Jump to content

Tiek meklēts partneris/programmētājs projekta izstrādei (nepilna laika)


Izstrādātājs
 Share

Recommended Posts

parasti arī programmētājs kādas 5 savas idejas jau ir realizējis, 99.99% gadījumu neviena no šīm ģeniālajām idejām neaizgāja tautās un programmētājam viss ir skaidrs, ka tas nav tik vienkārši, un vajag ļoti lielu darbu, līdzekļus un patiešām labu ideju, lai aizietu projekts.

Tas ir skaidrs.

 

Bet ir programmētāji, kas ir izveidojuši no nulles vismaz vienu reallife strādājošu (un labi strādājošu) projektu. Tad tāds vismaz reāli saprot ko nozīmē

"Vienkāršas aplikācijas izstrāde uz iOS un Android platformām. Pēc manām zināšanām par aplikāciju izstrādi - projektu ir iespējams izstrādāt 4-6 nedēļu laikā, darbojoties brīvajā laikā (aplikācija vienkārša)."

Link to comment
Share on other sites

 

 

pat traukiem.lv par pirmo versiju programmētājam/studentam samaksāja ap 300 Ls, ja var ticēt baumām internetos.
 

Maksaja katru menesi no pasa sakuma un dabuja vel %

Link to comment
Share on other sites

Nē kroop mani pārprata - mēs runājam par vienu un to pašu, tikai Kroop vēl piemet, ka vajag sanitizēt input stringu, kas ir taisnība.

 

ko tu saproti ar vārdu - parametrs?

 

php, python, js un citās valodās ar ko esmu saskāries un strādāju ikdienā, parametrs ir vērtība kuru padod funkvijai/metodei kuru izsauc.

ja tu ar parametru domā šo: http://stackoverflow.com/questions/4407070/how-to-write-a-parametrized-query-in-management-studio tad nē, neviens cilvēks tādus nelieto, vismaz es nekad neesmu redzējis, ka kāds tā darītu valodās kuras lietoju, var jau būt, ka windows devi nodarbojas ar tādu marazmu, bet šaubos.. vai nu tu nezini tehniskos terminus un runā par kaut ko pilnīgi citu, vai tu tiešām nezini kā programmētāji taisa querijus uz datubāzi, bet tevi tas nekādā veidā neattur mācīt visus, kā jādara lietas. Visos populārajos frameworkos (zend, symphony, laravel, uc.) chained methods - piemēram $this->select('*')->from('table')->where(array('a'=>'b'))->results(); pārtulkojas kā prasts kverijs ar eskeipotiem parametriem- jebšu tas ko es teicu, vienkārša datu sanitizēšana pirms kverija sūtīšanas uz datubāzi.

Labots - Guest
Link to comment
Share on other sites

 

 

Visos populārajos frameworkos (zend, symphony, laravel, uc.) chained methods - piemēram $this->select('*')->from('table')->where(array('a'=>'b'))->results(); pārtulkojas kā prasts kverijs ar eskeipotiem parametriem
 

 

ko, viss ir ~2000. gada modē palicis ar stringiem? prepared statements vai tad netiek pilnvērtīgi izmantots pēhāpistu vidē, vai? vai arī vienkārši neesi iepazinies ar tiem?

Link to comment
Share on other sites

visam šim bezjēdzīgajam bazaram, ko kazarma te uzsāka, nav nekāda sakara ar projektu vadību.

Drīzāk šāds strīds no PM puses ir bad management practice.

Link to comment
Share on other sites

sakara nav, esmu tik pārsteigts, ka sevi par senior dēvējošs speciālists stāsta, ka prepared - tas ir priekš kaķiem, visi mauc stringos un tas ir forši.

