Jump to content

Grils no gāzes balona


RimaNTSS
 Share

Recommended Posts

Atklāti sakot, nesaprotu šo ņemtni. Pats izmantoju gatavus grilus un (..)

Pareizāk sakot, "pats pērku visu gatavu. Nesaprotu tikai, priekš kam grills nepieciešams…" (var tak LIDO *gatavu!!!* šašliku nopirkt) :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Vēl jau pats grillēšanas process svarīgs. Man daži paziņas brauca ciemos. Skatos, veiklā stiep uz kasi pāris ogļu maisus. Es saku stiep atpakaļ, nekādu gatavu ogļu. Jūs man mežu tīrīsiet un nolūzušos zarus vāksiet, nevis gatavas ogles kurināsiet. Tagad modē gatavas ogles izmantot un pilsētā jau citu variantu īpaši nav. Laukos pavisam cita štelle. Savāc zarus, saskalda malciņu, lēnām aizkurina un gaida ogles. Tikmēr part dzīvi parunājas, kādu aliņu iedzer. Vārdu sakot, viss bez steigas un mežs tīrs.

Visu cieņu RimaNTSS par tādu konstrukciju. Nu jā, Rimčikā pirktu ogļu un ķīniešu grilu īpašniekiem to nekad nesaprast. Vājā vieta tādam paštaisītam grilam ir metāla daudzums. Man maitas, metālu vācēji, nospēra paštaisito grilu. Smags bija, bet tak aizstiepa. Es gan to īpaši nesargāju un sētas man arī nav. Ja ap māju ir sēta, tad tev pieder iežogotā teritorija, bet ja sētas nav, tad visa pasaule!

Priecīgus saulgriežus šoinakt!

Labots - Didzis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

@@RimaNTSS ir ieguldījis lielu darbu un centies. Cepuris nost! ;) Nenonievāju šo ieguldījumu, tik pasaku, ka man tas subjektīvi nepatīk izraisa jocīgas asociācijas ar padomju lakiem. Tagad jau populāri visādi vintage u.c. stili, bet gaumes ir dažādas. Man neģeld. 

 

Visiem gudriniekiem, kas pie piebildes, ka patīk gatavu pirkt, paskaidrošu, ka galējības nav laba lieta un nevajag visu reducēt uz Rimčika griliem, Maximas šašlika izstrādājumiem un gatavajām oglēm. Pašam bij apaļais amīšu grils diametrā ap nepilnu metru, kas bij iegūts no radiem, kas pārgāja uz gāzes grilu un jamajiem nokalpojis kādus 6 gadus. Man vēl nokalpoja kādus 7, tad izdega vietas, kur kājas stiprinās. Atdevu pirms gadi 4 draugam augšdaļu, kura joprojām kalpo, uzlikta uz akmeņiem. Gribējās ko līdzīgu, tāpēc nopirku vēl vecajā naudā (latos) ~~230 kaut kādu līdzīgu tjip vācu ražotu. Baigais hlams salīdzinoši ir izrādījies, bet nu gaidu, kad galīgi izbeigsies. 

 

Kvalitatīvus gatavos grilus Latvijā gatavo daudz amatnieku. I ar kārtīgu bleķi, i dizainu - man 2 draugiem tādi ir. Pilnīgi dažādi, bet ļoti labi pilda savas funkcijas un arī izskatās labi. Vienam meistars Slokā taisījis, otram Kandavā, Tikko vēl redzēju Saulkrastos taisītu, arī iepatikās. Cenas ir samērojamas ar firmu ražojumiem, bet kvalitāte ticamāka un ar dizainu var paspēlēties. Izdomāšu kādu īsti gribu un uz nākamvasaru paņemšu, ja naudas būs gana. :) Gatavās ogles, ja dikti ātri vajag ar tiek izmantotas, bet pārsvarā malciņa klasiskā un beigās bik slapjš alksnis dūmam. Gaļu paši sagatavojam, bet pēdējā laikā ir atrasta vieta, kur mājas apstākļos labu gaļa tiek sataisīta, kas ir īsti pa ģimenes gaumei, tāpēc tiek slinkots un lielākoties tur arī ņemts. Kaut kā tā lūk skaidrojums par nesapratni par ņemtni...

 

P.S. Gāzes balonam ir reāli feins pielietojums, ja galā uzliek nospiežamā pelnutrauka augšu - pelnutrauks uz visu vasaru sanāk. :) Tjip kaut kas šāds:

 

desc_973964345_00.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Oskars Sprukulis

Vai iespējams izskrūvēt visu ventili no sarkanā balona, un ja tā, vai vītne ir labā/kreisā?

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Protams ka var! Kāda vītne gan nezināšu. Bet ja kāds vijums redzams takš var noteikt! 

(Tik ja griezīsi balonu piemēram ar fleksi - pielej viņu ar ūdeni!) 

Link to comment
Share on other sites

oto oto

 

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Ko viņš tajā video čakarējas? 

Noskrūvējam ventili, balonu vertikāli, pielejam līdz lūpai ar ūdeni un griežam kur vajag! ;) 

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1
2016.06.3. , 23:34, RimaNTSS teica:

 Ienāca prātā doma zem grila piestiprināt gaisa turbīnu, kura grieztos no Singer pedāļa un pūstu gaisu lai grils labāk kurās, bet te vēl ir kārtīgi jāpiedomā.  Ceru vēl šovasar pacept gaļu šajā DIY ierīcē. Nu kaut kā tā.

