Jump to content

Bi-amping, 6 un 8 omi, skaņas kvalitāte


Velnins
 Share

Recommended Posts

Sveiki.

Neesmu spečuks auditehnikā, tapēc arī griežos pie Jums pēc palīdzības.

 

Man ir tumbas Magnat 1009, un pastiprinātājs Integra 80.2, tumbas pieslēgtas kā parastās labās, un kreisās.  Iestatījumos uzrādas ka strādā uz 6omh.

Viens cilvēks izteicās ka ja saslēgšu Bi-Amp ( labots, domāts bija BTL), tad tumbas skanēs uz 8omh, un skaņa būšot labāka, bet paskaidrot ko nozīmē labāka nevarēja .......

 

Iemetu aci internetā, omi vairāk paredzēti ja grib klausīties mūziku skaļi. Tad piemēram ja mūziku klausos uz max tad labāk būtu 8 omh likt, jo mazāk tad kropļojumu būs ...

 

Tad nu mans jautājums: Ja es mūziku nemaz tik skaļi neklausos, vai ir starpība skaņas kvalitātē ja skaļruņi strādā uz 6 vai 8 omiem?

Labots - Velnins
Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Es gan domāju, ka Tev pašam jāizmēģina un jāsaprot, kurš skanējums patīk pašam labāk.

 

Bi-ampig varētu būt vieglāk pastiprinātājam, jo augšas baros viens kanālu pāris, bet apaksās otrs kanālu pāris.

Link to comment
Share on other sites

Sleedzot biampingaa vareesi eksperimenteet arii ar dazhaadiem vadiem; kaa zinaams vadiem ir noteicoshaa noziime gala skaneejumaa.

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

 

 

kaa zinaams vadiem ir noteicoshaa noziime gala skaneejumaa.

 

Kurā pasakā tas ir rakstīts ?

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Skaļruņi strādā ar tādu pretestību, kāda tiem ir, nevis kāda iestatīta pastiprinātājā vai resīverī. 

Pastiprinātājam gan ir svarīgi, lai skandu pretestība nebūtu zemāka, kā tam pieļaujama. Lielāka (ne pārāk) tik nāks par labu.

Biampingā teorētiski skanējumam vajadzētu būt labākam, vai mācēsi pareizi saslēgt, ieregulēt, un pēc tam sadzirdēt, tas jau cits jautājums.

Link to comment
Share on other sites

Tajā otrā bildē tas vairāk izskatās pēc tā saucamā tilta režīma. 

Biampings ir kas cits. Biampingā tev uz katru no joslām ietu (uz katru no spaiļu pāriem uz skandas) ietu pa atsevišķam vadam no atsevišķiem kanāliem.


Bi-amping the Front Speakers 15 lpp.

 

http://filedepot.onkyousa.com/Files/own_manuals/SN29400442_DTR-70.2_80.2_En_web.pdf

Link to comment
Share on other sites

Tieši tā, es pieminēju ka es sajaucu nosaukumus.

 

Domāju jautājuma doma mazliet mainās tagad.

1) vai ir starpība starp 6 un 8 omiem skaņai, ja klausās tumbas ~70% no maksimālās skaņas?

2) BTL režīms ietekmē kaut kā skaņu?

Link to comment
Share on other sites

cilveekam ir vandenhul vadi, bet nesaprot starpiibu starp 6 un 8 omiem ??? te tachu ir tiiraakais razvods , kaarteejaa piekdiena

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

vandekules drātis kategoriski neder biampingam un btl, tur vajag audiokvestu vai mansterus

Link to comment
Share on other sites

 

 

te tachu ir tiiraakais razvods , kaarteejaa piekdiena

Turklāt vēl 1. aprīlis

 

Cilvēks vienkārši ir saplenījis naudu, audiosalonā sapircis labu tehniku, tad atnāk čoms ar kaut kur saklausītām gudrībām, un tagad autors ir te zābaku forumā.

Link to comment
Share on other sites

Principā katrai skandai tehniskajā ir rakstīts tās nomināls - Tavā gadījumā itkā ir no 4 - 8... hvz... Es jebkurā gadījumā piedāvātu uz resīvera likt vai nu 6 vai 8 omus...

 

ja runājam par biampu - tad man Yamahai stereo skaņa no tā ļoti uzlabojās... bet tad vajag vai nu 2 x 2 vadu uz katru skandu, vai nu speciālos biamp/biwire vadus... pēc bildēm atrumā nevaru saprast uz kuriem kanāliem Tev ir biamps... 


