Jump to content

Cik maksā fotogrāfa pakalpojumi mūsdienās?


DeUld
 Share

Recommended Posts

Padalieties, lūdzu, ar savu pieredzi, par cik, reāli ņemot, var pārdot fotogrāfa pakalpojumus mūsdienās Latvijā, ņemot vērā gan iesācēja minimumu, gan arī rūdītu profesionālo līmeni svētku pasākumiem. Galu galā ir taču jārēķinās, lai bildējot varētu noturēties apritē, tas fototehnikas minimums arī maksā reālu naudu, un pašam fotogrāfam arī no kaut kā jādzīvo..

Link to comment
Share on other sites

Zinu, ka man zināma meiča par kāzu bildēšanu ņem 310 eur.

Zinu, ka man zināma meiča par kāzu bildēšanu ņem 310 eur.

Link to comment
Share on other sites

Rubenis

Normāls kāzu fotogrāfs no 300 EUR par iesācēju ar maksimums dažiem desmitiem kāzu portfolio un zema-vidēja līmeņa tehniku, līdz 500EUR jau var dabūt kāzās rūdītu entuziastu ar vidēja līmeņa kamerām un labiem stikliem.

 

Es prasu līdz 400EUR, ja ir visu dienu jābildē un man par visu jādomā - transports, atribūti fotostūrītim utt.

Link to comment
Share on other sites

Rubenis

 

 

Ambiciozu "fotogrāfu" bez pieredzes, ar nupat iepirktu entry-level spoguleni tagad ir pilnas malas- pačolē kaut draugos- katram otrajam pie uzvārda ir fotogrāfa tituls pieriktēts.. :).

Jā, šī ir uzjautrinošākā dienas daļa soc tīklos - iet cauri bildēm ar 10 efektiem virsū un milzīgu logo "Zane Leja FOTOGRĀFE"

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

O, traukos jau tādi murgi parādās :D Labi, ka es gadus 5 atpakaļ no viņiem nafig izdzēsos

Link to comment
Share on other sites

 

 

Padalieties, lūdzu, ar savu pieredzi, par cik, reāli ņemot, var pārdot fotogrāfa pakalpojumus mūsdienās Latvijā, ņemot vērā gan iesācēja minimumu, gan arī rūdītu profesionālo līmeni svētku pasākumiem. Galu galā ir taču jārēķinās, lai bildējot varētu noturēties apritē, tas fototehnikas minimums arī maksā reālu naudu, un pašam fotogrāfam arī no kaut kā jādzīvo..

 

Pēc būtības Tu vēlies iegūt informāciju no potenciālajiem konkurentiem. :)

 

Kādi būs padomdevēji:

 

1) kuriem nojēgas nav (vai ir nosacīta), bet patīk parunāt par tēmu - būs daudz labu padomu;

 

2) kuriem ir pieredze, bet nav maizes darbs un iespējams hobijs;

 

3) konkurenti, kuri Tevi visādos veidos atrunās, parādot Tavu niecību, šādu izpausmju realizēšanas vēlmē.

 

Tātad, vērs uzmanību uz otrajiem. :p

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kaspars12
(labots)

Cenas te tiek minētas diezgan precīzas, Latvijā tā arī ar cenu ir no saviem 250eur līdz 800eur. Bet nu reizēm kāds nesens iesācējs ar lielu deksmi un zināšanām var būt pat labāks(interesantākas bildes) par cilvēku, kas bildē n gadus un domā, ka bildes var būt tikai viena veida un šim cilvēkam tā jau ir rutīna un visi kāzinieki līdz kaklam. 

