Jump to content

HD Analogā videonovēroša


Ronalds
 Share

Recommended Posts

Radās vajadzība vienā objektā uzlikt maziņu videnovērošanas sistēmu - 6 kameras. Pētot kas tagad ir pieejams uzgāju analogās HD sistēmas. Sistēmas ir 4 gab. -  AHD, HD-TVI, HD-CVI, HD-SDI.

 

Palasot internetā atsauksmes un aprakstus izvēle krita uz HD-TVI, jeb turboHD. Nosūtīju www.drosibai.lv cenu pieprasījumu un tur bija patīkama cena - krietni lētāk kā IP kamerām. Bet nu tas bija aprīlī. Pasūtītājs pazuda. Tagad izdomāja, ka tomēr vajag, lai sūtu augšā.  Bet te problēma - nav kameras vairāk pieejamas..... It kā pēc 2 nedēļām būšot.  HD-TVI open source platforma, it kā vajadzētu būt daudziem ražotājiem, daudziem DVR, daudzām kamerām. Nav vienas, ir cita. Bet pameklējot ebay pa eiropu piedāvājums arī nav neko dižss...   

 

Principā jau varētu divas nedēļas pagaidīt - nav kritiski, ja jau vairāk kā divus mēnešus tika pasākums nomarinēts. Bet! Es baidos ka uzlikšu klientam kaut kādu nepopulāru sistēmu, ja pēc gada vai diviem zibens sabojās kameras vai DVR nobeigsies un nekur nevarēs vietā dabūt.... 

 

P.S

Pēc LV interneta veikalu katalogiem vismaz šajā jomā nevar vadīties - katalogā ir vienas preces, reāli pieejamas citas.... 

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Vai ir vērts? šodien Tu ieekonomēsi nelielu klienta naudu, un pēc trīs gadiem Tu būsi vainīgs. ka nekas nav mainām vai remontējams! Visi sūdi būs uz tevis, par to, ka bija nedaudz lētāk, sen visi būs aizmirsuši. :sorry:

Labots - jema
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Ronalds
(labots)
Vai ir vērts?

 

Tieši par šo arī domāju. Nu lielu - nelielu... tas tāds filozofisks jautājums! Kameras 40 eur lētākas (6x40 =  240)., rakstītājs ap 100 eur lētāks, vēl Poe swičhs ap ~100, bet baroklis analogajām ~ 50  kopā ap 400 EUR vairāk.....

Bildes kvalitāte apmēram tāda pati kā IP. Un apkalpoju pāris ip kameru sistēmas - nav tur arī viss tik rožaini. 

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

IP ar onvif. Savādāk nevar neko paredzēt.

Ir gadījies pāris AHD sistēmas uzlikt. Rāda tīri ok. Nakts laikā labāk par lētajām IP. Bet kabeļus vajag koax, tā ka to var izmantot veco analogo kameru upgrade. Bet neņemos spriest, cik ilgi vēl būs tādas ahd pieejamas

Link to comment
Share on other sites

J.Reinis

Jābūt pilnīgi trakam, lai liktu analogās kameras mūsdienās, kad IP komplektu var salikt par tādu pašu vai pat mazāku naudu! 3mpx kameras un NVR no kāda normāla ražotāja (aka Hikvision vai analoga) ir vienīgais way to go!

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Ronalds

 

 

kad IP komplektu var salikt par tādu pašu vai pat mazāku naudu!

 

Jā? Parādi man kur IP 3 Mpix āra kameru var pa 60 eur dabūt!  

6 kameru IP 2mpx sistēma maksā apmēra 400 eur dārgāk! 3mpix - vēl dārgāk! Ja cenas būtu līdzīgas, es uz hd-tvi pat neskatītos!

 

Man te vairāk interesētu reāla pieredze, varbūt kādam ir.

Link to comment
Share on other sites

J.Reinis
Parādi man kur IP 3 Mpix āra kameru var pa 60 eur dabūt!  