Kā starp citu skan šie Magnat? :) Tas jau šķiet dārgais gals... :)

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Regisss man skaņa ļoti patīk, var izjust mūziku, kā nekā audiophile tumbas skaitās. Te būs info par pašu tumbu: http://goo.gl/TD4Iwm

Ar kanāliem tur: Frontālais plus paliek uz vietas, bet frontālo mīnuss liekas surround aizmugurējo tumbu kanāla plusā. Vismaz to es tā saprotu ...

NU ja skaņa daudz labāka un mani vadi neder, tātad jādodas uz audio salonu ))

 

to yu: +

Labots - Velnins
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ar kanāliem tur: Frontālais plus paliek uz vietas, bet frontālo mīnuss liekas surround aizmugurējo tumbu kanāla plusā. Vismaz to es tā saprotu ...

 

pilnīgi nepareizi!!!


Tev skandām ir 4 skrūves - vietas kur iespraust/pieskrūvēt vadus, tad nu augšējie parasti ir augšām (pīkstulim) apakšējie ir apakšām un vidiem... 

Augšas Tev ar diviem vadiem ir jāpieslēdz pie resīvera priekšām, savukārt uz apakšu jāpadod vadi no biampa kanāla (surround back vai front presence man Yamahai) un resīverī jāiestāda biamp mode...

Link to comment
Share on other sites

post-96847-0-22168800-1459521806_thumb.jpg

 

es tikai priekšas kanālu lieku uz augšām un aizmugures - biampa uz apakšām...


post-96847-0-00144800-1459522100_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ok... tad jautājumu vairs nav... :)

Vajag taisīt tev bi-amping lēgumu... tā Tu dabūsi max no resīvesa un konkrētām skandām pie sava resīvera... 

Labots - Regisss
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Es komentēt neko nevaru, pats nesen tik uzzināju par viņu, bet zemāk ir anglisks skaidrojums tam visam.

 

BTL is an acronym for "bridge-tied load." A bridge-tied load configuration consists of one amplifier driving one side of a load and another amplifier (with an inverted signal from the first amplifier) driving the other side of the load. This results in 2x more voltage swing across the load than you would have in a single-ended configuration where one side of the load is tied to an amplifier and the other side to ground. Twice the voltage swing across the load equates to 4x the power to the load (P = V^2/R). So, a BTL load configuration offers 4x more power to the load than a single ended configuration from the same supply voltage. Be aware, that BTL amplifiers dissipate 4x the heat of a Single-Ended amplfier under the same supply voltage and load conditions. Refer to the TPA7x1 series parts in the applications section for more on BTL. Also note that the output DC blocking capacitors are NOT required in the BTL configuration. Since the load is tied across two amplifiers with the same DC bias and the signal across the load is the difference between the amplifier outputs, the DC bias is removed. 

 

Te būs no wiki:

bridge-tied load (BTL), also known as bridged transformerless and bridged mono, is an output configuration for audio amplifiers, a form of impedance bridging used mainly in professional audio & car applications.[1] The two channels of a stereo amplifier are fed the same monaural audio signal, with one channel's electrical polarity reversed. A loudspeaker is connected between the two amplifier outputs, bridging the output terminals. This doubles the available voltage swing at the load compared with the same amplifier used without bridging. The configuration is most often used for subwoofers.[2]

The available voltage swing across the load is doubled for the same power supply voltage, but the maximum current output ability of the amplifier remains the same. Consequently operating a pair of existing amplifier channels in bridge mode doubles available power output to the load.[3] The BTL load needs to be twice the impedance since it sees twice the voltage at the same current.

Since two amplifiers are being used in opposite polarity, using the same power supply, there is no need for the use of a DC blocking capacitor between the amplifier and the load. This saves cost & space, and there is no power reduction at low frequency due to the capacitor.[5]

Bridging an amplifier increases the power that can be supplied to one loudspeaker, but it does not increase the amplifier's total available power. Because a bridge amplifier operates in mono mode, a second identical amplifier is required for stereo operation. For bridged amplifiers, damping factor is cut in half. Because the amplifier's bridged output is floating, it should never be grounded or it may damage the amplifier.[3]

Labots - Velnins
Link to comment
Share on other sites

Spečuki varbūt var pateikt, kā ir pareizāk BI-AMPam...

- augšas būtu jāslēdz pie front kanāla vai tomēr bi-ampam paredzēta surround kanāla?

