Jump to content

Lattelecom pieliek ciparu


Volters
 Share

Recommended Posts

 

 

Vil, bet Tu nopietni doma, ka 4G pietiks kapacitātes, lai kaut cik stabili aizstātu dajebkādu stacionāru pieslēgumu?

Nav jau variantu.

Gaisa drātis satrūks. Uzturēšana tām ir drausmīgi dārga.

Ja cilvēks var ieguldīt optiku zemē, tad optika būs stabilāka un ātrāka. Ja nevar, tad paliek tikai 4G. Pavisam dziļā mežā būs max 4-5Mbps. Bet arī tas nav slikti, ja līdz šim tur bija tikai elektrība.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Didzis
(labots)

VVV, nekas nekārtojas ar Lattelecom, drīzāk tas ir pārkāpums, jo Lattelecom klients jau nedrīkst tālāk izplatīt internetu. Es vienkārši sarunāju ar cilvēku, kuram ir optika, pieslēgties pie tās. Tālāk jau darbs ar motorzāģi, lai dabūtu tiešo redzamību,  radiolinks starp manu māju un daudzstāvui mājas balkonu.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

ricijs

Nekas tur nesatrūks, pat bagātā google savu optiku velk pa stabiem un kādas vainas. Nav jau pie mums tik bieži tik stipras vētras....

Link to comment
Share on other sites

Didzis
(labots)

Zulus, var protams optiku pa gaisu vilkt un uz augstsprieguma līnijā tieši tā arī tiek darīts. Cita lieta privātmāja kautkur mežā. Kā nāk vētra, tā koki lūzt un  kabelis pušu. Vai arī traktorsits Vasja, uz pohām, aizmirst kausu nolaist un atkal kabelis pušu. Tapēc jau lattelekom  un tagad arī latvenergo rok kabeļus zemē, jo tos neskar stihija, bet ja Vasja pārrok kabeli, tad pats maksā par tā remontu. Nav vairs vajadzīgs milzīgs staboskāpēju montieru štats. 

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

1) kaut kur lasīju (varu pat atrast) likumprojektu, kas tagad ;lauj, piemēram, lattelecom izmantot latvenergo komunikāciju pazemes mudžekļus un otrādi bez papildus maksas un gemara - risinājums!

2) Neiet runa jau par mežu masīvos esošām viensētām bet par tiem pašiem pavecākiem privātmāju ciematiem pierīgā, kur nav stihijas, kas regulāri sarauj vadus;

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Googli nevada Gulbis

 

Tur jau tā lieta - vasaras mītnē man LTC ieblieza baiso ciparu par DSL pieslēgšanu un arguments, ka kaimiņam ir un pats varu kabeli ierakt nestrādāja - tagad vispār stratēģiski pareizi ir strādāt uz lielajiem klientiem. Biju aizgājis uz LTC centru, bet neizdevās aizklauvēties līdz kādam normāla līmeņa menedžerim - dabūju pretim runātājus ar tupa iemācītām (droši, ka speciālos kursos) standartfrāzēm. Droši, ka viedie prāti LTC ir izkalkulējuši, ka tāda kā man gadījuma risināšana ir neadekvāti dārga, jo jātur cilvēks, kas kaut ko jēdz un spēj komunicēt ar mazajiem klientiem un pieņemt lēmumus nestandarta situācijās. Nu neko - dzīvoju uz kaimiņa wifi vasarā - nesūdzos. :) 

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Atradu:

Direktīva 2014/61/ES

2014.gada 15.maijā pieņemta Eiropas Parlamenta un Padomes direktīva 2014/61/ES par pasākumiem ātrdarbīgu elektronisko sakaru tīklu izvēršanas izmaksu samazināšanai (turpmāk – Direktīva).

Direktīvas mērķis ir atvieglot ātrdarbīgu elektronisko sakaru tīklu izvēršanu un starpnozaru koordinēšanu.

