Jump to content

Es drukāju ātrāk par tevi...


vvv
 Share

Recommended Posts

tad tev arī iesaku ŪGJRMV

Ap_dir_sīšos. Ta vēl ir pierasts, ka mēmais ir labais Alt. Nē, qwerty ir pierasts, citā izkārtojumā vispār burtus neatradīsim. Ta arī nav vajadzīgs tas. Ko ta mums te ātri vajag drukāt??

Tekstu varam uzrakstīt, ar to pietiek.

Tas lai paliek ātrmašīnrakstītājiem.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

nevertell

Nop, neizpratu tavu domu, jema.

Ar ūgjūrmvē man ir vesel 3 vārdi minūtē, truli skatoties uz leijautu blakus tekstam, ko man jāraksta.

 

typing-test_35_D.png

 

Ja raksta rakstu darbus, drošvien ka iemācītu sevi lietot šo izkārotjumu. Tā kā pārsvarā rakstu kodu, tad man qwerty ir ērtāks.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ups, es jau biju gatavs biedru nevertell par savu varoni nosaukt. :)

Tev taisnība, ŪGJRMV der tikai tekstiem latviešu valodā.

Link to comment
Share on other sites

Nop, neizpratu tavu domu, jema.

 Es jau tavu nesapratu! Runa iet par ŪGJRMV! Bet Tu man iedot tādu bildi!

 

 

 

jema, 01 Apr 2016 - 00:00, teica: Čoms saka, gribu to, visi saka nakuj, es varu, un dot rekordus, es arī varu, parastais qwerty, 5 vārdus minūtē un kas, no tā? Parādiet cik varat tur kur tiek prasīts! Visiem king size krāni, bet runa jau bija pavisam par ko citu!     Laimīgs ? 

82 vm

Labots - jema
Link to comment
Share on other sites

Tad kāpēc neizvēlēties superīgo ŪGJRMV?

Mēs tak ne vienu burtu neatradīsim. To var ieteikt kaut kādiem, kas profesionāli tekstus raksta, nevis pie alus glāzes forumā tekstus raksta.

J.Reiņa sacītais ir pareizs, ka teksts uzrakstīsies ātrāk tad, kad savu domu teiksi, nekā tad, kad sveši nesakarīgi vārdi jāmauc. Nu man tā ir.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

nevertell, tev +1 no manis. Tu esi dzīvs cilvēks, kas rakstījis caur ŪGJRMV. Pats redzi, tādu gandrīz nav. :)

Link to comment
Share on other sites

Vēlreiz par iemesliem, kāpēc censties iemācīties ŪGJRMV. Latviešu valodā burtu gadīšanās biežums ir savādāks nekā angļu valodā. Biežāk latviešu tekstos gadās A, I, S, T, E, U. Paskatāmies, kur šie biežāk izmantojamie burti ir uz QWERTY tastatūras. Pirkstu mājas rindā ir tikai A un S, un pietam malā, nevis zem rādītājpirkstiem, pārējie no šiem biežāk lietojamiem spiežas pārceļot pirkstus uz augstāku rindu. Paskatāmies, kur šie biežāk izmantojamie burti ir uz ŪGJRMV tastatūras. Tieši zem abu roku trīs pirkstiem, visērtākajās vietās, pirkstu mājas rindā, visa rinda ir šāda ŠUSILDATEC´Ķ, kad pareizi noliek rokas uz klaviatūras, kreisās rokas rādītājpirksts ir uz I, labās rokas rādītājpirksts ir uz A, vidējie pirksti attiecīgi uz S un T, zeltneši attiecīgi uz U un E. Te ir acīmredzama priekšrocība. veiklākie pirksti ir uz biežāk izmantojamiem burtiem, nekur nepārvietojot šos pirkstus, mums jau sanāk uzrakstīt diezgan. Ir nozīme atbilstošam izkārtojumam. Mazāks ceļš pirkstiem jānostaigā, ja izkārtojums piemērotāks. Un gan jau pa darba dienu salasās diezgan tā liekā ceļa pie neoptimālas klaviatūras, līdz ar to papildus nogurums, papildus riski samocīt rokas... Tāpēc, tikai tāpēc aizdomājos līdz ŪGJRMV. Un nedomāju, ka gadi tur vajadzīgi, lai iemācītos rakstīt ar jaunu izkārtojumu.