 

Man Yamahai visās instrukciju bildītēs fronts ir slēgs pieaugšām un surround (bi-amp) pie apakšām. Savukārt netā visās bildēs fronts ir uz apakšām, bet surround (bi-amp) uz augšām... Man tas kaut kā neliekas loģiski, jo pīkstuli taču visssarežģītāk nobarot?! un Fronta kanālam vajadzētu būt visslabākam?!

Link to comment
Share on other sites

 

 

Regisss, a kur problēma pārslēgt vadus un notestēt, kas skan labāk?

 

Kamēr skrūvēšu, tikmēr jau būšu aizmirsis par to kā skan... :D tur vajag tos spraužamos savienojumus tad var kaut cik normāli notestēt... 

Link to comment
Share on other sites

Nekas nenotiks ja viena tumba bus pieslēgta vienā veidā, bet otra savādākā veidā, vismaz es tā domāju.
Pieejot pie vienas un otras tad jau saprast varēs :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nekas nenotiks ja viena tumba bus pieslēgta vienā veidā, bet otra savādākā veidā, vismaz es tā domāju. Pieejot pie vienas un otras tad jau saprast varēs

 

:D :D :D :D Nu Tu gan... Tā neko nepateiks... neko...

Vispār jau, ja dzird katru skandu atsevišķi, tad ir tūtē ar skanu, pastiprinātāju vai slēgumu... Labā skanējumā dzird visu kopā un ne pašu skandu... skaņa ir pa vidu un veidojās skatuve... ;)

Link to comment
Share on other sites

interesents

A jozxik normāls džeks:-)skaisti pavilka tēmu:-)

Link to comment
Share on other sites

Da kāda starpība ja visi kanāli vienādas jaudas...ja surround ir švakāki...tad tur labāk augšas pievienot...

Un tumbām nav fiksēta pretestība..tas 4-8 diplomātiski pasaka ka zemākā pretestība ir 4omi...citām tumbām pat zemāk...parasti tuvāk basa galam...8 ir tāds vidējais parasti...

To sauc par impedenci.

Link to comment
Share on other sites

Taa vienmeer, kad nespeej argumeneet savu viedokli, tad kjeras klaat pie personiigiem apvainojumiem! Un veel chiibaas kakaa, fuj! Kaut Tev kakjis vadus sagrauztus!!!

Link to comment
Share on other sites

jozhix, ta ka es jauninais  man beidzas komentāri... nevarēju neko uzrakstīt.

īstenībā jautājums laikam bija pārāk sarežģīts priekš tādas publikas, ja man pat audio salonā nemācējēja atbildēt par BTL saslēgugumu.

Tā ir lieta pro audiosistēmām un par to maz kas interesējas .. lv ggogle neko nedeva preti, ārzmeju google maz ko.. Es līdz galam neko nesapratu, teica lai griežos pie integra ražotājiem.

 

arī par omiem es neko nesapratu. Viens man saka ka jo vairāk omu jo liekāka kvalitāte skaņai.

aizejot uz audio salonu man stāsta gudras lietas lietas par pretestību un jaudu, bet gala rezultātu nevaru dabūt ārā to domu.. saka 4-6 omi ir ok, bet kapēc visām skandām tad līdz 8 omiem ir, nu tip normālām skandāmes domāju ne jau esmu stulbs cilvēks, bet tā nav mana zinātne .. un ja tikmēr kāds varētu vienkārši cilvēku valodā to visu apskaidrot būtu ļoti forši. 

 

par drukas ķūīdām atvainojos, neesmu diezgan adekvātā stāvoklī tagad...........

Link to comment
Share on other sites

Velnins, ir tikai diavi varianti. Vai nu lai kāds speciālists visu saslēdz, Tu vairāk neko neaiztiec un klausies tikai mūziku. Vai jāmācās teorija, lai saprastu, kas ir tilta slēgums (BTL), ko tas dod un kā pie tā mainās  pastiprinātāja izejas pretestība. Tāpat, jāapgūst teorija, ko dod slēgums, kad atsevišķs pastiprinātājs darbina apakšējo frekvenču skaļruņus un cits augšējo frekvenču skaļruņus (Bi-Amp). Tad vēl jāsaprot, kas ir pastiprinātāja izejas pretestība, kas akustikas ieejas pretestība un vispār jāzin, ka skaļrunim  pretestība mainās no frekvences, u.t.t. Vārdu sakot, diez vai kāds te forumā pārrakstīs teorijas grāmatas un, kā skolotājs ar karotīti, lies Tev teoriju. Pats interesantākais, kad visu to būsi apguvis, tad sapratīsi, ka priekš kvalitatīvas mūzikas atskaņošanas nevajag nekādu Integra 80.2 resīveri ar visādu izejas un ieejas klemju ''kapsētu'' pakaļā, uz kuru pat, cilvēks ar zināšanām, skatīsies virsū kā ēzelis uz jauniem vārtiem. Beigās izrādīsies, ka pilnigi pietiek ar labu stereo pastiprinātāju, bez jebkādiem iebūvētiem digitāliem efektiem un citiem navarotiem. Izrādīsies, ka vadi nevar uzlabot skaņu un un audiosalonā Tev pārdevuši, smuki noformētu, visparastāko vara vadu, kuru varētu, pa daudz mazākām naudiņām, nopirkt elektromateriālu veikalā. Vārdu sakot, kamēr Tev nebūs teorētisko zināšanu, lai saprastu, ko visi tie uzraksti resīverī nozīmē, diez vai pats galā tiksi.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