 

 

Lai nebūtu spams:

Topika autoram vajadzētu saprast, ka var mēģināt meklēt masķer-na-vsje-ruki un taisīt 2 platformām viduvēji (un atradīsies pārsvarā vebu taisītāji), bet agrāk vai vēlāk nāksies sadalīt pienākumus, un katrai platformai būs vismaz 1 atsevišķs programmētājs. Ir zināmi atsevišķi kadri, kas reāli arī raksta 2 platformām paralēli un labi, bet nu tie pārāk augstu vērtē savu laiku. kā jau minēju - "4-6 nedēļas pa vakariem" programmētājam nozīmē konkrētus tūkstošus. Un ja vien nav mērķis uztaisīt pēc kādas grāmatas vadlīnijām, tad detaļu slīpēšanai aiziet ne tik vien laika. Tāpēc lūdzu bez pasakām par darbiem, kas beigsies noteiktā datumā, ja vien nav jau sarunāts cilvēks, kas pārņems projektu konkrētā datumā. Tādā gadījumā prognoze 4-6 nedēļas ir vietā, ja tad ienāks nauda un citi programmētāji, bet esošais sastāvs varēs peldēties naudā un sūkt kokteiļus Havaju salās.

 

1403167186818.jpeg

Link to comment
Share on other sites

ko, viss ir ~2000. gada modē palicis ar stringiem? prepared statements vai tad netiek pilnvērtīgi izmantots pēhāpistu vidē, vai?

 

izmanto PDO DB draiverus pārsvarā. bindošanu un prepared statements reti izmanto, jo visos freimworkos ir normāls draiveris kas ir ērts un atgriež jau objektu ar kuru ērti strādāt.

Labots - Guest
Link to comment
Share on other sites

prepared stmts un bindošana tiek normāli izmantota VISUR, tas ka tas notiek neredzami aiz abstrakcijas slāņa (PDO) nenozīmē ka tas nenotiek. 

 

ar visur protams domāju kautcik modernu kodu kas ir freimworkos, dbal, utt. 

Labots - Jeasus
Link to comment
Share on other sites

visur, izņemot tur, kur tā nenotiek VAI tiek atstāta manuālai darīšanai.

Man šitais teksts baigi izklausījās pēc $mysqli->real_escape_string() , tāpēc izbrīnījos, ka tādas lietas vēl tiek lietotas:

 

 

pārtulkojas kā prasts kverijs ar eskeipotiem parametriem
 
Link to comment
Share on other sites

nu ja netiek izmantots pdo, tad tas jau liecina par gavnokodu un ne tādas vien lietas tur varētu visticamāk redzēt (real life diemžēl). 

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Es tiešām nesaprotu, kas ir tie programmētāji, kas tās lažas pieļauj, ja jau šeit visi ir tādi programmēšanas naži novākušies?

Manuprāt labs programmētājs ir tāds, ka ne tikai prot ātri kaut ko sakodēt, bet arī atzīt savas kļūdas un tās operatīvi arī izlabot.

Savā darbā pēdējos esmu redzjis ārkārtīgi reti. Lielākais vairākums mēģina visus akmeņus mest citu dārziņos - tajos pašos projektu vadītājos, lai tikai pašiem nevajadzētu būt pēdējam atbildības ķēdē.

Zolitūdes traģēdijā iesaistītie arī tomēr nebija pirmo reizi ar zīmuli rokā- teicami izpildīja savus uzdevumus, bet vainīgs nav neviens.

Labots - _dunduks_
Link to comment
Share on other sites

Visi programmētāji pieļauj lažas, lielākas vai mazākas, bet pieļauj. Tāda ir dzīves realitāte. Tāpēc ir QA, code review utt lai maksimāli samazīnātu lažu skaitu, bet tā pat vienmēr kautkas izlīdis :)

Labots - Jeasus
Link to comment
Share on other sites

 

 

teicami izpildīja savus uzdevumus, bet vainīgs nav neviens.

mērdžrekvesti jāpaskatās un to komentāri - uzreiz būs skaidrs, kurš submitoja bagu un kurš to iemērdžoja bez aizrādījuma. Tur esot bijis tā, ka mērdžrekvesta apstiprinājumi esot notikuši ķeksītim, uz kodu nemaz nepaskatoties (būvlaukumā neieejot un neko nepaskatoties). Akcepttesti tieši tāpat.

Link to comment
Share on other sites

Ieeleja, lai arī ideja. manuprāt, nemaksā neko, bez tās realizācija tīri vienkārši nav iespējama.

