Jump to content

Kādi ir riski un ierobežojumi, iegādājoties nekustamo īpašumu ar skaidru naudu?


EriksZ
 Share

Recommended Posts

 Nez, zulus, tu tā visu apraksti, it kā bankas tagad pārņēmušas VID pienākumus. Pareizi tu saki, bankas monitorē, bankām pēc likuma jāziņo valsts iestādēm par aizdomīgiem darījumiem... VID būs tie, kas tev jautās - no kurienes tava nauda, nevis bankas tagad noņemsies ar visādiem taviem čekiem... Protams, kaut kādi dati no tevis tiek paņemti, kā biedrs ronalds_ rakstīja, jāaizpilda visādi formulāri, par ienākumiem, apgādājamiem..., gan jau tas viss caur VID svētību, tā primitīvi izsakoties... Ja būtu tas tik stingri, tad pie katra naudas iemaksas automāta stāvētu skeneris, kurā pirms iemaksas veikšanas vajadzētu ieskanēt skaidras naudas izcelsmes apliecinošu dokumentu, tikai tad būtu iespējams iemaksāt...

 Kā var pateikt, ka darba alga ir skaidras naudas izcelsmes apliecinājums, algu tev uz kontu skaita, apliecinājums varētu būt bankomāta kvīts, kad tu izņem naudu no sava konta. Tas tā, pa jokam. :)

 Tēmas autors nemaz nav pateicis, kādā svarā tas darījums ar nekustamo īpašumu, kuru viņš nāve grib skaidrā naudā izveikt. Ja kas sīks, tad vēl varētu spriedelēt par skaidras naudas lietošanu, ja, kas lielāks, tad, kā vairums biedru saka, viennozīmīgi caur banku.


Ā, re, autors jau ciparus sāk atklāt...


Autor, pameklē googlē. Ir ierobežojumi visādi darījumiem ar skaidru naudu. Viss ir definēts. Precīzu atbildi drīzāk kādā grāmatvežu vietnē sameklēsi, nevis šeit. Šeit visi stāsta vairāk vai mazāk no savas pieredzes, šeit spečuki tavā jautājumā diez vai iegriežas.

Link to comment
Share on other sites

Autors grib pārdot garāžu Varakļānos, bet jūs par skaidras naudas legalizācijas problēmām... Autor, piķi ņem pie līguma parakstīšanas un ne vēlāk, tad visi riski nosegti! Pirkuma līgums ir naudas izcelsmes apliecinošs dokuments.

Link to comment
Share on other sites

kurmis, nevar zināt, vai garāža Varakļānos. Autors #42 komentārā starp interesējošām summām arī 200 000 € pieminēja. :)

Link to comment
Share on other sites

garāža varakļānos. komplektā nāk kustamā manta - kontrabasa smēķi. autors cer visu piķi 200K pēc tam nest uz banku .

Link to comment
Share on other sites

Nja, dēļ nelielas daļas ienākuma čakarēt valsti(lasi savus tuviniekus)... nu tad gatavojies, ja Valsts to atklās - laimīgs nebūsi un pareizi arī būs.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

rubb, pareizi pateici.

Tik kāds sakars tam ar šajā tēmā uzdoto jautājumu? Var arī skaidrā naudā veikt darījumus nečakarējot valsti - visu likuma ietvaros, galā nomaksāt nodokļus... Kas ar jums ir, ka tā izsakaties? Vēlreiz - skaidra nauda nav nekāds likumpārkāpums, tas nav nekas nosodāms vai kaut kā saistāms ar valsts čakarēšanu. Protams, ir savi ierobežojumi darījumos ar skaidru naudu, pie lielākām summām, laikam nemaz nevar skaidru naudu, ir kārtība, sanāk ievērot, ir OK.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

vvv, jautājums bija par "riski"... katrs domā tālāk pats:)