Labots - Kaspars12
Link to comment
Share on other sites

 

 

Jā, šī ir uzjautrinošākā dienas daļa soc tīklos - iet cauri bildēm ar 10 efektiem virsū un milzīgu logo "Zane Leja FOTOGRĀFE"

 

... šis ir otrs populārākais. Pirmais Skaidra Ņikiforova - LIEKU GĒLA NAGUS. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Long John

Interesanti, kādēļ neviens neprasa- kādam jābūt profesionāla fotogrāfa līmenim mūsdienās un kā to sasniegt, bet uzreiz- kas (cik) man par to būs?  :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Kur problēma atvērt sludinājumus, un pazvanīties fotogrāfiem, un uztaisīt aptauju.

Loģiski, ka sākumā nevari prasīt, vismaz es neprasītu, neko daudz, jo pārāk lēta cena ar var klientus atbaidīt. Katrā gadījumā vajag arī portfolio. Vislabāk kāda mājaslapa, kur ir tavas bildes un kontaktinfo.

Mums ar ģimeni ir tradīcija katru vasaru uztaisīt fotosesiju. Esam ņēmuši dažādus fotogrāfus, dažus no tiem vairākas reizes. Dažus ņēmām tiešām iesācējus. Tagad jau viņiem cenas ir 2-3x lielākas. Ar jaunajiem parasti ir arī interesantāk, ar tipa pieredzējušiem, tur bieži vien jau ir rutīnas bildes un nekāda radošuma.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Kas mūsdienās vajadzīgs fotogrāfam? Pietiek savākt 5000 paziņas feisbukā, draugos, publicēt smukas bilžas un tad jau kāds/kāda atradīsies, kam vajag vajadzēs vecpuišu/vecmeitu ballīti iemūžināt :)

 

Ar tiem jaunajiem jāskatās. Dažās kāzas esmu bijis un bildes ir sliktākas (vairumam trūkst asuma, pārgaismotas utml.) nekā es amatieris ar 8 gadus vecu kameru varu iemūžināt. Pats kāzas esmu bildējis, bet saviem radiem. Nekādā gadījumā negribētu ar šādu nodarbi ņemties ikdienā un par naudu, kur ir bars neorganizētu cilvēku, kurus kaut kur vajag savākt kopā. 

 

Katram fotogrāfam ir sava vieta un spējas. Zvērus slēpnī bildēt nav tas pats, kas studijā ar gaismām taisīt mākslu.  Fotosesijas vispār ir diezgan komplicēta nodarbe, kur fotogrāfam jābūt spējīgam radīt kompozīciju nevis tupi spiest podziņas ar savu mega kruto aprīkojumu. Parasti čiks vien iznāk, ja studijas fotogrāfs izlien pie dabas un bez zibeņu/lietussargu komplekta pazaudē savas spējas. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

fotogrāfam jābūt spējīgam radīt kompozīciju nevis tupi spiest podziņas ar savu mega kruto aprīkojumu

 

a lielākoties jau tā dara. galvenais, jau tie 5000 frendi FB. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

zaabaks
(labots)

jāsāk ar mazumiņu, jābildē viss, jāreklamējās visur kur var, jābūvē savs PIAR, izsisties var, ja ir redzējums un galva strādā.

no gada uz gadu, varēsi atļauties nedaudz pacelt cenu, iepirkt labāku tehniku, vēlāk jau izvēlētie ko bildēt un ko nē, jo kad būs Vārds, klienti meklēs tevi nevis otrādi.

piem, labi kāzu fotogrāfi ņem >=600€ par kāzām, pļaujas laiks maijs-septembris, ārpus sezonas bildē zkorporatīvos, studijā portretus, ģimenes, citi produktus, ja atrod nišu.

Labots - zaabaks
Link to comment
Share on other sites

Rubenis
(labots)
Vislabāk kāda mājaslapa, kur ir tavas bildes un kontaktinfo.

Sāc tikai šito un uzreiz rēķinies ar VID naudas piedziņas kompāniju uz kakla. :D

 

 

āsāk ar mazumiņu, jābildē viss, jāreklamējās visur kur var, jābūvē savs PIAR, izsisies var ja ir redzējums un galva strādā. no gada uz gadu, varēsi atļauties nedaudz pacelt cenu, iepirkt labāku tehniku, vēlāk jau izvēlētie ko bildēt un ko nē, jo kad būs vārds, klienti meklēs tevi nevis otrādi.

