Jump to content

Čipamps ar labāko price/skaņas kvalitāte


Ronalds
 Share

Recommended Posts

Blakus tēmā rakstīju ka nosvila 220 -110 V autotransformators kurš nodrošināja elektrību manam pirms daudziem gadiem iekš USA pirktajam mini resīverītim. Kā izrādījās vajadzīgais transformators LV ir retums.

 

Lai nepaliktu bez mūzikas pieslēdzu tumbas pie  TDA7492 bāzēta ķīnas čipampa, kuru baro vecs pc baroklis. Čipamps tika pirkts lai ieliktu viņu mammas datorā, pieslēgtu s30 tumbiņas - lai meitai nebūtu multfilmas bez skaņas jāskatās - galvenais izvēles kritērijs - cena. 

 

Un lūk kas mani pārsteidza - tīri subjektīvi tas čipamps skan pat labāk kā mini resīveris! Skaidrs ka ar 12v barošanu jaudas nepietiek, nevar uzgriezt ļoti skaļi, bet skan pat ļoti pieņemami! Tumbas šādas ( dantax opus 208) http://www.cinenow.fr/products/2841-dantax-opus-208Es pat teiktu ka skan labāk kā no miniresīvera. 

 

Uz lielu skaļumu nedzenos - ja pat ar miniresīvera 17w uz kanālu pietika lai mājā parunāt nevarētu, domājams ka ar kādiem 30w uz kanālu vajadzētu pietikt. 

Radās ķecerīga doma - paņemt kādu labāku čipampu un uztaisīt pastūzīti. D (T) klases, maziņu, energoefektīvu. 

 

Pagaidām skatos uz TK2050 bāzētu risinājumu, piemēram šādu: http://www.aliexpress.com/item/Consumer-Electronics-Shop-Free-shipping-TK2050-Dual-Channel-Class-T-HIFI-Stereo-Audio-Digital-Amplifier-Board/32600074179.html Bet nu kā izlasīju oriģinālais čipa ražotājs bankrotējis - šie čipi visticamākais ir ķīniešu pakaļdarinājumi. Bet nu ārzemju forumos atsauksmes labas. 

 

Jautājums - kuru čipampu audio/elektronikas  lietās zinošāki biedri ieteiktu kā pamēģināšanas vērtu? 

 

 

Link to comment
Share on other sites

nezinu tas TK ir D klases grabulis...un daudzos mūzikas centros ir H/G klases čipi - jaunajos D ....tie visi skan sliktāk par oldscool AB klases čipiem/.

 

MAzai jaudai es ieteiktu LM1875 vai TDA 2030 un kādi vēl tur bija...ja lielāka tad LM3875 vai LM 3886 - atkarībā kāda slodze/. VAi jaunāks variantus, kur 2 kanāli vienā čipā - nosaukumus no galvas neatceros.

čipus pirkt oriģinālos Elfā, vai kur citur  nevis ebaja  pakaļdarinājumus.


lm1875 bija kā reiz 20W vai 25 max/.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

 

 

.un daudzos mūzikas centros ir H/G klases čipi - jaunajos D ....tie visi skan sliktāk par oldscool AB klases čipiem/

 

Hmm... Man ir kādi 18 gadi atpakaļ būvēts čipamps radiotehnikas pastūža korpusā uz TDA7294 (Ja nekļūdos) 90`nieces varēja labi iešūpot. Paklausījos. Nu nekādu dižu atšķirību ar moderno ķīniešu lētuci nejutu.  Nē nu gan jau barošanā kondensatori būtu jāmaina..... 

 

 

 

Kādu no gainclone variantiem.
 

 

Kuru ieteiktu, lai nebūtu pārāk kodīgs cenā? google kaudzi variantu izmet... 

 

Tipa paņemt šādu kitu http://www.aliexpress.com/item/GAINCLONE-LM3875-Amplifier-Kit-two-channel-Speaker-Protective-circuit-50W-50w-8R/32616295022.html

un pašam salodēt? 

