Jump to content

Matemātika piektdienai


vvv
 Share

Recommended Posts

Atradu interesantu youtubes kanālu lai "pačakarētu" (pamežģītu) smadzenes pirmdienā

 

Šis un citi šī kanāla video. Krieviski un angliski - kā nu kuram labāk patīt. 

;) 

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , 138 teica:

Vai kāds šeit pilnībā saprot atrisinājumu

Diezgan samudžināts tas atrisinājums. Autors beigās uzsver, ka atrisinājums pareizs, turklāt kaut kādi profesori pareizību apstiprinājuši, tad jau jātic vien būs. Izklausās jau pareizi.

Šis man likās līdzīgs tam vecajam stāstam par cietumnieku, kuram nākamās nedēļas laikā kādā dienā jāizpilda nāvessods pulksten deviņos no rīta, tik ar noteikumu, ka viņš nedrīkst zināt, kurā dienā nāvessods tiks izpildīts. Kad pienāk nāvessoda izpildīšanas diena, cietumnieks paziņo - es zināju, ka man šodien izpildīs nāvessodu, un deva skaidrojumu, kā dēļ nāvessodu atcēla. Arī viss izklausās pareizi. Ja tā soli pa solītim no otra gala iziet... Bet vai dzīvē tā ir? Ja nezina, tad arī nevar zināt, kad...

Tas cietumnieka spriedelējums tāds:

Es zinu, ka nāvessodu man izpildīs vai nu pirmdien, vai otrdien, vai trešdien, vai ceturtdien, vai piektdien, vai sestdien, vai svētdien.

Pieņemsim, ka esmu nodzīvojis līdz svētdienas rītam, tātad es jau zinu, ka šodien deviņos nāks man izpildīt nāvessodu... Tātad - svētdiena neder, svētdien noteikti man nāvessodu neizpildīs, jo es noteikti zināšu.

Pieņemsim, ka esmu nodzīvojis līdz sestdienas rītam, es zinu, ka svētdiena neder, tātad es jau zinu, ka šodien deviņos nāks man izpildīt nāvessodu... Tātad - sestdiena arī neder...

Un tā kāpjoties atpakaļ līdz pat pirmdienai... izrādās, ka nevar izpildīt nāvessodu, jo nenodrošinās nosacījums - cietumnieks nedrīkst zināt, kurā dienā.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Domāju, pagrūts uzdevums. Pats ieraudzīju uzreiz ar visu atbildi. Atbilde bija viena, bet nebija minēts, ka tā ir vienīgā iespējamā atbilde.

Doti četri cipari 3, 3, 8, 8. Lietojot tikai šos četrus (tikai četrus) ciparus jāuzraksta izteiksme, kuru atrisinot iegūst skaitli 24. Drīkst lietot saskaitīšanas zīmes, atņemšanas zīmes, reizināšanas zīmes, dalīšanas zīmes kā arī iekavas (nav obligāti visām zīmēm jābūt, zīmes var atkārtoties).

Link to comment
Share on other sites

Jā, ciparu kārtība vienalga kāda, tikai izteiksmē jābūt šiem četriem cipariem, nosauktās matemātisko darbību zīmes vienalga cik, vienalga kuras no tām, nav obligāti visām jābūt, var viena zīme būt vairākkārt.

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Nulle ir cipars?

Vai to (ne)drīkst izmantot papildus šiem visiem?

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Zuxters teica:

Kvadrātsakni var lietot?

Atbildē bija tikai vienkāršās darbības un iekavas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , ggg97 teica:

8x3=24=8x3

Ir jau pareizi. Tikai tavā izteiksmē parādās atbilde, kurā divnieks un četrinieks. Jābūt plikai izteiksmei (bez vienādības zīmēm), kuru sarēķinot sanāk 24.

Pēc tava parauga vēl vienkāršāk:

8×3=8x3

Atrisinājums ir. Nezinu, vai vienīgais iespējamais, bet citādu variantu man neizdevās atrast.

Link to comment
Share on other sites

Uzdevums izrādījās pavisam grūts, ja jau neviens no biedriem nav ticis pie atbildes.

Atbilde gan pavisam vienkārša izskatās. Ieraudzīsiet, paši teiksiet - kā gan to nevarēja uzreiz iedomāties.

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Vai atbildes izteiksme tiešām ir tāda, kuru var aprēķināt 5. klases skolēns un tur tiešām nav nekāds āķis (ja jau jāizmanto tikai vienkāršas matemātiskās darbības)?

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , kurtka teica:

Vai 8^2 skaitās šeit vienkārša matemātiskā darbība?

Nē. Tika plus, mīnus, reiz, dalīts un iekavas.

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
Pirms 6 minūtēm , kurtka teica:

Vai 8^2 skaitās...

un izmantojamos ciparos nav '2'.

Labots - _dunduks_
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , _dunduks_ teica:

un izmantojamos ciparos nav '2'

Nē. Izmantoti tikai četri cipari. 3, 3, 8, 8.

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Es to piebildu lietotājam kurtka.

