan rakstītājs būtu jāpatriec... rakstītājs par izpildījumu, vadītājs par ieteikšanu/pieteikšanos-vadīt tādu tēmu, kas ir pile_of_poo.png vērta.

Labots - Anonīms Alkoholiķis
Link to comment
Share on other sites

staylez

Kāda jēga šāda veida topikus taisīt katru vasaru pirms dokumentu iesniegšanas augstskolās, iesniedz dokumentus abās skolās!

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Ja LU ir profesionālais bakalaurs, tad uz to, ja tas ir akadēmiskais tāpat kā RTU, tad vari iet uz to, kurā tiec budžetā, par ietaupīto naudu vēlāk varēsi piemācīties klāt kādu sertifikātu.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Kāpēc tikai 2 varianti? Man te kolēģi studē pašlaik maģistrus datoriķos vairākos iestādījumos - LLU, TSI u.c. 

Link to comment
Share on other sites

Es RTU vairāk zaudēju nekā ieguvu. Zaudēju - kaudzi laika. Ieguvu - bija *atsevišķi* IT priekšmeti, kurus apmeklēju labprāt, ar interesi un kuros kaut ko ja ne gluži iemācījos, tad vismaz virspusēji iepazinu redzesloka paplašināšanai. Bet nu no tādiem "pozitīvajiem piemēriem" atmiņā palikušas vien Jāņa Grundspeņķa vadītās mākslīgā intelekta lekcijas (un tieši viņa, nevis viņa asistentes vadītās). Pārējie priekšmeti - trula atsēdēšana tajos gadījumos, kur nenokārtoju "automātisko ieskaiti".

 

 

 

Ja LU ir profesionālais bakalaurs, tad uz to, ja tas ir akadēmiskais tāpat kā RTU, tad vari iet uz to, kurā tiec budžetā, par ietaupīto naudu vēlāk varēsi piemācīties klāt kādu sertifikātu.

Ko nozīmē "ja tas ir akadēmiskais tāpat kā RTU"? Man RTU gan koledža, gan bakalaurs bija profesionālie.

Link to comment
Share on other sites

itanium

 

Izvēle ir starp Rīgas Tehnisko universitāti (IT speciālists/datorsistēmas) un Latvijas Universitāte(datorzinātne)
Datorsistēmas: Bakalaura profesionālo studiju programma
 
Ir gan profesionālā, gan akadēmiskā programma.
Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Kaspars12, es vairāk uzticētos nevis nodarbību sarakstam, bet studiju programmu sarakstam - https://stud.rtu.lv/rtu/vaaApp/sprpub-> Filtrēt pēc frāzes "datorsistēmas" (autora pirmajā postā minētais).

 

Jā, RTU piedāvā arī akadēmisko, bet nu frāzi "ja tas ir akadēmiskais tāpat kā RTU" tas nekādā veidā neattaisno. Konkrēti "datorsistēmas" tur ir gan akadēmiskais, gan profesionālais - 50/50, nevis "99% akadēmiskās".

 

Mani gadi bija kādu laiku atpakaļ, bet tajā ziņā tur, kā izskatās, nekas būtiski nav mainījies programmu sarakstā - koledža ir TIKAI profesionālā (tai sarakstā kā "1. līmeņa profesionālā augstākā izglītība"), attiecīgi koledžas turpinājums ir profesionālais bakalaurs. Ak jā, tā kā RTU nav "1. līmeņa akadēmiskās augstākās izglītības datorsistēmās", tad profesionālo studiju programmu īpatsvars datorsistēmās pat ir lielāks nekā 50%.

Link to comment
Share on other sites

kazarma

Problēma mūsdienās ar izglītību ir tā, ka vairs nepietiek ar "pamatiem" un vispārēju priekšmetu apguvi, ko sniedz augstskolas. Jautājums X atbilde Y.

 

Ja relatīvi nesen lielus atklājumus varēja veikt vienpersoniski - Einšteins. Tad tagad ar to nodarbojas lielas grupas cilvēku un ir nepieciešama ļoti šaura specializācija, ja vēlies kaut ko sasniegt konkrētā lauciņā.

 

Tas pats ir ar IT, tas ir tik dinamisks, ka to, ko mācies šodien, pēc 3x gadiem iespējams jau būs nomainījis kas cits, un tavas zināšanas par konkrēto valodu/tehnoloģiju vairs nebūs aktuālas.  

