Jump to content

Skatamies UHD (4k) SatTV kanālus.


Edis7
 Share

Recommended Posts

Lai skatītos UHD(4K) Sat TV kanālus nekādi lielie ieguldījumi nav nepieciešami.  Varbūt, ja kādam vairāk tas interesēja, par pilno procesa aprakstu un rezultātiem es rakstīju ixbt.com forumā. http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=73:5148-4     

Labots - Edis7
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

jakslis

 

 

. 8gb Ram, 32bit Win7Pro. Šitā vieta izskatās, nu ĻOTI gudra  ....

Bet cilvēkam taču :

 

vecs procesors trešās sērijas i-5
 :).
Link to comment
Share on other sites

>jakslis, Dils  Taa labaak, ne? Vai kaadi jaut. peec buutiibas arii ir?

Link to comment
Share on other sites

kāda jēga skatīties 4k uz monitora, kuram izšķirtspēja ne tuvu nav 4K ?

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

>antisemīts To ko shobriid raida pa SatTV piem. uz Astra19E H.265/HEVC arii ar 2560X1600 atliektiem galiem pietiek. Faktiskais bitreits nepaarsniedz 50Mbps. Man meerkis bija ar leeto kiinieshu dvb-s2 karti salikt konfigu bez H.265/HEVC dzelzhiem:) 

Link to comment
Share on other sites

Mani jau arī interesē ka normāli atskaņot kaut vai FHD no datora uz TV , jo dators tur savu kadru frekvenci un ja atskaņojamā materiāla frekvence nesakrīt tad tiek izlaists kāds kadrs vai atkārtots, un uz lielākām diagonālēm to var redzēt,  pagaidām risinājumu neesmu atradis, bet kāds risinājums var būt ja 32 bit sistēmu liek uz 8gb atmiņas ...

Link to comment
Share on other sites

>Dils.Par tādām lietām neesmu aizdomājies. Datoram man ir 30collu monitors 2560X1600 pieslēgts caur  Dual-link DVI-D, savukārt teļļukam Vu+ uztvērējs caur HDMI(1.4) Pameklē atbildi forumos par videokartiņām.


Gribas lai dotā tēma nepārvēršas līdz banālam "kā pevienot TV pie datora" vai kādam garāmejošam dārzniekam skaidrot ar ko atšķiras i5(ivy bridge vs skylake) vecs/jauns no H.264 un H.265.Tādēļ arī izmetu laukā(How to,  system config) no pirmā ziņojuma. 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

>J.Rreinis.Vēl vienam, kas kontekstā kaut ko paķēris. Problēma ir izlasīt aprakstā visus izmantotos softus? Man vēl palīdzēt pārtulkot? Visus izmantotos aprakstā minēju. Tajā skaitā arī 64bit Windows. Kapēc, vispirms ir jālasa un tad par lietu sāc runāt, ja vispār ir ko teikt.  

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Volters

Da labi. Man UHD sakarā drīzāk reāls jautājums.

Kā ar UHD kanāliem uz UHD Smart TV? Kāds ir ievērtējis?


Runa ir par tiem, kam ir iebūvēti sat tuneri.

Labots - Volters
Link to comment
Share on other sites

>Volters Kopumā nav. Vienīgā problēma SmartTV tuneros nav diseqc atbalsta.(vai labāk šo noskaidrot konkrētajam modelim ir/nav) Tas nepieciešams, ja gribi skatīties vairākus satelītus. 

Link to comment
Share on other sites

Volters

Hm... Tad ko? Lielākajai daļai UHD ir tikai priekš avotiem, kas pieslēgti caur HDMI?

Link to comment
Share on other sites

Man ir Samsung JU7002T (ja nesajaucu modeli).

Nav diseqc 1.1 protokols bet ir 1.0 un 2.0 1.2.

Pieejamie bezmaksas padsmit kanāli no 4,8E; 13,0E un 19,2E iet bez kaut kādām problēmām.

Pirmo reizi palaižot skatījos ar atvērtu muti :).

Labots - Taapat
Link to comment
Share on other sites

Saskaiti cik kopā ir pieejami UHD kanāli manis minētajos pavadoņos.

Dotajā brīdī man favorītos ir 12 UHD kanāli.

Cita lieta, ka visos nav ko patstāvīgi skatīties. Demo rullīši, mode ...

