Jump to content

Lattelecom pieliek ciparu


Volters
 Share

Recommended Posts

egidijus

Bet ir klienti,kam tā DSL līnija ir 3 un vairāk kilometru garumā,tad sanāk,ka viņi sēdēs ar saviem 2 mgb un maksās tagadējo 10 eiro vietā 17!Nu ļoti taisnīgs lēmums!

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Pa lielam jau nav baigā sāpe ... ātrumu sola 2x lielāku un plus nepilni 7 euro ( manā gadījuma tas ātrums tie stabilie 10 varētu būt,jo kaut kādu mirkli LTC kaut ko nebija piefiksējuši un ātrums turējās nedaudz aiz 10 līdz piegrieza ) ... visticamāk papētījuši tirgu rauj augša cenu,jo tas pats bezlimita 4G sākas tikai aiz 20 euro ... viens liels plus viņiem tomēr ir - sakari ir stabili un tas nav maz

 

 

 

p.s.

 

euro 17.50 Starta Internets

euro 18.00 Starta Internets + TV

 

arī jocīgi

Labots - dsks
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

uz tāda neta jau faktiski sanāk tikai vai nu lietot netu vai skatīties TV :D

Link to comment
Share on other sites

 

 

Vienmēr jau ir iespēja padot pa gaisu no daudzstāvenēm ātrāku un lētāku netu sametoties vairākiem, bet nu privātmājistiem tā sarunāšana liekas neiespējama.

Tas ir tajos gadījumos, kad daudzstāvene tuvumā ir.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

ātrumu sola 2x lielāku

Bet tikai vienā virzienā!

Izejošais kā bija tā paliek 256Kb/s garantētais.  Praksē maksimums man kaut ap 512 grozās. Priekš manis tieši tā ir šaurā vieta un kamēr nepiedāvās adekvātu izejošo ātrumu tikmēr ienākošo  var celt cik grib - jēgu maksāt vairāk neredzu.

Link to comment
Share on other sites

(labots)
Bet tikai vienā virzienā!

Kapara vadu gadījumā, cik saprotu, tā ir, neko tur nepadarīsi. Tur tehnoloģiski ierobežojumi, lejuplāde vienmēr lielāka nekā augšuplāde. Tikai optikai abos virzienos vienādi.

Labots - vvv
Link to comment
Share on other sites

Volters
(labots)

@@vvv, tas ne tik daudz kapara vadu dēļ, kā ADSLa tehnoloģijas dēļ.

Labots - Volters
Link to comment
Share on other sites

Didzis

Pie nesimetrijas nav vainīgi vadi, bet Lattelekoma politika un protams paši lietotāji, kuriem pārsvarā vajag tikai kačāt no interneta izklaidi. Tehniski viss ir iespējams, bet tapēc tak lattelekom neliks, dažiem klientiem, speciālu aparatūru. Mums tak demokrātija un uzvar vairākums.

Link to comment
Share on other sites

 

 

uz tāda neta jau faktiski sanāk tikai vai nu lietot netu vai skatīties TV

Tā arī apmēram ir. TV apēd gandrīz vai pusi no jau tā lēnā interneta. 

 

Oma būs priecīga, ka paliks internets + TV lētāks. (cik es tā šeit saprotu) Tā vislaik maksā 20,90€.

Link to comment
Share on other sites

ricijs
(labots)
euro 17.50 Starta Internets euro 18.00 Starta Internets + TV

 

 

 

Oma būs priecīga, ka paliks internets + TV lētāks. (cik es tā šeit saprotu) Tā vislaik maksā 20,90€.
 

 

Tas jau īpašais piedāvājums standarta cena savādāka, vispār ar tām cenām neko nevar sajēgt... epasta rādās par tv + internets 21.99€, mans lattelecom tas pats uz akciju 18€ bez 23.50€... ej nu saproti...

