Jump to content

AV sistēmas izvēle


edzya
 Share

Recommended Posts

Labvakar!

 

Lietaina svētdiena, sēžu mājās pie TV un sapratu, ka laiks iegādāties AV sistēmu.

Pirmā AV sistēma, tāpēc īsti saprašanas nav ko labāk un kā labāk. Pēdējās divas stundas esmu pavadījis lasot "vecos" topikus, ir parādījusies kāda nojausma par brendiem, kas tiek turēti cieņā un par prasībām, kas ir jāņem vērā meklējot sistēmu.

 

Telpa man ir studio tipa. Istaba kur stāv TV ir aptuveni 15m2, taču istaba nav noslēgta. Ir vaļējas trepes uz otro stāvu un TV istabu no virtuves šķir slēgta lete. TV stāv istabas stūrī 3-4m attālumā no dīvāna.

 

Meklēju vairāk priekš audio klausīšanās, bet pa retam arī kāda filma tiek skatīta. Mūzikas žanri, kas tiek klausīti ir club mūzika, letiņu rāpošana, roks, citreiz kāds chillouts.

Gribētos jau 5.1 sistēmu, bet domāju, ka tādai telpai pilnībā pietiek pēc 2.1 sistēmas.

Skaļruņus plānoju slēgt klāt ar resīveri, lai var sajūgt kopā - TV, xbox'u, man ir arī LTC dekoderis, to drošvien arī iespējams pieslēgt.

Budžets šim visam pasākumam ne vairāk kā 1000EUR. Cik noprotu ar tādu summu īpaši nekur ieskrieties nevar.

 

Pašlaik esmu papētījis dažus resīverus un tas, kas varētu derēt ir:

http://www.bm.lv/lv/denon-avr-x1200w-black

 

vai

http://www.bm.lv/lv/denon-avr-x520bt

Nesaprotu gan vai man vispār ir vajadzīgs ar to 7.2 skaņu, bet liekas noderīgi tas, ka ir vairākas bezvadu savienojumu iespējas, es protams bez tām varu iztikt, saslēgt ar kādu chromecast, bet pašlaik ar savu trulo izpratni ir ļoti sīkas detaļas ar ko viņus atšķiru.

 

Par skaļruņiem gan pagaidām nav ne mazākās jausmas, gribētos uzklausīt Jūsu viedokli. Vēl protams arī interesē saistībā ar vadiem, ko labāk?

 

Link to comment
Share on other sites

Regisss

Es pareizi saprotu ka 1000 EUR būtu par AVR + skandām+vadiem? vai arī vēl SUBu gribi par to naudu? Manuprāt, par to naudu sanāk 2 plauktinieces + labs AVR (jo labāks AVR, jo labāka būs stereo skaņa).

Tālāk jau ar HDMI vari slēgt visu pie AVR + CD, vai platinieku ar analogiem vai aptisko savienojumu. + vēlāk piekrāt un paņemt centru, aizmugures un subu... ja jūti vajadzību.

 

Ja tomēr domā tikai par stereo, tad noteikti jāņem stereo pastiprinātājs vai stereo resīvers (labi ja uzreiz ar WiFi un bluetooth) + 2 skandas + vadi... tad vari visu, kas saistīts ar TV slēgt ar HDMI pie TV un tad ar optiku no TV uz pastiprinātāju vai stereo resīveri. + ja slēdz kādu CD, tad ar optisko vai analogo (banāniem) uzreiz pie pastiprinātāja.

 

No skandām skaties uz Dali, Monitor Audio, Kef, Dynaudio, Tannoy, Q Acoustics... 

Link to comment
Share on other sites

nnoname

15 kvadrātmetros man šķiet ka nevajag 2.1 un pilnīgi pietiks ar 2.0 Šādā gadījumā arī resīveris nav vajadzīgs un var paņemt krietni kvalitatīvāku stereo pastūzi (vai stereo resīveri, ja nav iebildumu pret lietotiem).