Direktīva paredz:

- daudzu nozaru (piemēram, enerģētika, siltumapgāde, ūdensapgāde, transporta nozare u.c.) piekļuves infrastruktūrai veicināšanai platjoslas elektronisko sakaru tīklu izvēršanai;

- strīdu izšķiršanas mehānisma nodrošināšanu starp aptverto nozaru komersantiem un elektronisko sakaru komersantiem;

- informācijas pieejamības nodrošināšanu par esošo infrastruktūru un plānotajiem būvdarbiem;

Satiksmes ministrija ir izstrādājusi konceptuālo ziņojumu šīs direktīvas prasību ieviešanai.

Līdz 2016.gada 1.janvārim jāpieņem un jāpublicē normatīvie un administratīvie akti, kas vajadzīgi, lai izpildītu šīs Direktīvas prasības. Normatīvos aktus jāpiemēro no 2016.gada 1.jūlija. Līdz 2017.gada 1.janvārim vienotajā informācijas punktā jābūt pieejamiem informācijas minimuma elementiem par tīkla operatora fizisko infrastruktūru.

 

 

Te arī latviksi plašāk:
http://www.tvnet.lv/tehnologijas/nozares_jaunumi/589236-mazina_skerslus_atrdarbigu_elektronisko_sakaru_tiklu_izversanai

 

Te arī likumprojekts - http://tap.mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40377679

Labots - zulus
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Tas, ka direktīvām ir jābūt, ir daiļi, bet realitātē vienmēr būs tā, kā parasti pie mums ir.

Arī sensenos laikos varēja tikt mobīlo operatoru tornī, bet noteikumi un maksas vienmēr bija tādas, ka gribējās visus sūtīt rupji un tālu. Tagad būs tas pats - birokrātiskie šķēršli atsitīs vēlmi sadarboties.

Protams, Lattelecom izpratnē nedrīkst viņus aplaupīt, internetu koplietojot ar kaimiņu, bet arguments ir vienkāršs - pierādiet!


 

 

tagad vispār stratēģiski pareizi ir strādāt uz lielajiem klientiem.

Mūsu pilsētā uzņēmumi tinas prom no LTC, jo neredz jēgu maksāt 3-5x dārgāk, kā privātie, par pakalpojumu, ko izmanto mazāk, jo uzņēmumos neviens torentus nelieto.  

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nedaudz offtopic, bet es līdzīgi kā Didzis izlīdzējos vieniem paziņām ar internetu laukos, kur situācija bija bezcerīga...

1. mājā bija kaut kāda LMT zona, citiem nekā... Uzstelēju, noregulēju LMT antenu, ~4 (reizēm mazliet vairāk) mbps iet.

2. mājā zonas telefonam gandrīz necik, sarunāties telpās nevar.

Cilvēki vienojās kas un kā...

Pasākums darbietilpīgs, turklāt varēja arī nekas nesanākt... Nācās lodāt pa kokiem ar binokli, līdz uzgāju. ka no viena koka ir redzams otras mājas skurstenis, bet nu tā, ka varētu labāk, jo attālums starp mājām 1.3 km. Tika norubīti arī pāris koki.

No mājas līdz kokam aizvilku kabeli. Garums knapi, knapi ~95 m. Iestiprināju antenu. Nu tālāk point-to-point risinājums ar Ubiquiti antenām...

Shēma apmēram šāda. Darīts tika vasarā, kad lapas atplaukušas...

2u47bsy.jpg

Otrā mājā ~3-4 mbps arī ir.

Link to comment
Share on other sites

ricijs

Ir kaut kādas jaunas ltc bezvadu kastes?

 

Vienīgās par kurām zinu lika tajās vietās, kur līnija veca, bet atjaunot negribēja. Tās kastes der tik cik telefonsakariem. Nekāds internets caur tām nespīd, izņemot ja esi dial-up fans...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Vispār jau pašvaldības varētu uzrakstīt kādu Eiropas projektu radiolinku torņu tīkla izveidei
Optimists, pašvaldības jau knapi tiek galā ar tekošiem darbiem, kur nu vēl tādas ekstras! Otrkārt tad ir jādibina uzņēmums, kas to visu menedžēs, nav jau tas tik vienkārši!
Link to comment
Share on other sites

 

 

Nu ja nezud pats lattelekom tad galaiekārtā uzliec normālu UPS.

 

Cik sapratu no Didža rakstītā, tad problēmas ar elektrību ir otrā galā, kur šļauka pie linka pienāk. 