Zelta vārdi. Šis ir ļoti labs padoms, jo tā tas arī notiek + regulāro klientu loks, kuram tu būsi pirmais kam zvanīs, ja vajadzēs fotogrāfu uz dzimšanas dienām, ballītēm un pasākumiem.

Labots - Rubenis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kaspars12
(labots)
uzreiz rēķinies ar VID naudas piedziņas kompāniju uz kakla.

 

Nu fotogrāfiem tur viss ir tik atvieglots, izvēlies vienu no 3 variantiem - autoratlīdzību, patentmaksu vai mikrouzņēmuma nodokli un uz priekšu. Klāt nāk arī iespēja apkalpot juridiskas personas un labā sajūta, ka esi tīrs, kāds eiro aizripo arī tavai vecmammai.

Labots - Kaspars12
Link to comment
Share on other sites

Rubenis

 

 

Nu fotogrāfiem tur viss ir tik atvieglots, izvēlies vienu no 3 variantiem - autoratlīdzību, patentmaksu vai mikrouzņēmuma nodokli un uz priekšu. Klāt nāk arī iespēja apkalpot juridiskas personas un labā sajūta, ka esi tīrs, kāds eiro aizripo arī tavai vecmammai.

Profesionāļiem jā, bet amatieriem, kas sāk fotogrāfēt un piedāvā kaut kādas fotosesijas par saprātīgu cenu arī metas virsū, kolīdz socālajos parādās, ka par atlīdzību fotogrāfē.

Link to comment
Share on other sites

Didzis
· Hidden by Mezavecis, Marts 4, 2016 - Herņa
Hidden by Mezavecis, Marts 4, 2016 - Herņa

Nezinu gan nevienu fotogrāfu, kurš no saņemtās skaidrās naudas maksātu nodokļus. Ja pārskaitījums caur banku, tad cita lieta, bet tur galīgi trakam jābūt, lai no kāzu honorāra vēl nodokļus maksātu.

Link to comment
Slaids

Nu jā. Trakam ne trakam, bet j agribi būt legāls un solids fotogrāfs nāksies. Ir redzēti arī tādi, kas uzņemās kaut kādu darbiņu darīt, vēl paprasa avansu un beigās notinās pa visam. Vai arī bilžu kvalitāte beigās ir tāda, ka 13 gadīgam puikam ar telefonu ir sanācis labāk.

Link to comment
Share on other sites

itanium
· Hidden by Mezavecis, Marts 4, 2016 - Herņa
Hidden by Mezavecis, Marts 4, 2016 - Herņa

 

 

bet tur galīgi trakam jābūt, lai no kāzu honorāra vēl nodokļus maksātu.

Jo?

  • Patīk 1
Link to comment
Kaspars12
(labots) · Hidden by Mezavecis, Marts 4, 2016 - Herņa
Hidden by Mezavecis, Marts 4, 2016 - Herņa

Kā jau minēju, fotogrāfiem tur viss no vid puses ir ērti 3 varianti, izvēlies sev ērtāko!

 

Zini, ka maijā būs daudz darba, nopērc patentmaksu pa 43eur mēnesim un līdz 50k eur gadā vari pie šī modeļa raust iekšā. Protams, ja ir viena sesija pa 30eur, nav izdevīgi!!!

 

Reāli, kaut bildējot minimumu, tas ir 4 kāzas mēnesī, pa 400eur, tie ir 1600eur, no kuriem 43eur nodoklis ir tikai 2.68%. Ja vēl paņem sesijas pļavā pa šo mēnesi, nodokļa daļa ir vēl mazāka!

 

Kā Slaids minēja, tas ir prestiži, ja klientam piedāvā noslēgt līgumu, lai viss ir cieti, ka tajā svarīgajā dienā fotogrāfs būs ar viņu var rēķināties!