 

Man idejas ir beigušās. Nespēju neko izdomāt ārpus savas kastes ('out of box').

Link to comment
Share on other sites

Ja šī būtu nevis "papīra aritmētika", bet programma vai kalkulators kas strādā ar veseliem skaitļiem (integer), tad (8*8)/3+3 derētu :D

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, 100debija teica:

pirmā darbība ir 8/3

 

1 stundu atpakaļ, vvv teica:

Jā.

Čota tu lapšu vešaješ!

Link to comment
Share on other sites

Nu ok!!

Bet vesels skaitlis 24 tik un tā neiznāk!!

Uzdevums nav korekts.

Jo atbildē vienmēr būs 23,999..............95. To devītnieku vienmēr būs tik daudz, cik kalkulators spēs parādīt. Man uz 12 digit kalkulatora 9 devītnieki.

Tas ir 23,9999999995

Tas tomēr nav 24.

 

Tāpēc jau vakar atmetu domu tām darbībām, ko rezultātā nevesels skaitlis iznāk.

 

Tu biku piečakarēji.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

Sanāk, sanāk vesels skaitlis. Apaļi 24.

Ar kalkulatoru ne vienmēr viss ir precīzi. Kalkulatorā izrēķini 1/3, sanāks 0,3333333... tad pareizini atbildi ar 3, sanāks kaut kāds 0,9999999..., tikai nopietnāki kalkulatori dos rezultātu ­1, prastie kalkulatori izrēķinās neprecīzi. Bet mēs taču zinām, ka 1 dalīts ar 3 reiz 3 ir 1.

 

Link to comment
Share on other sites

Googles kalkulators šitādu atbildi iedeva

24.0000000002 .

 


Pirms 3 minūtēm , vvv teica:

Ar kalkulatoru ne vienmēr viss ir precīzi. Kalkulatorā izrēķini 1/3, sanāks 0,3333333... tad pareizini atbildi ar 3, sanāks kaut kāds 0,9999999..., tikai nopietnāki kalkulatori dos rezultātu ­1

Kalkulators kurš 1/3x3 dod 1,  tavu izrēķina kā 23,99999995

Link to comment
Share on other sites

Karoče 8/0,334 vispār 23,95 sanāk. Jo vairāk trijnieku aiz komata, jo precīzāk var pietuvoties 24.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , Zuxters teica:

Googles kalkulators šitādu atbildi iedeva

Zuxters, tad sanāk, ka tu esi atradis vienādojumu?

Pirms 9 minūtēm , Zuxters teica:

Kalkulators kurš 1/3x3 dod 1,  tavu izrēķina kā 23,99999995

Es uz sava kalkulatora (kurš pa rokai) izrēķināju, dabūju precīzi 24. Bet tur nav vajadzīgs kalkulators, galvā viss viegli izrēķinās, kad redzi to vienādojumu.


Zuxters, nelauzies. Uzraksti taču atbildi. Būsi uzvarētājs.

Link to comment
Share on other sites

Zuxters, tu rakstīsi atbildi vai nē! :angry:

 


Pirms 4 minūtēm , Zuxters teica:

Nē, es galvā nemaku 8/0,3333......

Viss tur galvā izrēķinās.

Link to comment
Share on other sites

Atbilde

1. 8/3=2,6666.............

2. 3-2,6666..........=0,3333......... (cits kalkulators aiz visiem trījniekiem beigās 4 liek)

3. 8/0,3333..........=

8/(3-(8/3))

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

FORŠI! MALACIS!

Zuxters uzvarēja!

Pareizā atbilde 8/(3-(8/3))

Tur galvā var pārveidot trijnieku par 9/3, tad iekavās sanāk (9/3-8/3)=1/3, 8 izdalīt ar 1/3 ir tas pats, kas 8 sareizināt ar 3, sanāk 24.

Zuxters, es lepojos ar tevi.

Link to comment
Share on other sites

Tīri teorētiski jau to atbildi var pārrakstīt ka

 

 

MSP537215a7499a3ach67f800004a1i5h059adh33a5.gif

 

 

Un tad pārveidot

uz 8 / (9/3 - 8/3)

tad uz 8 / (1/3)

beigās uz 8 x 3.

 

 

Tākā zināju ka tas atrisinājums būs tāds patizls (ar komatiem), tapēc arī nemēģināju

 

Labots - AndrisBB
  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Es to uzdevumu ieraudzīju šeit. Tur nevarēja neredzēt atbildi. Nezinu, vai pats tā viegli atrisinātu. Diez vai.


Tajā lapā komentāros piemērs pavisam vieglam rēķinam galvā.

Vienādojumā 8/(3-(8/3)) skaitītāju un saucēju jāpareizina ar 3. Sanāks 24/(9-8)

Link to comment
Share on other sites

 

Pirms 23 minūtēm , vvv teica:

Tur galvā var pārveidot trijnieku par 9/3, tad iekavās sanāk (9/3-8/3)

Vot šito putru ar 9 tikai nevajag. Labi ka vakar tas 9 netika pieminēts, tad es toč tevi ar visu uzdevumu būtu pasūtījis.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...