Link to comment
Share on other sites

Arnis2002

 

 

Nezinu gan cik daudz vēl ir tādu kas to telefonu lieto un nezinu kā to verķi godāt bet ir melna kaste ar antenu

 

tas bija ltc telefons triatel tīklā.

Link to comment
Share on other sites

marizo

vai tas internets no triatel nebija kaut kāds uzspiestais pasākums, kad LTC dabūja kaut ko labu, pretī dodot "nodrošinot internetu 9x% iedzīvotāju"?

 

ir vietas laukos, kur lattelecom ciparizācijā vienas no pirmajām gaisvadu kabeļu līnijām mirst- stabi krīt aiz vecuma, koki sarāvuši kabeļus.. Nevienam vairs tās kapara drātis nav vajadzīgas. Man zināmos laukos ciematā telecom savilka gaisvadu kabeļus. Kādu laiku cerēja daudzi uz DSL, rakstīja iesniegumus, bet telecomam tas neinteresēja. Tagad retajam tur vairs telecoms ir, jo mobilais izmaksā lētāk. Dažus gadus vēlāk telekoms vairs nevilka kabeļus, bet lika tos CDMA telefonus triatel tīklā.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Vispār jau pašvaldības varētu uzrakstīt kādu Eiropas projektu radiolinku torņu tīkla izveidei,tad jautājumi par internetu laukos atkristu.

 

3G internets Latvijā nu jau pieejams gandrīz visiem. Pašvaldībām tērēt vēl kaut kam tādam naudu būtu pilnīgi bezjēdzīgi. Ja pāris simtiem drūmos pāķos nav, tad tā ir viņu izvēle - dzīvot tur, vai pārvākties uz civilizētākām vietām. Pārējiem nodokļu maksātājiem nav jāapmaksā katra pāķa ekstras.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Būtu torņi,operātors atrastos uzreiz.

No kurienes uzrastos operators? :> Mazie vietējie sen ir atraduši un apsēduši visus torņus. Ar mobilajiem nav iespējams konkurēt jo šaurs backbone un pieejamās frekvences ir tādas kā ir - nelicenzētajās vajag tiešo redzamību, pie tām kurām nevajag tiešo redzamību nevar tikt. Operatori un pašvaldības varēja izvēlēties kur pievilkt optiku. Cipars par izmantošanu, neteiktu ka kosmiks :>

Link to comment
Share on other sites

vecīt tavs ķegums tak vēl nav drūmie pāķi, tur kaudze torņu pieejami. ko tu tā satraucies uzreiz ? argumentu nav, tikai noplukuša  krievu dzērāja līmeņa lamas?

Link to comment
Share on other sites

Mans Ķegums ir Rīgas guļamvagons, bet un ne par to ir runa, tu norej savus tautu, savus cilvēkus, es saprotu, ka tu esi mazizglītots idiots, kas domā, ka desu un pienu taisa Rīgā ! Ja runā par noplukušu, smieklīgi, dot dievs būt tik noplukušam kā man. :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Piekrītu @@e = d, jo megaprojekts ar lauku internetizāciju, izmantojot Triatel CDMA infrastruktūru pārvērtās bezjēdzīgā balagānā. Šobrīd kaut ko jēdzīgāku par 3G uztaisīt ir neadekvāti dārgi. Nākotnē gan jau būs jau gana ar 4G, kurš izvēršās.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Piekrītu @e = d, jo megaprojekts ar lauku internetizāciju, izmantojot Triatel CDMA infrastruktūru pārvērtās bezjēdzīgā balagānā
Triatel ir privāta kompānija, dara ko grib, un no kura laika Triatel laukos ir bijis, pildīja Rīgas pažobeles par nenormālu maksu! 
Link to comment
Share on other sites

(labots)
tu norej savus tautu, savus cilvēkus

 

tas pat nav tavs viedoklis, tie ir kaut kādi utaina suņa murgi.

Es pasaku kā ir - komerciālie 4 vai 5G tīkli ir un nākotnē būs vienīgā opcija, kā pāķos tikt pie interneta.

