Jump to content

Lampu pastiprinātājs. Iegāde.


DSTr
 Share

Recommended Posts

bla bla bla, bla bla bla.. 

1. Šķiet, te līdz baltajām pelītēm var aizlasīties pa tēmu, lampinieks sūc- transzistornieks manta, D klase sūc- T klase rullē. Kāpēc D klase sūc- ē,nu kā- cik te esmu dzirdējis lētos d klases stiprekļus ozvučkai- visi bijuši s..di. Vai arī lampinieks sūc- nu kā- man te omammai bija Rigonda mono- skaņa kā no pakaļas. Tb, cik šaurs skatījums uz lietām, tik primitīvi spriedumi. Ja runā kategorijās- tas sūc, tas manta, tad varbūt var beidzot saņemties un darīt to korekti nevis mētāties ar stereotipiem un klišejām, ibo vārds "lampinieks" ir jēdziens, kas dažādiem cilvēkiem izsaka dažādas lietas. Vienam vārds "lampinieks" nozīmē labākajā gadījumā pastiprinātāju "Прибой" vai izejas daļu no radiolas "Simfonija" ar jau pirms 30 gadiem sprāgušiem elektrolītiem, savukārt citiem jēdziens "lampinieks" asociējas ar 100kg verķi, kurš pēdējā audio izstādē viegli izpogāja Mcintošus par 5 cipariem gabalā, citam ar jēdzienu "Lampinieks" asociējas Kaspiča izstrādājums, kam THD ir 0,00x% pie 400w jaudas. :D

2. Esmu gatavs saderēt uz krutāko piena šokolādi Lindt, ka vairums no speciem blindā 100 punkti neatšķirs labu lampinieku no laba traņu stiprekļa.. ..un vispār, pieņemu vairums no "speciem" pat nenojauš, cik "lampiski" var skanēt dažs labs traņu pastiprinātājs un cik "traniski" var skanēt dažs labs lampu pastiprinātājs..

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 216
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • osscar

    29

  • nnoname

    28

  • DSTr

    19

  • RudeWolf

    19

Top Posters In This Topic

 

 

cik "lampiski" var skanēt dažs labs traņu pastiprinātājs un cik "traniski" var skanēt dažs labs lampu pastiprinātājs..

Es, protams, atvainojos, bet kā tieši šī atziņa palīdz mana jautājuma risināšanā ? 

Link to comment
Share on other sites

Vēl varu piebilst ka ir tāds parametrs kā cena! Labi, ir daži cilvēki kuriem vienalga pastūzis maksā 100 vai 10 000 eur. Bet tomēr daudziem interesē price/performance!

Link to comment
Share on other sites

 

 

Es, protams, atvainojos, bet kā tieši šī atziņa palīdz mana jautājuma risināšanā ? 

te tavu jautājumu neviens nerisina,te tā pieņemts. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

Es, protams, atvainojos, bet kā tieši šī atziņa palīdz mana jautājuma risināšanā ? 

Ne kā, protams!

Ar šo es Tev nekādā ziņā nebiju domājis piedāvāt meklēt "lampiski" skanošu tranzistornieku lampinieka vietā.

Vienkārši te es runāju par stereotipiem, ko cilvēki iedomājas, kā būtu jāskan lampiniekam un kā būtu jāskan tranzistorniekam.

Link to comment
Share on other sites

DSTr, ja tev ir lieki $$$ un gribās kādam pazīmēties- pērc hi end lampinieku. Skanēs patīkami. Cerams.

Bet savādāk nopērc labu traņu pastūzi un par ietaupīto naudu aizbrauc ceļojumā!

Link to comment
Share on other sites

 

 

tomēr daudziem interesē price/performance!

 

es gan nezinu ko šajā sfērā var saprast ar performance. tas parasti ir kaut kā izmērāms parametrs. bet te ??

Link to comment
Share on other sites

Ronald, kas pēc Tavām domām ir hi-end lampinieks, un kas labs traņu pastūzis ? Un kamdēļ, lai mani interesētu ceļojums ?

Link to comment
Share on other sites

DSTr, par labi skanošiem (jeb hi end) lampiniekiem - te jau biedri deva variantus - visi virs 1000 eur.

Bet labu tranzistoru aparātu var nopirkt krietni zem 1k eur!

 

Par ceļojumu - ja man būtu lieki 2k eur, es brauktu ceļojumā nevis pirktu lampu pastūzi. Bet katram savs!

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Man vienmēr ir šķitis, ka Hi-ends sākas kaut kur ap 10K, kas šajā gadījumā tomēr būtu par skarbu.

Droši, ka jāapskata vidējās cenu kategorijas tirgus segments.

Un vai tad es teicu, ka man nav manas vēlmes apmierinoša tranzistoru pastiprinātāja ?

Link to comment
Share on other sites

Un vai tad es teicu, ka man nav manas vēlmes apmierinoša tranzistoru pastiprinātāja ?

Un ko tev vēl vajag un pats galvenais - kāpēc?