Ja A un I ir bieži sastopami, tad kāpēc tos likt zem rādītājpirkstiem, kam jau tāpat katram ir jāapkalpo divreiz vairāk burtu nekā nebkuram citam pirkstam?

Kāpēc tu piemini biežāk sastopamos burtus, bet ne burtu virknes? Piemēram, ar qwerty daudz vieglāk ir uzrakstīt asdf nekā fdsa vai sdaf. Tāpat daudz vieglāk ir uzrakstīt poiu nekā jkl, kaut arī poiu neatrodas pirkstu "mājas rindā", kamēr jkl - atrodas, turklāt sastāv tikai no 3 burtiem, nevis 4.

Piemēram, ar to latvisko layoutu vārds "ūpis" rakstās ļoti, ļoti neērti, jo "ū" un "p" atrodas vienas rokas "diametrāli pretējos stūros", "p" un "i" rakstās ar vienu rādītājpirktsu, turklāt ne tajā ērtākajā veidā, un "is", kas ir daudzu vārdu galotne, arī rakstās "otrādi" nekā būtu "ergonomiski ērti".

Ja šo pašu vārdu rakstām ar qwerty, tad "ū", "p" un "i" atrodas vienā rindā. Labi, nav "mājas rinda", bet tāpat tā ir *viena rinda*, kas nav ne par kripatu sliktāk nekā "mājas rinda". Un "s" rakstās ar otru roku, kas nesagādā neērtības.

Jā, zinu, tas ir tikai viens piemērs, bet, manuprāt, ļoti trāpīgs piemērs, kurš parāda, ka tas latviskais layouts var būt pat ļoti neērts.

Labots - binary
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Secināju, ka rakstu lēnāk nekā citi un nevēlos nekādus pasākumus veikt, lai uzlabotu rezultātus, jo:

1. Man nemaksā par ātrrakstīšanu, bet gan koda kvalitāti. 

2. Daudz laika tiek patērēts lasot no lodziņa savārstītu un neloģisku tekstu, un reālā dzīvē ar tekstu pārrakstīšanu mūsdienās ļoti reti kurš nodarbojas. 

3. Ātra rakstīšana rada lieku un nevajadzīgu noslodzi, ja tā nav pamatprofesija.  

 

Objektīvāk būtu diktāts, kur klausies tekstu un neskatoties uz klaviatūru raksti.

 

http://10fastfingers.com/share-badge/35_AY

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Šovakar bišķīt vairāk par stundu parakstīju ar latvisko izkārtojumu, rezultāts testā uzlabojās:

typing-test_35_X.png

Kad būs brīvs brīdis un būs interese, patrenēšos vēl. Uz ŪGJRMV pāriešu latviešu tekstos pilnībā, kad ātrums būs virs 30. Vēl man ar lielu sasprindzinājumu tas, ar nepārtrauktu līdzi domāšanu, kad būs automātā, tad tik varēs par pirmajiem panākumiem runāt. Tomēr, gribu teikt, nav tik grūti, kā sākumā paredzēju. Ja kāds grib mēģināt mācīties jaunu tastatūras izkārtojumu, vienalga kādu, neklausiet atrunātājus, esiet droši, neprasīs tas jums gadus.


 

 

Kāpēc tu piemini biežāk sastopamos burtus, bet ne burtu virknes?

 Līdz burtu virknēm vēl neesmu ticis, pagaidām drukāju burtus "pa vienam", neesmu vēl tā ieskrējies.

 Taisnība tev, ir savas īpatnības ŪGJRMV izkārtojumam, arī pirmos trūkumus esmu pamanījis, piemēram, vārds "novads", vai, labāk, "novadā", visus burtus šajā vārdā sanāk uzrakstīt ar vienu pirkstu (labo rādītājpirkstu), gan jau vēl daudz tādu gadījumu uzpeldēs. Bet ieguvumi daudz, pats labākais, ka nevajag mēmo taustiņu, ļoti ērtā vietā, piemēram, burts "z" salīdzinot ar QWERTY, uz QWERTY burta "p" vieta man ļoti nepatīk, kaut vai angliski rakstot, piemēram vārdu "people"...