Labots - ricijs
Link to comment
Share on other sites

 

 

Pie nesimetrijas nav vainīgi vadi, bet Lattelekoma politika un protams paši lietotāji
 

 

Baidos, ka nē, jo:

 

 

 

@vvv, tas ne tik daudz kapara vadu dēļ, kā ADSLa tehnoloģijas dēļ.

 

 Neesmu DSL tehnoloģiju speciālists, var kāds uz pirkstiem paskaidrot, kāpēc ir nesimetrija? 

Link to comment
Share on other sites

 

 

tas ne tik daudz kapara vadu dēļ, kā ADSLa tehnoloģijas dēļ.

 

Pie nesimetrijas nav vainīgi vadi, bet Lattelekoma politika un protams paši lietotāji, kuriem pārsvarā vajag tikai kačāt no interneta izklaidi.

Skaidrs. Tāda tur tehnoloģija tiek lietota, pie kuras lejuplāde labāka par augšuplādi.

Vai lejuplāde svarīgāk tikai kačātājiem. Nezinu, vai esmu tāds parasts lietotājs, tāds vidējais gadījums, man lejuplāde ir svarīgāk. Internetā kaut ko skatīt - lejuplāde, kaut kādi apdeiti - lejuplāde. Augšuplāde manā gadījumā, kad e-pastā sūtu lielāka izmēra failus (bildes, video), bet tas ir daudz, daudz retāk... Pastāstiet, kur jums augšuplāde ir tik būtiski, kas jādara, lai augšuplāde būtu noteicošais rādītājs.


 

 

Kur problēma dabūt simetrisko maksā tik 100€ mēnesī par biznesa internetu

Jāsecina, ka nesimetriskais ir lētāka tehnoloģija.


 

 

ja klients maksā, tad LTC dod arī simetrisku DSL, bija klientam 10/10, gan ne par mājlietotāja cenu

Acīmredzot, bija nepieciešamība pēc tāda. Ja vajag, tad arī maksā.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Pastāstiet, kur jums augšuplāde ir tik būtiski, kas jādara, lai augšuplāde būtu noteicošais rādītājs.

 

Bildes, video - dažkārt ir vajadzība. Vasaras mītnē izmantoju kaimiņa DSL caur wifi un riktīgi izjūtu lēnumu. 

Link to comment
Share on other sites

Pirkss

 

 

var kāds uz pirkstiem paskaidrot, kāpēc ir nesimetrija? 

Vēsturiski. Viss DSL frekvenču diapazons, kurā tas mauc pa vadu ir sadalīts tādos mazos segmentiņos. ADSL2+ (tas ir jaunākais, to izmanto LTC) ir iespējams līdz 24Mbit down un līdz 4 up.

Teorētiski. Tālāk sākas konkrētās kapara drāts fizika. Nu un tā kā ADSLs ir izstrādāts 90-jos un 2000to sākumā, tad frekvenču joslas pārdalītas par labu lielākam down. Jo agrāk up bija nebūtisks.

Var dažos DSL standartos pārbīdīt joslas par labu lielākam upstream, taču uz downstream rēķina. 

VDSL2 ir plašāka frekvenču josla nekā ADSL, taču "šauj" daudz tuvāk. Piedevām, dēļ augstākām frekvencēm, ir lielāks crosstalk starp vadiem, tāpēc vektorings lai vismaz kaut ko izvilktu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Paldies, Pirkss, par skaidrojumu.

 

 

Bildes, video - dažkārt ir vajadzība.

Tur tā lieta, ka dažkārt. Vidējam lietotājam lejuplādes rādītāji noteikti būs svarīgāki.

Link to comment
Share on other sites

 

 

ir iespējams līdz 24Mbit down un līdz 4 up. Teorētiski. Tālāk sākas konkrētās kapara drāts fizika.

Paldies, bet pag, tad sanāk, ka pati tehnoloģija dzelžu līmenī jau centrālē ir uzbūvēta tā, ka nevar, piemēram, softiski pateikt, ka būs 5mbit/s up un down?