Aber lūdzu - 

http://www.ebay.com/itm/Hikvision-DS-2CD3335-I-Replace-DS-2CD2332-I-H-265-IP66-IR-Network-Dome-Camera-/111360100843?hash=item19ed9449eb:g:ta8AAOSwqv9V6anl

 

Pērkot vairāk par divām noteikti iedos vēl lielāku atlaidi. Es pēdējā reizē pirku trīs gabalus, samaksāju 65$ (58Eur) gabalā. Noformētas kā replacement parts, lai nebūtu vēl jāpārmaksā šeit.

 

Man te vairāk interesētu reāla pieredze

Jau rakstīju, kai vairākiem cilvēkiem ir uzstādītas augšminētās, tā ka vienīgais bez pieredzes, kas aurē par drausmonīgi maģiski dārgajām IP kamerām esi tu, puis.

Beidz tam klientam čakarēt prātu ar saviem pseido 'HD' sūdiem - pat 2MPx IP sistēma būs galvastiesu priekšā kvalitātes ziņā, par 3MPx pat nerunājot. Tāpat arī ja izvēlēsies likt PoE, tad kabeļi un infrastruktūra būs future-proof, kad pēc gadiem pieciem līdz desmit vajadzēs mainīt to sistēmu pret ko modernāku.

Labots - J.Reinis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Varētu te speciālisti sarakstīt argumentus - kādi ir plusi IP sistēmai attiecībā pret HD!

Link to comment
Share on other sites

J.Reinis

 

 

kādi ir plusi IP sistēmai attiecībā pret HD!
Iestatījumi stāv kamerās nevis DVR, pie katras kameras var pieslēgties remotely individuāli, ja NVR pēkšņi atmetās, progresive scan sensors, lielāks (virtuāli neierobežots) attālums līdz kamerām (NVR var atrasties vispār citā ēkā vai citā pilsētā, ja interneta pieslēgums atļauj), no kamerām var pa taisnu snapshotus ņemt programmatoriski (idēli priekš slēpšanas/atpūtas bāzēm, kas grib kameras strīmot mājaslapā). utt.
Link to comment
Share on other sites

Ronalds
(labots)

Reini man vajag ārā, pie sienas uzstādāmas kameras 

Līdzīgas kā šīs http://loks.lv/e-store/xml_catalog/?SECTION_ID=765&ELEMENT_ID=7498

Uz to ko devi linku - tāda man neder! 

 

Sūtīt no ķīnas, gaidīt mēnesi, maksāt pvn, muitas nodokli un muitas brokerim par atmuitošanu neder un tāpat ap 100 EUR kopā sanāks! Esmu savā laikā sūtījis kameras no Ķīnas, patreiz pa lielam neatmaksājas 

jo http://loks.lv/e-store/xml_catalog/?SECTION_ID=765&ELEMENT_ID=7623

 

 

 

pat 2MPx IP sistēma būs galvastiesu priekšā kvalitātes ziņā

 

 

Takš ieraksti iekš youtube meklētāja "hd-tvi" un paskaties video - pilns piemēru.

 

https://www.youtube.com/watch?v=izLqHGB0T-c - un tu vēl saki ka IP ir par galvas tiesu pārākas???? 


 

 

kādi ir plusi IP sistēmai attiecībā pret HD!

 

http://www.hdanalog.com/compare/hd-ip.html 

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

J.Reinis

Tikai viens no taviem linkiem strādā, btw.

 

un tu vēl saki ka IP ir par galvas tiesu pārākas???? 

Protams! Tu vispār saprati, kādu video pats izraki - kurā salīdzina kaut kādu noname sūdu ar Hikvision kameru? Paskaties viena ražotāja analogo un IP kameru salīdzinājumu, duh! 

 

Uz to ko devi linku - tāda man neder! 

Jo tu nemāki viņu pieskrūvēt pie sienas, zem dzegas, vai stūra kronšteinu nopirkt?..

