Jump to content

Piebesija lmt 4g


smg
 Share

Recommended Posts

Labdien, 

 

Lietoju mājas un arpus mājas vajadzībām lmt 4g(internets 2) internetu jau otro gadu. Viss bija labi kādu gadu, pedejos paris menešus paciešu to, ka internets ir gandriz neizmantojam laika periodā no ~18-23(speedtest testā ~3mb), tāpēc beidzot esmu nonacis pie sledziena, ka jāmaina.

 

Gribēju noskaidrot no jusu personigās pieredzes(pēdējā laikā) kurš butu labākais aizvietotājs? Bite, tele2 vai kāds cits?!(dzivoju teicamā zonā pēc viņu kartēm)

 

 

 

Ps zinu, ka testi ir daudz, bet īsti neatradu nevienu pēdējā laikā vai pat šogad.

 

Pss ltc man arī ir, bet švaks, jo netur vadi, so aiztaupīšu dažiem komentārus!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne jau testos ir vaina. Saki "paldies" kačātājiem un onlain filmu skatītājiem no mobile neta. Kā arī gan jau tavam tornim daudz lietotāju un visiem nepieteik.

Link to comment
Share on other sites

raiviic

Nu paņem patestē to tranu vai teļus, bet kā jau Slaids rakstīja - kamēr netiks fiziski apšauti visi kačātāji, problēmu neatrisināsi. Vienīgā cerība - pie kāda no provaideriem tavā rajonā mazāk pieslēgumu, bet gan jau liela daļa migrēs un būs atkal "klibs gliemezis".

Link to comment
Share on other sites

Bomaars/C12

Kamdeļ kkas jāapšauj ja operators ir vainīgs ka nespēj nodoršināt ar normālu netu?

Labots - Bomaars/C12
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

R3ALA1S

Kam tad ir domāts mobilais nets? Tikai boot forumam un epastam ar ziņām? Smieklīgi par tiem šāvējiem.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bomaars/C12

Izskatās, ka priekš dažiem labiem penšiem, nedot dievs ieslēgsi kādu youtubu

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Manuprāt, ja nodrošina kādu pakalpojumu tad tas arī butu jadara, ne man jāsēž fb timeline un jāgaida 5sec uz katru bildi kamēr ielādējas...

 

+ lielākā daļa tomēr aizdomājas un ja grib ko kačāt, tad to dara naktīs, pašam arī ir sanācis, ka vajag kādu filmu vai ko tādu un nekad neesmu saskāries, ka butu problēmas pēc 00.00 ar interneta ātrumu, vairāk uzskatu, ka viņi nespēj nodrošināt to daudzumu, kas vakaros sēž tīklā...

 

 

Tikko sazinājos ar tele2 tie teica, ka jauns tornis esot manā rajonā ~2km no mājas, izklausās daudzsološi. Bitei atkal bezgalīgs nets, bet tomēr ir limits, kas interesanti viņiem vēl tur apakšā...

Labots - smg
Link to comment
Share on other sites

Bomaars/C12

Es par šo pakalpojumu maksāju, līdz ar to varu to lietot max cik ir paredzēts kaut nonstopā...vai tad tā nav?

Link to comment
Share on other sites

It kā it forums, bet dažs labs aizsēdējies 10 gadus vecā pagātnē, šobrīd tīklu ne mazāk slogo visas mājsaimnieces, bērni ar savām youtube un citiem video straumēšanas pakalpojumiem. Nevarat iedomāties cik populāras ir krievu valodā esošās "online" seriālu, filmu adreses. Gan jau ka paši grēkojiet ar kaut netfix? Bet tas viss konstanti patērē datu plūsmu! 

 

Kā arī paši operatori tik zvanās un visiem kam dsl tik lej medu ausīs...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Brīvlaiks ir interesanta lieta...

 

Konstanti katru vakaru jau vairākus mēnešus!

 

 

 

Es par šo pakalpojumu maksāju, līdz ar to varu to lietot max cik ir paredzēts kaut nonstopā...vai tad tā nav?