Labots - Kaspars12
  • Patīk 2
Link to comment
Didzis
· Hidden by Mezavecis, Marts 4, 2016 - Herņa
Hidden by Mezavecis, Marts 4, 2016 - Herņa

Skaidru naudu, uz ķepaps, neviens VID nevar izkontrolēt. Normāls fotogrāfs peļņu ieliek jaunā tehnikā, nevis baro valsts ierēdņus. Nē, nu varbūt atrodas kāds, ar šķembu galvā, kurš labprātīgi ppiesakās VIDā, ka kāzas fotogrāfējis, bet es nu točna tādus nepazīstu. Ja jāpilda kāds valsts iestādes vai laikraksta pasūtījums, tad cita lieta. Tur nu bez VID nodokļiem nekā, bet kāzas ir un paliek haltūra, no kuras valsts figu, nevis nodokļus dabū.

Kaspars12, ja Tu uzrādīsi, ka dabū mēnesī 1600 jevrikus, tad ar 43 nekad neatpirksies. Tad godīgi jānomaksā būs gan sociālais nodoklis, gan peļnas, gan PVN un beigās paliks mazāk kā puse no tās naudas. Protams, kamēr tēlo nabadzīgu fotogrāfu, samaksā kautkādu patentmaksu un neuzrādi 1600 jevriku sumu, tikmēr ir, kā Tu saki, bet es jau par to pašu runāju. Kautkas valstij ir jāatmet, bet skaidru naudu no klienta gan neviens neuzrāda

Link to comment
versatile
(labots) · Hidden by Mezavecis, Marts 4, 2016 - Herņa
Hidden by Mezavecis, Marts 4, 2016 - Herņa
Nē, nu varbūt atrodas kāds, ar šķembu galvā

Visiem pieleca? Didzim pensiju un Didža valsts apmaksātajiem ārstiem, kā arī vēl vienam otram, maksās tie, kam šķemba galvā.

Labots - versatile
  • Patīk 1
Link to comment
Kaspars12
· Hidden by Mezavecis, Marts 4, 2016 - Herņa
Hidden by Mezavecis, Marts 4, 2016 - Herņa

Didzi, Tu maz izlasīji par to patentmaksu, kas tā ir un ko ziemā tā ēd ? Kāds pvn ? Biju citās domās par Tevi, bet par šķembu galvā, nu tas vispar ir kronis visam! Jo vairāk tādu kā Tu, jo pārējiem vairāk jāmaksā nodokļos!

Link to comment
skolnieks_2
· Hidden by Mezavecis, Marts 4, 2016 - Herņa
Hidden by Mezavecis, Marts 4, 2016 - Herņa

Nu nesāc šito. Varētu domāt, ka tu tici tam, ko tev saka ierēdņi un ka visa mūsu iemaksātā nodokļu naudiņa aiziet lietderīgi...Vairāk maksāsim, vairāk nozags.

  • Patīk 1
Link to comment
Ronalds
· Hidden by Mezavecis, Marts 4, 2016 - Herņa
Hidden by Mezavecis, Marts 4, 2016 - Herņa

 

 

Didzim pensiju

 

Mums tagad pensijas ir no 65 gadi. kas pārsniedz vidējo vīrieša dzīves ilgumu! Kurš te vēl fantazē par pensijām? 

 

 

 

Didža valsts apmaksātajiem ārstiem

Kur tādi ir? Vismaz es neesmu sastapis - ja vajag kāda speciālista konsultāciju vai specifisku izmeklējumu - vai nu gaidām rindā mēnešiem (no kungu viedokļa - iespējams ka atmetīs pedāļus un izmeklējums būs lieks) vai arī jāmaksā pašam - vismaz cik es esmu pie ārsta vērsies. par visu pats maksāju! 