Tu vari savu galvu iebāzt savā utainajā pakaļā un domāt, kā kādam kaut kas pienākas, bet tā nekad nebūs. Globālā tendence ir urbanizācija un tas ļauj nodrošināt iedzīvotājiem lētus un kvalitatīvus pakalpojumus un pat izvēli.

Un zināšanai - nekad neesmu maksājis nodokļus jebkādas pilsētas pašvaldībai, visi tie iet uz laukiem. tā ka pirms nākamreiz virini klabekli, atceries par to.

Labots - e = d
Link to comment
Share on other sites

Nu tad jau VISIEM ir tādi grafiki, bet kā dzīvē ir, un cenas? Triatel jau nu ir viss sliktākais, kas dzīvē var būt, personīga pieredzē ir, griež visu nost!


 

 

Globālā tendence ir urbanizācija un tas ļauj nodrošināt iedzīvotājiem lētus un kvalitatīvus pakalpojumus un pat izvēli
Mazgadīgais debīliķis, kurā pilsētā ir pārtiku ražojuši?
Link to comment
Share on other sites

 

 

Triatel ir privāta kompānija, dara ko grib, un no kura laika Triatel laukos ir bijis, pildīja Rīgas pažobeles par nenormālu maksu! 

 

Labrīt, ja mazliet būtu pasekojis līdzi kas un kā notiek ar internetizācijas projektiem, tad tā nerakstītu. :D Uz ātru roku Googles tante izmeta Vasjuki1 un Vasjuki2... 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Pārējiem nodokļu maksātājiem nav jāapmaksā katra pāķa ekstras.

Lattelecom sakarā, man gan gribētos teikt, ka drīzāk es - pāķis ar saviem ik mēnesi Lattelecom samaksātajiem gandrīz 40 eiro, par pakalpojumu, kas man pienāk pa padomju laikos ieraktiem kapara vadiņiem, es drīzāk apmaksāju tās ekstras (100 Mbit/s, 250 Mbit/s), kas ir tiem pārējiem, līdz kuru mājām nahaļavu pieraka optiskos kabeļus un kuru augstvērtīgais pakalpojums ir par lētāku naudu nekā mani 20/5 Mbit/s.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Un zināšanai - nekad neesmu maksājis nodokļus jebkādas pilsētas pašvaldībai, visi tie iet uz laukiem. tā ka pirms nākamreiz virini klabekli, atceries par to.
Ja jau tu esi tas mazais plukata, kas ir aizmucis uz pilsētu no laukiem un tagad viesim gribi rādīt savu mazo krāniņu, man tevis pat žēl nav, nosprāgsti pilsētā, savas lielās teorijas vārdā! 

 

 

Labrīt, ja mazliet būtu pasekojis līdzi kas un kā notiek ar internetizācijas projektiem, tad tā nerakstītu.
Nu forši LV apzagšanas veidi, bet to maksā visi, tas tevi sajūsmina? 
Link to comment
Share on other sites

 

 

es - pāķis ar saviem ik mēnesi Lattelecom samaksātajiem gandrīz 40 eiro, par pakalpojumu, kas man pienāk pa padomju laikos ieraktiem kapara vadiņiem, es drīzāk apmaksāju tās ekstras

 

Tas ir Gulbja ģeniālais biznesa plāns. Viņam par varēm gribas apvienot LMT ar Lattelecom un tāpēc tiek bīdīti dažādi projekti, kuriem faktiskās izmaksas ir samērā kosmiskas, bet kas viņa MBA style plānošanā teorētiski var paaugstināt kompānijas vērtību.

Man lauku mājai okupācijas laikos tos vadus nepievilka, lai gan tikai 200m bija līdz tuvākajam sadales punktam. Es tāpēc nesūdzos, uzliku pats savu antenu uz jumta un lietoju 4G. Arī tur nācās izvēlēties tālu torni, jo visiem tuvākajiem priekšā simtgadīgi ozoli.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tikko apskatījos Lattelecom mājas lapā plikā interneta cenas:

Internets - optika 100 Mbit/s: 14,90 €/mēnesī

Internets (varš) 6 Mbit/s: 17,91 €/mēnesī

Kaunētos pāķiem ko pārmest.

Link to comment
Share on other sites

(labots)
Nu forši LV apzagšanas veidi, bet to maksā visi, tas tevi sajūsmina? 

