Jump to content

Lampu pastiprinātājs. Iegāde.


DSTr
 Share

Recommended Posts

osscar
(labots)

leben cs 600

 

tā laikam bija.

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 216
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • osscar

    29

  • nnoname

    28

  • DSTr

    19

  • RudeWolf

    19

Top Posters In This Topic

interesents

Pāris dienas atpakaļ piešķīlu BOCAMA 224 uz Tunsgrama EL84,galā trafi Tango,vēl mazliet jāpiestrādā,lai varētu Osim iedot notestēt, pirmais iesapids labs:-)

Link to comment
Share on other sites

nnoname

 

 

Bija iespēja šodien lebenu 600-to paklausīties....

 

Kāds bija viedoklis par taviem fonokorektoriem?

Link to comment
Share on other sites

osscar

Tie nebija līdzi...jo aizdoti..ievedīšu jamos kādu dienu u ilgāku testu...

Link to comment
Share on other sites

interesents
(labots)

Te droši vien,ka Didzis varētu pakomentēt, Bokamai barošanā stāv Filips Minivats GZ34,kurš nesaktoties uz cienījamo 40 gadu vecumu pēc parametriem turās daudz labāk,,nekā daudz junāki analogi.fonkorektorā 83 Telefunkens, gali ir mainīti,bet uz Tunsgramu.

Labots - interesents
Link to comment
Share on other sites

osscar
(labots)

a es šodien tiku pie  nos 6c33c kastē (arī no MIGa - 15 eur - nevarēju nepaņemt) ..Plus kaudzīte 6p3c + 6n9c

 

apakšējā rindā vēl interesantas 2 tesla qqe03/12 dubult staru tetrodes vienā balonā ( ala gu32) - mazas un kompaktas ja salīdzina ar gu32 - var smuku mazu PP uz 8 W uzlodēt ļoti kompaktu.

Papildus interesanta triode 6s19p - tumsā smuki kvēlo....prasās likt lietā.

 

DSC01223.jpg

Labots - osscar
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

interesents
(labots)

..........

Labots - interesents
Link to comment
Share on other sites

osscar

izskatās cerīgi...man diemžēl ussr sudrabotais vads iet uz beigām... :SOH: domāju, ka taviem taisngriežiem ir ok, jo viņi tiek ekspluatēti diezgan mierīgā režīmā, nevis tuvu max....nu tā uz aci liekas, līdz ar ko darba mūžs jamiem garš. Kāpēc tu domā ka citi netur ? varbūt ka nav nos, bet gan gana nolietoti...

Link to comment
Share on other sites

interesents
(labots)

Krievu,kā kādu reizi tika rakstīts vara kabelis tiks ja tā varētu teikt ievietots Bokamas barošanā, militārais sudrabnieks ies no CA balansētajām uz Roteļa ieeju:-)

Ā nu jā ar Viablue Cinčiem.

Labots - interesents
Link to comment
Share on other sites

Vitalii
Osim, spešjalī:-)

 

Varēji jau nekautrēties un atkailināt tam kabelim ftoroplasta izolāciju.

- lai TAUTA labāki apskatītu šādu brīnumu.

 

:whistle2: ... Tagad šādus vadus vajag mācēt atrast, rezerves iet uz beigām...vai DRAG_Metālisti visu pārpērk.

http://www.boot.lv/forums/index.php?/topic/150600-magiskais-vards-magnetofonija/page-22

Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

Uz gaļas dēļa tika šāds salodēts:

 

DSC01227.jpg

 

 

 

DSC01237.jpg

 

pirmo reizi darbojos ar oktālajām:

 

+  tas, ka viegli lodēt - liels izmērs

 

-  tas, ka grūti uz maketa nostiprināt

 

 

izejā 6p3s staru tetrodes push pull / divtaktu A klasē - kādi padsmit vati @ 280V un 60mA  .

 

ieejā 6n9p dubultā triode SRPP  + LM 317 kā strāvas avots izejas lampām.