Labs produkts/projekts = laba ideja + laba realizācija

,kur laba ideja nav viens un tas pats, kas unikāla ideja

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

 

 

Visi programmētāji pieļauj lažas, lielākas vai mazākas, bet pieļauj. Tāda ir dzīves realitāte. Tāpēc ir QA, code review utt lai maksimāli samazīnātu lažu skaitu, bet tā pat vienmēr kautkas izlīdis

 

test driven development ir baigā fīča, kļūdu daudzums ir ļoti mazs un vari būt drošs, ka iepriekšējā funkcionalitāte nesalūst, ja sagatavo labus testus un ietver visus nestandarta gadījumus tad buguinu risinājumu grūti deliverot.

Link to comment
Share on other sites

ņemot vērā ka testus parsvarā raksta tie paši kas kodu tad paļauties ka būs bugfree tā pat nevar + reti kurš bizness ir gatavs maksāt 2x-3x vairāk dēl TDD, par cik vienmēr uzstādījums ir ātrāk, letāk, labāk. Depends no tā cik $ izmaksā "bugs" produkcijā. Atsaukt pāris miljonus auto drošvien būs ķēpīgāk kā salabot webu.

Labots - Jeasus
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

citreiz lētāk ir izmaksāt kompensācijas mirušo tuviniekiem kā atsaukt.

 

man ar TDD aizņem tik pat daudz laika cik labojot bugus +/-. ja galva strādā tad testu var ātri uzrakstīt, vismaz nav jāatgriežas pagātnē, jo kaut ko esi salauzis taisot jaunas fīčas un sistēma ir stabila.

 

protams es nerunāju par wordpress un līdzīgām vizītkartes tipa lapelēm.

Labots - Guest
Link to comment
Share on other sites

Savādi, ka daudziem cilvēkiem, kas nav īpaši ar startupiem saistīti (it sevišķi LV tas ir manīts) vienmēr ir tās baigās bailes, ka viņa ideju nozags uz citronu nopelnīs kāds cits, bet IRL pati ideja ir tieši sūda vērta, realizācijas sīkumi ir krietni vien vērtīgāki.

 

Pastrādājot startup pasaulē ilgāku laiku ir diez gan acīmredzams, ka ideja pati par sevi ir sūds, kamēr nav validēta pret tirgu ar kkādu minimāli strādājošu versiju. Komanda un actual realizācija praktiski jebkurai idejai ir daudz reiz vērtīgāka par pašu ideju. Brīvi izstāstīt savu ideju kaut vai /r/startups vai citur un uzreiz dabūt kkādu minimāli feedbacku ir daudz vērtīgāk, nevis klusībā bakstīt kko ilgāku laika posmu, bet IRL izrādās, ka tā ideja miskaste un/vai jau eksistē n-tie projekti, kas dara to pašu un labāk, kārtīgi tirgu neizpētot.

 

No sākuma ir jāparunā cilvēkiem, kas kko rubī attiecīgajā sfērā, ja visi nesaka, ka ideja ir totāla kaka, tad ir visticamāk vērts taisīt "MVP", palaist un skatīties kas notiek, slēpt ideju ir bezjēdzīgi un tam ir vairāk mīnusu kā plusu, jo vairāk cilvēki pateiks, ka tava ideja ir sūds kkādu iemeslu dēļ, jo tu pats varēsi savu ideju pieslīpēt un nonākt pie kkā labāka/citādāka nekā sākumā ir domāts, ja tas ir iespējams konkrētā gadījumā.

Labots - yuppio
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Gan ne par IT. Novēlu situāciju, kad esi domājis par kaut kādu risinājumu, atrisinājis, tas strādā, vai ari atradis literatūrā, ka to jau pirms tevis apmēram tāpat ir atrisinājis kāds cits, sapriecājies, kā tev tomēr šitas izdevās un cik skaisti viss sanāk, tad pastāstīt to kādiem, kuri neko ne sūda nav neko tādu nekad izdomājuši, pa standartu vien rušinājuši vai arī kopš pēdējās tādas idejas ir pagājuši desmiti gadu un tie tev pasaka, ka ideja jau sūds vien ir. No sirds novēlu! Ļoti izglītojoši.

Labots - Raimonds1
Link to comment
Share on other sites

 Ar interesi sekoju šai tēmai. Negribu lielīties, savā laikā arī man bija tas prieks piedalīties, tā teikt, veiksmīgas idejas realizācijā, pat vairāk, es pats biju tā vienkāršā un ģeniālā risinājuma izgudrotājs. Tas bija liela uzņēmuma pasūtījums, ļoti labi toreiz nopelnīju, tas nebija saistībā ar IT vai programmēšanu...

