Jump to content

Canon pret Nikon


feeL
 Share

Recommended Posts

Long John

Nevajag meklēt līdzvērtīgos modeļus, jo 450D ir jau dikti morāli novecojis aparāts.

Ne tādā, ne "līdzvērtīgā "  vecītī Nikonā nav jēga investēt naudiņu- ja nu vienīgi kāds dāvina...  :sorry:

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Rubenis

No Nikon puses labas pirmās spogulenes būs D3200/D3300/D5200/D5300.

No Canon puses, lai Canon lietotāji padalās ar informāciju.

 

Bet piekrītu @@J.Reinis, ka nezinot tavu nodomu ir grūti ieteikt labāko variantu.

Link to comment
Share on other sites

Edgars77

A kāpēc spogulene? Skaties uz Sony A3000. Pārsitīs ir Canon 1200D, ir Nikon 5300.

Link to comment
Share on other sites

Rubenis
Skaties uz Sony A3000. Pārsitīs ir Canon 1200D, ir Nikon 5300.

Pārsitīs kādā ziņā?? A3000 ir salīdzināma ar Nikon D3100. Autofokusa sistēma uz CDAF ir ļoti lēna un nereti neprecīza. Pie augstiem iso turās līdzi ok, bet ne kopējā bildes kvalitātes ziņā.

 

Ekrāns - galvenais objekts kamerā, ir zemākas kvalitātes kā Nikon/Canon konkurentiem, objektīvu izvēle arī ir lielāka N/C.

Labots - Rubenis
Link to comment
Share on other sites

imperial

Es ieteiktu Nikon D3300,D5300,bet objektīvi dārgi. 

Canon 550d,600d,650d būs lētāki objektīvi.

Sony a58 arī labs,bet elektriskais skatu meklētājs, bet iesācējiem varētu patikt,jo var uzreiz redzēt kāda būs bilde..

Ja gribi iemācīties fotogrāfēt un labu aparātu nikon d7000

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Long John

Un kādēļ vispār iesācējam vajag tieši Canon vai Nikon spoguļkameru?

Ja nav perspektīvā profesionāla fotogrāfa  ambīciju, daudz mazākas, vieglākas un ne sliktākas kvalitātē ir bezspoguļu kameras.

Cena gan pagaidām vēl bik lielāka, nekā vidusmēra spogulenēm, arī objektīvu klāsts nav tik plašs, bet "svētdienas" amatierim pilnīgi pietiekams :

 

   298497_large.jpg

    

65a94862c3545163957428c17d6f55ef.jpg

 

4551094c7d733b3d7804c64c4ef607a3.jpg?139

 

Uzskatāms salīdzinājums- Canon spogulene (60D) un Sony bezspogulis  (Nex-6) ar līdzīga diapazona "kit" objektīviem.

Sensori vienādi- APS-C.

 

Nex-6-60D.jpg

Labots - Long John
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Edgars77

Rubeni, kā tavs ekrāns ietekmē bildes kvalitāti? Tāpat visi tie fokusi un citi nevajadzīgi parazīti.

Profiņiem ir savas sistēmas, kur katra milisekunde no svara.

Bet ne jau šeit, iesācējam. Bildi var fotošopā pieskaistināt. Bet noise no augstiem ISO nesanāks novākt.

Labots - Edgars77
Link to comment
Share on other sites

Rubenis

 

 

Rubeni, kā tavs ekrāns ietekmē bildes kvalitāti?

Tik vien ka Sony tas ir viss ko tu redzi un nevar zināt kas ir fokusā un kas nav, jo ekrāns nespēj pietiekami labi to parādīt.

 

 

Tāpat visi tie fokusi un citi nevajadzīgi parazīti.

Man D3100 iet jau 5 gadus gandrīz no iznākšanas. Es to kameru izmantoju gan tad, kad mācījos, gan tagad kā rezerves, kad gadā fočēju 10-15 kāzas, ap 6-8 izlaidumus un nezin cik dzimšanas dienas ballītes. Ja pērk kameru, tad pērk tādu, ar kuru var attīstīties. Tāpēc fokusam ir nozīme.

Link to comment
Share on other sites

Edgars77

Es gan A3000 neesmu turējis rokā, jo vēl ir doma iepirkt tikai. Bet visu laiku esmu fočējis ar A200. Un? Neesmu neko palaidis garām. :)

Es jau autoram tikai iesaku. Bet nu, ja puika grib grābt uzreiz no vidējā plaukta, tad lai kāpj vien.

Labots - Edgars77
Link to comment
Share on other sites

Regisss

Canon vs Nikon, tas pats kas BMW vs Audi vai Pioneer vs Yamaha, vai blondīnes vs melnmates ;)

Resumē, ņem to ko Tu dabū par labāku cenu un kura Tev patīk labāk... 450d Canons ir ļoti vecs modelis... Man n-tos gadus bija... Kopumā ir ok, tikai ISO švaks... Pie 800 jau liels troksnis...