 

Tā vajadzētu būt, bet viņiem esot tiesibas tevi ierobežot... nesaprotu kādēļ viņi vispār piedāvā bezlimita internetu, ja tevi tāpat noteikti ierobežos pie lieliem gb menesī. 

Link to comment
Share on other sites

R3ALA1S

vienkārši būtu limiti 10-20 mbit/s. Varbūt pat ar šādiem limitiem tornis ir pa īsu peak laikos.

2km ir kā ir. Priekš 4G nav tā kā pa tālu?

Labots - R3ALA1S
Link to comment
Share on other sites

Bomaar, tā jau itkā būtu, bet ir kaut kādi godīgas lietošanas noteikumi vai kā nu viņus tur sauc. Protams sava vaina jāuzņemās operatoram, kas naudu kāst grib bet pakalpojumu nodrošināt nevar.

Link to comment
Share on other sites

Boomar, protams, ka vari lietot uz max! Tikai ņem vērā, ka provaidera ātrums ir norādīts LĪDZ cik tur megabiti.

Ar ISP meklēt kašķi var tikai tad, ja līgumā ir norādīts minimālais ātrums un reālais ātrums ir par to zemāks. Ja minimālais ātrums nav norādīts, tad var būt kaut 0.1mbit un viss ir atbilstoši līgumam, tas, kāpēc ātrums ir zems ir tikai sekundāri.

Labots - rubb
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Labi gan viņi izdomājuši, kā papildus naudu nokāst!

 

"Ar klientu tiek slēgts beztermiņa līgums. Ja klientam lietošanā ir izsniegts rūteris vai modems, pārtraucot līgumu pirmo 6 mēnešu laikā, klients maksā iekārtas nomas maksu par lietotajiem mēnešiem - rūterim 20 EUR/mēnesī."

Link to comment
Share on other sites

Bomaars/C12

Par ātrumiem jau runa nav, teiksim cik man iet tik man iet un es varu noslogot tik cik gribu...mani vienkārši ieinteresēja kāds sakars ar kačatāju apšaušanu ja viņs lieto pakalpojumu par kuru maksā, tas ka citiem sāk bremzēt ir operatora vaina.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Bet, ja tā nopietni, vai var kāds speciālists pastāstīt, nu cik tajos mobilo sakaru megahercos teorētiski var dabūt datu plūsmu? Ja ir vads, tad katram savs, bet te "ēters" visiem (ap bāzes staciju) viens. Nu i dalam uz visiem.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

 

 

Labi gan viņi izdomājuši, kā papildus naudu nokāst!   "Ar klientu tiek slēgts beztermiņa līgums. Ja klientam lietošanā ir izsniegts rūteris vai modems, pārtraucot līgumu pirmo 6 mēnešu laikā, klients maksā iekārtas nomas maksu par lietotajiem mēnešiem - rūterim 20 EUR/mēnesī."

Bet pareizi, ko tad gribēji, ka tāpat pa velti atdos. Ja lietosi visu termiņu, par pašu rūteri tiešu izmaksu nebūs.

 

LMT zvanīji. Reizēm viņi tautu patramda pēc sūdzībām, un tad paliek labāk.

 

 

 

Nevarat iedomāties cik populāras ir krievu valodā esošās "online" seriālu, filmu adreses
Varu, sieva vienā laidā akut ko lūt, zombējas :D 
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ja ir vads, tad katram savs, bet te "ēters" visiem (ap bāzes staciju) viens.

 

Vads tieši tāpat ir katram savs tikai līdz pirmajam tīkla koncentratoram, no kura tālāk jau iet tikai viens kopīgais vads.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Es gan vairāk domāju bišķi citu lietu - tornim var pievilkt da kaut divcollīgo :) optisko kabeli (da kaut desmit), bet, lai kādas tehnoloģijas neizmantotu uz tiem 900 vai 1800 vai HVZ (nu nezinu pat tā īsti :)) cik megaherciem ierobežotā joslas platumā tak nevar 500000 terabitus sekundē dabūt cauri, lai 138956 lietotājiem, kas sastājušies ciešā lokā ap torni un visi kačā, nodrošinātu 15G :). Vai limits ir kabelī vai radiokanālā? Toč nezinu, sen tas bija sen, kad par to mācīja. Par sakaru kanāliem neko neatceros. Absolūti.