 Katrā ziņā, pagaidām tikai priecājos, par ŪGJRMV izkārtojumu, nenoliedzami, latviskiem tekstiem šis ir piemērotāks par QWERTY.

Labots - vvv
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

uz pusmūžu ideāla nodarbe - jaunas saites neironiem veidot, vecuma demenci attālināt. jaunie profesionāļi tik rauc degunus, sak, kam tas ikdienas žurku skrējienā vajadzīgs, ja var kā parasti.. :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Līdz burtu virknēm vēl neesmu ticis, pagaidām drukāju burtus "pa vienam", neesmu vēl tā ieskrējies.

Nu tas mans komentārs bija nevis par to, cik tālu tu esi ticis, bet par layoutu kā tādu. Nav svarīgi, cik tālu *tu* esi ticis - vārda "ūpis" rakstīšana ar to layoutu ir kā tauvas vilkšana caur adatas aci. Tas pats ar to tavu "novadā". Pat tad, kad būsi satrenējies kaut līdz 50 vārdiem minūtē, šie vārdi ar to layoutu rakstīsies tieši tik pat tizli kā tagad. Un arī biežāk sastopamās burtu virknes latviešu valodā nemainīsies no tavām iemaņām.

 

Jāpiekrīt @@NeticuNevienam - "kur nu katrs nosit laiku". Protams, tā layouta apguve ir labāka nodarbe nekā aliņa sūkšana ar TV pulti rokā, bet apgalvot, ka tas layouts ir diži labāks, ērtāks, praktiskāks par jebkuru citu - manuprāt, muļķības.

 

Par "p" burta novietojumu qwerty layoutā - man gan tas šķiet sasodīti ērts, pirkstu minimāli jāpakustina, lai to burtu aizsniegtu… No otras puses - es labās rokas mazo pirkstiņu un abu roku zeltnešus spēju saliekt neatkarīgi no citiem pirkstiem - varbūt tāpēc man tas šķiet vienkāršāk nekā citiem…

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

varbūt tāpēc man tas šķiet vienkāršāk nekā citiem…

binary, esi tu apdāvināts, tavi drukāšanas ātrumi par to liecina, kā tu saki, neesi pat tam trenējies, vienkārši daudz rakstot tas tev pats no sevis atnāca.

Ko tu satraucies par to "ūpis", pat neatceros, kad man to drukāt ir bijis vajadzība. Domāju, uz QWERTY rakstot daudz vairāk šādu ne visai ērti rakstāmu vārdu var minēt, piemēram, "šķūņi", 4 ekstra taustiņu nospiedieni rakstot caur apostrofu, toties ar ŪGJRMV vārds uzrakstās ērti.

 

 

kur nu katrs nosit laiku.

Es saku, man ir interesanti, tagad tā tāda izklaide man, bet, ja izdosies attīstīt prasmes, izklaide beigās var izrādīties noderīga ikdienas darbā. Ja par izklaidēm, tāds boot.lv forums arī izklaide, arī laiks tiek nosists, kuram vairāk, kuram mazāk... tač tāpēc mēs te nesākam viens otram aizrādīt par laika nosišanu.

Link to comment
Share on other sites

vvv, Tu esi reāli iekarsis uz šito padarīšanu. Nav tā sliktākā izklaide. ;)

Link to comment
Share on other sites

(labots)

typing-test_35_Z.png

 

Ar ŪGJRMV.

Vēl nedaudz, un es sasniegšu rezultātu, kā mūsu cilvēkam Bristolē. :)

Šodien parakstīju tik kādas 10 - 15 minūtes.

 

 


Nu esmu nolīdzinājies ar mūsu cilvēku Bristolē. :yahoo:

typing-test_35_AA.png


Nesakiet vairs nevienam, ka jauna klaviatūras izkārtojuma iemācīšanās prasa gadus. :)

Labots - vvv
Link to comment
Share on other sites

Nesakiet vairs nevienam, ka jauna klaviatūras izkārtojuma iemācīšanās prasa gadus. :)

 

Kad davilks da simtam un bez kļūdām, tad parunāsim… :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

J.Reinis

 

 

Nesakiet vairs nevienam, ka jauna klaviatūras izkārtojuma iemācīšanās prasa gadus.
Tu tikai pēc sevis spried? 