Ar ģeniālajām prasībām no sērijas "iesakiet lampu pastiprinātāju" uz labākām atbildēm nevajadzētu cerēt.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

(labots)

itanium, vai ar savu vajadzību esmu Tevi kaut kā aizskāris ?

Man ir tranzistoru pastiprinātājs, vēlos nopirkt lampu pastiprinātāju.

Apjautājos pieredzes bagāteim forumiešiem, vai ir kādi ieteikumi.

Kur tieši ir problēma ?

Labots - DSTr
Link to comment
Share on other sites

Vēl joprojām nesaprati.

Kāpēc vēlies lampu pastiprinātāju? Ko no tā sagaidi - kropļotu skaņu vai arī max reference, vai arī pilnīgi pajāt (ka tik ir lampas)?

Kāds ir esošais pastiptinātājs? Un kas tajā nepatīk?


 

 

itanium, vai ar savu vajadzību esmu Tevi kaut kā aizskāris ?

Tu esi mani "aizskāris" ar savu nespēju izteikties un nodefinēt prasības.

Labots - itanium
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus

@@DSTr, jāsaka, ka priekš tā, kā nofurmulēta tava "vajadzība", atbildes ir negaidīti adekvātas :) Jo nevienam tak nav ne mazākāš jēgas ne par tavu budžetu, ne par tavām vēlmēm, kuras tu gaidi no tā pastiprinātāja, ne par žanriem, kurus klausies. Nu ok, vismaz pateici, kādas akustikas ir. Kas patiesībā visu padara vēl neskaidrāku, jo akustika specifiska, un es, piemēram, nestādos priekšā, kā šamā varētu skanēta ar kādu SE lampinieku, lai kaut ko rekomendētu.

Link to comment
Share on other sites

Huan, jau vairākus gadus manī tikai nostiprinās pārleicība, ka, ja audio sistēma vai kāda tās sastāvdaļa der tikai kādam noteiktam žanram, šis produkts ir izmetams, un par tā bezjēdzīgo esamību nepeiceišams aizmirst.

Labi, ir izņēmumi, Manley Stingray un tā izcilā spēja atskaņot balsis, piemēram. kamdēļ tam teorētiski varētu piedot detalizācijas un emocionalitātes zudumu Mālera piektās simfonijas atskaņošanā, bet tomēr es to nekad neizvēlētos par savu vienīgo universālo pastiprinātāju.

SE varētu arī nepietikt, bet Pushpulls gan varētu arī derēt.

Uz jautājumu "kēpēc", šaubos vai pastāv universāla un visiem pieņemama atbilde. Manā gadījumā tā varētu būt - "Jo es vēlos lanpu pastiprinātāju !"

Manuprāt, jautājums "cik būtu vērts tērēt", definē manu vēlmi saprast vismaz nepieciešamās summas kārtu.

Vēlmes - lai būtu forši !

Un, kura akustika tad ir nespecifiska, JBL northridge ?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Jo es vēlos lanpu pastiprinātāju

Tad ņem ar smukākajām lampām un miers mājās!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Tu esi mani "aizskāris" ar savu nespēju izteikties un nodefinēt prasības.
 

DSTr, te gan būtu jāpiebilst, ka  IMHO nez vai vairums forumiešu, kam labpatikās aizskarties, varētu Tev ko jēdzīgu ieteikt neatkarīgi no tā, cik Tu labi un precīzi definētu savas vēlmes un prasības.. ;)


 

 

Manuprāt, jautājums "cik būtu vērts tērēt", definē manu vēlmi saprast vismaz nepieciešamās summas kārtu.

Nu te cilvēki bieži vien uzskata, ka, komplektējot sistēmu vajadzētu pieturēties pie +/- viena līmeņa jeb cenu diapazona komponentēm, ibo nav jēgas pirkt kādu komponenti, kas ar kārtu "izlec" no pārējo komponenšu limeņa, ja nu vien nav doma ar laiku "pacelt" komponenti pa komponentei visu pārējo sistēmu..

Link to comment
Share on other sites

 

 

itanium, vai ar savu vajadzību esmu Tevi kaut kā aizskāris ? Man ir tranzistoru pastiprinātājs, vēlos nopirkt lampu pastiprinātāju. Apjautājos pieredzes bagāteim forumiešiem, vai ir kādi ieteikumi. Kur tieši ir problēma ?

nu nedrīkst tā darīt.Tas nav smuki un ir aizliegts. 

Link to comment
Share on other sites

nu un vēl ekonomiskais faktors :

 

2x 10W SE  patēriņš:

 

20160204-210909.jpg

 

2x8W pushpull - apm 100W

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Latvenergo vajadzētu sponsorēt Latvijas A klases un lampu pastiprinātāju komūnu.

Link to comment
Share on other sites

nu tā no testiem vēl patēriņi klausoties normālā ,  ikdienišķā  skaļumā (+-1 2-3 W) :

 

AB klases 200W amps - kādi 60-70W rij..