Īstenībā, par to kabeli, kas tornim pievilkts pat neiedomājos :).

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

 

 

tak piesledz normalu netu nevis izmanto mobīlo

Mobilo izmanto tie, kuriem nav citu variantu. Ej nu sēdi uz DSL, kurš mocas ar 720p video atskaņošanu un kura uploads gandrīz vai mīnusā iet.

 

Es labprāt slēgtu klāt sev optiku, ja te tāda tiktu piedāvāta un apmaksātu rakšanu līdz manām durvīm. Daudzstāvenēs dzīvojošie optiskie tuneļi tik prot gudri *irst, ka jāņem "normāls" internets.

Link to comment
Share on other sites

R3ALA1S

720p video youtube ņem 3mbit/s aptuveni.

Varbūt J.Reini tu dzīvo viens pats. Bet vidējā ģimenē 2+(1 vai 2) vakarā uz 3-4 ierīcem mierīgi var savākt visus 20-30 mbit/s pa visām ierīcēm. Tur pat tīru kačātāju nevajag. Šobrīd ļoti daudz lietu ir tīklā.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Es pilnībā pievienojos tiem, kas sūnīt mobilos kačātājus. Nevajag d*rst par streaming servisiem - paskaties ar netlimiteri, cik tas pats Youtube vai Netflix ēd ar savu optimizēto kompresiju. Pat tuvu nestāv visiem dibenzelliiem, kas caur torrentu tur atvērtas simtiem konekciju un izmanto vairākus MB/sec trafiku. Nesaprotu, nafig nav normāli ātruma limiti uz to 4G uzlikti - pie mums tak cilvēki ir tupi kā pagales, un ir spējīgi jebkuru normālu pakalpojumu sap*st ar savu alkatību.

 

 Izmantoshu iespeeju pajautaat tehnisku jautaajumu par sho - shobriid muuslaikos visi torrenti un citi p2p iet pa ssl un to pashu 80 portu, kaa jebkursh cits trafiks, liidz ar to vai kaadam maz ir pieredze ar to, kaa shaadu trafiku vispaar normaali atfiltreet? ja trafiks iet bez shifreeshanas, tad lielas probleemas nav.

Link to comment
Share on other sites

 

 

tak piesledz normalu netu nevis izmanto mobīlo, vispar mobilajiem operatoriem vajadzētu sheipot netu uz p2p ~ 100kbps, zb kad brīžiem pie kl uz mobīlo vaig nokačat kādu draiveri. jo citas iespejas nav, sēdi kā muļķis un gaidi stundām, jo kads pa'muļķis palais torentus no tapaša torņa 

 

Butu izlasijis pašā apakšā ko uzrakstiju, butu ietaupijis savu laiku un lieku rakstīšanu! Nav mums visiem pieejama optika vai "normāls nets" 

Link to comment
Share on other sites

LMT taisās palaist vēl jau arī savu TV.

LMT pat taisās to kārtīgi testēt.\

TELE2 neko netestē, bet bliež tik vaļā https://www.tele2.lv/televizija/. Tā ka TELE2 ar interneta ātrumu tuvākajā laikā būs čābīgi. Lai gan nav arī īsti skaidrs, kas tur būs atšķirīgs no tā, ka es to palaižu visu uz viedā TV bez TELE2 iesaistīšanas.

Link to comment
Share on other sites

 

 

n ko jūs par Biti vai citiem domājat?

 

Mēs par citiem domājam tikai labu. :p  Tak palasi blakus topikos par citiem operatoriem. 