Ja tā tam pieiet, tad jāsaka, ka daži ar autismu slimie slimi cilvēki māk rēķināt galvā daudz labāk kā tu vai es. Kreiļi var ar kreiso roku griezt ar šķērēm. Nu, tu saprati, ja....? ;)

Link to comment
Share on other sites

Kreiļi var ar kreiso roku griezt ar šķērēm.

Ja pieņem, ka izņēmums pierāda likumsakarību, tad sanāk, ka labročiem labās rokas nagus apgriež mamma? :D

 

Ja par autismu, tad daži prot ne tikai rēķināt galvā, bet pamanās arī iestāties Oksfordā, kamēr "parastie vienaudži" vēl tik mācās lasīt. Nu tur kaut kāds Joshua Beckford, piemēram. Nu vai arī sadzīvo ar IQ, kas, kā baumo, augstāks nekā Einšteinam. Nu tur kaut kāds Jacob Barnett, piemēram, kas 3 gadu vecumā lika kopā puzles no 5000 gabaliem. Bet nu tās puzles - tas tāds sīkums, protams. Tak viņš 2 nedēļu laikā pašmācībā izkoda visu videnes matemātikas vielu! Beat this!

 

Bet ja par to layoutu, tad… Ja 26 vārdi minūtē skaitās liels sasniegums, tad jā - var iemācīties ātri. Bet nu… Tie ir tikai 2 simboli sekundē.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

 

 

Kad davilks da simtam un bez kļūdām, tad parunāsim…

Nu jau, nu jau. Simtu sasniedz maza daļa drukātāju. Tikpat labi varētu teikt - noskrien 100 m ātrāk par 11 sekundēm, kaut vai 12 sekundēm, tad parunāsim, citādi neskaitās... Vēlreiz saku, lieli ātrumi šeit nav pamatprasība.

 

 

Tu tikai pēc sevis spried?

Nedomāju, ka es esmu kas īpašs, tas gan, esmu iemācījies drukāt ar visiem pirkstiem, neskatoties uz klaviatūru, bet, domāju, šeit, IT forumā rakstošie, tādi ir vairākums, par to liecina kaut vai šajā tēmā iepostētie drukāšanas testa rezultāti biedriem, taču nevar tādus drukāšanas ātrumus sasniegt bakstot klaviatūrā ar diviem pirkstiem un blenžot uz taustiņu apzīmējumiem.

 

 

Bet ja par to layoutu, tad… Ja 26 vārdi minūtē skaitās liels sasniegums, tad jā - var iemācīties ātri.

Par to jau tas stāsts - var iemācīties ātri. Cik es te, dažas dienas, pa kādai stundiņai dienā, un ta ne katru dienu. Nu varu rakstīt. Pats sākums bija grūtāks, baigais sasprindzinājums, domājot, kur katrs burts, vēlāk jau vieglāk. Ātrums augs ar laiku, kad sākšu lietot latviešu tekstiem šo izkārtojumu. Tie 26 vārdi minūtē bija biedram AndrisBB, tēmas #22 komentārā, tāpēc es tos izdalīju.

Biedri, sapratāt? Ja kādam ir doma iemācīties jaunu tastatūras izkārtojumu... vispār, ne tikai šo konkrēto, maz kādam vajadzība pēc piemērotāka... mēģiniet un jums izdosies! Mans piemērs lai jūs iedrošina.

Link to comment
Share on other sites

Labi gan, ka ir par ko ņemties, savādāk dzīve liktos tik pelēka... Ne? :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

(labots)

http://www.pond5.com/stock-footage/20625735/slow-typing-type-bad-employee.html


Šodien pēc dažu dienu pārtraukuma (nebija kad) atkal patrenējos rakstīt caur ŪGJRMV. Aptuveni pusstunda un jauns personīgais rekords:

typing-test_35_AC.png

 

:)


Vēl nedaudz, kad sasniegšu daudz maz stabilus 30 vārdus minūtē, pāriešu latviskajos tekstos uz latviešu ergonomisko tastatūras izkārtojumu.

Labots - vvv
Link to comment
Share on other sites

nevertell, visi simboli ir, bet, diemžēl, vairums ir citās vietās, vai savādāk spiežami. € caur AltGr+4, « caur Shift+2, » caur Shift+3, pavisam tizli ir @, caur AltGr+Shift+2, diezgan nepierasti ir ", caur AltGr+5, toties tas nav mēmais, punkts, komats turpat, - turpat, manuprāt ērtāk ir ; un : attiecīgi caur Shift zem , un .