Es dažreiz ilgāk skatos tikai Insight UHD krievu versiju.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nav diseqc 1.1 protokols bet ir 1.0 un 1.2.

1.0 - 4 pavadoņi

1.2 - 16+motors 

Link to comment
Share on other sites

@MartiniB nē, 2.0 ātrumā uzrakstīju nepareizi, tāpēc vēlāk pārsvītroju un izlaboju uz 1.2 - motoram.

Man uztvērēja galvenajam tjūnerim tiek izmantots 1.1 protokols, tādēļ pirmajā vakarā varēju pārbaudīt tikai pirmo galviņu.

Sākumā nebiju pat plānojis, bet nācās pārvarēt slinkumu- priekš televizora uzlikt atsevišķu 1.0 daiseku un pieslēgt neizmantotās izejas no 3 galviņām.

Labots - Taapat
Link to comment
Share on other sites

MartiniB

@Taapat

par ko es arii cepos - "normaalu" 10x1 sw101d pie teljuka nepiesleegt :(

ka nav kazai piena ta nav, ar Driimboksi neviens TV lietoshanas eeriibaa sacensties nevar!

savam tv pat neesmu devis garshot dvb-t/s signaalus

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Kungi ar motoriem, :)Kā ir ar signālu šim te: tve4K  30.0W 10730V  30000 3/4 Nevajag diametru virs metra?  Hispasat 30W saintriģēja ar šo: http://www.hispasat.com/en/press-room/press-releases-2016/216/hispasat-and-meo-will-broadcast-the-champions-league-final-and-the-uefa-euro-in-4k Vakar šim mērķim uzmontēju uz pagaidu statīva Yota 1.0m, galva Inverto universal 0.2 db. Uz 30W uztver visu izņemot nepieciešamo 10730V. Vai Latvijā to var redzēt neizmantojot radioteleskopu :)?   30W 10370V Manuprāt,  ir kļūda! (es meklēju vadoties pēc šā: http://www.lyngsat.com/uhd/Hispasat-30W-4-30W-5.html) Viss raidiitais 4K noskanējās  manuaali uz 12284H 27500 3/4 8PSK HEVC/HD,( Hispasat 4K,RTP4K, SPORT TV4K tur ir kopā 5servisi) Tā teikt, taalaak mazliet jāpievēršas būs MEO pakai: https://www.meo.pt/lpc/campanha-oferta?HP_MEO=2.1nemama, kapeec ne, ja par velti te raida :)  

 

Kungi!  Viss notiek. Iet SPORT TV 4K! Jāskatās ir futbols  --- :)--- , ccc@m gan labāks serveris jāpskatās, bet tās ir detaļas.

Labots - Edis7
Link to comment
Share on other sites

ar Driimboksi neviens TV lietoshanas eeriibaa sacensties nevar

Nedaudz :offtopic:

Es arī nesaprotu, kāpēc televizoros nevar uztaisīt normālu interfeisu? Vai tiešām televizoru izstrādātāji paši viņus nelieto?

 

Kāpēc man lai pārslēgtos starp dvb-t un dvb-s vajag pārslēgt ieejas izmantojot iestatījumus? Kāpēc tie nav vienā sarakstā ja tiek izmantoti dažādi tjūneri, vai vismaz nepārslēdzas ar vienu pogu?

Kāpēc es nevaru kanālu/ieeju priekš PIP norādīt skatīšanās laikā? Kāpēc tam atkal caur uzstādījumiem ir jāiestāda konkrēts kanāls?

U.t.t...

Labots - Taapat
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
(labots)

>Taapat. Domāju,  lielajiem TV ražotāiem tas nav nepieciešams. Visas "ekstras" ,kas sabāztas iekšā ierindas pircējs tāpat neizmanto. Mums ir savs lauciņš ar pilnveidotām ierīcēm, :) ko slēdzam klāt lai skatītos SatTV.

 


P.S.Miiluks man maajaa, resna kamene ielidoja un arii peeta 4K teemu :)

Labots - Edis7
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Taa iet ja vinjas ar "medu" pievilina..

Link to comment
Share on other sites

Nu nezinu, man kā parastam ierindas miet pilsonim pietiek ar FHD vai HD (kopā 132 kanāli). Nav bijusi vēlme kruķīti, mocīt vai kā citādi zaudēt laiku. Visu ko man vajag es caur 3 aplikācijām dabūnu. Samsujam ir tāda patizla tā izvēlne un pults, man uz Soņkas visas pogas ir pogu nospied pārslēdzies uz ko gribi, nav tur caur menu jāvelkas.