Link to comment
Share on other sites

u\ 20W labāk lm1875 vai lm 1876 ( 2 vienā ). Imho lm3875  būs pa jaudīgu...nu nez es tiem ali kitiem neticu. hvz kādas tur ir mikrenes...parasti pats čips maksā vismaz 5 - 7 eur....a tur viss kits padsmit eur. nē nu testam var paņemt. nemaksā jau kosmosu.


http://www.ebay.com/itm/LM1876TF-20W-20W-Dual-Channel-Stereo-Audio-Power-Amplifier-Board-20W-2-Amp-/131577648480?hash=item1ea2a39560:g:BF8AAOSwHaBWlLru

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1
220 -110 V autotransformators kurš nodrošināja elektrību manam pirms daudziem gadiem iekš USA pirktajam mini resīverītim. Kā izrādījās vajadzīgais transformators LV ir retums.

 

Nav retums. Vajag tikai aiziet uz Latgalītes tirgu un izvēlēties no kādiem 20 iespējamiem variantiem ar un bez sekundārā 110V tinuma tīšanas pašam. 

Labots - Raimonds1
Link to comment
Share on other sites

Es pēdējā laikā vairākus kitus esmu sūtījis no audiophonics saita,ātra piegāde no eiropas bez muitas un cenas tik bikiņ lielākas nekā ebay vai aliexpress kitos,piemēram osscar pieminētais LM1875 jau gatavs salodēts modulis.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

1. NO IC LM3875 included

 

 

Nu tā jau nebūtu liela problēma

http://lemona.lv/index.php?page=item&i_id=61753

 

 

20W labāk lm1875

 

šis tomēr būs par švaku! Bez tam gribās D klasi pamēģināt - mani fascinē tā maziņā platīte ar  TDA7492, kura maksāja mazāk kā es šodien pārtikas veikalā atstāju, praktiski nesilst bet var samērā kvalitatīvi māju piebļaut.

Link to comment
Share on other sites

nnoname

20W par švaku bet vajag D klasi? Ko tad tu īsti taisies ar viņu darbināt? Jo pieejamie D klases čipi (šeit neskaitās ICE POWER, Tripath un tamlīdzīgie) pārsvarā ir līdz 10-15W un tikai pie 8 omu slodzes ne mazāk.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Noname, nu vismaz tripath tp2050 sola 30w uz kanālu labā kvalitātē, 50w upurējot kvalitāti. Un ķīnietis viņu pa ~20 eur piedāvā.

Arī tas pats TDA7492 piedāvā 20w pie 4om slodzes, tālāk kropļojumi strauji pieaug! 

Tumbu modelis ir pirmajā postā uzrakstīts.

Link to comment
Share on other sites

inteens

Man patīk TDA1553Q, lēti, sirdīgi un par 4ohm slodzi nedusmojas.

Link to comment
Share on other sites

No A klases tur nav ne smakas pie 12 kg un 4x600W, nu nav tas pat teorētiski iespējams, jo A klasē tam pastiprinātājam ir kaut kur jāliek siltums kas ir lielāks par maksimālo jaudu ....

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Gan jau ka jaudu vajag ne a klasi

Link to comment
Share on other sites

nnoname

 

 

Noname, nu vismaz tripath tp2050 sola 30w uz kanālu labā kvalitātē, 50w upurējot kvalitāti. Un ķīnietis viņu pa ~20 eur piedāvā. Arī tas pats TDA7492 piedāvā 20w pie 4om slodzes, tālāk kropļojumi strauji pieaug! Tumbu modelis ir pirmajā postā uzrakstīts.

 

Tripath kā kompānija ir izbeigusies jau dažus gadus atpakaļ, tā ka tas, ko ķīniets tur piedāvā ir stingri jāfiltrē. Kāpēc tu esi tā iespītējies uz digitālajiem, ja normāls AB gainclone ir pieejamāks un pavelk gandrīz jebkuru slodzi?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Kāpēc gribu d klasi pamēģināt? Izmēri, nesilšana, minimāls elektrības patēriņš kas rezultējas uz lēti un labi. :)

 

Skaidrs ka ķīnieša piedāvājums stingri jāfiltrē! Palasot ārzemju forumus pagaidām līderos ir izvirzījies tpa3116, ar visu korpusiņu tikai 23 eur.

http://www.aliexpress.com/item/HIFI-Class-2-0-Stereo-Digital-Amplifier-TPA3116-Advanced-50W-50W/2039617946.html

Link to comment
Share on other sites

nnoname

Karogs tev rokās, es gan īsti nespēju saskatīt elektrības patēriņa vai izmēru ieguvumu konkrētajā situācijā, bet nu whatever...

