Jump to content

Velosipēda iegāde


Recommended Posts

Sveiki!

 

Sen nav bijis savs velosipēds un esmu saņēmies pie tāda beidzot arī tikt. Pagājušā gada rudens "izpārdošanās" biju vienu noskatījis (Specialized Crosstrail Sport) par patīkamu cenu un biju gatavs arī iegādāties, bet diemžēl nebija palicis mans rāmja izmērs, tādēļ šī prece izpalika. Vēlētos sev krosa tipa (ar šaurākām riepām kā ir MTB). Ir divi varianti:

 

Viens no variantiem ir Scott SUB Cross 50 (http://www.1a.lv/sports_turisms_atputa/sports_atputa_svaiga_gaisa/velosipedi/scott_sub_cross_50_men_275_xl_blackgray_16#ask_question)

 

Otrs variants ir kādu no Specialized Crosstrail - ne Sport versiju http://zzk.lv/lv/product/1283/crosstrail-disc-2015/vai http://zzk.lv/lv/product/1452/crosstrail-disc-2016/

 

Pēc specifikācijas abi dažādo firmu modeļi ir diez gan līdzīgi, bet atšķiras cenas ziņā par 100-150€

Budžets: Pa 570€ esmu gatavs ņemt, ja ir arguments kam labākam, tad nebūtu problēmu piemest. Griesti būtu: 700€

 

Varbūt kādam ir tieši šādi modeļi vai kāds ir liels lietpratējs par visām velo lietām un varētu iedot savu feedbacku?

 

Paldies!

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

No tāda tipa riteņiem man patika Giant Revolt. Pa ziemu bij atlaides un lētākie varianti tavā budžetā varēja iekļauties, tagad nezinu.

Link to comment
Share on other sites

Mīksto dakšu krosiniekam nevajag, un arī tajā cenu kategorijā tā dakša būs mēsls.

 

Visiem tevis minētajiem velosipēdiem bremzes ir mehāniskās, šai Meridai ir hidrauliskās. Un arī rāmja ģeometrija vairāk velk uz šosejnieku. 

 

http://www.gandrs.lv/turisma-velosipedi/19870-crossway-urban-40-d/

 

Slinkums meklēt, bet iespējams ir kāds krosinieks ar 1x10 ātrumiem. Par vienu pārslēdzēju uz stūres mazāk un nav vajadzīgi uz grantenes vai meža takas 27 ātrumi.

Link to comment
Share on other sites

Riepu tak var uzlikt dajebkādu. priekš šaurām riepām nevajag speciāli meklēt velosipēdu, kas ar tādām tiek tirgots.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Visi 29er tajā cenu grupā būs par kādiem 2 kg smagāki un protams cita ģeometrija rāmim tomēr. Un arī pašas riepas nav lētas. Krosa velo pilsētā un uz grantenes būs ērtāks.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Un arī pašas riepas nav lētas.

 

jā bet būs 2 komplekti, 28" šaurās, ko drāst pa asfaltu un kārtīgas platās 29" ar kurām mežā vai kāpās var iebraukt

Link to comment
Share on other sites

ar to 2.2" pa asfaltu tak mokas braukt būs.

 

man ir 2.2" maxxis priekš sebiem un 1.35" šwalbe priekš asfalta, liekas pat mazliet par platu, bet šaurāku negribās likt, lai bedrē disku nesabeidz, ja nu kas. maiņa max 10 minūtes aizņem.

Labots - Guest
Link to comment
Share on other sites

 

 

es tagad nepirktu, sezonas beigās

Fantatsisks komentārs, trūkst vārdu... Varbūt liekas dīvaini, bet, Iedomājies, cilvēks grib braukt TAGAD nevis nākamajā ziemā. :D

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

it.kroplis

Aizej uz xc.lv foruma  veikalu sadaļu. Iemet ko tev vajag un skaties kā piedāvā velo ar labu atlaidi ;)

Atceries ka uzcenojums standartā veikaliem ir liels. Pat nomesti 30% atstās veikalam normālu peļņu.

Labots - it.kroplis
Link to comment
Share on other sites

Paldies par ieteikumiem!

 

Velosipēdu iegādājos un lielākā cenu kategorijā nekā pirms tam biju norādījis. Izvēlējos Scott, bet 50 modeļa vietā 30 modeli, kurš pēc detaļām skaitās mazliet labāks.

Iegādājos Elkor Sport, iebraucu tajās triju dienu atlaidēs. Pilnā cena gāja pa 799.99€, bet sanāca iegādāties pa 719.99€. Cik skatījos, tad vidēja cena internetveikalosiet ap 750€

 

Links: https://www.elkor.lv/lat/scott-sub-cross-30-men.html

 

Esmu nobraucis pirmos kilometrus un esmu apmierināts.

Labots - spow
Link to comment
Share on other sites

 

 

Pārāk maza atlaide.

 

Uz sezonas sākumu vispār jāpriecājas, ka iedeva atlaidi nevis pacēla cenu. 

Link to comment
Share on other sites

kaut kā jau no 2015. gada modeļiem jātiek vaļā.

mans scott scale 970 2015. gada arī tirgojas pa 750 eur šobrīd vēl šur tur tirgojas, rudenī bija 700 eur. 2016 gada modelis 999 eur maksā.