Link to comment
Share on other sites

>Prime. Tas nav noteicošais, 132 vai 5432 kanāli. Jautājums, ko viņos skaties. Ja tīri UHD (4k)saturā pagaidām ko raida,  nekā īsti nav.  Protams, demo rullīši ir vajadzīgi ar efektīviem Makro un  Slow motion kadriem lai būtu vispārējs vizuāls priekšstats. Jebkurā gadījumā, es esmu par lai kino lai skatītos uz lielā ekrāna un nekāds 4k, 8k,16( tā var pa eksponenti turpināt) neko neaizvietos. Tas arī attiecas arī uz koncertiem, sportu. Pēdējais gan ar piebildi. Ja seko līdzi piem. Volvo Ocean race vai Tour de France, te teļļuks ir neaizstājams un jebkurš priecīgs to būtu skatīt UHD formātā.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

>MartiniB Pieņemu, kad saprati ka negāja runa par 16mm vai 35mm filmām? :)

Link to comment
Share on other sites

(labots)

MartiniB. Tā gluži nav. Kinolentas nav aizmirstas. Piem. viens no pēdējiem Quentin Tarantino darbiem "The Hateful Eight" ir uzņemts uz 70mm  filmas. Starp citu,  +/- 50g. vecā kino formātā. Jāsaka gan Holivudā dažas vien filmas  tādi ir uzņemtas.(iespējams, Tehniski dārgs process ir joprojām?!?) P.S.

Aspect Ratio 2.76 : 1 Camera Arriflex 765, Panavision APO Panatar Lenses 
Panavision 65 HR Camera, Panavision APO Panatar Lenses 
Panavision Panaflex System 65 Studio, Panavision APO Panatar Lenses Laboratory FotoKem Laboratory, Burbank (CA), USA Film Length 6,006.01 m (10 reels) (70 mm) Negative Format 65 mm (Kodak Vision3 50D 5203, Vision3 250D 5207, Vision3 200T 5213, Vision3 500T 5219) Cinematographic Process Ultra Panavision 70 (anamorphic) Printed Film Format 35 mm (Kodak Vision 2383) 
70 mm (Kodak Vision 2383) 
D-Cinema http://www.imdb.com/title/tt3460252/technical?ref_=tt_dt_spec


 

TRT 4K 42.0E Turksat. 12615 H 12500 ¾ H.265/HEVC FTA (nekodeets) Uz shaa turki raidiis EURO2016 machus 4K formaataa. Un nevajag eksotiskus 30W. Galva smuki liekas blakus 36E NTV un viss notiek :). Signaals uz 1.0m AGC 95% SNR62%


>Pirkss. Sho atlaushos mazliet pielabot.snapback.png

Nav diseqc 1.1 protokols bet ir 1.0 un 1.2.

1.0 - 4 pavadoņi

1.2 - 16+motors  >>>Diseqc protokols 1.0 liidz chetri pavadoni, Diseqc 1.1 liidz 16 pavadoni, Diseqc1.2 domaats prieksh H-H motora no horizonta liidz horizontam. Taa buutu preciizi:) Sorry,lasot mazliet komentaaros palaidu garaam.:) 

Labots - Edis7
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Eiropas futbola čempis ir iegājis noslēdzošajā fāzē, bet sākumspēli Francija/Rumānija 4K izškirtspējā man gan sanāca noskatīties tikai atkārtojumā. Nezinu, bet domāju, nekodētais turku transponders kanālam TRT4K iepr. dienā speciāli tika aizgriezts prom no Eiropas.  Tā nemēdz būt, kad nākamajā dienā pie ideāla laika Latvijā burtiski pa stundām pieaug atpakaļ viņu 12 615 Ghz H pol. signāla līmenis uz kura šie raidīja. Pilnu maču ts-ā gan neierakstīju (ier. fragmentus +/- 10min.), bet skatoties sportu h265, par H.265 prasās detaļās nokomentēt! iespaidu un domu turp. sekos:)


 

Sis ir labs! 31,5e DVB-S 11817 V SES Ultra HD demo channel. HEVC/UHD Nee, par DVB-S paarrakstiijies neesmu. http://www.lyngsat.com/packages/Orange-Romania.html Ja kaadam motors, dereetu nomeeginaat.