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Nē nu es vēl neko nav nopircis.

Ja nauda kabatu spiestu paņemtu kaut ko tādu http://www.hi-fi.lv/products/lv/149/2037/sort/1/filter/0_0_0_0/CAMBRIDGE-AUDIO-AZUR-851W-Black-2-kan%C4%81lu-jaudas-pastiprin%C4%81t%C4%81js.htmlun lieki forumā nespamotu.

 

Bet tā meklēju labāko price/performance variantu. Ir arī ss.lv izskatīts. 

 

Lai nu kā 23 eur nebūs liels zadējums...

Link to comment
Share on other sites

Ronalds, D klase der tikai priekš megafoniem, kur skaņas kvalitātei maza nozīme, ka tik saprot, ko saka un skaļi skan. Tev tak gribās labu skaņu klausīties un tad elektrības patēriņam, svaram un  silšanai nav nozīmes. Jā, cenu gan var filtrēt, jo ne vienmēr pati dārgākā cena atbils aparāta kvalitātei. 

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Didzi, te nu gan tu stipri kļūdies! Palasi kaut vai http://www.diyaudio.com

Pēdējā laikā D (T) klases mikrenes skaņas kvalitātē neatpaliek no A/B, bet pārējos parametros saliek A/B vienos vārtos!  Es ar tam neticēju, kamēr nebiju palaidis ķīnas plati uz TDA7492 - pilnīgs lētucis, bet skan nesamērīgi labi pret cenu!

Link to comment
Share on other sites

nnoname

 

 

Bet tā meklēju labāko price/performance variantu. Ir arī ss.lv izskatīts. Lai nu kā 23 eur nebūs liels zadējums...

 

Ja pārdesmit eiriki normālai skaņai ir tas, uz ko tiecies, tad te nav ko vairs piebilst

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ronald. Paskaties tam pasham TDA7492 specenee 13to lapu kur ir thd liiknes pie 1w, un paskaties ko tu redzi..... un ja to nedzirdi tu uz tiem dantaxiem , tad par kaadu kvalitaati te mees vispar varam runaat . + taalaak lapaas kur FFT, tipa, paskaties to harmoniku raksturu ....kur 1khz harmonikas dominee ne ,2,3,4 bet 8,,9,10,11...    buutu imd meeriijumi, gan raadiitos leetaa d klase pilnaa kraashnjumaa..... nemaz neko no taa visa nedzird ?????

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
(labots)

Kevin, es TDA7492 nekad neesmu pozicionējis kā kvalitātes etalonu! 

Bet par savu cenu viņš skan nepieklājīgi labi...

 

Pārformulēšu jautājumu - budžets 200 eur. Zinu aiz kura gala lodāmuru turēt. Kāds būtu labākais variants tikt pie pēc iespējas labāka pastūža ar izejas jaudu bez kropļiem 30w? 

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

 

 

budžets 200 eur

Nu tad jau nav problēmu sameklēt labu lietotu pastūzi vācu ebajā. Kādu Sony TA-F5XXES vai Denon vai Marantz. Tur pat labi pameklējot varētu 100-150 EUR iekļauties. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Ivo moš iemet kādu linku? a to es esmu skatījies ss.lv, ebay līdz bezjēgai...

Link to comment
Share on other sites

Labāk skatīties izsolēs un ar defektu. Protams, jālasa apraksts un jāmēģina saprast, kas par vainu, vai nav svilis gals, tad smagāks remonts.

Tas ka piegāde tikai pa vāciju, pofig, izmanto lbss.de kantora pakalpojumus.

Nu kaut vai:

http://www.ebay.de/itm/High-End-Sony-Verstarker-Modell-TA-F-630-ESD-defekt-/281968418255?hash=item41a6a09dcf:g:XbEAAOSwmmxW6USw

http://www.ebay.de/itm/Sony-TA-F-570-ES-Verstarker-High-End-/121927496850?hash=item1c6371f492:g:IBMAAOSwh-1W6rcN

Labots - ivo
Link to comment
Share on other sites

Es arī uzskatu, labāk vecu pārbaudītu vērtību, nevis D klases fufeli. Principā neesmu pret šīs klases pastiprinātājiem, bet lai tie skan uz lielās estrādes, kur vajag kilovatus un skaņas kvalitāti kompensē dzīvu muzikantu uzstāšanās. Mājās kilovatus nevajag un  aparatūra nav jāstaipa, tapēc var atļauties ko labāku par D klasi. Protams, katram jau tā kvalitātes latiņa sava'līmenī, bet es vēl ne no viena cilvēka, kuram lācis nav uz ausīm uzkāpis, neesmu dzirdējis, ka D klases pastiprinātājs perfekti skanētu. 

