Jump to content

Prakse @ Programmētājs


DullaisD
 Share

Recommended Posts

Labdien cienījamie foruma lietotāji.

Mācos skolā par programmētāju un esmu saskāries ar, manuprāt, reāli kretīnisku problēmu saistībā ar praksi.

Pirms kādām 3 nedēļām sāku meklēt sev prakses vietu, skolotāji ieteica dažas vietas, prakse.lv ieteica daudzas vietas, un protams izsūtīju massveida mailu visiem uzņēmumiem, kas meklē darbiniekus šajā jomā.

3 nedēļu laikā, man atbildēja kādi 5ci cilvēki, biju uz vienu interviju, un beigu beigās nācās iziet uz "skola Jums sameklēs prakses vietu."

Šodien pienāca zvans no skolas, ka prakses vieta ir atrasta, esot kāda skola (jā, kāda cita augstskola), kurā esot prakses vieta "programmētājiem". Pēc sarunas ar viņu "IT nodaļas vadītāju" sapratu, ka praktikantus viņiem vajag ķeksīša pēc. Esmu histērijā, jo prakses dēļ jāpamet darbs, darba vietā man ir prakses kurā nemaksā. Protams tas viss saprotams, un ar to rēķinājos, bet tas, ka prakses vietas man ir tāda kā fiktīva ir zem katras kritikas un pat zināšanas tur nespēšu iegūt... 

 

 Jautājums - Vai kāds nespēj ieteikt uzņēmumu, kurš būtu gatavs apmācīt, vai vismaz pastumt pareizajā virzienā savus praktikantus, jo šī prakse, liekas, būs zemē nomests laiks citādi... nemaz nerunājot par kārtējo programmētāju, kas nekā "nerubī"...  :help:

Link to comment
Share on other sites

nevertell

Tev vajag kādu paziņu, kas jau ir uzņēmumā, kas meklē tev līdzīgus, tad koriš varēs par tevi labus vārdus teikt.

Bet ieteikt tā uz dullo ar grūti, ne es zinu, ko tu proti vai kā tu izskaties, un vai vispār mazgājies.

 

Vari tik īdēt Exigen'am un Accenture un citiem megazvēriem. 

Link to comment
Share on other sites

Praktikanti NASA kosmosa kuģus augšā nelaiž, tāda jau nu tā dzīve! :sorry:

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Ja strādā profesijā, tad pajautā priekšniekam vai viņš var atstāt pāris parakstus praksei, ja nē, tad parunājies ar to augstskolu kas prieksnieks bus un varbut tur ir kadas opcijas.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Esmu histērijā, jo prakses dēļ jāpamet darbs, darba vietā man ir prakses kurā nemaksā.

paga,tad tu strādā un vēlies praksi vai otrādāk?

Abi cauri laikam neies. 

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Un kādu rezultātu vēlējies sagaidīt? Tiešām nevarēji piezvanīt un pajautāt, kas ir ar prakses vietām? Mums jau pietiek bezdarbnieki, kas stāsta par simtiem izsūtītu CV. 

 

protams izsūtīju massveida mailu

 

Lielākā daļa IT uzņēmumu ņem praktikantus, bet primāri orientējas uz tādiem, kas kaut ko paši ir mācījušies, ir vēlme strādāt savā profesijā un brīvajā laikā ir kaut ko darījuši.  Visi zina, ka skolā  par programmētāju nav iespējams kļūt, ja nekas ārpus tās nav darīts.  Ar karoti neviens nelies iekšā informāciju.   

 

Vai kāds nespēj ieteikt uzņēmumu, kurš būtu gatavs apmācīt, vai vismaz pastumt pareizajā virzienā savus praktikantus

 

Un jā, parasti praksēs nemaksā, jo uzņēmumam jātērē laiks un resursi apmācībai, ja vien negrib piestrādāt par apkopēju, kur nevajag neko mācīties. 

Link to comment
Share on other sites

androidss

Tu šobrīd strādā IT? Ja strādā, tad jau nebūtu jābūt problēmām darbu iebīdīt skolā kā praksi. Par uzņēmumiem runājot, vari aizrakstīt DPA, tur man liekas trešdaļa darbinieku ir praktikanti, kaut kādas kapeikas tur maksā par praksi

Link to comment
Share on other sites

prakse, liekas, būs zemē nomests laiks citādi...

Prakse pēc noklusējuma nevar būt zemē nomests laiks, tu esi vidē, tu kontaktē ar cilvēkiem savā jomā, tev ir iespēja sevi parādīt, iegūt kontaktus. Ja ceri, ka kāds, tevi te mācīs un virzīs, lai sagatavotu brīvajam EU darba tirgum, neceri. Un tad pacelt cepuri, nepasakot ne paldies :). Ar tevi tikās vesels IT nodaļas vadītājs, var teikt paveicās, bet tas jau nav svarīgi.

Labots - RS900
Link to comment
Share on other sites

tepat forumā meklēja cilvēkus startupiem un pretī prasīja entuziasmu un riebumu pret atalgojumu.

Link to comment
Share on other sites

ja meklē "programmēšanas" praksi, tad tik abstraktus cilvēkus bez specializācijas varbūt vajag tikai valsts kantoros vai pilnīgos jaunās gaļas vācējos (Accenture, Exigen, Atea, DPA), kur no 50 jauniņajiem varbūt 15 derēs.

 

kāda vispār specializācija? ko māki (ar mazliet detaļām)? ko dari pašreizējā darbā?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...