Turpinot tēmu gan vairāk iederētos blakus topikā pievienot par tiem 4K tv, bet par cik šeit  pirms tam turpinājumu teicu, lai te arī paliek.  Ok,vēl iet H.265/HEVC Eiropas čempja spēļu tiešraides futbolā.  Padalīšos  ar  saviem atzinumiem.  1. Pēc Astru raidītajiem demo klipiem noregulēt datora softa HEVC dekoderi un pēc tam skatīties tiešajā sportu , tas viss ir čakars, bet nav veltīgs .  2. Par HEVC bildi  55' un uz 30collām.  Pirmajam futeni padevu 1080p(1920x1080), pēdējam 2560x1600 no  TRT 4K kanāla tiešraidē.  Patīkami pārsteigts biju, kad  Faktiskais uz 55' ikdienā  ko skatos HD kanālus 1080p  mūs baro ar "ka-ām" vai 1/4 no 1080p sava potenciāla. Par 30collīgo skakot no vienāda att, nedaudz pāri 2,5m krietni komfortablāk ir HEVC uz 55' ar   1920x1080 nekā 30' 2560x1600 dēļ banāla- "lielāks ekrāns".  Zinu,  :)  4K reklāmas upuri  man metīsies virsū. Bet neliekam = zīmi starp dažādām lietām, 4K(izšķirtspēja) un H.265/HEVC vai H.264/AVC (standarti) 3. Vēlāk pievienošu smuku tabuliņu, kurā labi ir redzams kad par 4K ir jāsāk runāt sākot no 85-100 collu ekrāna. P.S. Ar redzi man viss ir kārtībā :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
(labots)

Uz 19,2E Astras Sky Deutschland paketē noskenējot 11798H 27500 9/10 ir parādījies tas kas vajadzīgs :)Sky Sport Bundesliga UHD un Sky Sport UHD. Vācieši mačus sola translēt šajā mēnesī.Labā ziņa ir tā,  kad Sky premium pakas klientiem abi UHD kanāli nāks klāt 12mēn. bez maksas, pēc loģikas spriežot, Sky pakā tiks darbināti ar jau  esošo premium smartkarti. Tuvāk info ir šeit, http://www.sky.de/bestellung/pakete-produkte/ultra-hd-16852bet par citiem izmantojamiem UHD uztv, izņemot Sky DE piedāvāto, protams ka ne vārda.


Tas  lai ieekonomētu esošo transponderu resursus pārraidot no satelītiem UHD/4K bija paredzams. Uz Astras 19,2E ir iedarbināts tests jaunajam formātam  11553 H SR 25500, FEC 11/20 (DVB-S2X/QPSK) Pagaidām (cik nu Jaunais-2015g.) var uztvert vienīgi ar PC kartiņām:)  Piem. ar šādu: http://www.tbsdtv.com/products/tbs6528_multi_standard_tv_tuner_ci_pcie_card.html DVB-S2X formāts parametros : Modulation / Encoding DVB-S2X:
                     QPSK:   13/45, 9/20, 11/20
           2_4_2_APSK:   100/180, 104/180
                      8PSK:   23/36, 25/36, 13/18
               8_8_APSK:   90/180, 96/180, 100/180, 18/30, 20/30 
                  16APSK:   26/45, 3/5, 28/45, 23/36, 25/36, 13/18, 140/180, 154/180
    4_12_16rb_APSK:   2/3 
      4_8_4_16_APSK:   128/180, 132/180, 140/180 
Labots - Edis7
Link to comment
Share on other sites

14.10 jāsākas Bundeslīgas futbola mača pirmajai pārraidei Vācijas operatora Sky.de UHD formātā.  Par maču pārraides laikiem tuvāk sekot viņu http://www.sky.de/tvguide-7599Vairumam SkyDE paketes attālinātas no uztvērēja kartes lietotājiem interesē viens:-)-abi jaunie UHD sporta k. bez viņu reklamētā Sky+ Pro uztv. ar iebūvēto CI+ uz citiem uztv. ies/neies, vai atkal tie citi būs jāmodificē:)   

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Es šai lietai piegāju no otra gala,pirmo iegādājos Vu+solo4k...Televizors man ir LG Full HD,ir liela starpība attēlā starp UHD un HD kanāliem uz attiecīgā televizora.