  • Patīk 2
Link to comment
versatile
(labots) · Hidden by Mezavecis, Marts 4, 2016 - Herņa
Hidden by Mezavecis, Marts 4, 2016 - Herņa

Nezinu, mammas vīram nupat abas gūžas izoperēja par valsts naudu, piemēram. Pats pagaidām slimoju reti, bet, arī kad nonāku slimnīcā, manas diagnozes apmaksā valsts pilnā apmērā.

Draudzene  nupat noslimoja vairāk kā mēnesi - saņēma naudu par B slimības lapu un saprata, par kādu sirdsmieru aiziet nodokļi.

Var jau, protams, nodokļus nemaksāt un paļauties, ka līdz 65 atstieps pedāļus. A ja nu neatstiepj?

Labots - versatile
Link to comment

Varbūt noder pieredze - paziņam pirms pāris gadi bizness aizgāja pa burbuli, bet ziedu laikos hobijam bij sapircies normālu fototehniku (2 spogulenes ar L stikliem). Izdomāja, ka mēģinās pelnīt ar kāzu fotogrāfēšanu. Iekārtojās vienā Dzimtsrakstu nodaļā par fotogr;afu un pelnīja salīdzinoši maz, bet ieguva kontaktus un sāka bildēt kāzu pasākumus arī ārpus Zaksa.  Baigo rubli nepelna, bet cik zinu, dzīvošanai sanāk.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
· Hidden by Mezavecis, Marts 4, 2016 - Herņa
Hidden by Mezavecis, Marts 4, 2016 - Herņa

 

 

.Vairāk maksāsim, vairāk nozags.

 

Precīzāk nepateiksi!

 

Pēdējā hohma - VID korumpantus no darba neatlaidīs.

http://financenet.tvnet.lv/zinas/598840-premjerministrs_visi_vid_melnaja_saraksta_esosie_netiks_automatiski_atlaisti

 

Ko gan te sacīt?  

versatile. moš tu vari kakla kungiem pa taisno $$$ pārskaitīt uz viņu privātajiem kontiem? 

Link to comment
versatile
· Hidden by Mezavecis, Marts 4, 2016 - Herņa
Hidden by Mezavecis, Marts 4, 2016 - Herņa

ronald, kad man uzradīsies kāds kakla kungs, ja nebūs citu iespēju, varbūt arī nāksies. Pagaidām nezinu, man nekādu kakla kungu nav. Un Tev?


 

 

Pēdējā hohma - VID korumpantus no darba neatlaidīs.

ja atlaišana ir sods, tad jāatgādina, ka sodu Latvijā spriež tiesa. Par laimi.
ja Tev ir info, padalies, kādi kritēriji ir bijuši, lai tiktu iekļauti tai sarakstā cilvēki? Man tādas info nav.

Par maz mūsu vēsturē bijis nošaujamo sarakstu, kas taisīti pēc personīgām antipātijām un denunciācijām?

  • Patīk 1
Link to comment
laikamTak
· Hidden by Mezavecis, Marts 4, 2016 - Herņa
Hidden by Mezavecis, Marts 4, 2016 - Herņa

Te kādreiz bij tēma par to, cik maksā fotogrāfa pakalpojumi.

Link to comment
Ronalds
· Hidden by Mezavecis, Marts 4, 2016 - Herņa
Hidden by Mezavecis, Marts 4, 2016 - Herņa

 

 

Bet, arī kad nonāku slimnīcā, manas diagnozes apmaksā valsts pilnā apmērā.
 

 

Tā tīri intereses pēc, kurā slimnīcā biji, kad es pirms pāris gadiem gulēju gaiļezerā beigās saņēmu smuku  rēķinu par vairākiem simtiem ls...  (kaut kas ap 300ls bija, ja pareizi atceros) 

 

 

 

Draudzene  nupat noslimoja vairāk kā mēnesi - saņēma naudu par B slimības lapu un saprata, par kādu sirdsmieru aiziet nodokļi.
 