 

sākumā ieslēdzot bija baigais fons, bet biju aizmirsis kvēlei rezistoru dalītāju pret zemi ielodēt - ielodējot - fona nav.Vēl vajag jaudīgu rezistoru anoda sprieguma sēdināšanai  jo manam trafam 400+ izejā, kas ir par daudz priekš dotajām izejniecēm. tāpēc arī filtra kondensatorus ( pirmos) nācās virknē salodēt - jo tiem 400V ....un kapacitāte mazāka sanāca ....470 uf  dalīts ar 2

Rīt samērīšu, šodien nav vaļas + rīt  jānoskrien 10 nieks.


ok, bīus jauns topiks jāuzcep- biku padarbojos ar maketu - tā arī sanāca, ka kropļojumi būtiski sākas pie 16-17W...tiesa jāatzīmē, ka audio jomā bezmaksas pusdienu nav - cena par salīdzinoši vienkārši shēmu ar strāvas avotu izejniecēm un pašinvertējošo slēgumu ir tāda, ka draiveri vajag tādu, kurš var iekačāt 2x lielāku amplitūdu nekā klasiskam fāzgriezējam...un ja griež skaļāk, tad aizrijās strāvas avots un kropļojumi strauji pieaug, līdzīgi kā traņu pastūžiem..\ģitāristiem šis variants neder.
sāku pamazām korpusu gatavot ( pirmo reizi pamēģināšu 22mm pogu - izskatās nopietna) :

DSC01256.jpg

Labots - osscar
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Ja godīdīgi, tad bezgala garlaicīgi. Nav bijusi doma pamēģināt citus dizainus?

Paņemot citu kasti un pieliekot milzīgas pogas var sanākt arī kautkas mazliet interesantāks

case-real-elekit-amp-xl.jpg

Link to comment
Share on other sites

nnoname

Šis gan ir brutuāli sperts no Quad.

Edit: Jeb tomēr no Naim.

Vai abiem reizē.

Labots - nnoname
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Domāju taisīt smukumam lampu pastiprinātāju. Kuras lampas visdaiļāk spīd? :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

 

 

Domāju taisīt smukumam lampu pastiprinātāju. Kuras lampas visdaiļāk spīd?

Tad tu saki izskatam nav nozīmes? Iespējams. Ja taisa tik priekš sevis un ir lielāka interese par lampām kā tādām, nekā par gala produktu, tad noteikti. Bet smuka kaste noteikti to padarītu daudz interesantāku.

Arī programmas var rakstīt un darbināt no konsoles, bet mūsdienīgs UI nekad nenāk par sliktu.  

Link to comment
Share on other sites

Nu kā, ja es par to "silto lampu skaņu" nefanoju, tad vajag, lai smuki izskatās. Kam man lampu metāla korpusā vai zīles, paslēptas šasijā? Oktālās vajag, tādas maktenākas, lai smuki spīd!

Link to comment
Share on other sites

nnoname

 

 

Tad tu saki izskatam nav nozīmes? Iespējams. Ja taisa tik priekš sevis un ir lielāka interese par lampām kā tādām, nekā par gala produktu, tad noteikti. Bet smuka kaste noteikti to padarītu daudz interesantāku.

 

Tā, kā piemēram DIMD, kuram forma prevalē pār saturu skaņu?

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

DIMD izskatās labi, par skaņu neko nezinu - manām ausīm viss skan vienādi :D

Link to comment
Share on other sites

nnoname

Ne visai sapratu argumentāciju - tātad galvenais stilīgs dizains, skaņa pofig? Tas nav miljons reižu garlaicīgāk?

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Es par skaņu neko nesaku, jo neesu dzirdējis ne vienu, ne otru. Pie tam neesu kompitents spriest.

Bildes gan es varu apskatīt.

Link to comment
Share on other sites

nnoname

Bet tu taču komentēji, ka taisīt pašam ar sūdīgu dizainu kaut labu skaņu ir slikti, no kā var secināt, ka par skaņu tev arī ir viedoklis? Jeb nē?

Labots - nnoname
Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

 

 

Kuras lampas visdaiļāk spīd?

 

Lokizlādes. Klausies un reizē ari iededz! 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
taisīt pašam ar sūdīgu dizainu kaut labu skaņu ir slikti

Nezinu no kurienes tu to izvilki, bet es neko tādu neteicu nedomāju.

Es teicu ka konkrētais variants ir garlaicīgs. Ja pieņem ka skaņa no tā nemainās, tad kapēc neuztaisīt smukāku (tas gan subjektīvs jēdziens)?

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

nnoname

Izsecināju no taviem komentāriem. Man šķiet mazliet dīvaini komentēt par garlaicīgu dizainu ja tev visi skan vienādi un par skaņu nav viedokļa.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

tie ar tām vaļējām lampām atbilst drošības prasībām un tādus maz ES drīkst tirgot? Cilvēks tak var nosisties ar strāvu, ja nejauši uzgrūdīsies aparātam un lampu saplēsīs?