 

Vēl gribēju šo to pateikt, bet noturējos...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Un ko jūs par Biti vai citiem domājat?

gan jau ka jaanjem un jaatestee.

viss ljoti atkariigs no konkreetaas vietas..

neaizmirstam, ka radiolinki arii ir variants, ja ir kaads vieteejais operaators, kas ar taadiem njemaas, bet atkal viss no vietas atkariigs.

 

pats savaa miestaa lietoju LMT 4G, darbojas, lai gan liidz tornim buus kaadi 4km, tieshaa redzamiiba arii nav ideaala. ja veel manam tornim uzliktu 800Mhz, tad.. :)

Link to comment
Share on other sites

Mobīlos operatorus vajadzētu sodīt ar kādu pusmiljonu sodanaudas par patērētāju maldināšanu un krāpšanu !

Reklamē 4G, kā tehnoloģiju, bet ātrumi bieži vien ir ļoti slikti.

Un pats galvenais, ka sola BEZ LIMITA, bet sāk ierobežot, ja izmanto par daudz, vai pēc viņu prātiem ne tā.

 

Normālā situācijā viņi šeipotu pēc trafika tipa, pēc konkrētā lietotāja radītās noslodzes (ātrums X garantēts, ja vairāk, tad dod, ja ir brīvs resurs).

Link to comment
Share on other sites

raiviic

Un ko jūs par Biti vai citiem domājat?

Kas tur ko domāt - viss ir skaidrs post-602-0-59323500-1465301088_thumb.jpeg :rofl: .

Trana cienītājiem arī  tūdaļ sāksies jautrība. Drīz vien vakaros mierīgi varēs doties pagulēt, bet internetā ieiet pēc pusnakts vai rīta agrumā. Nu OK, vismaz demogrāfiskā situācija uzlabosies, jo ko tad citu tik agri gultā darīsi :devil:

 Nu kas tas vispār par idiotismu - skatīties TV mobilajā vai planšetē ??? Bet ja uz lielā ekrāna - kur problēma signālu saņemt normālā veidā?

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

 

 

Un pats galvenais, ka sola BEZ LIMITA,

Visiem ir neliela piezīme, ka ņemot vērā godīgu lietošanas politiku, t.i. vajag arī lasīt to, kas pašās beigās ar maziem burtiem. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Visiem ir neliela piezīme, ka ņemot vērā godīgu lietošanas politiku, t.i. vajag arī lasīt to, kas pašās beigās ar maziem burtiem. 

 

Kas tas pa sviestu - jābūt ir precīzi definētiem cipariem, nevis godīgums, veselais saprāts utt. Tāds tirgussievu līmenis, lai varētu brīvi darīties kā grib. 

Link to comment
Share on other sites

Precīzi definēti cipari būs, kad ieviesīs jauno "tīkla neitralitātes" direktīvu.

Link to comment
Share on other sites

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Es ar domāju, kā tagad vairākums strīmo. Kļūdījies.

 

Tagad modē 4k filmas pa 60gb slaukt lejā.

Vēl jau fakts, ka tīklam slodzi rada nekontrolētais zvēru dārzs, kas mīt vairākumam datoros.

Link to comment
Share on other sites

nja man ar pēdējos vakaros knaps 2mbit tas 4g velk, parslēdzos uz 3g tur 3,5 izspiedas, bet nu švaki izskatas! naktī ir tie paši 50-70

Link to comment
Share on other sites

Skolniekiem brīvlaiks, viņi, sučaras, pārgrupējušies prom no savām optikām un kabeļiem.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Nu par laimi esmu Bitē, kur zinu, šie kachoki tiek ātri apgraizīti.

Tāpēc nav novērotas problēmas ar mobīlo internetu, un to ātrumu.

Droši vien vajadzētu arī LMT kaut ko līdzīgu sākt praktizēt, jo būsim reāli, visus apkārtnē esošos kačokus Vovas blīvi apdzīvotā vietā 1 tornis nepakalpos...

Man labāk ka tīkls brīvāks, varu ielīst netā kad vajag ko paskatīties feisā vai netā, vai kādu eradio uzlikt ....

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...