Jump to content

PSRS ražojuma objektīvi - to pielietošana mūsdienās


DeUld

Recommended Posts

Kurus no Padomju Savienībā ražotajiem objektīviem uzskatiet par tā vērtiem, lai tiem meklētu pārejas un tos veiksmīgi izmantotu arī mūsdienu fotoaparātiem? Vai šādus objektīvus pirkt attālināti (piem. iekš ebay) būtu prāta darbs, ņemot vērā tā laika preču nestabilo kvalitāti?

Link to post
Share on other sites

Tak Latvijā gana daudz var iepirkt. Pašam tāda kaudzīte ir - pārsvarā 50 vai 58mm. Viens variants ir ar macro gredzeniem taisīt macro foto vai otrs, kam es izmantoju - filmējot video. Šiem objektīviem skaists bokeh un tāda analoga piegarša šiem video ir, protams, ja izvēlas pareizo objektīvu.

Edited by Rubenis
Link to post
Share on other sites
Long John

Padomijas objektīviem pat vienam modelim varēja būt milzīgas atšķirības- atkarībā pat no ražošanas datuma (pirmdienās- pohas, mēneša beigās- plāna pildīšanas šturme), bez tā esot bijusi pat stikla izejmateriālu dažādība- ko nu sagādnieki kuro reizi dabūjuši. Var gadīties gan šedevrs, gan mēsls. Tādēļ tos ir jēga pirkt tikai zinošam cilvēkam, pēc personīgas testēšanas, vai arī saņemt mantojumā pa velti... :yahoo:.   Nu tas apmēram tāpat- priekš kam pirkt Moskviču, ja var nopirkt nedārgu Golfiņu... :)

 

Man, kā stagnātiskam padomjlaiku produktam ir skepse pret PSRS ražojumiem- es labāk par nelielām naudiņām medīju vecos labos "firmas" objektīvus Ebaja plašumos. Daži ir nopirkti naivā cerībā uz mākslas taisīšanu uz Sony Nex, bet cilvēciskais slinkums pārsvarā uzvar un tiek izmantoti oriģinālie AF objektīvi ar stabilizāciju... :)

 

Ja kādam ir vajadzība, varu piedāvāt "Auto Revuenon" 135/2,8 un 55/1,7 - M42 vītne, ir arī lieka pāreja uz NEX. 

Edited by Long John
Link to post
Share on other sites
versatile

Oj, ir čupa bijusi un čupa joprojām ir.

Ga;lvenie mīnsi - švaki ar asumu, netur pretgaismu, vājš kontrasts. Nebija paredzēti krāsu foto un svemas filmas piecieta visu.

Filmēšanai var izmantot, nopietnai bildēšanai - nu ne tak.

Link to post
Share on other sites
raiviic

Arī dziļā atvilktnē putekļus krāj paliela kaudzīte -  no Mir 20 līdz MTO 500, pa vidu visādi Industar, Helios, Jupiter, Tair 3. Pamēģināju mazliet ar pārēju pie Canon un sapratu, ka nav jēgas. Bet izmest arī žēl - tomēr kādreiz bija uzticami cīņu biedri gan uz Zenit, gan vēlāk uz Praktica, pat analogajam Pentaxam pāreju uz K bajoneti sadabūju :D.

Edited by raiviic
Link to post
Share on other sites
RudeWolf

Baigā loterija, tāpēc bez mēģināšanas pirkt nebūs prāta darbs. Ir pāris optiski interesanti modeļi, bet izmantot tos nav vienkārši. Jāsargājas no visādām pretgaismām, sānu gaismām...

 

Es drīzāk skatītos uz Japānas un pavecākiem vācu objektīviem. Tas pats Samyang arī reizēm interesantus variantus par labām cenām piedāvā.

 

Īsumā - you get what you pay for.

Link to post
Share on other sites
Žaks Noriss

Ir Helios, Industar, daži veci Canon un Pentax. Ik pa laikam palietoju. Savākti pa čomam vai pirki līdz 15 eiro gabalā.

Link to post
Share on other sites

Nav un negribu. Jebkurš mūsdienu kits saliek tos lūžņus vienos vārtos

Link to post
Share on other sites
Mezavecis

Pašam mājās ir ЗМ-6А 500mm objektīvs. Šad ar viņu paniekojos un iemesls pavisam vienkāršs - jebkurš moderns un gaišs teleobjektīvs maksā bargu naudu. Jau normāls 200mm maksā daudzus simtus.

 

Bija lietošanā Helios 40-2 85mm F1.5 - man patika kvalitāte un arī daudzi teikuši, ka šādu ir vērts iegādāties, ja ir iespēja dabūt. Mīnuss, protams, nav autofokusa un ir ļoti smags salīdzinot ar mūsdienu brāļiem.

 

Vēl kaut kur mētājās kaut kāds 200mm F4.0 padomju objektīvs, bet no tā labumu nesaskatīju,  jo ar Sigmu 70-200mm galīgi nespēja konkurēt. Tāpēc ne viss ir lietojams.

Link to post
Share on other sites
Racer

 

 

Nav un negribu. Jebkurš mūsdienu kits saliek tos lūžņus vienos vārtos

 

Daļa taisnības jau ir, bet jautājums ko gaidām no rezultāta? Sensenos laikos bij tāda Fotoliste (laikam zem Delfiem), kur viskautkas tika izmēģināts. Man bij Industars mantojumā palicis, ar kura palīdzību interesantas bildes varēja dabūt. Asums, detalizācija utt. nebij diezko, bet savs smeķis bij. :)

 

Par tēmu tiešāk:

 

Kurus no Padomju Savienībā ražotajiem objektīviem uzskatiet par tā vērtiem, lai tiem meklētu pārejas un tos veiksmīgi izmantotu arī mūsdienu fotoaparātiem?
 

 

Mūsdienās - nevienu.

Link to post
Share on other sites

Biju licis Helios objektīvu no Zenit 122 uz Sony Alpha 200. Smuki, nekāda vaina. Vēstures zobs, protams, ieēdis stiklā rētas, bet nav traģiski.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...