 

Ja tēmē uz programētāju, tad atceries, ka universitāte vienalga kura LU vai RTU vai cita, tev nedos gandrīz neko, kas tev būs vajadzīgs reālā darba vietā, kā tikai knapi paostīt, kā tas smaržo un izskatās.

Tā vietā vienkārši atsēdi priekšmetus un tos nokārto - lai saņemtu papīru, ka esi to izdarījis, BET pārējo laiku pavadi strādājot kaut kādā uzņēmumā, kaut vai sākumā pa minimālo un reāli apgūsti prasmes, kuras varēsi pārdot, jo Universitāte nebūs tā vieta, kur tev tās sniegs.   

Labots - kazarma
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Nu jau tu lej buļkaku. Mācību iestādes iemāca domāt plašāk nevis iebaksta programmēšanas pamatus, kurus pašam būtu jāapgūst. 

 

 

universitāte vienalga kura LU vai RTU vai cita, tev nedos gandrīz neko, kas tev būs vajadzīgs reālā darba vietā,
 
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kaut kādā mērā jāpiekrīt @@Mezavecis. Universitātē ir vērts apgūt lietas, kuras ikdienā nebūs nepieciešamas. Ja man tagad būtu jāizvēlas, tad droši vien meklētu nevis to, kur māca "par tēmu", bet to, kur māca "interesanti". Jo "par tēmu" tiešām jāmācās pašam - būs gan ātrāk, gan kvalitatīvāk, gan interesantāk.


Protams, ja tēmētu uz augstākas kvalitātes universitātēm, tad mans viedoklis varētu būt krasi atšķirīgs no tikko izteiktā :D

Link to comment
Share on other sites

kazarma

@Mežavecis.

 

Es saku tieši to pašu tikai citiem vārdiem. 

 

Citāts

 

 

 

Ja tēmē uz programētāju, tad atceries, ka universitāte vienalga kura LU vai RTU vai cita, tev nedos gandrīz neko, kas tev būs vajadzīgs reālā darba vietā, kā tikai knapi paostīt, kā tas smaržo un izskatās.
 
Link to comment
Share on other sites

__Igors

 

 

tās tās krasās atšķirības?

Nē, atšķirības ir tādas, ka LU esot labāki profesori un prakses vieta tiek piešķirta, bet RTU kotējoties augstāk, jo tehniskā universitāte.

 

 

Kāda jēga šāda veida topikus taisīt katru vasaru pirms dokumentu iesniegšanas augstskolās, iesniedz dokumentus abās skolās!
 

Iesniedzu abās, bet nevaru izlemt, kuru izvēlēties labāk.

 

 

Ja LU ir profesionālais bakalaurs, tad uz to, ja tas ir akadēmiskais tāpat kā RTU, tad vari iet uz to, kurā tiec budžetā, par ietaupīto naudu vēlāk varēsi piemācīties klāt kādu sertifikātu.

Budžetā tieku gan vienā, gan otrā augstskolā.

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Viennozimigi daugavpils universitate.. tad vismaz bus kada pazisanas ejot ar diplomu uz gateri stradat...

Labots - Anonīms Alkoholiķis
Link to comment
Share on other sites

anthropophagus

Tas ir atkarīgs no daudz un dažādiem faktoriem. Ja cilvēks vēlās papīru papīra pēc, tad ir pilnīgi vienalga, kurp doties. Tiesa, pašam izdevīgāk, ja mācies budžetā + var haļavu dzīt. Ja vēlies būt zinātnieks, veikt pētījumus utt., tad jāskatās RTU virzienā. Ja Tu skaidri zini, kas tieši plašajā IT jomā ir tas, ko Tu vēlies darīt, tad to Tu vari darīt ārpus augstākās mācību iestādes, taču, ja ir šāda situācija un vēlme pēc papīra, tad es ieteiktu iet tur, kur mācībspēks nav iesūnojis. Esmu dzirdējis, ka studiju programmas VA un ViA ir tīri ok. Pieredzes gan nav. Pieredze ir tikai ar RTU 5 gadu garumā un ne gluži IT. Šobrīd par šo laiku ir divejādas sajūtas. Ir reizes, kad liekas, ka esmu izniekojis laiku, jo, ja nestudētu, būtu varējis sākt strādāt dažus gadus ātrāk (pirmajos gados ir ļoti grūti vai pat neiespējami apvienot darbu ar studijām (ar tiešām studēšanu, nevis eksāmenu norakstīšanu)), taču tajā pašā laikā jūtos ieguvis ļoti daudz, jo tagad, ja nonāktu gaterī, varētu visiem lielīties ar maģistra grādu un paplašinātu redzesloku. Patiesībā smieklīgs stāsts, taču vienu vasaru strādāju metālapstrādes cehā un tur vienreiz noderēja fizikas zināšanas par magnētismu. Ja studijas nav haļava, tā ir arī dzīves skola - Tu iemācies pārvarēt sevi, izdarīt visu līdz galam utt. Mēs jau, protams, varam gudri irst, ka studijas Latvijā nekam neder, taču to apgalvot nevaru, jo nav ārzemju pieredzes, tāpēc nevaru salīdzināt.