Lielākais trūkums - klaviatūras īsinājumtaustiņkombinācijas (Ctrl+z, Ctrl+c, Ctrl+v) nav smuki vienkopus. Un, protams, x, y, w, q ir pavisam štruntīgi, caur AltGr mazie, caur AltGr+Shift lielie, q, x, y ir savās vietās, bet w atrodas, kur qwerty variantā ir t.

Link to comment
Share on other sites

@@Zuxters, atkarībā no tā, kuru qwerty izmanto, € (alt+0128) var atrasties dažādās vietās. Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Kas ir English? Nav tāda viena konkrēta "English QWERTY".

https://en.wikipedia.org/wiki/QWERTY- te labajā sānā ir bildītes dažiem QWERTY variantiem. Domājams, ka ar jebkuru no viņiem var vienlīdz veiksmīgi rakstīt English tekstus.

Link to comment
Share on other sites

 Zuxters, visu nosaka, kādu tastatūras izkārtojumu tu esi aktivizējis iekš Windows. US QWERTY arī ir vairāki varianti. Tas, ko pie mums pārsvarā lieto ir US International. Lielās fiškās visi QWERTY ir vienādi, atšķiras tik kaut kādu speciālo simbolu izvietojums. Piemēram UK QWERTY gadījumā " vai @ ir citās vietās, ne tur pat, kur US QWERTY gadījumā. Ja gribās tā kārtīgi izpētīt, kur zem tava izkārtojuma atrodas visādi speciālie simboli, iesaku uzinstalēt Microsoft Keyboard Layout Creator https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=22339 , atverot to programmu, jāsameklē iebūvētais izkārtojums, kas tevi interesē, un jāver vaļā, būs skaisti redzams, kas zem katra taustiņa, kāds simbols, ja nospiež AltGr, kāds ja nospiež Shift+AltGr, kuri ir mēmie taustiņi, kas zem mēmā taustiņa. Tā es daru, varbūt biedri var ieteikt kaut ko citu.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Šovakar atkal bišķi treniņš, atkal neliels personīgā rekorda uzlabojums:

typing-test_35_AD.png


:)


...un tūlīt pat nākamais slieksnis:

typing-test_35_AE.png


Šodien devītā diena, kopš pamēģināju rakstīt caur ŪGJRMV. Ļoti ceru, ka atradīsies vēl kāds, kurš sāks rakstīt latviski šādi. Ir ļoti labi, latviskiem tekstiem labāk, kā caur QWERTY.

Labots - vvv
Link to comment
Share on other sites

Aha, pamēģini uzrakstīt vārdu "novadā" 30 reizes minūtē :D

Link to comment
Share on other sites

Nu piepisies. Vispirms ar ūpis, tagad ar novadā. :)

Ar QWERTY pamēģini vārdu "hujņa", arī būs sabremzēšanās.

Link to comment
Share on other sites

J.Reinis
Ar QWERTY pamēģini vārdu "hujņa", arī būs sabremzēšanās.

hujņa hujņa hujņa hujņa hujņa hujņa hujņa hujņa hujņa huj'na hujņa hujņa hujņa hujņa hujņa hujņa hujņa hujņa hujņa hujņa hujņa hujņa hujņa hujņa hujņa hujņa hujņa hujņa hujņa hujņa hujņa hujņa hujņa hujņa hujņa hujņa hujņa hujņa hujņa hujņa hujņa hujņa hujņa hujņa hujņa hujņa hujņa hujņa hjuņa hujņa hujņa hu

 

00:59:99

49 hujņas 60 sekundēs, turklāt tas ir visu laiku cenšoties piedomāt, jo esmu ieradis rakstīt "huijņa" ar "i" pirms "j".

 

 

Jāatzīst, ka četri no pieciem burtiem (pieci no sešiem keystroke) tiek veikti ar labo roku.

Labots - J.Reinis
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Katram izklājumam var piemeklēt neērtāk rakstāmus vārdus. "hujņa" rakstot četri burti zem viena pirksta. Apsveicu Jāni Reini ar lielisko rezultātu.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...