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Cik atceros, tad ES patiešām lampu stiprekļiem vajag aizsargbūri. Parasti gan tie būri ir noņemami, lai klients actiņas var pamielot.

 

Un ja runājam par lampu bīstamību, tad es domāju, ka lielākais ir apdegumu risks ziņķārīgiem pirkstiņiem. Neba visi klups aiz vadiem un uz mutes kritīs lampās.

Link to comment
Share on other sites

Ieleja, tādi brīnumi ir redzēti un ķīnieši sen Tevi ar šo ideju apsteiguši. Citādāk, 90% no lampu pastiprinātāja skaņas dod tā vizuālais izskats. Ir ļoti maz cilvēku, kuri patiesi atšķir skanējuma nianses, bet ļoti daudz kuriem lampu pastiprinātājs ir zīmēšanās manta un krāniņa pagarinātājs.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Ko jūs te ņemās, es nemūžam neticēšu ka Tornis tiešām nopietni prasīja padomu , kuras lampas smukāk spīd, nevis ironizēja par tēmu  ...

a te daži mēģina padomus dot ...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Cik atceros, tad ES patiešām lampu stiprekļiem vajag aizsargbūri. Parasti gan tie būri ir noņemami

 

ar to varētu izskaidrot, kāpēc dažās bildēs tam DIMD ir restes virsū.

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Bet, ja nopietni - cilvēki, kas lampu pastiprinātājus ir redzējuši tikai [garas ekspozīcijas] bildēs parasti aplaužas redzot, ka parasti šamējās ne vella nespīd.

 

Ir teikas par lampu stiprekļu ražotājiem, kas bliezuši pārāk lielu kvēli, lai šamējās labāk spīd.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

tam DIMD  ir  hipsterīga koka kaste,  tik nez kāda skaņa ir,    kas tomēr ir galvenais    :)

kāds jau ir tādu nopircis?

Labots - MarisO
Link to comment
Share on other sites

6c33c spīd labi...imho konstruktīvi triodes parasti ir spīdīgāks, jo lielas, jo labāk...pntodēm/tetrodēm tur elementu vairāk - attiecīgi spīd mazāk. vēl spīduma efektu palielina dažām lampām baltie keramiskie soketi - jo no baltiem labāk atsarojas gaisma.

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

DIMD-nieku vietā es būtu taisījis augstā gala Hypex D-klasi ar lampu buferi. Būtu i lampas, i daFka.

 

Ja arī pats pastūzis džekiem būtu puslīdz ok, tad tie 10W jaudas ir super maz. Ar to jaudu tikai papīru var tricināt vai kaut kādus milzu ruporus. Atklāšanas pasākumu džeki labu uztaisīja. Sanāca visādi krējumi, bet tai pat laikā es stipri šaubos, ka kāds no vietējiem klausītājiem šādu aparātu pirks.

Link to comment
Share on other sites

Piemēram tādi audiopasaules guru kā Leiškalnu pāris.

 

“Kā melomāns un aparatūru fans varu teikt, ka DIMD ir dizainisks, ar lielisku atsitienu uz lampu pastiprinātāju tehnoloģiju un skan izcili ar precīzu, neizkropļotu skaņu,” komentē ekspolitiķis Kārlis Leiškalns, bet Anita Leiškalne izceļ autorus: “Radītāju entuziasms un aizrautīgais stāsts paceļ DIMD jaunā līmenī – tas ir mākslas darbs, nevis vienkārši patēriņa prece.”

Link to comment
Share on other sites

Nu re, arī Leiškalne apstiprina- mākslas darbs, tātad izskatam ir galvenā nozīme. Tai pat laikā RudeWolfr npareizi saka, ar  10W neko nopietni neiekustināsi. Nu jā, uztaisīja krutu prezentāciju, izgudroja labu stāstu un gan jau kāds biezais nopirks visparastāko PP ar EL84. Man neviens neiestāstīs, ka PP uz šīm lampām var nez ko uberkrutu uztaisīt. Tā ir klasika, kāda bija jau pirms četrdesmit gadiem.

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Un PP ir pati ne-audiofīliskākā lampu topoloģija. Dominēs nepāra harmonikas un no lampu skaņas ne smakas.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...