Jump to content

Grils no gāzes balona


RimaNTSS
 Share

Recommended Posts

Man šķūnī 3 vai 4 gabali šitādi baloni. Tikai baigais slinkums kaut ko ar tiem iesākt.

Tev iesāku iemontēt restes kaut kā. Ar iesniem baigais čakars

Link to comment
Share on other sites

Ienāca prātā doma zem grila piestiprināt gaisa turbīnu, kura grieztos no Singer pedāļa un pūstu gaisu lai grils labāk kurās,

 

 

Vot šitas tikai īpašos, man nezināmos gaļas termiskās apstrādes "režīmos". Bij man reiz grils, no senču senčiem palicis, bez turbīnas, bet ar pamatīgi cauru apakšu. Tur viss ātri izdega, gaļa ātri palika sausa, kā kamara.

 

p.s.

bet, kā fīča, lai grilu ātrāk dabūtu darba režīmā, turbīna dažreiz noderētu.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Vov, cik smuki!

 

Dizaina elements!!!!  Tagad vēl tikai jautājums ka gaļa sanāk....  ;) 

Link to comment
Share on other sites

+1 par turbīnu. Pašam arī nereti gadās, ka gribas ātri tikt pie oglēm un cepšanas.

Es droši vien izgrieztu no skārda un izlocītu spārniņus, uzliktu uz ass, izveidotu kaut kādu gaisa virzītāju..

Link to comment
Share on other sites

JuutpaudisMaigcilveeks

 

 

Man šķūnī 3 vai 4 gabali šitādi baloni.

 

Varam sarunāt vienu man? 

Link to comment
Share on other sites

Smuks grills - apvieno Amerikāņu kvalitāti ar daudzu cilvēku PSRS laiku dzīves neatņemamu sastāvdaļu, gandrīz vai ikonu :)

 

Es parasti grillu "iekurinu" ar celtniecības fēnu - priekš manis galvenais šādi kurinot, ka pēc degšķidruma nekas neož, kā arī grills ātri + vienmērīgi iekuras un ogles ir ātri :)

 

P.S. Pateicoties šai tēmai es tagad noskaidroju, ka visu mūžu esmu bijis maldos par Singer - es nez kāpēc domāju, ka tā ir Vācu firma, a izrādās Amerikāņu...

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS

 

 

Es droši vien izgrieztu no skārda un izlocītu spārniņus, uzliktu uz ass, izveidotu kaut kādu gaisa virzītāju..
Bet tad, vienalga vēl būs jādomā par korpusu.

Tad vēl jautājums: Vai balonu krāsot? Ar kādu krāsu? Vai atstāt lai nodeg esošā un neko nedarīt?

Link to comment
Share on other sites

Ja krāso tad ar kaut ko tādu vajag, domāju lejā kur būs ogles viņa tāpat nodegs.

http://cenuklubs.lv/lat/iveikals/krasas_un_lakas/Krasa_termoizturiga__600C_melna.html

http://www.rilak.lv/lv/site/products?category=32&id=132

Labots - jema
Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS

Par krāsu vēl būs laiks padomāt. Parādījās vismaz divi gaisa turbīnu varianti. Viens- ir mašīnas putekļusūcējs, bet tur pārāk daudz plastmasas detaļu. Otrs- šis te... noņēmu jau nost elektrisko motoru un atstāju tikai turbīnu. Nedaudz tā kā ir pār lielu, bet, ja smuki nokrāsot tad, varbūt, būs arī OK. Piestiprināt vajadzēs tā kā bildē. Uz ass galu- nelielu skriemelīti. Gaisa plūsma- bultiņu virzienā. Tikai kaut kā būs jāpanāk lai var griezt ratu tikai vienā virzienā, citādi pūšanas vietā var sanākt sūkšana.

post-78751-0-84014400-1465047008_thumb.jpgpost-78751-0-94301000-1465047025_thumb.jpg

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nesteidz būvēt pūtēju. Ja būs skurstenis, tad saurb apakšas daļā caurumus gaisa pieplūdei, un varbūt pilnīgi pietiks ar dabisko vilkmi.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS

Apakšējā daļā es tik un tā caurumus urbšu. Bet turbīna būs lietojama tikai iekuršanas laikā, bet vairāk jau lai būtu tā, kā nevienam nav (mans draugs saka - понты :)  ). Skursteni plānoju iebūvēt grila kreisajā pusē.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Šņukur, kā tu šašliku uz ugunskura izcep, bez visādām balstošām konstrukcijām?? Šašlikam vislabākais ir mangāls vai grils!