 Saprotiet, lai cik laba tā ideja, ko es viens ar to iesāktu... tur bija izmēģinājumi pāris gadu garumā, pirmais prototips simtos tūkstošu latu, tas vispār tikai lielam uzņēmumam pa spēkam... Man arī pēc tam teica, redz kā viņi tavu ideju... vajadzēja tev pašam, notirgot skandināviem... Ha, nafig kādam tas būtu vajadzīgs - plika ideja. Pats redzēju, kas apkārt tai idejai nogriezās, kādi bija izdevumi..., kamēr kaut kas sāka strādāt. Manā gadījumā - esmu priecīgs, ka mans garadarbs dzīvo, nevis, kā te dažs izsakās, bēdājos, ka manu ideju pievāca, realizēja un tagad ekspluatē citi... Un beigas, tagad gan lielos, tas projekts dabūja nomināciju nozares gada balvai, uz tiem goda pasākumiem arī aizbraucu... ir man fotogrāfijas, kur es ar toreizējo Valsts prezidentu, toreizējo premjeru.

 Ideja - tas ir ļoti labi, bet nevajag pārvērtēt pliku ideju.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

Tas, ka tev ir jābūt pirmajam ir diez gan paliels bullshits, "you don't have to be first, you have to be better".

+1

Šeit par aifonu iedomājos. :) Fani, pasakiet, kas aifonos ir tāds nebijis? Tur viss uztaisīts maksimāli labi, vai arī tiek radīts iespaids, ka tā notiek. Un redzam - tas ļoti labi darbojas.

Link to comment
Share on other sites

nevertell

 

 

php, python, js un citās valodās ar ko esmu saskāries un strādāju ikdienā, parametrs ir vērtība kuru padod funkvijai/metodei kuru izsauc. ja tu ar parametru domā šo: http://stackoverflow...nagement-studio tadnē, neviens cilvēks tādus nelieto, vismaz es nekad neesmu redzējis, ka kāds tā darītu valodās kuras lietoju, var jau būt, ka windows devi nodarbojas ar tādu marazmu, bet šaubos..

Parametrizētus kverijus lieto tur, kur ORM un citi wrapperi sūc pautu dēļ ātrdarbības vai atmiņas rijības. 

Link to comment
Share on other sites

 ieleja, tev taisnība. Idejai ir liela vērtība. Bez labām idejām nekas nebūtu. Tik, saproti, taisnība biedriem, kas saka, ka ideja pati par sevi vēl nav nekas, kamēr nav panākts, ka tā darbojas, nes augļus... bet lai tas notiktu, jāiegulda liels darbs, lieli līdzekļi, bieži vien ļoti lieli, ka pašas ģeniālās idejas vērtības sastāvdaļa visā kopējā projektā kļūst niecīga. Piemēram, šīs tēmas gadījumā, autoram ir, pieņemsim, ģeniāla ideja ar potenciālu, tik, lai ideju iedarbinātu, tur vēl varbūt daudzus risinājumus vajadzēs ne mazāk ģeniālus...

 Es pazīstu tādus cilvēkus, kas naski uz idejām, un, nestrīdos, ir tās idejas bieži vien viņiem ļoti labas, pat ģeniālas, gan jau gadās tādas ar... Nu nestāv tiem gudriniekiem apkārt investoru bari, kas gaida no viņiem ideju, kurā tagad tik ieguldīs un pēcāk miljoni...

Link to comment
Share on other sites

flasherr, ļoti labi. Redzam, jo labāka ideja, jo labāk. Bet arī izpildījums, jo labāks, jo labāk. Tik izpildījums ir noteicošais.

Nu ko, sāksim gaidīt forumā bišķi savādākas tēmas, piemēram, "Tiek meklētas idejas, vajadzīgs partneris ar idejām, mums ir programmētāji, izpildījums mūsu, par jūsu idejām maksāsim 0,000...1 procentu no nākotnē paredzamās peļņas". :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

 

 

"Tiek meklētas idejas, vajadzīgs partneris ar idejām, mums ir programmētāji, izpildījums mūsu, par jūsu idejām maksāsim 0,000...1 procentu no nākotnē paredzamās peļņas"
 

Tas apmēram arī izklausās pareizi

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Kaut kā ļoti viegli tiek pieņemts, ka idejas/projekta IT daļa  ir galvenais noteicošais komponents. Kā arī tas, ka IT daļu pārstāvošais var vērtēt ideju un saprast tās potenciālu. Ko tad, ja tā nav? 