Link to comment
Share on other sites

Izskatās, ka jūs visi te baigi pareizie salasījušies un ar ēnu ekonomiku nekad neesat nodarbojušies. Skaidra nauda ir pati labākā lieta uz pasaules, jo to neviens VID nevar izkontrolēt. Nafig vajag to legalizēt bankā? Vismaz es nekad neesmu sapratis, kam vajadzīgi nauda siemaksas automāti. Tur tak galīgi dullam jābūt, lai skaidru naudu ieskaitītu bankā. Pa sakidru naudu, nopietni iepērkoties, uzreiz atkrīt PVN un nodokļi. Gan esmu pārdevis, gan pircis īpašumus,  viss vienmēr skaidrā naudā un visi gali ūdenī. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Didzis, starp citu, jā man 90% ienākumu ir legāli. Un arī no tiem 10% tiek nomaksāti visi nodokļi. Darba stāža ziņā gan noteikti esmu sīkais(tikai 25 gadi), tāpēc gan jau nezinu ko es daru nepareizi...

Link to comment
Share on other sites

 

Izskatās, ka jūs visi te baigi pareizie salasījušies un ar ēnu ekonomiku nekad neesat nodarbojušies. Skaidra nauda ir pati labākā lieta uz pasaules, jo to neviens VID nevar izkontrolēt. Nafig vajag to legalizēt bankā? Vismaz es nekad neesmu sapratis, kam vajadzīgi nauda siemaksas automāti. Tur tak galīgi dullam jābūt, lai skaidru naudu ieskaitītu bankā. Pa sakidru naudu, nopietni iepērkoties, uzreiz atkrīt PVN un nodokļi. Gan esmu pārdevis, gan pircis īpašumus,  viss vienmēr skaidrā naudā un visi gali ūdenī.

ir vairums iemeslu, kapec cilveks labpratak glabatu naudu banka.

 

To vieglak var parverst citas valutas

To vieglak ir nosargat

Par to var iegadaties akcijas

To var investet uznemumaa

Par to var iegadaties nekustamo ipasumu (jo acimredzami par skaidru naudu lielos apjomos to nevar izdarit bez problemam)

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

 

 

čakarēt valsti(lasi savus tuviniekus)

 

Vismaz man neviens tuvinieks nav saistīts ar šo parazītisko organizāciju vārdā "valsts"

Link to comment
Share on other sites

e = d, ir cilvēki, kas nesaprot ko nozīmē "nodokļi".

rondald, Es jau neskau, ka viss tur ir labi. Lai nu kā. Kad Tavs hauzitis degs - nezvani ugunsdzēsējiem, kad vajadzēs kaut ko no policijas - nemeklē viņus, un, galvenais, neiedomājies slimot un meklēt medicīnas pakalpojumus. Jā, uz pensiju arī neceri. Tas pats attiecas uz visiem taviem radiniekiem.

Labots - rubb
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

galvenais, atsakies no tāda valsts īpašuma kā pases lietošanas.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Kamēr līdz manis atbrauks pažarnieki - sen jau nebūs ko dzēst.

Man neko nevajag no policijas, kad pirms 3 gadi mani apzaga, policija ar lietu gribēja pēc 2 gadi sākt nodarboties. 

Ak jā man no policijas neko nevajag, bet viņiem gan gribās no manis naudu!

Medicīna - cik atceros vienmēr esmu maksājis.

Pensija - pensijas vecums jau tagad pārsniedz vidējo vīriešu dzīves ilgumu......

Pase - nez kāpēc man par viņu bija jāmaksā?

 

Ja par e=d vismaz man viss ir skaidrs, tad rubb bija atstājis sakarīga cilvēka iespaidu. Rubb, tu tiešām neredzi kā kaklakungi tērē tevis nopelnīto naudu?  

Link to comment
Share on other sites

ronalds, redzi, kā jau rakstīju - nav viss OK gan ar nodokļu slogu, gan to izlietojumu. Vienkārši nesaku, ka viss ir tikai melns vai balts :) Un tā arī dzīvoju. Ceru, ka daudzi Latvijā sapratīs ka ne viss ir melns un balts. Tas pats par to neseno cepienu par to, ka par elektrību sāks savādāk rēķināt. Nu nav tur nekas.. bet toties kā publiskajā telpā cepās, tas bija vāks...