Link to comment
Share on other sites

P.S. Pateicoties šai tēmai es tagad noskaidroju, ka visu mūžu esmu bijis maldos par Singer - es nez kāpēc domāju, ka tā ir Vācu firma, a izrādās Amerikāņu...

Opā, tik tiešām!

Tak visus padomju laikus bija uzskats (viamz manā bērnībā :)), ka Singer ir vācu firma! :o Taču vēl izrunāja ar "z" - Zinger!

https://en.wikipedia.org/wiki/Singer_Corporation

 

 

Singer instead of Zinger.

Words Zinger in German language are not present.

Labots - Brutto
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Vēl jau nemazu lomu spēlē tas ka vienmēr to daru ne jau mājā bet upmalā prom no civilizācijas tā kā tādu kasti transportēt katru reizi ir stipri problemātiski.

Redz, kamēr tev "prom no civilizācijas" skaitās "kaut kur tur, upmalā, tālu prom no mājām", tikmēr citam civilizācija beidzas pie veikala durvīm, savukārt upmala ir turpat piemājas pagalmā :D
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vākam vajag rokturi. Un kā plānots pelnus izbērt?

Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS
(labots)

Pelnu izbēršanai domāju grila kreisajā pusē (zem skursteņa) ierīkot durtuņas. Rokturim meklēju pāris atsperes no veco velosipēdu sēdekļiem. Tāpat vēl vajag 2 gab.palielus riteņus, citādi esošie ir pavisam maziņi un tā vietā lai pa zālāju brauktu, tajā iegrims.

Labots - RimaNTSS
Link to comment
Share on other sites

Volters

Pelnu sakarā vajag padomāt par redeli, caur kuru pelni izbirst cauri. Lielākā mūsdienu grillu problēma - oglies pelnos.

Tur pietiek kaut vai ar parastu sietu. Gan labāk kvēlo, gan mazāks patēriņš.

Labots - Volters
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Būs rudenī kaut kas līdzīgs jāuztaisa. Vieglie veikalos nopērkamie grili (vienalga lētie vai dārgie) tāpat visi izdeg ļoti ātri :(.

Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS

Nekāds liels pavērsiens "projektiņā" nav. Sataisīju dažus stiprinājumus režģim (kurš vēl nav). Joprojām vēl ir aktuāli daži jautājumi:

- kā izveidot turbīnas piedziņu no pedāļa?

- kādus riteņus izmantot gril;a pārvietošanai un kur tos raut?

- kā labāk ierīkot gaisa padevi grilā no gaisa turbīnas?

- kā izveidot rokturus vāka atvēršanai un grila pārvietošanai?

- kā organizēt pelnu izvākšanu?

- citi

post-78751-0-63519400-1465592514_thumb.jpgpost-78751-0-40450000-1465592525_thumb.jpgpost-78751-0-94558200-1465592535_thumb.jpgpost-78751-0-24176000-1465592551_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

 

Vieglie veikalos nopērkamie grili (vienalga lētie vai dārgie) tāpat visi izdeg ļoti ātri :(

veļasmašīnu bundžas veljorpojām topā. parastas uz pāris ķieģeļiem, vai DIY variantos kājas dabūjušas..

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

kā izveidot turbīnas piedziņu no pedāļa?