LM čipamps - 15-20W

Ausu stipreklis A klase 15W.

 

D klase nav, jo nav saimniecībā.

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

T klase - ikdienas skaļumā ~5w, ručkā, kad vairs nevar parunāt lēkā no 7 līdz 30w. 

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Bet cik tērē ledusskapis ?

 

..un par to dzeloņraju, jau rakstīju, ka tas diemžēl labi atskaņo tikai dažus žanrus.

Stingray lieliski atskaņo balsis, klavieres, hammonda ēŗģeles, bet klaji netiek galā ar sarežģītiem stīgu instrumentu aranžējumiem un pa pavisam apjūk pie ģitāras draiva.

Pie kam otrajam stingrejam ir zaimojoša iPod dokstacija.

Labots - DSTr
Link to comment
Share on other sites

3, 5k  eur par šo vienkāršo ir imho kosmoss.

 

Detaļas max 300EUR. labi ja eksotiski trafi - kaut 500EUR. pēc kropļojumiem spriežot shēma nekas īpašs...0,1% THD min.

 

nē nu lai veicas bizness.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Man visjocīgāk liekas, ka AB klase. Bet nu, ja šie dod klausīties, tad, kāpēc gan nē.

Link to comment
Share on other sites

Mani aprakstā visvairāk fascinēja Pašdziedējošie (self-healing) polipropilēna kondensatori :D

Un vispār, kur izejas trafi. Nevar būt, ka tik maziņi, ka paslēpti korpusā.


 

 

3, 5k  eur par šo vienkāršo ir imho kosmoss.   Detaļas max 300EUR.

Vispār jau cenu nebūt nenosaka detaļu izmaksas, cenu nosaka tirgus.

Un ja parēķina R&D ieguldītos līdzekļus, dizaina izstrādi, korpusa izgatavošanas izmaksas, roku darbu (salikšana, lodēšana), reklāmas izdevumus utt. utjp. un salīdzina ar potenciālo pārdošanas apjomu, tad tie 3.5k nebūt nav kosmoss.

Link to comment
Share on other sites

Jā jā...tik šādi el aparāti parasti maksā 1k -1.5...tur tak tikai 3 lampas uz kanālu...izejnieki jau šim mazi...15 w pilnīgi pietiek.tadiem ir vieta kastē...bet šādi var lampas aplauzt jo nav trafi kuri viņas aizsarga vismaz no vienas puses.baroklis varbūt impulsnieks imho...kaste gan liela samērā.

Link to comment
Share on other sites

Kaut kā māc aizdomas, ka galvenais kritērijs cenu politikai ir meklējams šeit :

 

http://www.dimd.lv/lv/musu-stasts.html

 

Nākamais izaicinājums bija pastiprinātāja dizains. Šajā posmā viņš pieaicināja talkā Gustu Rutki. Ikviens, kurš pazīst Gustu, saprot, kāpēc viņš nevēlējās, lai tā būtu tikai vēl viena variācija par lampu pastiprinātāja tēmu. Viņi abi kopā izvirzīja trīs dizaina vadmotīvus: mūsdienīgs, elegants un nevainojami konstruēts. Pēc intensīva darba gada garumā dienas gaismu ieraudzīja DIMD PP10 lampu pastiprinātājs…

 

..un, ko mums stāsta google par Gustu Rutki ....

 

https://lv.linkedin.com/in/gusts-rutkis-38551423

 

Bet paklausīties tīri "redzesloka paplašināšanai" droši vien, ka derētu.

Labots - DSTr
Link to comment
Share on other sites

Vēl nedaudz mulsina : "Atskanēja Gustava Mālera 1. simfonijas pirmās taktis. Marta bija pārsteigta, cik bagāti un dabiski skanēja instrumenti!"

Cik atceros, Mālera 1. simfonija īsti nesākas ar instrumentu un tonālu piesātinājumu, nemaz nerunājot par pirmajām taktīm.

Link to comment
Share on other sites

Vēl interesanti ka nav 6 omu izvada..protams var maukt 6 omus kā rakstīts..bet izejas lampu režīms jau aizbrauc..

Link to comment
Share on other sites

Varbūt tad tas patiesībā nebija dizaina rasējums, pie kā Gusts tā nopūlējās veselu gadu, bet mārketinga tekstiņi kārtējie babilonas meli?

Link to comment
Share on other sites

Gribētos kaut shematiski redzēt ko jaunu var izgudrot no 2 lampăm + el84....

Link to comment
Share on other sites

Lai jau veicās, bet nu cena tiešām neadekvāta.  Tur visu izteiks izejas trafu kvalitāte, bet , par nez kādu maztrokšņu precīzu rezistoru izmantošanu, tas jau tīrā reklāma. Tur tak to detaļu ir baigi maz.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Ja ieeja liftin waits un otra lampa fazgriezeja..tad divi polipripilena kondiķi un paris rezistori...šaubos vai šis ar siliciju piepičkāts izņemot barokli

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...