 

 

 

Tur tā lieta, ka dažkārt. Vidējam lietotājam lejuplādes rādītāji noteikti būs svarīgāki.

 

Pilnībā piekrītu, ka download ātrums ir svarīgāks, bet tās reizes, kad vajag upload, nenormāli besī, it sevišķi, ja esi pieradis pie simetriska pieslēguma. Ja vajag štrunta 300 MB failu ielikt youtubē, tad var nošauties...

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Apgalvojums ka parastam mājas lietotājam svarīga ir tikai lejupielāde bija patiess pirmsmākoņu laikmetā. Arī ADSL tapa šajā laikā.

Šodien gandrīz visi piedāvā visu glabāt tikai mākoņos, mākoņos, mākoņos. Un tiem datiem uz mākoni kaut kā arī jānokļūst, jāsinhronizējas u.t.t. Un te augšupielāde vairs nav mazsvarīga. Pietiek sīkajiem ar telefoniem drusku pabildēt un nets mājās apstājas jo visa tā sabildētā draza tūlīt dodas noglabāties kārtējā mākonī.

Turklāt tas viss smuki notiek fonā režīmā un parastais lietotājs bieži pat nenojauš, kad viņa kompis vai telefons kaut ko pumpē tīklā un tīkls bremzē nevis tāpēc, ka ir par maz 10Mb/s lejupielādes ātruma, bet tāpēc, ka aizsisti izejošie 0.5Mb/s

Labots - pepe
Link to comment
Share on other sites

Sapratu. Par mākoņiem un augšuplādi.

Vēl viens secinājums - Lattelecom internetam pa vara kabeļiem lieto laikam neatbilstošu tehnoloģiju. :sarkasms:

Es pats gan neaizraujos ar tiem mākoņiem, tāpēc neiedomājos, ka te tai augšuplādei nozīme.

Link to comment
Share on other sites

Pirkss

 

 

Paldies, bet pag, tad sanāk, ka pati tehnoloģija dzelžu līmenī jau centrālē ir uzbūvēta tā, ka nevar, piemēram, softiski pateikt, ka būs 5mbit/s up un down?

ADSLam nē. A ir no vārda "asimetrisks" :)

Tehnoloģija neļauj. Vēl neaizmirsti, ka daļa no frekvences joslas tiek ziedota balsij. Pat ja balss pa konkrēto drāti neiet, vienalga ADSL to diapazonu rezervē.

Ir "biznesa" DSL standarti, piem SHDSL, tur balss nav un viss simterisks - 5/5 ar vienu vai 10/10 ar diviem pāriem vadu.

 

Pie tam piebildīšu, ka ja grib tos tuvu 4Mbit up, tas arī uz downstream rēķina. Tas ir ADSL2+ AnnexM - frekvenču plāns, ja tā to var nosaukt. Lai dabūtu savus 2+ mbit up downstreams būs ne vairāk par 20. Teorētiski protams. Zviedriem un Rietumeiropā ar DSLu ir bik labāk - viņiem vadus cvetmetam nezog un drātis ir resnākas. 

 

ADSL - līdz 8 down un 0.8 up

ADSL2 - līdz 12 down un 3 up (AnnexM)

ADSL2+ - līdz 24 down un 4 up (AnnexM)

 

VDSL2 - līdz 120 down un 60 up. Līdz kādiem 500m tiesa. 

 

 

Pirmais VDSL bija tikai eksperimentiem un dzīvē palaists netika.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Sūdīgi, ka man bez tā m auku kantora nekā cita te nav.

Paskaties LMT Internets mājai ar ārējo antenu. 14 dienas var izmēģināt bez maksas.

Link to comment
Share on other sites

(labots)
Tehnoloģija neļauj.

 

Skaidrs. :(

 

 

Vēl viens secinājums - Lattelecom internetam pa vara kabeļiem lieto laikam neatbilstošu tehnoloģiju.