- tur takšu vajag tik siksnu un skriemeli uz ''turbīnas'' . Tai šujmašīnas pamatnei jau viss gatavs- gan pedālis , gan skriemelis. Nu , jā siksna... parasti bija apaļa no ādas . Noteikti tādu var samestarot no ādas siksnas. Savienojums jau bija prasts -sašūts ar diegiem. Jāsaka  ka izmantot šujmašīnas pamatni ir ekselenta ideja. Gan eleganti , gan viegli piemeistarot gaisa pūtēju. Nu , pēc idejas , nevajag jau nekādu super-puper turbīnu . Pietiek piemontēt kādu gaisa pūtēju, tipa nelielu ventilatoru tipa šitādu hhttp://sivs.lv/wp-content/uploads/2014/08/BRO9E.pdf. Nu , cik esmu redzējis, Latgalītē tirgo pa nieka naudām. Vienīgi pats gaisa pievads, laikam, jātaisa tā lai pelni nebirtu ventilatorā,

Labots - oxygen
Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS

Viss jau pareizi, Izmantoju aptuveni tādu pašu pūtēju, kā tavā linkā. Oriģināli tas tiek griezts ar motoru pie 2800 apgr/min. Ar kājas minamo šujmašīnas pedāli izdodas dabūt labi ja kādu 1000, bet gaiss pūšas, domāju, ka pietiks.Turbīna man nedaudz šķībi uzlikās, tāpēc tās veiktspēja būs samazināta, ja būs ļoti slikti tad nāksies labot problēmu. Laiks šodien bija "nu vienkārši super" tāpēc bija laiks nedaudz paņemties ar grilu. Te būs neliels VIDEO kā tas griež turbīnu. Ādas siksna man ir no kājas minamās virpas, bet pagaidām to neesmu pielietojis. Uz fikso paņēmu kaut kāda elektriskā vada gabalu un savienoju to ar skotču. Gaisa padevi iekš grila domāju laist pa divām gareniski iestiprinātām trubām ar izurbtiem caurumiem visā garumā.

post-78751-0-07805900-1465675541_thumb.jpgpost-78751-0-02368800-1465675550_thumb.jpg


Izgriezu bundulī 2 lūkas, viena būs domāta pelnu izņemšanai, otra gaisa padevei. Nezinu kā tas grils uzvedīsies karstumā.... gan jau pamainīs savu formu nedaudz. post-78751-0-86061100-1465740281_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS, grils smuks, kā jau teicu! Bet vai esi mēģinājis arī viņā ko uzcept? Vai funkcionāli ir tik pat labs, kā vizuāli? 

 

Man ir ideja sametināt dzelzs kasti un izoderēt ar ugunsdrošajiem ķieģeļiem. Ideja radās no improvizēta gāzbetona grila, ko celtniecības laikā lietoju. Ķieģeli kalpos kā siltuma izolators un siltuma akumulators - tam vajadzētu vienmērīgu temperatūru nodrošināt, lai iegūtu garšīgu gaļu. 

Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS

Bet vai esi mēģinājis arī viņā ko uzcept? Vai funkcionāli ir tik pat labs, kā vizuāli?

  Kā lai es to izdarītu?! Grils vēl nav pabeigts! :shok:

Jebkurā gadījumā, kāds tas grils beigās nesanāktu.... galvenais jau ir process :)

 

Tā izskatās viena no lūkām post-78751-0-61714300-1465764232_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

Man ir ideja sametināt dzelzs kasti un izoderēt ar ugunsdrošajiem ķieģeļiem

 

Cik esmu līdzīgā cepis, tad pa malām šašliks sūdīgāk cepas, bet pa vidu labi, jo ķiģelis tomēr akumulē siltumu!  Var jau būt, ka man sārts bija pa mazu uzkurināts! Parastajā mangālā man vislabāk sanāk!

Link to comment
Share on other sites

No veļas mašīnas "Rīga" sanāk praktiski neizdegošs grils. Tā ir ņerža, var teikt pat ka ļoti kvalitatīva. Nogriezu augšu, piemetināju ņeržas trubas, ieraku kājas zemē( pret vandāļiem) iekšā izņemama zāģa ripa. Nokrāsots ar termoizturīgo krāsu.Vāks der no Maksimas griliem, parasti paliek pāri kad  apakša izdeg. Tika taisīts kā fiksais variants, bet kaut kā jau gadus piecus veiksmīgi tiek ekspluatēts.

Link to comment
Share on other sites

Šīs tēmas iespaidā tikko noprovēju- ventilatorā ir spēks. Tā var arī dārza ēzi uztaisīt.

