Jump to content

Maximum E85 regulēšana


artursc1
 Share

Recommended Posts

Sveiki, vai kāds var padalīties ar info, cik var izspiest signāla kvalitāti ar Maximum E85 šķīvi ar 4.9E; 19.2E; 36E galvām? SNR lielākais izdevās ap 65 uzregulēt visām trijām galvām. Varbūt var nulles punktu no centra nobīdīt vai rotāciju pamainīt? 

Link to comment
Share on other sites

Visdrīzāk neesi precīzi salicis galvas. SNR šiem pavadoņiem, nevarētu būt vienādi 19.2E ir spēcīgs signāls un šis tev stāv +/- pa vidu, tam vajadzētu būt pašam stiprākajam. 4.9E līdzīgi, kā 19.2E varbūt nedaudz vājāks. 36E ja uztveršanai lieto cirkulāro galvu SNR būs visvājākais, toties kvalitāte būs aptuveni kā visiem pārējiem, jo signālu vājina plāksnīte LNB. Signāla kvalitāte, jau ir cits stāsts.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Piekrītu RS900 - izsmeļoši.

 

Piebildīšu, ka signāla jaudu un kvalitāti (ja pareizi saprotu) mēra papagaiļos - katra gala iekārta interpetē pa savam. Man kompja tjuneris rāda visiem, izņemot 36 grādu galvu ~~ 70-90% stiprumu un ~80-100 % kvalitāti. Tjuneris, kas ņem no tās pašas galvas 2. izejas - rāda tomēr zemāku stiprumu savos personīgajos papagaiļos. 36 grādnieks ir cita opera - tur cipari parasti ir krietni zemāki, bet gļukot negļuko. 36 visjutīgākais uz lieliem mākoņiem un lietiem - uzreiz abi rādītāji iet uz leju. Šodien 36-nieks man rāda +/- Level 92% un Qality 90%

 

Ja grib precīzāk, tad jāskatās piem. tepat un tūlīt cik rāda konkrētais kanāls. Man, piem., postēšanas brīdī TV3 LV @ 4,8 = L 91%, Q 100%. FoxLife @ 36 = L 90%, Q 74 % Bet tas uz kompja. Tuneri baigais slinkums slēgt iekšā...

Link to comment
Share on other sites

artursc1

Šķiet kļūda būs tāda, ka uz pareizajām iedaļām ir nevis galvas centrs, bet turētāja sāns, sanāk kopā viss ir novirzījies par kādiem 3...4 grādiem.

Mērķis ir 36E lai būtu 70% kvalitāte. 

Kaut gan laukos uz cēsu D110 vairāk par 67% nav sanācis dabūt 4.8E un 36E.

Regulēju ar SAT meklēšanas aparātu, VU+ rāda tādus pašus %.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Ar 85cm šķīvi dabūt gan 36 gan 5 grādiem labu signālu? Nu, nu... 


Latvijā šāds variants ir tikai 1 veidā - 4.8 un 19 uz vienas pannas un 36 uz otras un tad jau būs oki. Nav jau jēga uzlikt un pie katra sīkākā lietiņa un sniedziņa neko neredzēt.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera

 

 

Ar 85cm šķīvi dabūt gan 36 gan 5 grādiem labu signālu? Nu, nu.

 

Negribu lielīties, bet es esmu Latvijā, man ir topikā nosauktais šķīvis un manā augstākminētajā postā nosauktie kvalitātes parametri. Diskusija var būt tikai par jēdzienu "labs". Man pietiek - nekubikojas ne 4,8 ne 36 grādos. Kopā stāv 5 galvas, visas strādā kā pulksteņi.

Link to comment
Share on other sites

Man signāls pazūd tikai pie mēmā lietus vai purgas. Pārējā laikā viss normāli. Katrā ziņā "pie mazākā lietiņa" nekas nepazūd, ne 36 ne 4.8.

Link to comment
Share on other sites

artursc1

Saf, kāds ir signāla līmenis līmenis un kvalitāte 36 un 4.8 skaidrā laikā?

Link to comment
Share on other sites

Ir man tas Maximum 85 šķīvis. Sākumā arī saliku 5-9-13-36, kamēr labs laiks - viss ok. Kad lietus drusku stiprāks, tā 36° sāk trūkt jaudas, kamēr 5° pat procents nenokrīt. Galu galā 36° uzliku uz atsevišķa 60cm telēķa.