Link to comment
Share on other sites

Regisss

Nu ja skatās uz 2.0 tad es iespējams ņemtu: Dali Zensor 3 un Yamaha R-N500 vai R-N602. Lētā gala stereo pastiprinātājus nepārzinu diemžēl... :( A Dali labi skan arī Marantz, Denons, NAD...

Runā ka šis pastūzis esot gana labs Dali - PM6005

Tas pats viss laikam derēs arī ar Q Acoustic 3020 

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12
Istaba kur stāv TV ir aptuveni 15m2, taču istaba nav noslēgta. Ir vaļējas trepes uz otro stāvu un TV istabu no virtuves šķir slēgta lete.

 

Tas ir studio, tas nozīmē, ka tiem 15kvm gandrīz vai būtu jaskaita klāt arī blakus telpu kvm.

 

par to, ka subi nevajag, pilnīgi piekrītu, tikai bubinās, nekā muzikāla.

 

Šobrīd Tev jāizvēlās, vai labas plaukta skandas, kas skanēs drīzākais tīrāk, vieglāk, bet būs mazāk skaļuma un "basa" imitācijas. Vai pirkt grīdas, skanēs nedaudz netīrāk, bet būs skaļākas, vairāk "basa".

 

Man kā reiz telpa ir uz saviem 16kvmm, ja interesē paklausīties pieņemamas plaukta skandas, tad vari PM, ja patiks būs iespēja arī iegādāties ar visu stereo pastiprinātāju un konverteriem!

Labots - Kaspars12
Link to comment
Share on other sites

Subi takā varētu arī atmest. Cik dzīvē redzēts, pie radiem un draugiem, tad stāv tā lielā kaste stūrī nomesta un skaņa laba, taču tā speciāli klausījies neesmu, tīri cik ciemos un fonā skanējis.

2.1 domāju, jo likās, ka varētu būt par īsu priekš visas tās platības, jo man aiz tās letes paveras, negribas samelot, bet kādi 18 m2 un lielu daļa laika tiek pavadīta tur. Netēmēju, protams, to visu priekš tās telpas daļas, taču uzgriežot skaļāk gribētos, lai arī tajā daļā dzirdama mūzika un kāds zemais tonis.

Ja Jūs apgalvojat, ka 2.1 nav vajadzīgs, tad domāju, ka varētu arī 2.0 un ja nu tomēr sagribas to basu, tad subi taču var pieslēgt klāt?

 

Pašam doma ir par grīdiniecēm, jo nav dzīvoklis, bet gan māja, tā kā ar kaimiņiem problēmas atkrīt.

 

Par tiem resīveriem, ko Regisss iesūtīja - papētīju, bet skatos, ka nevienam no šiem aizmugurē nav HDMI ieeju un izeju.

Stereo pastūzis laikam arī vien sanāk pastūzis, bez iespējām papildus kaut ko pieslēgt, vai arī es kļūdos?

Link to comment
Share on other sites

nnoname

Pie pastūža nekādus video avotus nepieslēgsi, tas tiesa, bet kam tev to hdmi? Yamahu gan neieteiktu kā pastūzi, ja nu vienīgi ar kādām ļoti mīkstām skandām.

Link to comment
Share on other sites

Regisss

Ja vajag arī video, tad vajag AVR (audio video receiver).

Bet ja 90% klausās tikai mūziku un nav 5.1 (vismaz) tad labāk padot caur TV (video signāla skaņu) un tālāk no TV uz STEREO pastiprinātāju vai resīveri... 

 

Tas tā zināšanai - ir STEREO resīveri un AV resīveri! :)

 

Un vispār... izskatās ka manu pārmaiņu rezultātā var dabūt manu Yamahas Aventage sērijas resīveri - RX-A830

Labots - Regisss
Link to comment
Share on other sites

 

 

Yamahu gan neieteiktu kā pastūzi, ja nu vienīgi ar kādām ļoti mīkstām skandām.
 

A kādas ir tās "mīkstās skandas"???

Link to comment
Share on other sites

nnoname

Pilnīgs antipods piemēram tādam Focal vai kaut vai tai pašai Jamahai. Q Acoustics varētu kvalificēties.

Labots - nnoname
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...