Ja par tēmu- man šķiet, ka nedaudz pārspīlēji ar lūkām. Es vispār nebūtu taisījis.

Link to comment
Share on other sites

Atklāti sakot, nesaprotu šo ņemtni. Pats izmantoju gatavus grilus un gan vizuāli normāli izskatās, gan viss labi izcepās. Bez uzbraucieniem, bet šis atgądina bikiņ padomju laikus, kad bij vajadzība no kaut kā dajebko uztaisīt...

Link to comment
Share on other sites

Ffff, detaļās paliktnī redzu ir izmantots SINGER. Man roka neceļas Omītes SINGER-u šim nolūkam izmantot. Iespējams, tādēļ arī vairāk neko nerakstīšu, nekomentēšu, tas ir personīgi. 

Link to comment
Share on other sites

Racer, kā var nesaprast. Biedram RimaNTSS ņemšanās ar to grilu bija daudzkārt interesantāka, nekā vienkārši veikalā nopērkot gatavu grilu. Turklāt viņš izveidoja tēmu forumā, kuru ar zināmu interesi citi biedri lasīja. Te mēs nonākam līdz tādai kā dzīves jēgai šaurā nozīmē - lai ir interesanti, un šajā gadījumā tas notika.

Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS
(labots)
Atklāti sakot, nesaprotu šo ņemtni.

Piekrītu tev @Racer! Bet, tad jau, ja tā turpināt, tad visiem būtu jāvalkā pilnīgi vienādās drēbēs, ēst vienādu maltīti, braukāt ar vienādām mašīnām (nedod Dievs Lada), jālieto vienādus telefonus, un, ja domāt tālāk, tad visiem būtu jālieto VIASAT pakalpojumi un, kā obligāts nosacījums viņu uzbāztā 80cm skārda SAT-antena,  utt. Atkal- man tas grils ir vajadzīgs nevis lai gatavotu garšīgāku šašliku vai desiņas, bet lai būt nedaudz atšķirīgam. Parastā kaste ir visiem (man arī ir), bet tāda var būt tikai dažiem. Arī patīk ņemties ar to.

Ar Singer kājām sanāca tā, ka uzzvanīju draugam un apjautājos, izrādījās, ka viņam tās kājas vien bija bēniņos (bez pašas šujmašīnas), nu tad grēks bija atstāt tās kājas bez pielietošanas.

Un tā kā Singer kājām ir komplektā pedālis, tad arī nāca doma izveidot papildus gaisa padevi grilam, ko varētu izmantot tā iekuršanas laikā, bet vairāk jau laikam, kā mans viens draugs saka- ponta pēc. Un, neatmetu domu nākotnē piemontēt šim grilam  arī citus pribambasus (skurstenis, iesmu automātisko grozīšanu, centrālo asi vistu cepšanai (вертел), termometru u.c.).

Labots - RimaNTSS
Link to comment
Share on other sites

Lab lab, kas ta man. Katrs savā veidā negrib būt vienāds.

Link to comment
Share on other sites

kantoris

Cik veikalā maksā grils, gatavots  izmantojot 3mm biezuma materiālu (es tālāk par rimi un maksimas grilu produkciju neesmu pētījis) ? Tīri kaut vai jau no tāda viedokļa Rimants pareizi dara.

Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS

@kantoris 3mm nav īsts arguments :)  50L gāzes balona sienu biezums ir tieši 3mm :yahoo:


Bet, dažreiz, sieniņu biezums nav noteicošais faktors.... tas pats mans labais draugs saka, ka telpiskums ir vēl svarīgāks.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

Atklāti sakot, nesaprotu šo ņemtni. Pats izmantoju gatavus grilus un gan vizuāli normāli izskatās, gan viss labi izcepās. Bez uzbraucieniem, bet šis atgądina bikiņ padomju laikus, kad bij vajadzība no kaut kā dajebko uztaisīt...

 

Vispār grils no gāzes balona, kad tas ir cienīgi uztaisīts ar visādiem plauktiņiem ir vienkārši super! Labs veikala grils ar nav slikts, bet te ir cita smeķe! 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...