Link to comment
Share on other sites

Tagad 36 75snr un 50agc;

4.9 85snr un 50agc, bet izskatās ka tas agc nemainās...

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Značit tam Maximumam ir RS nanopārklājums, kas tieši lietus laikā pastiprina signāla atstarošanas koeficientu. 

Link to comment
Share on other sites

Kad pirmo reizi liku šādu šķīvi,tad kā ierasts,tieši pa vidu liku 19,2E un pa malām 4,9 un 36.Dabūju pačakarēties ar LNB augstuma iestatīšanu.Nācās pat galviņu turētāju palocīt,kas nebija tik viegli-vērpās.Nākošo,kad liku,uztaisīju regulējamus LNB stiprinājumus.Tagad,kad 36E ir palicis švaks uz HD kanāliem,nākas visu pabīdīt pa 3-4 grādiem.Bļodu griežu uz 36E tikām,kamēr 4,9 vēl turas,Starpība var būt pat 20db un vairāk,jo pie sliktiem laika apstākļiem vienalga pirmie zūd 36E kanāli.Un pie šīs nobīdes pat augstumi galviņām ir savās vietās.

Link to comment
Share on other sites

Tagad, kad ārā gāziens, 4,9e 60snr, 36e 54snr. Daži hd kanāli uz 36e neiet.

Link to comment
Share on other sites

artursc1

Nolēmu atstāt galvas no 13E līdz 36E, jo 4.8E koks nedaudz traucē un rāda tikai skaidrā laikā.

Būs jāatstāj Baltcom kabeļtelevīzija LV kanāliem.

Varbūt kāds var padalīties ar pieredzi, kā piepērkot DVB-T USB adapteri, var dabūt strādājošu kabeļtelevīziju uz VU+ Solo2.

No Baltcoma ir Conax Smit cam modulis un Baltcom karte, kas strādā uz LG televizora.

Link to comment
Share on other sites

Vu+ kaste. Ir DVB-T struntiņš priekš LTC, Joka pēc biju piemetis pie Baltkom analogās KTV. Pēc vairākkārtējiem mēģinājumiem, tā arī neizdevās neko noskenēt. Vismaz ar šādu brīnumu http://www.amazon.com/Dongle-Antenna-Remote-Digital-Receiver/dp/B013SJQBHK


Šķiet, ka Baltkoms izmanto DVB-C (kabeļtelevīzija) modulāciju.


Ja kļūdos, varat mani palabot.

Link to comment
Share on other sites

artursc1

Viņi izmanto DVB-T modulāciju, kabelis jāskenē kā virszemes TV. Nezinu kā citur, ķengaragā tā ir. Un tie CI moduļi viņiem strādāja tikai ar LG televizoriem, varbūt kaut kas ir pamainījies.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
Māšuks

Nez es uz sava varētu to visu salikt kas tev? Man Triax TD110

Link to comment
Share on other sites

uz td 110 iepriekš bija -0.8/13/19.2, gan jau arī 23.5 būtu ok, ar 13 pa centru. 31.5 nē.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Es arī nesen uzliku E85. Nu pačakarēties vajadzēja - sevišķi ar malējām galvām - 16E un 4W

 

SAT_2021.jpg

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

2021.05.26. , 18:31, Joiman teica:

Švakākais signāls uz -0.8 atseviškiem transponderiem 60%, un 13 dažiem 65% pārējiem 70%-95%.

Mēģinaju uzlikt arī 36 uz tā paša šķīvja nobītot -0.8, vakardienas lietū 36 redz tikai dažus transponderus, -0.8 ik pa brīdim kubikojas, rezultātā 36e noņēmu nost.

All in all iesakāms šķīvis vairāku satelītu skatīšanai.

Teicama montāžas LNB kvalitāte! Man arī E85 viens no šķīvjem   kopš viņš tirgū parādījās. Sākšu ar mīnusiem. Ar gadiem/laiku, kur nevis (apakšējā bet augšējā attēlā) labi redzams antenas konstrukcijā melnais plastmasas "kronšteins" Kur problēma:viņš fiziski netur uzinstalēto multifīda LNB  svaru un reguāri jāpārregulē. Plusi: ar E85 var uztvert 48grādus un ziemās viņa nav  tik cimperlīga apsniegot un tīrot ,kā T90 wave front.    

Labots - Edis7
Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , Edis7 teica:

tīrot ,kā T90 wave front.    

Nu man ziemās vēl nav bijušas problēmas ar t90 pasnigšanu ka pazūd signāls 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...