Link to comment
Share on other sites

Normāls aparāts un lai labi ripo, tikai protams šim eksemplāram nav nekāda sakara ar "gravel bike", kur nu vēl cyclocross. Parasts MTB rāmis uz šaurākām riepelēm.

 

Te ir neliels grantinieku priekšrocību apraksts. http://road.cc/content/buyers-guide/174720-buyer%E2%80%99s-guide-gravel-and-adventure-bikes-plus-16-best

Link to comment
Share on other sites

it.kroplis

Izmantoju 2.2 Racing Ralph. Neesmu manījis kādas problēmas braukt pa asvaltu avg. virs 30km/h.

Otrs ratu komplekts man ar 1.28 riepu ar ir lietošanā, kad palaikam gribās kādu šosejas pasākumu. Ar tām jau avg. virs 37 KM/h.

 

Pa tavu cenu es varēju dabūt šo:

http://www.gandrs.lv/kalnu-velosipedi-mtb/19882-big-nine-500/

 

Tavam Scottam dakša štruntīga. Kaut arī ģeometrija man patīk labāk salīdzinot ar meridu.

Link to comment
Share on other sites

jā, neesmu lielā sajūsmā par dakšu, tā iespējams uz nākamo sezonu tiks mainīta, bet visticamāk netiks un tiks iepirkts otrs road minamais.

Link to comment
Share on other sites

Tam Scott 970 ir uzbāzuši 3x10 sistēmu. Nafig?

 

Kādu šosejnieku taisies pirkt?

 

Bet ā vispārīgi Jūs visi nesekojat līdzi modei, tagad ir jābrauc ar 27.5+ ratiem. :D 

 

Es jau vairāk kā pusgadu braucu ar Charge Cooker 0. Tā kā sacensības piedalīties netaisos, tad šis aparāts kā traktors iet pa visa veida dubļiem, MTB trasēm un pat sniegu. Nu un protams tērauda rāmis jā jau hipsteriem pienākas. 

 

http://www.chargebikes.com/cooker-0/

Link to comment
Share on other sites

Kad pagājušajā gadā biju ieskrējis iekš Gandrs un skatījos sev kādu no Meridām, tad tiem virsū bija 28 collas, bet arī pāris jaunajiem modeļiem no Meridām tagad sāk nākt 27.5 collas. Cik pa googli izložņāju, tad ražotājs spiež uz kaut kādu standartu, kaut gan runā, ka cik ātri parādījās, tik arī ātri izmirs šis izmērs.

Link to comment
Share on other sites

versatile

Ar resnīšiem Norgē daudzi redzēti, pat vasarā. ZIemā gan noteikti ir štelle.

Pats paņēmu Cube LTD 2012.gada XL izmēra naineri; xt/slx aprīkojums, RS Recon gaisa dakša, utt. Apkope ielaistajām detaļām, un labāks ripināmais man nav bijis, sevišķi, ja paskatās jauna cenas.

Gonkas nebraukšu, tikai riepu padzīt nost gribas. Bet svars un augums diktē noteikumus; pagāja laiks, kamēr atradu sakarīgu variantu. Jaunu pirkt negribējās, jo, skatoties piedāvājumus par 800 euro, jau uzreiz skaidrs, ka būs jāmaina pakaļējais pārslēdzējs, lai var slodzē slēgties; ka dakša neturēs, utt.

Link to comment
Share on other sites

cik viegli tadam resnitim kameru nomaini ja peksni iebraucot bedre parsit riepu ?

uz ledus vini slid mazak ka ar parasto velo ?

izskatas jau diezgan interesanti

tikai mums sniega pamaz ,

pilseta vispar ir kur jedzigi braukt ar tadu ?

Link to comment
Share on other sites

tikpat viegli cik parastajam, varbūt mazliet vairāk spēka vajag.

 

neznu kā uz ledus, bet sniegā ir ok.

 

pilsētā un mežā ar viņu vispār neko nejūt, iet pāri visām saknēm un bedrēm. viņš nav ļoti lēnāks par parastu mtb, tikai vairāk spēka vajag lai dabūtu ātrumu, bet pēc tam diez gan labi riepa saglabā inerci. un protams viņš ir smagāks.

 

Labots - Guest
Link to comment
Share on other sites

Dabūt nost riepu ir pagrūti, es šosejniekam un parastajam MTB  riepu varu nomainīt pāris minūšu laikā un bez tiem plastmasas bortētājiem. Tam Charge brīnumam salauzu divus bortētāju un čikājos minūtes 20. Bez ziepjūdens arī uzsēdināt riepu taisni uz borta ir grūti. Pati riepa ļoti mīksa un bezkameru aplocei ir tāds āķveidīgs borts. 

 

Bet nu tagag braucu "tubeless" un iekšā Stan's hermētiķis, ap 15-20 psi riepās un var pa smiltīm gāzt, tapēc arī mīksto dakšu nevajag tādai platai riepai.  Katra kamera sver kādus 400 gramus, tā  kā diezgan liels ieguvum velodiētai. Nepērciet Specialized hermētiķi bezkamerniecēm, tas dranķis nestrādā un grūti mazgājas nost no riepas.

 

PIlsētā ar tādu braukt nav nekāda lielā prieka, šis ir tīri tikai izklaidei un braucieniem pa meža ceļiem paredzēts aparāts. 

 

mm6dlubr3j9vu3mo8hmn.jpg

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...