Jump to content

Par preces tirgošanu zemnieku saimniecībai.


MakeMeGoAway
 Share

Recommended Posts

Sveiciens. Varbūt kāds zina.

Piestrādāju zemnieku/amatnieku tirdziņos un runāju ar vienu zemnieku saimniecības vadītāju par to, ka valsts spiež viņai maksāt nodokļus par vīru kā par darbinieku (lai gan ģimenes uzņēmums), ja tas brauc tirgot preci, bet, ja tirgo pati (zemnieku saimniecība reģistrēta uz viņu), tad nodokļi (alga) nav jāmaksā.

Tas atsauca atmiņā senu sarunu pirms kādiem 4 gadiem ar citu z/s īpaašnieku par to, ka likumā bija kaut kāds izņēmums, kas ļāva vienu reizi par atlīdzību patirgot zemnieku saimniecība preci.

Tāds izņēmums varētu pastāvēt un ja jā, tad varbūt ir kāda atsauce uz konkrēto likuma pantu?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 244
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • versatile

    28

  • Zux

    13

  • e = d

    19

  • alusbundza

    37

Ronalds

Diemžēl lv zemnieki ir ļoti mazizglītoti juridiskās un nodokļu jomās....

 

Ja brauc tirgot pati, tāpat visi nodokļi jāmaksā... Jāņem vīrs darbā uz 1/16 slodzi....

Link to comment
Share on other sites

MakeMeGoAway

Cilvēkam jāmaksā valstij nodokļi par to, ka pats tirgo savu preci? :shok:

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

valstij nodokļi par to, ka pats tirgo savu preci?

bet, kā tad tu domā, es pastāvīgi maksāju, + vēl PVN 

Link to comment
Share on other sites

MakeMeGoAway

Es saprotu, ka par pārdoto jāmaksā nodokļi, bet kāda suņa pēc būtu jāmaksā sev algu?

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

bet kāda suņa pēc būtu jāmaksā sev algu?

vari sev nemaksāt, bet nodokļi no minimālās ir jāmaksā valstij ...., vari jau uzlikt, ka dienā strādā 1 stundu, tad sanāks mazāk 

Link to comment
Share on other sites

deMarco

Kas tur absurds? Ir tak Iedzīvotāju ienākumu nodoklis un sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas. Nosaukumi jau visu izsaka kas tas ir un kam paredzēti

Link to comment
Share on other sites

MakeMeGoAway

Es saprotu, ja maksā sev no uzņēmuma peļņas, tad tie ir ienākumi, par kuriem ir paredzēts maksāt nodokļus, bet ja es tirgoju savu preci, tad kādēļ man maksāt sev kaut kādu mistisku algu, no kuras es valstij maksāju ienākuma nodokli (lai gan realitātē tā jau ir mana nauda)?

 

Sanāk, ka es pats skaitos sev kā darbinieks un nodokļus maksāju dubultā?

Link to comment
Share on other sites

 

 

par vīru kā par darbinieku (lai gan ģimenes uzņēmums)

 

tirgo tak ne jau savu, bet sievas preci.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

MakeMeGoAway

Ok. Tādā gadījumā - ir kāds variants paredzēts, kur formāts būtu tāds, ka vairāki cilvēki skaitās kā viens nodokļu maksātājs?

 

Piemēram, saimniecību velk vīrs un sieva un peļņu saņem kā uz ģimeni? Attiecīgi arī darba stundas nerēķina, bet nodokļus samaksā izejot no peļņas?

Link to comment
Share on other sites

Neesmu kompetents par zemnieku saimniecībām, bet by default ir uzņēmuma peļņa ko vari izņemt dividentēs samaksājot peļņas nodokli. Un ir darbinieku algas, par kurām aŗi ir jāmaksā nodokļi.

 

Jā, uzņēmumos var būt, ka esi valdes loceklis, bet algu nesaņem. Tagad gan ir ierobežojumi uz to, lai nebūtu tā, ka neviens algu nesaņem

Vienmeŗ var darbinieku pieņemt darbā uz konkrēto termiņu (viena diena, 1 stunda utt).

Link to comment
Share on other sites

MakeMeGoAway

Citā forumā ieteica vienkārši lai liek kā gabaldarbu un vīrs "strādā" tikai tajās reizēs, kad atbrauc cilvēciņi un konstatē, ka viņs tiešām strādā.

Link to comment
Share on other sites

Tikai atceries, ka darba attiecības ir jādeklarē VIDā PIRMS darba attiecību uzsākšanas, nevis pēc.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

MakeMeGoAway

Nu tas man pašam nav aktuāli. Vienkārši runāju ar cilvēku un funktierēju, ko varētu ieteikt.