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

 

 

Didzis, starp citu, jā man 90% ienākumu ir legāli. Un arī no tiem 10% tiek nomaksāti visi nodokļi.

Šitā nesaki. Nelegāli ienākumi - tas tā noziedzīgi. Es sapratu, 90% no saviem ieņēmumiem tu saņem algā, 10% varētu būt par haltūrām, par kurām tu nomaksā nodokļus, tātad tu esi 100% legāls, vai arī tomēr tos 10% tu aizpildi neatļauti tirgojot ieročus, narkotikas...

Link to comment
Share on other sites

Nujā, haltūrās... pēc idejas jā, tomēr esmu 100% legāls :) Vienkārši nebiju tik tāli aizdomājies :D

Link to comment
Share on other sites

Par mani darba devējs nodokļus maksā.. cik nu nācies pie dakteriem doties vairāk par nodevu maksājis neesmu, i to arī to tagad darba devējs sedz.. bērniem ar dakteriem nekādu problēmu, jā.. ir bijušas atsevišķas zāles par pilnu maksu, bet pamatā vienmēr 50 vai 100% recepte.. arī pieraksts saprātīgos termiņos. Piedzimstot bērniem saņemti ar to saistīti pabalsti.. cik nu nācies slimot dēļ slima bērna.. valsts izmaksā pat vairāk kā strādājot..

 

Protams, ka nodokļu politika ir tāda kāda tā ir, bet bez tās būtu vispār čau. Nevar gribēt visu un par to nemaksāt neko.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Neredzu jēgu maksāt šai "valstij" kaut centu, kamēr pastāv šāds bardaks un lielākā daļa nodokļu naudas tāpat aiziet pavisam citos virzienos. 

 

Sociālā aprūpe - ja ko vajadzēs laikā un kvalitatīvi, tad tāpat būs pašam jāmaksā.

Pensija - labāk paļauties uz saviem iekrājumiem, nekā cerēt, ka līdz tam laikam tāda pensija vispār nebūs šeit jau atcelta.

Link to comment
Share on other sites

Meklējot pirmo darba vietu IT nozarē, biju iegriezies īpatnējā kantorī. Tiešos vārdos nepateica, bet lika noprast, ka notiek nodokļu optimizācijas. Ar algas apmēru gan nebija skopi, mazliet virs tūkstoša. Es gan no tā visa atteicos, likās aizdomīgi. Tomēr vēl šodien mēdzu iedomāties kā tad tur īsti bija - ar to algas apmēru būtu mani piečakarējuši, vai arī tiešām atraduši veidu kā tādas summas izmaksāt nelegāli? jocīgi.

Link to comment
Share on other sites

Pensija - labāk paļauties uz saviem iekrājumiem, nekā cerēt, ka līdz tam laikam tāda pensija vispār nebūs šeit jau atcelta.

 

Pensiju sistēma, visticamāk, nākamajos 20-30 gados ievērojami transformēsies. Un tieši pateicoties tehnoloģiju attīstībai ir visai maza varbūtība, ka nākotnē kādam pensionāram nāksies dzīvot drūmā nabadzībā. Visdrīzāk valsts pensija no konkrētas naudas summas izmaksas pārvērtīsies par valsts apmaksātu un nodrošinātu minimālo pakalpojumu apmēru. Kuri nodrošinās cilvēkam dzīvesvietu un iztiku sociālo māju tipa iestādēs. Tiem, kuri gribēs ko vairāk, tas jau būs par saviem papildus līmeņu līdzekļiem jānodrošina. Pabalsti maznodrošinātiem pensionāriem nebūs kā suga - minimālais pakalpojumu klāsts tiek katram nodrošināts.

Šāds risinājums ievērojami samazina nodokļu maksātāju izmaksas un garantē visiem noteiktu dzīves līmeni.

 

(bet šeit tas jau offtopiks)

Labots - e = d
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Kā sanāk, ja ir pircējs, kurš daļu grib maksāt skaidrā un daļu ar pārskaitījumu - no kā jāuzmanās? To skaidrīti parasti dod/ņem pie notāra, un pārskaitījumu - kā nu ierakstīts līgumā?