Link to comment
Share on other sites

Viņam pie .iras jūsu viedokļi, jo tāpat viņš šo pavedienu vairs nelasa.

 

Vēl jo vairāk, nekādu kameru arī nepirks.

Link to comment
Share on other sites

Tā arī ir pofig kāda kamera.. canon un nikon lietoti stikli vairāk tirgū..nekā sony vai kādam citam...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tik vien ka Sony tas ir viss ko tu redzi un nevar zināt kas ir fokusā un kas nav, jo ekrāns nespēj pietiekami labi to parādīt.

 

Jāieslēdz focus peaking funkcija un nebūs problēmu. Man vismaz problēmu ar to nav.

Pirms tam lietoju Nikonu, kopumā bija ok, bet tikai kāpēc staipīt apkārt 1kg vairāk, ja nebildēju motokrosu?

Labots - groove
Link to comment
Share on other sites

imperial

Sony ir labs ar to, ka var lietot Minolta A-mount lēcas par labām cenām, kuras ir asas un ar labām krāsām + pašai kamerai iebūvēts fokusa motors + attēla stabilizācija. "Focus peaking" arī ļoti laba fīča.

Man vienīgais , kas nepatika a58 bija interface, man ērtāk ar Nikonu un iso trokšņi mazāki kā pārējiem, tāpēc pārgāju uz Nikonu.

Pamēģini veikalā to A58, ja ir ērti un interface apmierina,tad ņem to.

Katram brendam ir savas stiprās puses. 

Ja Tev jau ir Canon lēcas,tad labāk ņem Canonu no 550d-700d vai advancētāku 7d, ja budžets atļauj.

Labots - imperial
Link to comment
Share on other sites

Heh, paldies visiem, kas izteica savu viedokli, noderīga informācija. Kā nekā viss nāk ar pieredzi.  :)

Profesionāls fotogrāfs neesmu, kā nekā spoguļkamera pie manis nav ilgāk par 2 nedēļām. 

Šeit priekštatam kkas no manām pirmajām bildēm, vienīgi mīnuss, ka bez statīva.

mr31gmj7nb5e7k5e4pta.jpg

 

vrz4nbzaz230xfqcigat.jpg

Link to comment
Share on other sites

Viens liels pluss ir tāds, ka bildes ir daudz maz izdevušās labi. :) Kā arī tas, ka paņemot kameru rokās ir daudzas idejas kā un ko var smuki nobildēt + nevajadzēja ilgu laiku, lai saprastu kā rīkoties ar manuālo režīmu.Gan jau ar laiku taps kvalitatīvāki darbi.

Link to comment
Share on other sites

Valduha

otrā bilde ne v sovetskuju armiju.

Labāk aizej uz fotoblog.lv

Tev tā kamera daudz ir lietota?Kaut kādi beigti pikseļi izlien,tik nestāsti,ka efekts.

Labots - Valduha
Link to comment
Share on other sites

Dzjeraunjā es dzīvoju, kāda vieta, tādas bildes. :D

7,8k noskrējiens, pirku lietotu..

Link to comment
Share on other sites

raiviic

 

 

pirku lietotu..
  Hmmz, iespējams, tika pārdota tāpēc. ka pārdevējs zināja par problēmu un negribēja maksāt par matricas nomaiņu. Šitie gaišie punktiņi tumšajā bildē diemžēl neko labu par kameras (99%, ka matricas) "veselību" neliecina.
Link to comment
Share on other sites

J.Reinis

Pirmā bildē ir pat diezgan ok, vienīgi mežonīgs troksnis, otrajā, bez jau minētajiem matricas artefaktiem, ļoti slikts kadrējums - kā saprotu, šāvi no rokas, bez statīva un ar ilgu slēdža laiku?


Un vēlreiz atgādināšu - vēlētos dzirdēt Tavas atbildes uz maniem otrajā rakstā uzdotajiem jautājumiem. Tas nav uzbrauciens, bet tiešām Tev pašam ir jāspēj domāt līdzi, pirms Tev kāds var ko normālu ieteikt.

Link to comment
Share on other sites

 

 

bildes ir daudz maz izdevušās labi

Kas tur labs - viena miglaina, otra šķība :D Turpini mēģināt. 

Link to comment
Share on other sites

Valduha

 

 

Dzjeraunjā es dzīvoju, kāda vieta, tādas bildes. 7,8k noskrējiens, pirku lietotu..

mans ieteikums tev pārdot viņu uz nākošo dzerevņu un pielikt naudiņas,nopirkt pašu vienkāršāko-canon 1200,nikon 3100 utt. 