par drukas ķūīdām atvainojos, neesmu diezgan adekvātā stāvoklī tagad...........

ja tu to gribēji pateikt,tad tas nafig nevienu neinteresē. 

Link to comment
Share on other sites

īstenībā jautājums laikam bija pārāk sarežģīts priekš tādas publikas, ja man pat audio salonā nemācējēja atbildēt par BTL saslēgugumu.

 

visparastaakais tilta sleegums.divi kanaali tiek salikti kopaa, attieciigi pie 2x lielaakas slodzes dabuu aaraa divu kanaalu jaudas summu. Maajaas tas izskatiitos taa, ka ja piemeeram tev ir amps ar 4 vienaadiem kanaaliem 4x100w uz 4 omiem un 4x50w uz 8 omiem, tad sleedzot tiltaa, tu dabuutu 2x200w uz 8 omiem (2X100W UZ 16 OMIEM ). attieciigi 8 omiigo akustiku kuru ieprieksh darbinaaji ar max 50w, tagad vari darbinaat uz max 200w.

par kvalitaati un omiem---> Teoreetiski ....jaa....augstaaka slodzes pretestiiba- lasi - tumbas omi - noziimee "augstaaku" kvalitaati taadaa zinjaa, ka pastiprinaataajam kroplji buus mazaak( pie kaadas konkreetas jaudas X, kas ir ar kaartu zemaaka par Pmax)  , + sisteemai demping faktors buus augstaaks ( teoreetiski ---> skaljrunis tiek labaak kontroleets, aatraak/ preciizaak skan ) Cita lieta , ka tas ir tikai viens no maziem punktinjiem kopeejaa skaneejuma izpratnee, un shaubos ka ar shaadu saprashanas liimeni vari dzirdeet/ sajust, ka piesleegta 4 vai 8 omu slodze( akustika ) . Turklaat, uz tavu "BTL" teemu shis kvalitaates etalons neattiecas ( tiltaa buus tikai jaudas rezerve, ja taa maajaas tieshaam vajadziiga )

PS- audiosalonaa nestraadaaju

Labots - kevins
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

īstenībā jautājums laikam bija pārāk sarežģīts priekš tādas publikas, ja man pat audio salonā nemācējēja atbildēt par BTL saslēgugumu.

 

Laikam gan, jo parasti normāli cilvēki tilta slēgumu sauc par tilta slēgumu, nevis kaut kādu mistisku BTL.

Link to comment
Share on other sites

Kevins liels paldies par atbildi. 

 

nnoname ja visi būtu tik gudri kā tu, šaubos vai tāds forums vispār būtu vajadzīgs, kur cilvēki var uzdot jautājumus, jautājumus parasti uzdod kad kaut kas nav skaidrs. Resīvērī uzrādīts BTL, tur nav rakstīts iekāvās (priekš cilvēkiem, tas būtu tilta saslēgums)

Link to comment
Share on other sites

Tilta slēgumā ne tik vien pieaug jauda, bet arī skaņas kropļojumi . Attiecīgi tilts der koncertu apskaņošanai, bet mājas sistēmā tas nafig nav vajadzīgs.

Vajag censties izmantot terminus latviešu valodā, īpaši ja tādi jau desmitiem gadu ir, nevis visādus angļu BTL un Bi-ampig, tad uzreiz būs skaidrs, par ko runa iet.

Link to comment
Share on other sites

Nu bi-amping un bridge mode domāju ka arī vairumam nav problēmu atpazīt, taču tas BTL gan ir konkrēti Onkyo mārketinga izdomājums.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...