Vai līgumā var rakstīt - tik un tik skaidrā, tik un tik ar pārskaitījumu?

Link to comment
Share on other sites

Protams, visu var sarakstīt līgumā. Vienīgi, ja grib optimizēt nodokļus, tad jāņem vērā, ka zemesgrāmatā nodokli aprēķinās no summas kas minēta līgumā, kā nekustamā īpašuma vērtība. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , saf teica:

no summas kas minēta līgumā

bet ne mazāk kā kadastrālā vērtība

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Parasti sumu, kuru dod uz ķepas, neuzrāda nekādos papīros. Valsts to vien gaida, lai nodokli, neko nedarot, nokāstu. Viss kas iet caur banku nav slēpjams un to var līgumā rakstīt.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Notāram ir pilnīgi vienaldzīgas jūsu darbības ar skaidro naudu pie viņa birojā. Notārs par tām nekādu atbildību neuzņemas un nekur neliecinās, ka kas tāds noticis.

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
Pirms 4 minūtēm , e = d teica:

Notāram ir pilnīgi vienaldzīgas jūsu darbības ar skaidro naudu pie viņa birojā.

Bet ja pircējs un pārdevējs par to gribēs uzrakstīt kādu papīrīti, tad vienaldzība pazudīs acumirklī.

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 16 minūtēm , Didzis teica:

Valsts to vien gaida, lai nodokli, neko nedarot, nokāstu

Stulbie pensionāri, vai ne?


2016.05.17. , 12:34, yancis teica:

Meklējot pirmo darba vietu IT nozarē, biju iegriezies īpatnējā kantorī. Tiešos vārdos nepateica, bet lika noprast, ka notiek nodokļu optimizācijas. Ar algas apmēru gan nebija skopi, mazliet virs tūkstoša. Es gan no tā visa atteicos, likās aizdomīgi. Tomēr vēl šodien mēdzu iedomāties kā tad tur īsti bija - ar to algas apmēru būtu mani piečakarējuši, vai arī tiešām atraduši veidu kā tādas summas izmaksāt nelegāli? jocīgi.

Varianti visādi. Manā pieredzē - ja kantoris optimizē nodokļus, tad čakarē arī darbiniekus, tāds vienkārši ir vadības domāšanas veids.

Čoms atrada darbu kantorī, piekrita maksāt viņa nosaukto ciparu (paši šim zvanījās un aicināja), bet, protams, pēc 3 mēn pārbaudes laika. Pārbaudes laikā, loģiski mazāk.

Pēc 2 mēnešiem un 29 dienām - pasaka, ka atlaidīs un ar rītdienu pieņems atkal. Uz 3 mēn pārbaudes laiku.

Neko, nākamajos 3 mēnešos čoms atrada citu darbu un pārsteidza šos nesagatavotus, ka iet prom. Bet loģiku nesaprotu - viņi gribēja to cilvēku, sākumā teica, ka par dārgu, beigās piekrita - un vienlaikus čakarēja un panāca, ka aiziet.
 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Sky_High teica:

Kā sanāk, ja ir pircējs, kurš daļu grib maksāt skaidrā un daļu ar pārskaitījumu

Skaidrā tagad oficiāli  var maksāt tikai līdz 7200 eur. Pārējais ar pārskaitījumu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

turklāt darījumam virs kkādas summas, šķiet 4000 vai tml vēl jāpilda deklarācija VID :D

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Skaidras naudas darījumus, normāli cilvēki, tur noslēpumā no VID.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 50 minūtēm , versatile teica:

 

 

Čoms atrada darbu kantorī, piekrita maksāt viņa nosaukto ciparu (paši šim zvanījās un aicināja), bet, protams, pēc 3 mēn pārbaudes laika. Pārbaudes laikā, loģiski mazāk.

Pēc 2 mēnešiem un 29 dienām - pasaka, ka atlaidīs un ar rītdienu pieņems atkal. Uz 3 mēn pārbaudes laiku.

