Jump to content

No viena dzivoklja ruutera uz citu dziivokli


MeiteneZeltene
 Share

Recommended Posts

Sveicinaati,

 

man kaa absolutai neprashai juusu temaas ir radusies iespeeja no maasas dziivoklja ruutera uz saveejo 6 staavus augstaak ievilkt internetu. Jautaajums: vai sis kabelis pa aaru buus ok http://www.amazon.de/dp/B00A4U2YZU/ref=twister_B00A4U2RXE?_encoding=UTF8&psc=1?

vai ir iespeejams no viena ruutera uz otru ruuteri kabeli novilkt, taadaa veidaa ieguustot arii otraa dziivoklii wifii inetu???

 

Ieprieks ljoti atvainojos par nekompetentajiem jautaajumiem

 

Ar cienju,

Inga

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • itanium

    14

  • vvv

    11

  • J.Reinis

    8

  • MeiteneZeltene

    19

itanium

Vilksi vadu pa āru? 

 

vai sis kabelis pa aaru buus ok
 

Manuprāt, iemestā vada izolācija nav paredzēta lietošanai ārējos apstākļos bez papildus apvalkiem.

 

+1 DL, parastos vadus nav jāpērk amazonā :) 

AP mode tikai tad, ja ir nepieciešams lokālais tīkls ar māsu. Ar to gribēju pateikt, ka, ja jau ir bezvadu rūteris, kas AP režīmu nenodrošina, tad nav jēgas mainīt uz tādu kas nodrošina.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

itanium

Smuki jau nebūs, varbūt labāk katrā stāvā wi-fi virziendarbības antennas?

Link to comment
Share on other sites

itanium

Nu, pa tiešo caur stāviem jau nē :)

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Gan jau mājā ir ventilācijas šahtas un vajag tikai paštukot, pa kuru caurumu izbāzt kabeli. Nebūs nekādas pretenzijas kaimiņiem un apsaimniekotājs neko nezinās. Es ieteiktu nolīgt  meistaru, kurš to vadu izvelk un galus uzkniebj. Būs lētāk. kā pirkt gatavu kabeli kautkur internetā.

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

MeiteneZeltene

Trakums, juus esat man par gudriem  :shok:

 

trepjutelpas nav...ir lifta sahta,kuru izmantot nevaram....

pa aaru vilktu, jo nevienam vads netauceetu, ietu tik pa sienu...

 

lieta taada, ka maasai ruuters piesleegts inetam....bet man ir tikai ruuters...ideja bija abus ar vadu savienot, lai arii otraa dziivokliii izmantotu wifii inetu no maasas ruuutera

Link to comment
Share on other sites

MeiteneZeltene

Varbuut juus vareetu ieteikt konkeetu jau gatavu kabeli, kurs tad dereetu, ja saada konstrukcija vispaar iespeejama? Konkreetu kabeli, jo uz vietas nav neviena normaala meistara- beigaas cena buus taada pati kaa tad, ja es uzreiz gatavu kabeli nopirktu :)

Link to comment
Share on other sites

MeiteneZeltene

 

drunk_lizard, atvainojos, nekonkreets paskaidrojums- avaarijas trepju telpu ir aizliegts mums saadiem meerkiem izmantot....taapeec izspriedaam, ka kabelis pa aaru no loga uz balkonu buus ideaalakais variants un nevienam netraucees

 

Link to comment
Share on other sites

itanium

 

 

un kaa tu daboosi to kabeli ar visiem galiem cauri urbumiem? 
 

1. Lielāka diametra urbums, pēc tam māzēt ciet

2. Atvērts logs :D

Link to comment
Share on other sites

MeiteneZeltene

vai, puisi, mans jautaajums ir ne par to, kaa es to caur urbumiem vai kaa savaadaak dabuushu....viss jau ir izpiipeets un paardomaats....

 

tik njemot veeraa nespeeju orienteeties juusu laucinjaa, man naakas jums jautaat konkreeti par kabeli un vai taada sisteema vispaar darbotos...

Link to comment
Share on other sites

itanium

Sistēma (internets -> rūteris -> vads -> rūteris -> bezvadu tīkls) darbotos.

Link to comment
Share on other sites

MeiteneZeltene

un kurs no ruuteriem jaapaarsleedz ap mode- tam kam ir ineta pieeja vai tam, uz kuru inets tiks ievilkts??

Link to comment
Share on other sites

itanium
tad uzreiz jautaaju, kaa paarsleegt ap mode???

Nezinot tava rūtera modeli (tam, kas ir bez interneta), nespēsim palīdzēt. 

Es gan paliktu pie Bridge (Point to Point) with AP Mode. Gan čakars nedaudz lielāks, jo outdoor iekārtām parasti ir nepieciešama PoE barošana. 

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

MeiteneZeltene

par paargriezto kabeli biju aizdomaajusies, bet sanaak, ka tad no 10.staava kaadam ir jakaraajas aptuveni 2 m aaraa no loga un japaarkniebj tas kabelis....es pieljauju, ka nevienam tas nav vajadziigs un tas ir paaraak biistami, lai ko taadu dariitu....


itanium, iesaki kaut vienu sajeedziigu ruuteri, kas sadaa savienojumaa ljoti labi stradaatu....un kaa taadam tas ap mode ir paasleeedzams...