 

Jā - draudzene samaksāja nodokļos gandrīz otru algu gada garumā un beigās saņēma slimības naudu par vienu mēnesi - tiešām izdevīgs piedāvājums! :D 

Link to comment
Kaspars12
(labots) · Hidden by Mezavecis, Marts 4, 2016 - Herņa
Hidden by Mezavecis, Marts 4, 2016 - Herņa

Ja jau neviens nepiedzīvotu pensijas vecumu, tad nebūtu kam maksāt to, bet tādu cilvēku, kas to saņem ir ap 472k, tieši tā 472k uz 2014.gadu! Tad ir skolotāji, kas Jūsu puņķu tapas māca par niecīgām algām, jo daži gudrinieki labāk neko nemaksā valstiji, tad ir policija, kas kādu urļiku tomēr noķer, lai Tavai meitai dzīvi nesabojā, ugunsdzēsēji, kas nodzēsis tavu kruto villu, ko uzcēli nemaksājot nodokļus, bet steidzoties uz degošo māju Tu avarēsi un tavu līķi arī kādam ar modernu izstrumentu būs jāizgriež!

 

Un šo sarakstu var turpināt un turpināt! Un tie augšās kakla kungi jau tā pati sabiedrība vien ir, kamēr tā nenomainīsies, krasu izmaiņu neredzēt. Lielākā daļa ir tik tuvredzīga, kas savas kakas pat pludina piemājas grāvi!  Pēc tam 1km zemāk ezerā peldās, ķer zivis un gardi tās noēd!

Labots - Kaspars12
  • Patīk 3
Link to comment
versatile
(labots) · Hidden by Mezavecis, Marts 4, 2016 - Herņa
Hidden by Mezavecis, Marts 4, 2016 - Herņa
raudzene samaksāja nodokļos gandrīz otru algu gada garumā un beigās saņēma slimības naudu par vienu mēnesi - tiešām izdevīgs piedāvājums!

Nosacīti. bet ir drošības apziņa - ja saslimsi, nepaliec bez naudas. Ja paliec bez darba, arī nepaliec bez naudas. Tāpēc jau to sauc par sociālo apdrošināšanu. Ja piedzimst bērns, arī saņem māmiņalgu. Nemaz tik maz nesanāk.

 

Pats pēdējo reiiz gulēju Infektoloģijas centrā, mana diagnoze bija tāda, kur pašam nav jāmaksā nevienam.

Labots - versatile
Link to comment
Ronalds
· Hidden by Mezavecis, Marts 4, 2016 - Herņa
Hidden by Mezavecis, Marts 4, 2016 - Herņa

 

 

Pagaidām nezinu, man nekādu kakla kungu nav. Un Tev?

 

Tu nemaksā nodokļus,  ja jau tev nav kakla kungu?

Man ir! Tie ir visi tie liekēži kas dzīvo uz maniem (un ne tikai maniem) nodokļiem! Un dzīvo pat ļoti labi!

Link to comment
versatile
(labots) · Hidden by Mezavecis, Marts 4, 2016 - Herņa
Hidden by Mezavecis, Marts 4, 2016 - Herņa

Vēl kronis ir frāze, ka uzņēmēji, ja samaksātu visus nodokļus, bankrotētu - jā, bankortētu. Tāpēc, ka jākonkurē ar tiem, kas nemaksā nodokļus, darbiniekiem maksā aploksnēs. Tiem, kurus pēc tam jāuztur no to cilvēku naudas, kas ir godīgi maksājuši nodokļus.

problēma nav nodokļos, problēma ir nemaksātājos.


 

 

Tu nemaksā nodokļus, ja jau tev nav kakla kungu? Man ir! Tie ir visi tie liekēži kas dzīvo uz maniem (un ne tikai maniem) nodokļiem! Un dzīvo pat ļoti labi!

Paldies, pacēli garīgo piektdienai. Skumji gan, ja kāds skolotājus, medmāsas, sanitārus, robežsargus, sociālos darbiniekus, vides inspektorus, probācijas dienestu, utml uzskata par liekēžiem.