Vienīgā patiesība ir tāda - ja cilvēkam kas patīk, viņš to var apgūt arī pats. Slikti ir tad, ja nekas nepatīk.

Link to comment
Share on other sites

nevertell
RTU kotējoties augstāk, jo tehniskā universitāte.

Tā nav. Kotējās augstāk tie, kas nav labs cilvēki. Latvijā nav starpības, vai ej uz RTU vai LU, papīrs būs vienlīdz vērtīgs. 

 

 

 

redz kaa lu absolvents pamato viedokl... 
 

Es jau pat neesmu LU absolvents. Es esmu migrants-pļurdeņcūka. Un absolvēšu tik decembrī.

Labots - nevertell
Link to comment
Share on other sites

Laikā, kad es studēju  (līdz 2003),  RTU studentiem bija obligāti jāmācās daudz lieka,  piem.  rasēšana.

LU noteikti bija labāks,  pat ar to visu paskāli.

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Vaitad paskalis nav rigas tehnodrastiem?

Link to comment
Share on other sites

androidss

LU 4 gadu variantā man liekas bija obligāta prakse (palabojiet, ja kļūdos), ja gribi ātrāk pabeigt, tad RTU. Bet reāli ir vienalga uz kuru augstskolu tu ej, galvenais ieguvums ir kontakti, kurus iegūsi no studiju laika

Labots - androidss
Link to comment
Share on other sites

androidss

Prakse ir pluss, vismaz manā skatījumā.

P.S. paskālis vairs nav, studenti savāca parakstus, lai māca javu

Labots - androidss
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Whoa, gjeniji budami njema un aizvietoja arhaismu pret nokrasotu sudu uz kocinja kurs tulit saks smirdet..

Link to comment
Share on other sites

Nez kad cilvjiem pieleks, ka programmētājs pirmkārt ir domāšanas veids!!! Valoda ir sekundāri! Nav brīnums, ka studenti (kuri NESAPROT) masu psihozes ietekmē raksta kaut kādas petīcijas... ja paasniedzēji uz to parakstījās - es noteikti tur nemācītos.

Link to comment
Share on other sites

anthropophagus

Rasēšana iepriekš bija teju visiem, pat ķīmiķiem,taču tad tā tika aizvākta. Es būtu priecājies, ja man būtu bijis jārasē. Es gan nezinu, kas tika likts vietā, taču pieļauju, ka kaut kas daudz nejēdzīgāks.

Link to comment
Share on other sites

Atceros mēnesi garo rasēšanas praksi RRAT... 

Ieskaitot izklaides ar tinti. RTU mums deva automātu rasēšanā :D

Labots - Pirkss
Link to comment
Share on other sites

beckham9

Sveicināti. Man tā pati problēma.

Nevaru īsti izlemt, ko un kur. Itkā baigajai atšķirībai priekšmetos IT studiju programmās nav jābūt, bet esmu dillemas priekšā.

 

RTU Datorsistēmas 1.lvl augstāko / RTU Automātika bakalaurs / RTU IT bakalaurs / LU Datorzinātnes bakalaurs/ 

 

Kādas galvenās atšķirības izvēloties konkrētu variantu, kāds var apstāstīt? :D

Varbūt iet uz Datorsistēmām? 3 gadi, arī prakse ir.