Link to comment
Share on other sites

Long John

Būtu naivi cerēt, ka spoguļkamera pati par sevi taisīs brīnumus- tomēr derētu pamācīties arī foto teoriju- tehniskās nianses, visādas ekspozīciju "gudrības",  kompozīciju, kādu "fotošopiņu" utt utml.- pat to pašu šķībo  baznīcas skatu varēja pataisnot un pagaišināt, liekos pleķus aizklonēt.

Piemēram- mans nakc baznīcas variants, tas gan no statīva tapis - tomēr puse minūtes ekspozīcija... 

 

      900.jpg

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Sākumam po Canon vai Nikon.

 

Punktiņi var būt arī putekļi uz matricas, kurus pa nelielu samaksu var iedot spečukam, lai notīra. 

 

Par bildēšanu - mazliet pamati par dažām lietām jāiemācās un būs labi. Vispār jau ne vienmēr jābūt perfektai bildei, jo, ja neesi ikdienas fotogrāfs, stellējo aparātu, vari labu kadru garām palaist. Nu jā horizontam daudzmaz taisnam jābūt, pat ja tā ir reportāža., pēcāk jau var ekperimentēt ar asuma dziļumiem, ekspozīcijas laikiem, blendi, iso utt. galvenais ir uzķert sakarību starp šo parametru savstarpējo izmaiņu

 

Izkalides pēc var pieķert kaķi žāvājoties un pielikt bildi pie vārtiem (NIKNS SUNS vietā). Starp citu, Canon 350D, kuru joprojām lietoju...  :)

 

vpp9y3v0cl85oug1yzp.jpg

Labots - Racer
Link to comment
Share on other sites

raiviic
Punktiņi var būt arī putekļi uz matricas

Tikai šajā gadījumā punktiņi ir balti, vai arī tīrā sarkanā, zilā krāsā. Putekļu gadījumā būtu melni un uz tumša fona vispār nepamanāmi.

 Tas gan neizslēdz arī putekļu esamību - pārbaudīt vienkārši - nobildē neasu vienmērīgi gaišu fonu (kaut baltu lapu) un skatāmies kas tur rēgojas.

 P.S.

"Niknais suns" labs :biggrin:. Izskatās, ka ar kādu 200 vai pat 300 zūmu ķerts ?

Labots - raiviic
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Par matricu biju domājis vispārīgi (bik neprecīzi uzrakstīju). Suns ir bildēts ar 70-300 USM IS Canon tumšo stiklu. Ar Crop faktoru (1,6) sanāk pat 480 zooma objektīvs. :) Bilde ar ir izkropota ~3/4.

Link to comment
Share on other sites

Valduha
Racer

nu pasaki man lūdzu,kāpēc kaķi ir smukāki par cilvēkiem :) 

Link to comment
Share on other sites

Kas tev tādas muļķības sastāstīja, kaķi?

Link to comment
Share on other sites

Valduha

jema,paskaties spogulī.

Tev vispār kaut kas skaists ir bijis dzīvē,vai tikai nodzertie atruboni.

Labots - Valduha
Link to comment
Share on other sites

Tev vispār kaut kas skaists ir bijis dzīvē,vai tikai nodzertie atruboni.

Tikai nodzertie atruboni.  :sorry:

Labots - jema
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Valduha

to tev arī iesaku,lūdzu nepārtrauc.

Link to comment
Share on other sites

versatile

Iespējams, jema gribēja atbildēt "tava māte". Bet tad padomāja labāk, nopūtās, un saprata - nē, tikai atruboni...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms gadiem 10 komandējumā ar kolēģa kaut kāds pāris Mpix Canon ziepi nofočēju Belvederes pili. Bikiņ jau žēl, ka stikls mazs un izšķirtspējas pietrūkst, bet kopumā tagad arī ar telefonu iespējas lielākas. Esmu stagnāts un spogulene ir spogulene. :)

 

ea5zhwfv2y7q6jk9rx71.jpg

 

P.S. Tkai tagad atvēru to feeL ielikto nakts bildi un sapratu par kādiem punktiņiem ir runa. Tur viss ir slikti...

Labots - Racer
Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Es tieši uzskatu, ka spogulenes laiks pamazām beidzas. Domāju, ka tas ir tikai laika jautājums, kad paliks pāri tikai pilnā kadra spoguļaparāti zināmai profesionāļu nišai. Patlaban digitālā spoguļkamera piedāvā divas priekšrocības - ātru (bet ne obligāti precīzu) autofokusu un ļoti labu darba resursu no viena akumulatora. Visur citur tās apkaro bezspoguļi.

 

Es diezin vai vēlreiz guldītos iekšā mazā kadra spoguļkameras sistēmā.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

nu pasaki man lūdzu,kāpēc kaķi ir smukāki par cilvēkiem

Ir dažādi cilvēki. Par dažiem pat krokodili ir smukāki :D

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...