Labots - versatile
  • Patīk 1
Link to comment
· Hidden by Mezavecis, Marts 4, 2016 - Herņa
Hidden by Mezavecis, Marts 4, 2016 - Herņa

 

 

Mums tagad pensijas ir no 65 gadi. kas pārsniedz vidējo vīrieša dzīves ilgumu!

 

gvelžam, gvelžam, gvelžam. Pēc 2014. gada datiem 68,2 gadi. Un līkne ir augoša

  • Patīk 1
Link to comment
Ronalds
· Hidden by Mezavecis, Marts 4, 2016 - Herņa
Hidden by Mezavecis, Marts 4, 2016 - Herņa

 

 

Nosacīti. bet ir drošības apziņa - ja saslimsi, nepaliec bez naudas

Es šo panāku  krietni vienkāršāk un lētāk - es veidoju uzkrājumus ;) 

 

 

 

tad ir policija, kas kādu urļiku tomēr noķer,
 

Es nesaku ka policija nav vajadzīga, bet kad mani apzaga policija sāka lietu kustināt pēc ~2gadi(!!!!) Reāli ar policiju esmu saskāries tikai tad, kad mani šī organizācija mēģina sodīt!

 

 

 

 

Tu avarēsi un tavu līķi arī kādam ar modernu izstrumentu būs jāizgriež!

Kad es būšu beigts man būs pilnīgi vienalga vai mani izgriezīs ar modernu vai 50 gadus vecu instrumentu vai vispār pārkausēs kopā ar auto atliekām! ;)

Link to comment
versatile
· Hidden by Mezavecis, Marts 4, 2016 - Herņa
Hidden by Mezavecis, Marts 4, 2016 - Herņa

 

 

Es šo panāku krietni vienkāršāk un lētāk - es veidoju uzkrājumus

Es arī. Bet viedojot uzkrājumus un nemaksājot nodokļus, Tu panāksi to, ka ārstam samaksāt varēsi, bet līdz ārstam netiksi, jo ceļu nebūs.

 

Kad es būšu beigts man būs pilnīgi vienalga vai mani izgriezīs ar modernu vai 50 gadus vecu instrumentu vai vispār pārkausēs kopā ar auto atliekām!

Un ko tad, ja avarēsi, būsi dzīvs un glābjams, bet Tevi nepaspēs ar lobziku izzāģēt? vai pie Tevis atbraukt? Vai arī vienkārši plāno neavarēt?

Link to comment
Didzis
(labots) · Hidden by Mezavecis, Marts 4, 2016 - Herņa
Hidden by Mezavecis, Marts 4, 2016 - Herņa

Kaspars12, Tu ko, kādā valstī dzīvo? Es tak neesmu pret nodokļiem un par oficiāliem darījumiem caur banku, nomaksāju visu līdz pēdejam centam. Runa iet par haltūtu, jo kāzu fotogrāfēšanu par pastāvīgu stabilu  darbu nosaukt nu nekādīgi nevar. Ja uzrādīsi VID te pieminētos 1600 jevrikus, un pēkšņi jaunieši pārstās precēties, vēl ilgi skaidrosi ieņēmumu dienestam, kapēc nemaksā nodokļus no šīs sumas. Vis tak budzētā tiek saplānots un te pēkšņi Kaspars vairs nemaksā un VIDam pilnīgi pofig, ka neviens neprecas, budžetā tādi ienākumi paredzēti un viss. Jā un par PVN man ir taisnība. Parēķini, kāds apgrozīkums pie tāda smēneša peļņas. Nu nevar tad ar 43 jevrikiem atpirkties no valst. Sēnes lasot varbūt arī var atmest valstij patenta maksu un liks Tevi mierā. 1600 ir pārāk liela summa, lai valst no tās negribētu vismaz pusi nokāst.

Labots - Didzis
Link to comment

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...