Labots - beckham9
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Paskatoties uz tavu bildi, tev vieglāka dzīve būs, ja pa taisno dosies uz gateri strādāt. Nebūs jāmēģina krītu nomaksāt.. 

Labots - Anonīms Alkoholiķis
Link to comment
Share on other sites

 

 

RTU Datorsistēmas 1.lvl augstāko / RTU Automātika bakalaurs / RTU IT bakalaurs / LU Datorzinātnes bakalaurs/

Ņem vērā, ka 1. līmeņa augstākā ir koledža - švakāka par bakalauru. Pēc tiem trim gadiem vēl pusotru gadu jāstudē, lai dabūtu "pilno" prof. bakalauru.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Paskatoties uz tavu bildi, tev vieglāka dzīve būs, ja pa taisno dosies uz gateri strādāt. Nebūs jāmēģina krītu nomaksāt.. 
Māki pēc bildes sejas rēķināt? 
Link to comment
Share on other sites

rudis323

Man par LU DF ir zināms tikai tas, ka pēc katra 1. semestra no turienes aiziet ap 100 un vairāk cilvēku, laikam dēļ augstākās matemātikas un lielā apjoma.. Daži pazīstamie no turienes pārgāja uz citām fakultātēm, ar augstām matemātikas atzīmēm skolā. Viens arī bija gājis uz fizikas fakultāti ar vid. 9 matemātikā, aizgāja jau pēc 1. semestra. Bet LU būs vieglāk tikt cauri, jo tur katru dienu ir papildkursi matemātikā (pēc lekcijām).
 
Daži piemēri no tā kas būs jāmācās LU DF (RTU ir vēl trakāk):
 
https://www.scribd.com/document/317854235/kv2013-lec14b?secret_password=WKD7OfZ78Tx6MxeOn8A6
https://www.scribd.com/document/317852708/2012anlekc7un8?secret_password=FnfjxCjlXFtcYwMwBhdB
https://www.scribd.com/document/317852710/2012anlekc12?secret_password=9W3eqVVOhmXCINZ68n1w
https://www.scribd.com/document/317852825/8-plakne?secret_password=WIGQoTQw1zw02v2a8UEL
https://www.scribd.com/document/317852842/9-attiecibas?secret_password=MIcKd7suN4RomDbFzaHJ
https://www.scribd.com/document/317854180/liet2015-md1?secret_password=VZyxMf2vm2HUrs7fhcSd
https://www.scribd.com/document/317854172/liet2015-md4?secret_password=OgoVDLkE3sd6IZPIBZTL
https://www.scribd.com/document/317854052/Algoritmu-Teorija-9-Lekcija?secret_password=k9ty7mLr1w1pqafyer7L
 
DatZ2029 : Formālās gramatikas
0UKUx4q.jpg
 
 

1. Uzbūvējiet bezkonteksta gramatiku, kas ģenerē valodu L = { 2 +1 |0 ≤ , , ; ∈ ∨ ∗ }
Uzbūvējiet izveduma koku vārdam
 
2. Uzbūvējiet bezkonteksta gramatiku, kas ģenerē valodu = 0 1 (m + n) dalās ar 4} alfabētā Σ = {0, 1}.
 
3. Pārveidojiet doto gramatiku binārajā normālformā. Ar CYK algoritmu nosakiet, vai ∈ () ?
 
Sb|bA|Cb|EE AaA|bC|ba Bb|Sba| CAC|aCDb|BaC Da|abA|baB EAAa|Eab|b|

 

Uzbūvējiet magazīnas automātu, kas akceptē valodu L = │ ∈ Σ ∗& = , alfabētā Σ = {, }
 
-simbolu b skaits vārdā w. -simbolu a skaits vārdā w

 
 
Zrmuvgu.jpg
 
 
Atzīmes matemātiskajā analīzē šogad (2016) - 1. kurss
 
 
 
Par TSI runājot, tur var iet tie kas pārzin labi krievu valodu..
AWec4AP.png

Krievu ielikta kā pirmā prioritātē, tas daudz ko izsaka, jo tā nav ielikta 3 vai 4, jo tas kas taisijis pieteikšanos vai vispār to anketu, ir tuvāks ar krievu val. nekā ar pārējām. Kā arī TSI atrodas Maskavas rajonā.

Labots - rudis323
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...