 

Yūtūba kaut kur ir video, kur tādā veidā ar pielāgotu krāsni uz malkas kausē alumīniju. Un tam vajag pāri 600 ° C

Link to comment
Share on other sites

Vasarnieks

Ja ir vēlme griež ar fleksi, tad tikai izpūst, vai vienkārši atsāt, lai pats izvēdinās. Ja balonu pielej pilnu, tad pēc tam ir jādomā, kur likt 50L smirdīga ūdens. Ja ar kaimiņu sliktas attiecības, tad varbūt pat saimniecībā noder tāds ūdens :D

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Tev neienācā prātā, ka gāze balonos ir smagāka par gaisu?

Precīzāk sprādzienbīstamās frakcijas

Relatīvais blīvums (gaiss = 1), propāns = 1.56 un butāns = 2.08.

Labots - Murlo
Link to comment
Share on other sites

raiviic
Pirms 50 minūtēm , Vasarnieks teica:

izpūst, vai vienkārši atsāt, lai pats izvēdinās

Laikam neesi mēģinājis, citādi tevis nebūtu, vai vismaz muļķības nerakstītu.

Link to comment
Share on other sites

jacobs
(labots)

Nedaudz atkāpei...

Rūpniecībā, praktiski tamlīdzīgi baloni tiek kārtīgi izpūsti ar tvaiku...

Sprādzienbīstamās ražošanās, tiešā saskarē ar produktu nekad nelieto, vienkārši saspiesto gaisu...

Tas ir vai nu ''izdedzinātais gaiss'' vai jau slāpeklis, bet atsevišķos gadījumos, jau kāda inertā gāze...

Labots - jacobs
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 56 minūtēm , Vasarnieks teica:

vai vienkārši atsāt, lai pats izvēdinās.

Nu ja kādu mēnesi noturēt bez ventiļa - gan jau ka beigās izvedināsies! :D 

Link to comment
Share on other sites

Eh, pamēģiniet vispirms velosipēdam riepu pumpēt kamēr pārsprāgst - mācība būs pietiekama lai izprastu kā tas nākas, ka gadiem ilgi vēdinātas tvertnes aizlido pa gaisu kopā ar kaimiņmāju un bezskafandra astronautiem.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Nu bet es saku ka, vajag ar ūdeni pieliet un viss būs čiki ar 100% garantiju! 

50l smirdīga ūdens būtu tā mazākā problēma - ne jau viņš dzīvoklī ārā jālej! 

Link to comment
Share on other sites

oxygen

Ja tas balons iekšā būtu ideāli gluds , tad varbūt pietiktu apgāzt otrādi ( izliet to smago gāzi)un izpūst ar gaisu. Bet tas balons ir iekšā aprūsējis un poras pilnas ar ko degošu. Tāpēc pēc noteikumiem jāiztvaicē ar tvaiku. Nu ja ne tvaiks, tad lej iekšā ūdeni un darbojās.

Link to comment
Share on other sites

Vasarnieks

Tur reali nav kam sprāgt, noskatieties video, ja sirds nav mierīga, izdedzini sērkociņu un aiziet pie darba. Es tā esmu darījis ne vienu vien reizi. Lielākā problēma ir smirde, ar to gan uzmanīgi, ja aizliesi garām, smirdēs viss un ilgi.

Link to comment
Share on other sites

Parasti visi lielākie sūdi sākās ar vārdiem, Redzi es kā varu vai māku! :biggrin:

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

oxygen
Pirms 25 minūtēm , Vasarnieks teica:

Tur reali nav kam sprāgt, noskatieties video, ja sirds nav mierīga, izdedzini sērkociņu un aiziet pie darba

Nu līdz gadijumam kad balonā ir sakrāts tā pavairāk neiztaikojoša kondensāta, kurš vārās nedaudz augstākā temperatūrā kā istabas. Tā rodās Darvina balvas ieguvēji :) ...  Ir redzēts kad no balona izlej pus spaini to zampu. Attiecīgi iekšpuze arī nosmērēta. Ja vēl lietos to gudro metodi , kad balons vertikāli uz augšu un nu tik izpūtīs ar saspiestu gaisu- var sanākt ka neko diži nav ''izžāvēts''. Tad tik būs jautrība.  Tā ka bez ūdens vai apstrādes ar tvaiku tāda ''krievu rullete'' . Var 100x izdoties un vienā... labākā gadijumā tiec caururi ar kārtīgu izbīli.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Nesaprotu, kur problēma pieliet balonu ar ūdeni???? 

Ja nav ārā šļūtenes, tak spainis un trekteris tā kā visiem ir pieejams! 

Jā - tvaiks arī ir oki, bet kuram no mums mājā ir tvaika ģenerators? 

Link to comment
Share on other sites

raiviic
(labots)
1 stundu atpakaļ, Vasarnieks teica:

Es tā esmu darījis ne vienu vien reizi.

Neesi gadījumā tā pamācošā video autors ? Nu ja ne vienu vien reizi esi tā darījis, tad visticamāk, "jautrākā" reize ir tuvu, jo pat sapieris pēc 100 neitralizētām mīnām, ar nākošo var augšupceļā satikt kādu, kurš izpletņa vietā paņēmis parastu mugursomu :devil:.

Labots - raiviic
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...