Link to comment
Share on other sites

Uzņēmuma īpašnieks sev algu var nemaksāt. Miljonārs Amērikā tak arī savā uzņēmumā algu nesaņem, jo īpašnieks nav strādnieks. Kad  šadi ieņemumu dienestā pateicu, tad atbilde bija, ka man ir taisnība, bet tad uzņēmumam jāpieņem darbā izpildirektors, pārvaldnieks, vai cits bezjēdzīgs darbinieks, jo no nodokļa valsts nekad neatteiksies. Ar tirgošanos gan nav tik strikti, nevar tak tirgū noskaidrot, kurš konkrēti burkānu ģimenē audzēja.Vārdu sakot, ir daudzi veidi, kā apiet nodokļu maksāšanu. Visas tiešā tirdzniecība notiek pa kreiso un neviens normāls zemnieks no tā iegūtās naudas nodokļus nemaksā.

Link to comment
Share on other sites

Mazliet savādāk - nevar būt uzņēmums bez darbiniekiem.

Vari uzkrāmēt visādus pienākumus vienīgajam darbiniekam, tad nebūs jāpieņem izpildirektors utt. Nu jeb vienkārši jānodēvē pārdevējs par izpilddirektoru.

Link to comment
Share on other sites

Sauc to kā gribi, bet uzņemuma ipašniekam nav obligāti jāstrādā, bet obligāti jābūt kādam, par kuru maksā nodokļus.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

dzīve praktiskā mums stāsta, ka valsti var un tā arī tiek "apjāta",

zinu daudzas zemnieku saimniecības, ja šie sāks visus nodokļus 100 % maksāt, tad šiem ir bankrots .....,

tad pasaki b. ieleja, kā ir labāk valstij ?, likt šos mazos ģimenes saimniecības mierā, un šie sevi paši uztur, vai arī valstij  maksāt šiem pabalstus ..... 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Es arī zinu zemnieku saimniecību, nav liela ~20 govis un nedaudz ha graudiem. Maksā visus nodokļus un pat ļoti labi dzīvo.

 

Daudzi vienkārši meklē attaisnojumu - redz, ja es maksāšu nodokļus, tad bankrotēšu. Bļin, ja neesi konkurēt spējīgs, BRAUC UZ UK  strādāt par melnstrādnieku un nekropļo vietējo tirgu!

Labots - rubb
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

nav liela ~20 govis

un tagad maksā 12 centus par piena litru ...., šaubos, ka šie tagad dzīvo ar vērienu .... 

Link to comment
Share on other sites

Pagājušo nedēļ nopirka 55" TV. Es tādu nevarētu atļauties, kaut arī pelnu labi. Lūdzu necenties attaisnot pelēkos, ja cilvēkam nav dots "ražot", tad nav.

 

Jau kopš seniem laikiem ir cilvēki, kuri māk saimniekot, un tādi, kuri nemāk. Tas arī viss.

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

laikamTak

 

 

ja neesi konkurēt spējīgs
 ar ko, ar Eiropas valstīm, kur ir n reizes lielākas subsīdijas?
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

laikamTak

 

 

Jau kopš seniem laikiem ir cilvēki, kuri māk saimniekot, un tādi, kuri nemāk. Tas arī viss.
 Jau kopš seniem laikiem ir cilvēki, kuriem ir jāatdod kredīts, un tādi, kuri negrib kredītu ņemt. Tas arī viss.
Link to comment
Share on other sites

 

 

@rubb, beidz te murgot, ja no lauku dzīves neko nesaproti ....

 

Jā, tieši dēļ šitādiem kā Tu, kuri uzskata, ka ja kāds kautko pasaka kas nav pieņemams un saprotams, tātad otrs neko nejēdz, Latvija arī ir tur kur ir. Noteikti esi no tiem, kas visās dzīves problēmas vaino valdību.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

@@rubb, tavu prāt ar valdību vis ir kārtībā?, ar ieņēmuma dienestu?, ar citām valsts iestādēm? 

Link to comment
Share on other sites

Nē, nav viss kārtībā. Un? Ir tur arī labas lietas(zinu arī no personīgās pieredzes). Dzīvē ne viss ir tikai melns un balts.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Jau kopš seniem laikiem ir cilvēki, kuri māk saimniekot, un tādi, kuri nemāk

 

Principā tā ir. Lauksaimniecībā vēl jāņem vērā zemes auglība, atrašanās vieta, jo kamēr vienā novadā viss var  izkalst, citā viss var noslīkt. Ļoti svarīgi ir kādas iespējas realizēt saražoto produkciju. Pienotava var palikt parādā par nodoto pienu. Daži zemnieki nodod pienu lietuviešiem, jo savējie uzmeta.