 

Tak liec, ko tu gribi - vienkārši tev pasaka kā normālam cilvēkam, ka šitās izvirtības ar HD analogajām kamerām nafig nav vajadzīgas, ja ir normāli mūsdienīgi risinājumi. A tu kā tāds ietiepīgs auns...

Labots - J.Reinis
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

kazarma

Atceries, ka IP kameras var arī pieslēgt 100x dažādiem softiem - video analīzei utt. 

 

Analogās kameras suportēs tikai to ko, ko suportēs tava ierakstu iekārta. 

 

Es lieku pagaidām tikai HikVision - problēmu pagaidām 0.

 

Kā arī kā jau pieminēja, IP kamerām Tu vari arī atkarībā no modeļa, iespraust atmiņas karti, un ja tīkls pazudīs un arī elektrība, bet būsi kameras nodrošinājis ar UPS un atmiņas karti tās, turpinās visu cītīgi ierakstīt.

 

Tavas Analogās kameras, pārgriezīs vadu un viss. Atslēgs ierakstu iekārtu un viss.

 

Es neredzu nevienu + mūsdienās likt analogās kameras. Ja nu tikai uzņēmums grib lai tās ir kaut kādu iemeslu dēļ, lai ietaupītu kapeiku un reāla video novērošana nav nepieciešama.

Labots - kazarma
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ronalds
(labots)
lai ietaupītu kapeiku

 

Redzi 400 EUR daudziem nav kapeika!  

 

Lai nodrošinātu ierakstu kamerā, vajag kameras ar SD kartes slotu - lasi dārgākas, vajag UPS katrai kamerai - tas nav pa velti, sarežģītāka un dārgāk uzstādīšana.

Analogo sistēmu pluss ir izmaksas! Mani vienīgais baida iekārtu pieejamība....  

 

 

Paskaties viena ražotāja analogo un IP kameru salīdzinājumu

 

Esmu kameru video līdz nelabumam izskatījis - pagaidām neesmu atradis nevienu, kur HD analogās būtu jūtami sliktākas par IP! Padalīsies ar linku?

IP parasti ir lielāki vai mazāki kompresijas izraisīti artefakti. Kropļojumu raksturs atšķiras, bet es nekādi nepiekrītu, ka IP rāda būtiski labāk!

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Kas tā par izvirtību? Un ar analogo kameru UPS nevajag?

 

, vajag UPS katrai kamerai
Link to comment
Share on other sites

Ronalds

 

 

un ja tīkls pazudīs un arī elektrība, bet būsi kameras nodrošinājis ar UPS un atmiņas karti tās

 

 

Tavas Analogās kameras, pārgriezīs vadu un viss

 

Lai nodrošinātos pret vadu graizīšanu vajag UPS katrai kamerai. 

Link to comment
Share on other sites

Vienīgais HD risinājums ir tur, kur jau ir videonovērošana uz RG kabeļiem - nevar vairs UTP nekur aizvilkt.

Arī ja nojūdzās HD video verķis, tad visdrīzāk uz sitiena nenopirksi, ja IP NVR atņirdzās, tad kaut vai PC var uzmest.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Parunājos ar pasūtītāju un atmetām ideju par analogo sistēmu. Liks IP kameras - dārgāk, bet nebūs jāsatraucas par savietojamību nākotnē! ;) 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

 

 

Jā? Parādi man kur IP 3 Mpix āra kameru var pa 60 eur dabūt!  

Ja gribās 3mpix kameru pa 60 dabūt, tad nevajag likt vispār! 


 

 

Man te vairāk interesētu reāla pieredze, varbūt kādam ir.

Esmu redzējis, kādas dīvainības ar tiem coax-hd notiek, ja kabelis nav tas labākais - ar to man pietiek.

No nulles likt to AHD ir marasms... 


Dahua sistēma nesanāks nemaz tik dārgi - kameras ap 105 gabalā un NVR arī nav kosmoss... 

Poe switchu neviens neuzspiež likt, ja nav ultragarie kabeļu gājieni - kameras strādā arī ar passive-PoE... 

