Jump to content

Win 10 un OpenVPN


saf
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

 

Pakļāvos vilinājumam un uzliku piedāvāto bezmaksas upgreidu no win7 uz win10. Viss ir skaisti un labi, bet sastapos ar problēmu saistībā ar VPN.

Uzņēmums piekļuvei no ārpuses izmanto WatchGuard OpenVPN. Ar win7 viss pieslēdzās labi un gāja kā vajag, bet tagad ar win10 nav labi. Pieslēdzas, bet piekļūt var tikai serveriem, uzņēmuma iekštīklam ar web pārlūku piekļūt nevar. Cik saprotu, tad web pārlūks neiet caur VPN, bet izmantot parasto interneta pieslēgumu. Kā VPN klients tiek izmantots WatchGuard Mobile VPN SSL client.

Tātad jautājums, kā piespiest web pārlūkam izmantot VPN trubu? Izmēģināju vairākus pārlūkus, arī OpenVPN cleint softu, rezultāts tas pats...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pamēģini openVpn klientu palaist ar "run as administrator"

 

Potenciāli rūtinga vai dns problēma.

Link to comment
Share on other sites

Man ir Win10 un tīrais Win10 installs. OpenVPN darbojas nevainojami. Jā, OpenVPN jālaiž "As administrator". Darbojas OK.

Vai OpenVPN ir uzliktas pēdējās versijas? Mok vienkārši jāupgreido...

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

Nezinot konkrēto konfigu būs grūti ko pateikt. Prasi savam adminam! Katrā ziņā openvpn bez problēmām uz 10 win strādā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Un kadu parluku edge/ie vai ff/chrome/.. ?

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Tev ir jāizveido OpenVPN kaa tev tur saucās kaa atsevišķs tīkls. Un tad kad vēlies izmantot tad connect. Vismaz šādā variantā man vienm;er strādā.

Setup-VPN-on-Windows-10-15.png

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Iespējams, ka watchguard izmanto sirmu openvpn versiju - šī iemesla dēļ korekti nestrādā routes.

Jebkurā gadījumā, nezinot precīzu info (ping, traceroute u.t.t.) nevar pateikt ar 100% ticamību, kas nav kārtībā, bet tiktāl ir doma, ka jāinstalē svaigs openvpn, pirms tam nobackupojot konfigus un jāmēģina vēlreiz.

Link to comment
Share on other sites

Un kadu parluku edge/ie vai ff/chrome/.. ?

 

IE, FF, Chrome

 

 

ev ir jāizveido OpenVPN kaa tev tur saucās kaa atsevišķs tīkls.

 

Kā tad to var izdarīt? Kā atsevišķais ethernet2 tas VPN jau parādās.

 

 

Iespējams, ka watchguard izmanto sirmu openvpn versiju - šī iemesla dēļ korekti nestrādā routes.

 

Nu servera pusē es nezinu kas tur par versiju, iespējams ka arī veca... un tur tā bēda.

 

Laikam jau es no savas puses neko izdarīt nevaru, būs jāvienojas caur virtuālās mašīnas Win7, tad vismaz iet.

Link to comment
Share on other sites

Saf, tu tiešām nevari savam adminam uzprasīt????

 

Lai mēs palīdzētu vajag:

 

1. Openvpn configa failu (vari izdzēst ārā sensitīvo informāciju)

2. No win7 kur viss strādā "ipconfig /all" un "route print" informāciju tajā momentā, kad vpn ir pieslēgts

3. To pašu ko otrajā punktā no win10, kur nestrādā.

4. Serveru vārdus vai ip adreses kuriem vari pieslēgties no 10win un tos kuriem nevari.  


ps. Negribi likt publiski atsūti man uz pm.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Saf, tu tiešām nevari savam adminam uzprasīt????

Es jau pats ar pašdarbību nodarbojos, dēļ tā jau neies traucēt adminu ;).... un darbā viss ir uz win7, un tas strādā, ko ta es adminam stāstīšu?

 

Par pārējo, mēģināšu tūlīt saskrīnot to infu.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Ar Openvpn versiju biju domājis to, kas uz tava pc - parasti tiek likta no rūtera automātā uzģenerētā paka, nevis svaigākais no openvpn.se

Link to comment
Share on other sites

Ak jā un nokopē konfiga direktoriju un uzliec jaunāko openvpn klientu! 

Link to comment
Share on other sites

Jaunāko jau mēģināju, tas pats.


 

 

ps. Negribi likt publiski atsūti man uz pm.

 

Aizsūtiju PM.

Link to comment
Share on other sites

Tur izskatās ir problēma ar ip adresēm - mājas tīkla ip pārsedzas ar uzņēmuma ip. 

 

(Man atsūtīja route print un ipconfig /all outputus)

Link to comment
Share on other sites

it.kroplis

Atsūti ko rāda route print

no cmd(admin) mirklī kad ir aktīvs  VPN

Labots - it.kroplis
Link to comment
Share on other sites

Domāju ka es atradu kas par vainu.

 

Autors strādā web izstrādes kantorī, attiecīgi viņiem ir savējais web serveris un feikais DNS lai varētu varētu webu testēt. Feikais DNS atgriež nevis klienta web servera adresi, bet gan iekšējo izstrādes servera adresi. 

Win7 sākumā izmanto VPN iedoto DNS serveri. Bet win10 sākumā vēršas pie mājas tīkla DNS servera un protams ka dabū klienta servera IP, nevis izstrādes.

 

Problēma šeit aprakstīta ar risinājumu:

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-networking/win-10-dns-resolution-of-remote-network-via-vpn/513bdeea-0d18-462e-9ec3-a41129eec736?auth=1

 

I have fixed this problem permanently by manually setting the metric of my LAN connection to be higher (15) than the one windows assigns to my VPN (11).

 

This can be done two ways: 

  • Through the GUI: Network connections, Properties, TCP/IP v4 Properties, Advanced, Set Metric to 15;
  • Command line: netsh int ip set interface interface="LAN CONNECTION NAME" metric=15

The effect is immediate and DNS lookups now go through my VPN as expected.

 

Uz kādu metriku jāmaina, tas katrā gadījumā individuāli jāskatās! 

Labots - ronalds_
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...