Ja nu IT ir tikai ērts rīks datu vākšanai un/vai apstrādei un viss, tas, ko un kā pēc tam dara ar tiem datiem, vēl nav līdz galam izdomāts un tur būs vajadzīga cita līmeņa izstrāde, ko izpildīs cits kantoris.

 

Pie tam vajadzētu atšķirt sociālo tīklu tipa izstrādes, kur bizness rodas no tā, ka daudziem tik ļoti patīk fotografēt selfijus, stulbingus un iečivināt 2 rindiņas teksta no nopietnākiem projektiem, kas dara tehniskākas lietas.

 

Un nevar galīgi noliegt arī šādus variantus. kas nezin kāpēc aiziet uz urā 

http://www.therichest.com/rich-list/10-dumb-ideas-that-made-millions/?view=all

Link to comment
Share on other sites

flipsider

Katrā biznesa idejā ir jāiegulda nauda un jāskatās, kā cilvēki uz to reaģēs!

Nekas nebūs, ja neieguldīsi naudu.

Cits iegulda dažus dolārus un kļūst par miljardieri,cits iegulda simtiem tūkstošu un visu pazaudē(tātad ideja nav guvusi atsaucību).

Vari rakstīt tūkstošiem ideju, bet ja tai idejai nepieliksi galā naudu, tad nekas nesanāks.

Neuzskatu, ka ir laba ideja- prasīt kādam naudu, lai sāktu savu lietu!

Tev pašam ir jāiegulda savs kapitāls, lai sāktu augt!


Atklāju interesantu lietu, ko agrāk nebūtu iedomājies.

Uzzīmē centrā apli(ar naudas resursiem un idejām), tad apkārt savelc ar bultiņām tās idejas, kuras centīsies realizēt(ar naudas līdzekļiem, kas ir pieejami).

Galvenais dari to industrijā, kuru tu vislabāk pārzini vai ir visvairāk kontaktu, tad viss izdosies.

 

Protams jāņem vērā arī konkurences faktori un vai tava ideja jau netiek pilnībā izmantota tirgū.

Labots - flipsider
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Idejā ir jāiegulda, bet jāskatās uz realitāti. Programmētājs var mūsdienās nopelnīt uz katra stūra, ja vien nav ar galvu ieskrējis sienā. Personīgi man nav brīva laika (arī vēlmes), lai nodarbotos ar blakus lietām ārpus darba un pieņemu, ka daudziem profesionāļiem nav daudz brīva laika nākotnes ideju vārdā. 

 

Tāpēc ļoti skeptiski skatos uz idejām, ka kāds projvads izģenerē ideju, piesaista bezmaksas programmētāju un pēc tam padalās ar peļņu, ja projekts ir veiksmīgs. Pagaidām nevienu veiksmes stāstu šādā stilā neesmu redzējis. Ja kāds par šādu veiksmīgi scenāriju ir dzirdējis, tad padalieties. Pilnīgi kaut kas cits ir tad, kur programmētājs ir idejas autors, idejas realizētājs un uztaisa biznesu balstoties uz pieredzi un piesaista mārkentinga/biznesa cilvēkus idejas attīstīšanai un tur man ir personīgi zināmi daudz piemēru. 

 

Ja grib profesionālu pieeju, jāmeklē sponsoru un jāpiesaista profesionālus cilvēkus.

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
MarisO

Kāpēc teksts jāizgriež no konteksta? Ja programmētājs ir zābaks, neprot pastāstīt, cik lielu algu grib saņemt, cik daudz jāstrādā, normālu darba līgumu neslēdz, tad neko vairāk par 500 EUR viņš nav pelnījis.  Tas pats attiecas uz star-up projektiem - nebūs līguma, nebūs arī naudas. 

 

Programmētājs var mūsdienās nopelnīt uz katra stūra, ja vien nav ar galvu ieskrējis sienā.
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...