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

 

 

kameras strādā arī ar passive-PoE

 

Nu es negribu to vadu mudžekli komunikāciju mezglā - domāju poe ir gandrīz obligāts!

 

Lai nu kā - lēmums ir pieņemts - liksim IP sistēmu - paldies visiem par viedokļiem!  

Link to comment
Share on other sites

Menedžojams svičs ar PoE ir laba lieta, nevajadzēs arī kamerām upsi likt, pietiks uzlikt UPSi svičam.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

 

 

Nu es negribu to vadu mudžekli komunikāciju mezglā - domāju poe ir gandrīz obligāts!

Ir iegādājami n-portu poe inžektori, bet ne tas ir svarīgākais. 

 

 

 

Menedžojams svičs ar PoE ir laba lieta, nevajadzēs arī kamerām upsi likt, pietiks uzlikt UPSi svičam.

2 nesaistītas lietas - kamerām un NVR barokļi ir impulsnieki un abus var slēgt aiz UPS, savukārt gudrākie vispār iegādājas Lemonā vai kur citur 12v 10A Meanwell barokli ar ups funkciju un viss notiek daiļi. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

12v 10A Meanwell barokli ar ups funkciju

nu nu.. šitā arī NVRus pieslēdz? 

Link to comment
Share on other sites

Kādu ražotāju PoE switch var ieteikt likt? 

Link to comment
Share on other sites

dahua nē, vajag kādu advancētāku ražotāju.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

 

 

dahua nē, vajag kādu advancētāku ražotāju.
 

Dajebkāds ražotājs derēs - nevajag ieslīgt galējībās un vājprātā.


 

 

nu nu.. šitā arī NVRus pieslēdz? 

Jā, slēdzu.  

Link to comment
Share on other sites

Eneo nevajag. IP HD pilnīgi garām - NVR karās, kameras gļuko. ENEO analogais vēl ir ok!, tikai klienta softs Ras+ neparocīgs lietošanā.

Link to comment
Share on other sites

skolnieks_2

Hmm, man atkal pieredze ir bik cita...

bet labi, katram gadās.

Man viņu analogās kameras sprāga kā mušas...

Link to comment
Share on other sites

J.Reinis

Ņem Hikvision - labas atsauksmes gan pašam, cik esmu izmantojis, un arī augstāk biedri labi arsaucās. Internetā papilnam pozitīvu atsauksmju.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

No tā, kas pie mums ir pieejams ir pāris firmas tikai:

Hikvision

Dahua

CP

Bricom

Noteikti nevajag ņemt no sia loks ko tādu, kam nav mājas lapas un support sadaļas - šiem tādu "brīnumu" ir ļoti daudz.

NVR un kameras ir vēlams no viena ražotāja, bet tas nav likums.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

par Loku ir pilnīga taisnība - krievu kantoris.

Tās , kuras ir tika nosauktas ir lētais gals.

Par NVR  - tomēr ir labāk, ka viena ražotāja ir viss, jo ja kaut kas neies, tad ražotājs novels uz to, ka nav izmantotas viņu kameras. 

Link to comment
Share on other sites

Nu hikvision ir ok stabilitāte, puslīdz ok bilde par saprātīgu cenu.

Ir salikts jau ~pie pusotra simta kameru, problēma bijusi tikai ar 1, kas kārās jau tūlīt pēc uzstādīšanas. Zuda web piekļuve, varēja pārflashot ar spec tooli, bet tas nepalīdzēja, tika samainīta pa garantiju.

Patīk man android klienta programma (tikai mēdz nestrādāt playback).

Izvairos nvr un kameras no dažādiem ražotājiem. Var gadīties nespēja uzstādīt ierakstu uz kustību.

 

Bruketajs, par nvr pie 13,4V - esmu pārsteigts, ka HDD neko nesaka par paaugstināto baroš spriegumu.