 

 

Paldies 

Link to comment
Share on other sites

Tas kabelis, bez stiprinājumiem, Tev vējā ļeperēsies ka puņķis uz drāts. Sešus stāvus novilkt tā kabeli ir bezcerīgi. Kabelis pa vidu noteikti jāstiprina un tā bus problēma. Tak mauc pa ventilācijas šahtām.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

MeiteneZeltene

esmu paarvaakusies un ruuters veel vecajaa maajaaa, tur taa probleema...

Link to comment
Share on other sites

itanium

Nu, kad būs uz rokas, apskatīsies ;) Strādāt strādās arī bez AP Mode, sīkāk meklē googlē "Router behind Router"

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

MeiteneZeltene

ok, liels jums paldies...prieks, ka mani tautieshi ir tik izgliitoti un prasmiigi  :tender:

Link to comment
Share on other sites

 

 

hmmm driikst uzzinaat kur ir lifta sjahta bez trepeem? O_O    kaut kaads pizdjec iestaajies sjajaa valstii...
 

 

Ja nekļūdos, tad duntes ozolos trepes nedrīkstēja izmantot, tikai liftu :)

Paziņa, kas agrāk tur īrēja dzīvokli sūdzējās, ka no rītiem mēdz būt sastrēgumi uz liftu :)

Labots - Damn
Link to comment
Share on other sites

itanium

Nu, ja nav viens virs otra, tad nenostiprināts vads gar ārsienu liekas vēl debīlāks risinājums.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Drunk_lizard, tak pilnīgi pofig, ir ventilācija vienam dzīvoklim virs otra, vai nav Uz jumta ventilācija iznāk, iebāžam ventilācijas šahtā degošu kabatas lukturīti un no jumta skatamies, kurā caurumā spīd, Tālāk diega galā uzgrieznis un laižam lejā pēc ezerneta kabeļa. Ja otra dzīvokļa ventilācija citā skurstenī, tad pa jumtu nomet kabeli līdz otram skurstenim un laiž kabeli lejā. Kamēr jūs te sriedelējat, es jau sen visu būtu savilcis. Šadu risinājumu esmu entās reizes taisījis un viss štokos. Gadās, ka durvis uz jumtu aizslēgtas. Ja atsēga nav dabūjama uz vietas, tad bišku atslēgu mūķētāja iemaņas un durvis vaļā. Pēc tam visu smuki aizslēdzu ciet.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Maz ticams ka vāciešiem patiks, būs atļaus vai būs pieeja kko vilkt pa ventilācijas šahtām 10+ stāvīgā mājā.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Šadu risinājumu esmu entās reizes taisījis un viss štokos.

Nekas nav štokos. Tu esi entās reizes rupji pārkāpis spēkā esošas normas. :sarkasms:

...ventilācijas gaisa vadu attālums līdz citiem inženiertīkliem ir ne mazāks par 50 mm. Citi inženiertīkli nedrīkst šķērsot gaisa vadus.

Link to comment
Share on other sites

VVV kabeli, kurš novilkts pa mājas ārsienu un vēl vējā ļeperējas, var vilkt? Laist ventilācijas cukā apkures dūmus nav rupjš normu pārkāpums? Laukos simtiem krāsniņu pieslēgtas ventilācijas skursteņiem.Es protams neesmu kabeļus pa ventilācijas šahtām vilcis pie fričiem, bet Latvijā bez problēmām. Uz jumtiem tāds bardaks valda, ka fig tur kāds ko saprot.

Link to comment
Share on other sites

Protams, protams, visas normas ievērot nav nemaz tik vienkārši. Pareizi tu saki - bardaks valda... Sanāk, ka tu pats arī esi tā bardaka veidošanā ņēmis dalību... Neko nesaku, bieži tādi risinājumi nostrādā, visi laimīgi... bet paziņot, ka viss štokos, nav gluži pareizi.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Skaidrs, ka viss nav štokos, bet daudzdzīvokļu namos lielākoties vispār nekas nav štokos. Tur bēdu ieleja ar kabeļiem sadales skapjos un uz jumtiem velk tik klāt jaunus, bet vecos neviens nenovāc. Tāda nu ir tā realitāte, jo mājai nav saimnieka.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

Ja nekļūdos, tad duntes ozolos trepes nedrīkstēja izmantot, tikai liftu Paziņa, kas agrāk tur īrēja dzīvokli sūdzējās, ka no rītiem mēdz būt sastrēgumi uz liftu

 

Un ja španis pazūd tad iestājas pisec! :mrgreen:  Vot celt iemācijušies. Māja bez kāpņu telpas.

 

Par tēmu runājot... es arī par diviem virziendarbības āra rūteriem!