Vienreiz "Bez tabu", žēlojās zemnieks, kurš piena saimniecības izveidei bija paņēmis lielu kredītu un bija bankrotējis zemo piena iepirkuma cenu dēļ, ka bankas ieceltais pārvaldnieks tur govis aukstumā, mitruma un mērdē badā.

Link to comment
Share on other sites

J.Reinis

Lai gan es ļoti labi saprotu alusbundžas cepšanos par tēmu (jā, nudien pilnīgā d*rsā ir ar vājprātīgo korupciju visos iespējamajos valsts pārvaldes līmeņos - sākot no mazākā inspektora, beidzot ar nozares ministru), bet kā arī rubb pareizi saka - tas nav universāls attaisnojums, lai pateiktu, ka redz es nodokļus nemaksāšu, jo redz kaut kur kādam citam ir lielākas subsīdijas. Turklāt - kas, jums tiešām šķiet, ka VISI zemnieki visā ES tiek subsidēti? :D Kur tad tā subsīdiju nauda rodas, ja ne no tām saimniecībām, kurām nekādas subsīdijas nevajag, un viņi vienkārši strādā un maksā nodokļus, un normāli konkurē tirgū?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Visās attīstītajās ES valstīs zemnieki tiek subsidēti. Tā tas izveidojies vēsturiski, jo lauksaimniecība nav rūpniecība un var but neražas gads, var uzbrukt kaitēkļi, var cūku mēris iznīcināt visu saimniecību, darbi ir sezonāli. Pat krievu laikā lauksaimniecību subsidēja. Skolnieki ravēja bietes, studenti mēnesi vergoja kolhozā, strādniekus, no rūpnīcām, sūtija lauksaimniecības darbos. Attīstītā pasaulē nenoņem strādnieku no virpas, lai tas bezjēgā kartupeļus rok, bet vienkārši daļu rūpniiecības peļņas novirza lauksaimniecībai.

Ja par nodokļiem, tad es nekad neesmu teicis, ka tos nevajag maksāt. Jautājums trikai, no kādas sumas un cik lieli procenti. Ja zemnieks piemēram mēmesī dabū peļņu 500 eiro, tad viņa ģimene var izdzīvot, jo piens, krējums, biezpiens, u.t.t. nav jāpērk veikalā un nav izdevumu pārtikai. Ja no šīs sumas samaksā nodokļus, tad īsti vairs puse nepaliek, bet bērni skolā jālaiž, par elektrību jāmaksā, benzīns jāpērk, u.t.t. Kas tad valstiski ir labāk, lai tāds zrmnieks noiet pa burbuli un brauc uz īriju sēbes lasīt, vai lai labāk saimnieko šeit Latvijā? Jā, tūlīt te kāds teiks, vajag 1000 hektārus zemes, vajag uberkrutus traktorus,  tas ir zemnieks. Tikai tam lielzemniekam, cūkgaļa pilna ar antibiotikām, graudi pilni ar Raundapu, jo to špricē virsū labībai, lai tā nogatavotos, kāpostos neviena cauruma lapās, jo to indi tikai pilsētnieki var rīt, bet ne mazs tārpiņš. Man kautkā simpātiskāks mazais zemnieks, kurš katru dienu pakasa saviem rukšiem starp austiņām un gaļa no tādām cūkām nav indīga. Man pilnīgi pofig, ka nodokļus viņš nemaksā, toties es dzeru dabīgu pienu, ēdu nesaindētus kāpostus, smērēju lauku sviestu uz pašceptas maizes, kura divas nedēļas nesakalst, u.t.t. Nu jā, pilsētniekam, kurš iepērkās tikai rimčikā, to nekad nesaprast.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Diemžēl, mūsdienās LIELUS nodokļus maksā tikai vidusšķira :(

 

Visi lielie optimizē: http://financenet.tvnet.lv/viedokli/609647-ka_apstadinat_globalo_nodoklu_karuseli

 

Un tās ir lielās, skaistās, ētiskās kompānijas, no kuru vārda pieminēšanas vien katrs datorists čurā karstu. Gribētos tur strādāt, vai ne?