Nu domāju, ka dārgo galu forumā nemeklē ;)

Šis tas no nedaudz augstāka plauktiņa- axis. Labi prot pielāgoties švakākam tīkla savienojumam, ātrāk atjauno savienojumu, ja tas pārtrūkst.

Geovision- ap 2012-13 gadu kameru firmware bija diezgan švakas. Nāca bieži update, kas kko laboja. Bieži nespēja atjaunot savienojumu pēc disconnecta bez kameras restarta.

Mobotix- diez vai kāds atļaujas..

..

Hikvision no PoE izmanto kaut ko ļoti tuvu vai pat pāri standartā pieļaujamajām strāvām, reti gadās, ka switch ar 4poe nevar pacelt visas kameras vienlaikus.

Nu bet tādas absolūti kritiskas vainas tām nav.

Link to comment
Share on other sites

 

 

..par nvr pie 13,4V - esmu pārsteigts, ka HDD neko nesaka par paaugstināto baroš spriegumu..

 

Pielādēts 12V aķis arī dod laukā 13.5V, automobīlī,  vispār, spriegums svārstas no 11.5 līdz 14.x V, pēc Tavas loģikas visai elektronikai būtu jānosprāgst?

 

Man n-tās 12VDC iekārtas, NVR ar hdd ieskaitot, gadiem strādā pie šāda tipa barokļiem un problēmu nav bijis..

Link to comment
Share on other sites

Nu indikatoru lampiņas mašīnās nav uz 12V, bet uz 13.6V, 12V ilgu mūžu nevelk, cik radio savā laikā netika remontēti. Un piemēram Volvo izmanto miniatūrās nestandarta kontaktu lampas, pa baisu naudu tirgo, ielodēsi 12V nebūs ilga dzīve, ieliksi Osram 13.6V, būs uz mūžu. Domāju ka mašīnas elektronika ir rēķina citam spriegumam un tā svārstībām, Takā šis piemērs nav īsti korekts.

Link to comment
Share on other sites

Nu nevajag salīdzināt lampiņas ar hdd. Datortehnikā tomēr ir kaut kādi standartizēti barošanas spriegumi- +3,3; +5; +12V ar kaut kādām pielaidēm.

Par hdd īpaši- tam tomēr uz plates laikam nav dc-dc pārveidošana. Daļa elektronikas (motors??) darbojas no ieejas sprieguma.. Tas atšķirībā no nvr loģikas (5/3,3), kameras (5/3,3).

bet, jo mazāk zini, jo mierīgāka laikam dzīve. Arī 24v reizēm nav 24v, bet gan teju 30...

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

 

 

Tās , kuras ir tika nosauktas ir lētais gals.
 

Nu, Arecontam nav kautkādi dižciltīgie proči vai superduper sensori iekšā, lai maksātu tik cik maksā - tāpēc arī nepieminēju. Jā, kvalitatīvāks ir, bet nu ne tik ļoti. Nav mūsu tēma. Ja nu vienīgi valsts iestādēm, jo tur jau naudu neskaita - uzšvīkā konkursu ar vajadzīgajām lietām un norunā "otkatu" - tas tā, offtopicam.

 

 

 

Geovision
 

Konkrēti pārcenota draza, nekas vairāk. Tāpat kā sensenos laikos MShafro taisīja savu ultradārgo sistēnu ar 16 kadriem uz 4 kamerām par 1000Ls... 


 

 

esmu pārsteigts, ka HDD neko nesaka par paaugstināto baroš spriegumu.
 

Reti kad HDD ir nobarots ar pilnu spriegumu.

Ja nav pārliecības, var plānoto iekārtu atrādīt meistaram, kas 5 minūtēs pateiks vai ieejā ir stabilizācija vai nē. Ja nav, tad jāiztērē vēl padsmit eiro par x to 12v dc-dc konvertieri. 


 

 

motors??

Motors gan nē, jo to baro speciāls kontrolleris un tas ir mikroskopiska kopija malkas zāģa trīsfāzniekam, tā teikt. 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...