Varu teikt brīvie UHD kanāli strādā labi,trikolora UHD kanāli arī strādā,bet ar piebildi,tikai, ar openpli imidžu...

Sky.de UHD sports ,redzēs ka sāks raidīt ,kas notiek tek vai netek...

Televizoru pagaidām nemainīšu ,lai kanāli paliek vairāk,dotajā mirklī nav jēgas.

Link to comment
Share on other sites

>ieleja, Neko nepareizu kaspars71 nav uzrakstījis. Vienkāši arī ir konstatējis faktu. Diemžēl dabā salīdzinot uz HD TV downskeilotu pārraidi no Sat UHD kanāla un to pašu no Sat HD kanāla ir pamatīga atšķirība.  Pieņemu, kad vaina ir tomēr kodekos un ar H.264/AVC nedabūsi to attēla detalizāciju ko ar H265/HEVC.  HEVC 3840x2160 downskeilotie uz 1920x1080 un AVC1920x1080 native nav viens un tas pats.  

  • Patīk 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

ieleja, Mazliet vienk.nepaplaš. teikumos, kā tas process lielos pasākumos notiek tiešraidēs,:) Katrā sevi cienošāTV ir izbraukumu grupas, kas aprīkotas ar pārvietojamo TV tehniku. Tās autonomi nodrošina visu tiešraides procesu no A līdz Z. Šim nolūkam komandā ir gaismotāji, skaņinieki, operatori, videoinženieri(tas pa lielam, visus nesaukšu) , pārraides režisori, pēdējam fiziska klātbūtne nav nepieciešama objektā, pietiek ar to kad atrodas pie raidošās tv-studijas pults un zina ko dara :) Par 4k, tas ir TV standarta UHD (Ultra high definition) otrs nosaukums, kas paralēli ir iegājis sarunvalodā un sadzīvē ir = zīme abiem. Par apstrādēm, jebkurš tv traktā tiešraides signāls tiek sasinhronizēts, kādreiz bija analogie SECAM, PAL tagad dig. MPEG, tas ir vajadzīgs lai neveidotos "caurumi" vai nepazustu attēls tv ekrānā,pārslēguma brīžos kad pārraidi veic no dažādiem avotiem,(kamerām,raidošajām studijām,PTSiem) Att.par signālu lai parādītos uz dažādiem pavadoņiem. Katram tv-satelītam ko uztveram ir Uplinki un pārvietojamās tv-stacijas savās tiešraidēs tos izmanto lai nosūtītu katru savam sat operatoram piem. Astra,Eutelsat, ko tie saņēmuši savukārt vēlreiz raida caur Astras,Eutelsat uplinku jau gala Sat TV skatītājam:)     

 
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Nē,un lielajos pasākumos piem. PČ futbolā  tv tehniskais nodrošinājums arī tiek noslēgts ar vienu kompāniju, kurai ir sava tehnika,operatori,(viss tehniskais personāls) tālāk šie translē mačus citām tv kas ir samaksājušas par raidīšanas tiesībām. Bet regulāro maču tiešraides parasti nodrošina vietējās tv kompānijas, jo nav nepieciešamība braukt ar pārvietojamo tv-stacijām, pirmām kārtām tas ir dārgi un nav nepieciešams, jo kvalitāte no tā nemainīsies.    

Link to comment
Share on other sites

Attiecībā par Sky Bundesliga UHD kanālu, man piem. neizdevās maču noskatīties ar smartkartes Sky premium paketi. Blakus uz transpondera raidošais Sky Atlantic HD+1 u.c. iet, viss notiek. Tas viss vāciešiem izskatījās vairāk pēc PR gājiena, jo regulārās tiešraides ar pilnvērtīgu ētera aizpildījumu UHD formātā tuvākajā laikā nav paredzētas.(gaidāmas ir, bet tas ir šķidri šobrīd, ja salīdzinam att. pret kopējo kanāla raidīšanas laiku) Nav jau arī īsti arī vēl pro tehnikas šim pasākumam masveidā, piem. nesen tikai parādījās pirmie darba instrumenti BT :)http://www.broadbandtvnews.com/2016/08/29/bt-to-unveil-uhd-outside-broadcasting-links-truck/

Labots - Edis7
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...