 

Kāds sakars ar manis jūsmināšanu? Ko Tu ņemies? Vienkārši, atbildot uz Tevis rakstīto, ka Triatelim nav nekāda sakara ar laukiem, norādīju, ka Triatels bij piesūcies pie valsts ar savu megaprojektu. Viss.

Labots - Racer
Link to comment
Share on other sites

 

 

Triatel ir privāta kompānija, dara ko grib, un no kura laika Triatel laukos ir bijis, pildīja Rīgas pažobeles par nenormālu maksu! 

 

 

Nu tad jau VISIEM ir tādi grafiki, bet kā dzīvē ir, un cenas? Triatel jau nu ir viss sliktākais, kas dzīvē var būt, personīga pieredzē ir, griež visu nost!

 

 

Labrīt, ja mazliet būtu pasekojis līdzi kas un kā notiek ar internetizācijas projektiem, tad tā nerakstītu.

 

 

Nu forši LV apzagšanas veidi, bet to maksā visi, tas tevi sajūsmina? 
 

Un ko tad es uzrakstīju?

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Viss ir labi, tik kalendāri mums dažādi - man līdz PiekDdienai vēl dažas dienas. Arlabunakti. ;)

Labots - Racer
Link to comment
Share on other sites

Tas arguments ir vīra vērts! :spruce_up:

Link to comment
Share on other sites

(labots)
...nosprāgsti pilsētā, savas lielās teorijas vārdā! 

 

Diemžēl tā ir realitāte, bet parēķini, ka Rīga ir liela ūdensgalva ar visu no tām izrietošajām sekām. 

Labots - gitis
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

Man lauku mājai okupācijas laikos tos vadus nepievilka, lai gan tikai 200m bija līdz tuvākajam sadales punktam

Tajos laikos tos 200 metrus varēji pats pierakt... lai gan to varēja izdarīt arī 90tajos. Pie centrāles pēkšņi uzrodās kaut kāds kabelis un montieris ņēma un pieslēdza! 

Link to comment
Share on other sites

ricijs

Kāpēc viss jāsamet vienā maisā? Nav jau runa par galīgiem paķiem, kur atrodas pāris viensētas. Pat pilsētas lielu daļu iedzīvotaju nesagaidīt nekādus fiksētus interneta pieslēgumus, gandrīz visi kas nedzīvo daudzdzīvokļu mājās paliek ar garu degunu.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Reģionus atdot kaimiņvalstīm, sev atstājam Rīgu, saceļam pāris debeskrāpjus kur visus izvietot, atkrītis daudz problēmu, ne tikai interneta infrastruktūra.

Tā jau ir, laiki mainās kādreiz laukus uzskatīja par LV pamatu un bagātību, tagad tie rada tikai problēmas.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Roberts3

Tas ka pacels cenas bija tikai gaidams

Ekonomiskais nets tomer tika radits krizes karstuma ap 2009. gadu lai cilvekiem kuriem ienakumi saruka pavisam nepaliktu bez neta

Es domaju esam tomer nedaudz atistijusies pa so periodu un var atlauties maksat vairak ,

Pirmais cenu lieciens bija 2010. gada sakuma kad pacela optikai cenu par 20 prociem ,

Principa visu laiku sie ekonomiskie neti bija trauceklis sava zina ltc parslegt vinus uz letako optikas piedavajumu jo tomer vairums lietotaju izvelas primari cenu nevis to ka optika bus krutaka ,

Celot letakajam pakalpojumam cenu tagad daudz vairak izmantos iespeju pariet uz optiku.

Un rezultata ltc iegus jo samazinas amortizacijas izmaksas remontejot dsl kas cakarejas biezak ka optiskie tikli ,

Link to comment
Share on other sites

ricijs

 

 

Celot letakajam pakalpojumam cenu tagad daudz vairak izmantos iespeju pariet uz optiku. Un rezultata ltc iegus jo samazinas amortizacijas izmaksas remontejot dsl kas cakarejas biezak ka optiskie tikli ,
 

wtf...

Uz dsl neviens nesēž tāpēc lai iepi..st kapeiku precīzāk laikam 4€ starpība, bet gan tāpēc, ka nekas cits nav pieejams... 

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...