Neko, nākamajos 3 mēnešos čoms atrada citu darbu un pārsteidza šos nesagatavotus, ka iet prom. Bet loģiku nesaprotu - viņi gribēja to cilvēku, sākumā teica, ka par dārgu, beigās piekrita - un vienlaikus čakarēja un panāca, ka aiziet.
 

Visādi ir, daudzi, kas neoptimizē ne centa, tāpat čakarē cilvēkus. Nodokļus 100% nomaksāja, tas nenozīmē ideālu darbavietu. 

Vienā kantorī vajadzēja uzkopt pēc remonta, krīze tuvojās, apkopēju firmas dārgi prasa. Pieņem darbā apkopējas ar pieredzi, sastāsta par patstāvīgu darbavietu. Apkopējas nedēļas laikā visu izberza, viņas atlaida pārbaudes laikā. 

Kompjos arī ir redzēts risinājums pat bez mazākas algas pārbaudes laikā solīšanas. Sakrājas čakarīgs darbs kādām stundām 100. Pieņem darbinieku, tas padara un viņu atlaiž pārbaudes laikā. Samaksā uz konta visu balto algu, viss šokolādē. Nekādu aploķšņu, tad var čakarēt cilvēkam dzīvi ar meliem? 

 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, versatile teica:

Pēc 2 mēnešiem un 29 dienām - pasaka, ka atlaidīs un ar rītdienu pieņems atkal. Uz 3 mēn pārbaudes laiku.

Nu tad viss, lai atlaiž un vairs ar šādu uzmetēju kantori nerunājam. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , CAP teica:

turklāt darījumam virs kkādas summas, šķiet 4000 vai tml vēl jāpilda deklarācija VID :D

 

man liekas šis bija jādara tad, ja esi fiziska persona, kas veic saimniecisku darbību. Un tā summa bija no 3000+ Pārējām fiz.pers. nevajag neko pildīt.

 

P.S. Būtībā var jau lielākas summas kešā bīdīt, bet ja pieķers, tad būs 15% jānoloka valstij no summas, kuru būsi kešā maksājis :D

Labots - DeEK
Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , DeEK teica:

man liekas

ja liekas, var sasisties :) palasi likumus.

Link to comment
Share on other sites

Vēl der atcerēties, ka ir bijuši gadījumi, kad tiesu izpildītāji piedzenot naudu no pārdevēja atceļ šādus nekustamā īpašuma darījumus, jo tie esot bijuši krietni zem tirgus vērtības. Ir dzirdēts par vairākiem šādiem gadījumiem. Tad nu Tu pazaudē visu naudu, māja un māja tiek pārdota "izsolē" pēc tiesu izpildītāja ieskatiem.  Tā nenotiek katru dienu, bet ne velti ir info par šādiem gadījumiem.

 

Otra lieta, ja valsts atsavina zemi (piemēram Rail Baltic), tad to var atsavināt par ne zemāku, kas tajā pirkšanas pārdošanas līgumā norādīta.

 

Ja pēc īsa laika pārdosi uz papīra par pilnu ciparu, tad valsts tev no tās starpības prasīs maksāt lielu nodokli.

 

Tad nu šos riskus izvērtējot arī pats pieņem lēmumu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , MIGs teica:

Ja pēc īsa laika pārdosi uz papīra par pilnu ciparu

cik ir īss? vispār pēc likuma šķiet bija 5i gadi īpašumā un gads deklarēts. pat bez vai.. jau ieslēdzas nodoklis no starpības starp pirkumu un pārdevumu

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , MIGs teica:

Vēl der atcerēties, ka ir bijuši gadījumi, kad tiesu izpildītāji piedzenot naudu no pārdevēja atceļ šādus nekustamā īpašuma darījumus, jo tie esot bijuši krietni zem tirgus vērtības.

Un pircējam tā zemtirgus nauda netiek atgriezta?

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

ggg97 nemāku teikt, bet tā kā iesaistīti tiesu izpildītāju/maksātnespējas administratori, tad tur skaiti ir uzmetiens uzmetiena galā un viss likumiski. Tb, kālab atdot naudu, ja to definē kā krāpniecisku darījumu ar mērķi slēpt(shēmot) parādnieka mantu ?!

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...