Jump to content

Iznācis jaunais UBUNTU 16.04 LTS (Xenial Xerus)


goicis
 Share

Recommended Posts

paigadām palikšu uz 14.04. nekas ievērības cienīgs. kad atjauninās UI, tad gan būs jāupgreidojas.

Labots - N4a
Link to comment
Share on other sites

Es jau kādu laiku lietoju 16to ar MATE desktopu un COMPIZ window menedžeri, visulaiku kautkas gļuko, bieži desktops iefrīzo (ne pele, ne klaviatūra nereaģē) kad pieslēdz ārējo monitoru, vienīgais kas palīdz ir restarts. Pārliku atpakaļ defaulto MARCO, bet tam nav tādu snapping iespēju kā COMPIZ. Man tagad ir U3415W monitori un baigi ērti ar COMPIZ var logus sakārtot 3 vai 4 kolonās.

 

Ir arī citi sīkumi kas ne pārāk labi strādā, būs laikam jāpāriet atpakaļ uz Linux Mint Debian.

Link to comment
Share on other sites

Es jau kādu laiku lietoju 16

Tā jau bija beta versija!Kaut gan LTS versijai arī visādi gļuki,bet iztikt var.

Pamanīju,ka salīdzinot 14.04.4 versiju uz 16.04 stipri ilgāk slēdzas ārā un restartējās arī ilgi..

Labots - goicis
Link to comment
Share on other sites

 

 

Tā jau bija beta versija!Kaut gan LTS versijai arī visādi gļuki,bet iztikt var.

Es vakar uztaisiju updteitu un tas neko neatrisināja, bet nevar jau gribēt visu. Jāpagaida kad LMDE 3 iznāks un jāpaskatās ko jaunu būs ieviesuši (systemd par defaulto, varbūt vēl kautkādi sīkumi). 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Kā tev ar izslēgšanas un restarta ilgumu?man diezgan ilgs process salīdzinājumā ar 14 ubuntu!

Link to comment
Share on other sites

Jā slēdzas ārā ilgi, dažreiz neizslēdzas vispār, nākas lietot power pogu. Par startu grūti spriest, jo uzliku uz jauna laptopa un nav iepriekšējo rezultātu ar ko salīdzināt.

Uz Odroida C2 nekādas problēmas neredzu, bet tas jau cits stāsts. 

Link to comment
Share on other sites

Uzliku uz sava vecā Dell Vostro 1015. Par lielu pārsteigumu darbojas normāli. Esmu ievērojis, ka Unity uz portatīvajiem nebremzē, bet uz mana stacionārā baigi bremzē, kamēr neuzlieku gnome-session-flashback. Laikam portatīvajiem tiek uzskatīts, ka par vāju videokarte un neinstalējas visādi COMPIZ. Manuprāt Unity priekš platajiem ekrāniem ir normāla. Priekš 4:3 ekrāna patīk vislabāk gnome-session-flashback, kas man vairāk tīk kā klasiskais GNOME.

Link to comment
Share on other sites

Mate panelis pie starta ik pa laikam izmet šo. Unity man liekas nelietojams, tāpat kā Gnome 3

fcmddl.png

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

"uefi mode" neliekas grub virsū (vislabākais instalācija gandrīz galā, pie beigām uzmet kļūdu)

 

https://wiki.ubuntu.com/XenialXerus/ReleaseNotes

 

 

 

Boot, installation and post-install

 

Installing Xen host in UEFI mode

It is currently impossible to boot a Xen hypervisor from grub in UEFI mode. However the package does not detect this and will set the default boot to Xen mode. So for any machine in UEFI mode, do not install the Xen hypervisor (or enable legacy mode first). Please see this bug report for more information.

 

 

Pārējais plus mīnus okey, par tiem gļukiem ar linux ir kā ar bitēm... Vienam gļuko, otram nē...

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB taisīji clean install vai upgrade?

Taisiju clean install kadu no alfām vai betu. Nekāds pasaules gals jau nav, šad tad kautkas čakarējas, bet kopumā darbojas. Būs kautkad jāpārinstalējas, uz doto mirkli nevaru, jo jāpabeidz šādus tādus darbus un slinkums visādus tūļus par jaunu instalēt utt.  

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pievienojos augstāk rakstītajam - biju uz divām nedēļām uzlicis uz vienas no mājas kastēm 16to betu ar Unity - kārās un gļukoja uz velna paraušanu. Papildus jau augšminētajām biedru problēmām ar šad tad neizslēgšanos un pāris reizes dienā vienkārši ieķerās peles kursors uz pāris sekundēm, vēl es izbaudīju manuprāt pašu kaitinošāko lietu - kad Unity app drawer (tjipa Windows 10 'Start menu' ekvivalents) iebūvētais search bar nestrādā vispār - kaut ko ierakstot datoram uzlec CPU usage līdz 100% uz 10-20 sekundēm, un nekas neparādās pie rezultātiem. Cik man patika savulaik 14ais, līdz šim no 16-tā redzētais man visu iespaidu sabojāja.


Ā, un vēl gļuki ar package menedžeri - ja aplikācijas instalācijas laikā kaut kas nogāja greizi, tad joprojām to rāda kā veiksmīgi uzinstalētu, bet nav iespējams no grafiskās vides to nedz pārinstalēt no jauna, nedz izdzēst, nākas līst iekš termināla. 

Link to comment
Share on other sites

@drunk

 

Ubuntu servera versijai 14.04, nav ne vainas.

 

Desktopa versija ubuntu gan drausmīga, tam ir paredzēts Archlinux.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Par kuru desktopa versiju runā. Grūti visas uzskaitīt. Principā ir vienalga kādu Linux lietot. Galvenais, cik daudz dažādu noderīgu programmu dotajam distributīvam ir pieejami. Programmētājiem varbūt ir savādāk. Ar Ubuntu principā lielas problēmas nav bijušas.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Desktopa versija ubuntu gan drausmīga, tam ir paredzēts Archlinux.

Gribētos dzirdēt pamatojumu šim, manuprāt, diezgan dumjajam apgalvojumam.

Link to comment
Share on other sites

Atceros, kā tālajā 2007. gadā iznāca Ubuntu 7.10 jeb Ubuntu Gutsy Gibbon.

 

 

5zz6exoap04rj0hwcc1.jpg



Un labākais komentārs vienā lv portālā bija:

Bubuntu @ 2007.10.21 11:04
Taa bilde, kas ir augshaa, tie ir bubuntu lietotaajie, beidzot tiek paraadiits, kaadi vinji ir...

 

:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Kāpēc parastam lietotājam vispār vajadzētu UEFI?

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...