Link to comment
Share on other sites

Jā, mūzikai ir nozīme un tuc-tuc tiešām pofig uz kāda pastiprinātāja klausīties, bet tā jau nav mūzika.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Mūziku es klausos visādu, arī tuc, tuc variantus, arī šlāgeri un metālu dažreiz - nu kāds noskaņojums.


Par to lbss, nekad neesmu šo izmantojis.

Es pērku vācu ebay (ek, cik labi būtu ja saprastu vāciski vairāk par pāris vārdiem), norādu shipping adresi uz vācu lbss, tālāk lbss atved uz lv?

Kur es paku dabūju lv, cik tas maksā?

Link to comment
Share on other sites

Long John
Kur es paku dabūju lv, cik tas maksā?

 

 

 

Visu var izlasīt mājas lapā.

 

  http://www.lbss.de/  

 

Pakas saņem Ganību Dambī 26, cena- atkarībā no pakas izmēriem.

Teorētiski par atsevišķu samaksu viņi (LBSS) saņemtās pakas pārsūta arī pa Latviju ar parasto pastu.

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Jā, webu lietot māku.... bet kādam ir pieredze ar šo kantori?

Link to comment
Share on other sites

Long John
....kādam ir pieredze ar šo kantori?

 

Jau 10 gadu bez problēmām ....

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Ronalds

LJ, cik tad izmaksātu pastūža ~20kg atgādāšana uz lv?

Link to comment
Share on other sites

Long John
 Jā, webu lietot māku.

 

LJ, cik tad izmaksātu pastūža ~20kg atgādāšana uz lv?

 

 

Ja jau māki lasīt un lietot WEB'u, kamdēļ neizlasīji manā komentārā un arī LBSS lapā, ka  piegādes cena ir atkarīga tikai no pakas izmēriem (līdz 40 kg). :sorry:

 

    http://www.lbss.de/

 

Lapas kreisajā malā ir kalkulators, kurā var "izrēķināt" piegādes izmaksas atkarībā no pakas izmēra!  Pakas izmēru gan grūti prognozēt- ir gadījies saņemt standarta izmēru pastiprinātāju, iepakotu putuplasta lērumos  TV izmēra kastē (vācieši vairāk maksā par svaru, nevis izmēru) .  

 

Saprātīga izmēra pastūža iepakojuma piegāde parasti maksā ap 15 Eur.

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

 

 

budžets 200 eur. Zinu aiz kura gala lodāmuru turēt. Kāds būtu labākais variants tikt pie pēc iespējas labāka pastūža ar izejas jaudu bez kropļiem 30w? 

- Anaview AMS0100-2300.

- Hypex AS2.100

Pēdējo es, iespējams, varētu pat notirgot jau iestuķētu Argusā pirktajā plastmasas kastītē.. 

Link to comment
Share on other sites

WildGun

Es gan gribētu oponēt daļai biedru sakarā ar D un T klasi. Nu nav tas viens un tas pats. Praktiski vienīgā līdzība ir tajā, ka traņi strādā atslēgas režīmā.

 

Piemēram - puika nopirka YAMAHA štruntiņu "viss vienā". Pults, kurā iekšā D klases stipreklis + tumbeles. Kaut kādi 300W uz kanālu. Disenēm (tuc-tuc) der, sporta pasākumu apskaņošanai der.

Mājas pasākumiem - neder. Bļauj, maita.

Ponta pēc pieslēdzu pults daļu un tumbeles pie sava Tripath ta3020. Un ko domājies - skan. Arī skaļi. Pamērīju abus. Bildes nav saglabājušās, bet atšķirība milzīga.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

 

 

bet atšķirība milzīga

 

Kuram risinājumam par labu?  

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...