 

Vēl var paštukot par Powerline risinājumu, ja nu abas uz vienas fāzes atrodas! Saka jau, ka tālāk par elektrības uzskaiti signāls neiet, bet reālajā dzīvē ir gadijumi kad iet gan! Tiesa, te jau starpā sanāktu veseli divi skaitītāji...

Link to comment
Share on other sites

Es teiktu - garākā vadā, pievienot ārējās antenas esošajam rūteriem un izmest tās ārā pa logu, lai viena antena otru redz. Ja nav tāda iespēja, tad nomainīt rūteri, kuram ir tāda iespēja.

Vienīgi otro rūteri, kas internetu saņems, vajag mazliet advancētu, lai tas pa wifi var saņemt internetu un padot to tālāk pa wifi (openwrt/ddwrt/mikrotik rūteri)

Labots - janni
Link to comment
Share on other sites

 

 

Māja bez kāpņu telpas.

Viesnīca Espo (Helsinku priekšpilsēta) - vienu stāvu augstāk man numuriņš, braucu ar lifu, jo trepes ir pieejamas tikai ugunsgrēka gadījumā.

Visā pārējā laikā - ciet. Tā arī braucu vienu stāvu augstāk, lai cik idiotiski tas nebūtu. 

Link to comment
Share on other sites

Nedaudz smaidu izsauca meitenes vēlme pēc interneta, bet ieklausīties prātīgos padomos nu nemaz negribējās meitenei (cauruma diametrs konektoram, kabelis kas plīvo gar kaimiņu logiem - apsaimniekotājam ir tiesības prasīt to nahrenizēt, kā arī to var izdarīt kāds no kaimiņiem, u.t.t.), latviešu židisms, ka nevar samaksāt normālam meistaram 1x lai saved visu kārtībā un pēc tam miers mājā? Gan jau boot atrastos kāds kabeļnieks, kas pēc darba haltūru paķertu. Tā vietā ie*ist € un parodēt.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Gan jau boot atrastos kāds kabeļnieks, kas pēc darba haltūru paķertu.

Nu tā kā topikstarteris sevi pozicionē kā daiļā dzimuma pārstāvi, es nešaubos, ka PM jau piebiris pilns ar piedāvājumiem :mrgreen:
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Un kur problēma paņemt pašai savu interneta pieslēgumu? Protams nav sviestmaize, kā šeit Latvijā, bet attiecīgi ārzemēs algas lielākas. Naudas problēmām nevajadzētu būt! 

 

Uz šo brīdi izklausās, ka reālākais variants ir laist caur wifi, jo kaut kādās liftu šahtās, uz jumtiem u.c neviens viņu tur nelaidīs. Bet ja parādīsies kaut kāds kabelis gar logiem, kaimiņi nostučīs ātri vien...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ja tā ir Vācija, tad tur "provaideris" ieradīsies ierīkot internetu apmēram divus mēnešus pēc pieteikuma. Viņi tur tādi bremzēti interneta ziņā. Vilkt kabeli pa sienu Vācijā vai Nīderlandē nevajag, dabūsiet atskaitīties mājas apsaimniekotājam un gan jau, ka sodu maksāt. Kabeļu šahtas noteikti tajā mājā ir un visticamāk, ka pat kabeļi uz katru dzīvokli ir savilkti. Meklē "inženieri" kurš jums tur visu pareizi saspraudīs.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

latviešu židisms, ka nevar samaksāt normālam meistaram 1x lai saved visu kārtībā un pēc tam miers mājā?

Pašā saknē tā ideja kaut kāda... Daudzstāvene, kur visticamāk nav problēmu pieslēgt tam dzīvoklim internetu, ļoti iespējams, ka tur viss jau pievilkts, gatavs, atliek tik sākt abonēt. Nē, tas tā neriktīgi, vajag nežēlīgu čakaru, lai pēc tam santīmus iep... Varbūt uz abām māsām viena SIM karte, katrai telefons savs, bet kad jāzvana, skrien sešus stāvus zemāk, sajūdz kopā telefonus, un zvana...


Kamēr rakstīju, ricijs par to pašu jau paspēja.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Konkrēts piemērs par fāterlandi. Proveiders (Dautche Telekom) reāli netu (VDSL) pieslēdza pēc mēneša no pieteikuma saņemšanas. Kaut gan iepriekš tur cilvēki dzīvoja un arī viņiem bija tas pats provaiders. Tā kā ātri nu viņi tiešām nav.

 

Par maksu: VDSL vidēji maksā 50 eiro mēnesī (paka ar kādiem 100 kanāliem, telefons, modema un VDSL kastes īre).

 

Pats interesantākais sākas, kad gribi no viņiem tikt vaļā. Tev viņiem ir jāpamato kāpēc vēlies lauzt līgumu. Gandrīz vai nepietiek ka pasaki ka negribi viņus un viss.

 

Vēl interesanti ir ts, ka maksa ar laiku aug. Līgumā ir rakstīts, ka maksa par pirmajiem x mēnešiem ier viena, tad par nākamiem bišķ lielāka un pēv tam vēl lielāka. Tas nav tā kā pie mums: jo slēdz līgumu uz lielāku termiņu, jo lētak.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...