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

drunk_lizard Tu jau arī dramatizē vai laukos nekad neesi dzīvojis! Par katru ha lauksaimniecība nāk ES naudas, tikai par to, ka tu tur rušinies, rukši arī noteikti ir, kur kādu gaļu patirgo no bagāžnieka pilsētniekiem, dārzeņi vietējām skolām, medus, tavi pieminētie teļi rudenī kāda daļa iet prom utt. Tā ir tipiska neliela z/s. Nekādi divi darbinieki tur nebūs, ģimene pati strādā, sākot ar vecmammu kartupeļu vagā, beidzot ar tīni, kas pēc skolas jau ar traktoru pārvago kartupeļus vai guvis slauc vakarā. Biezi tur ir brāļia r savām ģimenēm utt. Arī graudi, varbūt ir iesēti tikai nedaudz, tur tie paši 10h, no kuriem paliek lopiem + sēkla + kāds 1-2 ziliņi aizbrauc uz Rēzeknes dzirnavnieku nodot, tur atkal pāris keur ienāk. Nezinu kā citur Latvijā, bet tās ir tipiskas Latgales z/s. Arī kaimiņu būšanas, cits palīdz ar kartupeļu stādītāju un rudeni kratītāju, otrs pretī ar graudu sējmašīnu vai kombainu nokult otrā vasaras pusē.

 

Un tie, kas strādā, nesūkstas, tie, kas slinki un visu grib gatavu, vienmēr un visur raudās, gan laukos, gan pilsētās.

 

Par drunk_lizard viss piedodami, jo Ogrē vienīgā sūdu smaga ir aptaisījies bomzis uz ielas.

Labots - Kaspars12
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Precīzi tā arī ir, kā Kaspars12 aprakstīja. Vienīgi manis minētajā gadījumā darbojas paši saimnieki (starp citu saimnieks pats ir invalīds - staigā ar kruķiem, tomēr tas šim netraucē strādāt un nesūkstās) + viņu dēls. Strādnieki nav, ņem tikai tad, kad tiešām vajag, kad darbu pa daudz. Saimniecība ir smuki sakopta, prasības pašiem ir nelielas. Piemēram viņu dēlam nav kompis, nevajagot, mazliet internetā pasēž caur telefonu. Auto - aizpagājušo gad paņēma jaunu dacīti lokano, nevis krutu džipu, kā citi noteikti darītu...

Link to comment
Share on other sites

12 centi par kg ir demagogu piesaukts cipars, kam maz sakara ar realitāti. Vidējā cena ir ap 20 centu. Vidējais izslaukums no galvas 2014. gadā bija 5841 kg gadā. Rezultātā par pienu gan sanāk pat mazāk, nekā ķirzakas rēķinos. Tomēr ...

 

Diezgan šokējošs ir fakts, ka Latvijā ir reģistrētas ap 20 000 saimniecību ar govīm, kurās kopējais lopu skaits ~ 160 000. Parēķiniet, cik viens tur. Tie sīkie kā reiz nograuj uz leju statistiku. 20 govis jau ir vidēja saimniecība. Lai gan tāpat maz, lai katru dienu dzītu pienā savācēju pie tāda.

Labots - e = d
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

12 centi par kg ir demagogu piesaukts cipars, kam maz sakara ar realitāti. Vidējā cena ir ap 20 centu.

 Februārī Latvijā lielajiem zemniekiem maksāts vairāk nekā 0,24 eiro/kg, bet mazo govju ganāmpulku īpašniekiem – 0,15 – 0,16 eiro/kg. Tiesa, martā cena gāja lejā, sasniedzot 0,14 eiro/kg. Piena cena gan atkarīga no daudz un dažādiem faktoriem. Sezonalitāte īpaši izteikta tieši mazajām saimniecībām, kas saņem mazāko piena iepirkuma cenu.

http://news.lv/Latvijas_Avize/2016/04/12/piena-cenas-gazas-vel-zemak


piena ražošanas pašizmaksa ir virs 22 centiem par litru


 

 

12 centi par kg ir demagogu piesaukts cipars

nesen TV ziņās intervēja vienu z/s saimnieci, kura teica, ka viņai maksā 12 centus par litru

Link to comment
Share on other sites

Speciāli puikam piezvanīju, no viņa augstākās kvalitātes pienu pieņem par 17.5 centiem, kaimiņiem švakāk, tiem 15 centi. Principā knapi velk galus, jo tehnika ir jāpērk un jāremontē, un tur cenas ir dārgākas kā apkalpot S klases mersi.

Link to comment
Share on other sites

No mazajiem būs vēl mazāk, jo degvielas cenas atkal kāpj. Loģistikas izmaksas, lai savāktu no tādiem, līdz ar to arī. Un kontrakti tiem vienmēr īstermiņa.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...