 

Tā izskatās un laikam nekas nemainīsies, jo tie ir ieguldījumi, kas neatmaksāsies.

Labots - Racer
Link to comment
Share on other sites

Smieklīgi bija, kad sēdēju uz telekoma 10/0.7 un viņi piedāvāja to savu mākoni epastos - mazliet gan sakaunējās, kad pajautāju, kā viņi iedomājas, ko es tur varu darīt ar 0.7 up:D tagad ir 5Up, ikdienai pietiek, bet pie lielākiem apjomiem tāpat par lēnu:(

Link to comment
Share on other sites

 

 

Paskaties LMT Internets mājai ar ārējo antenu. 14 dienas var izmēģināt bez maksas.

 

Biju paņēmis to 2 nedēļu variantu un viss bij labi, tik DNS bik kliboja. Vil, bet Tu nopietni doma, ka 4G pietiks kapacitātes, lai kaut cik stabili aizstātu dajebkādu stacionāru pieslēgumu? 

Link to comment
Share on other sites

Pirkss

Negribu reklamēt, bet es LMT 4G lietoju jau vairāk nekā pusotru gadu. Pat pīķa stundās vakaros, nu turas ap 20/20, ārpus pīķa stundām pat vairāk.

Tornis Podniekos acīmredzot apgreidots riktīgi. Bija SMS no LMT kādu laiku atpakaļ ka 2600 (šķiet) frekvenci arī palaiduši ar lūgumu restartēt rūteri.

Link to comment
Share on other sites

ricijs

4g kā paveicās, ir kur labs, ir kur slikts. Tomēr pie esošās torņu kapacitātes labāk dsl klientiem sēdēt uz vara drātis, jo ka visi saskries, tad būs šausmas.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Man šobrīd, šķiet, uz Langstiņu torni pagriezta antena. Vasarā testējot šis virziens bija ātrāks par Bukultiem. Paliks siltāks būs vēlreiz jāpagroza. Podnieku tornis man, diemžēl, nespīd :)

 

@@Pirkss,  Antenu esi novietojis Horizontāli vai Vertikāli? 

Labots - Damn
Link to comment
Share on other sites

Pirkss

Horizontāli. LMT antenu cilvēks sacīja, ka jāizmēģina abi varianti un jāizmanto tas, kurš dod visspēcīgāko/viskvalitatīvāko signālu.

 

Patreiz kā reiz LMT 4G ir uzlabojies jo daļa aizmauca uz Tele2 un Biti :p

Link to comment
Share on other sites

Ja visi saskries uz LMT 4G, nedomāju, ka būs šausmas. LMT saberzēs rokas, dubultos antenu skaitu, nauda ta nāks viņiem lielāka.

Šito var salīdzināt ar, nu piemēram, rimčiku kaut kādu. Ja visi ies pirkt rimčikā, tās būs šausmas... nebūs nekādas šausmas, uzbūvēs tuvumā otru rimčiku...

Link to comment
Share on other sites

ricijs

 

 

dubultos antenu skaitu
 

 

Tikpat labi lmt var ieslēgt ltc taktiku, eh mums tas neatmaksājas dzīvojiet, kā ir... bonusā dabūjat godīgas lietošanas politiku uz piemēram 50gb mēnesī...

Link to comment
Share on other sites

Didzis

VVV, Tu prasi, ko var tik daudz augšuplādēt, tad ir ne tikai mākonis, kuru es konkrēti neizmantoju, Bet pietiek ar visparastāko video failu. Man vismaz ir ikdiena pārsūtīt 10-30GB failus uz FTP. Bilde, šai pasaulē, paliek kvalitatīvāka un failu lielums fotogrāfijām un uzņemtajam video, tikai pieaug. Es protams nerunāju par bezjēdzīgajim selfijiem, vai filmējumiem ar mobiļņiku. lai gan to dažiem ir tik daudz, ka arī grūti aizsūtīt draugiem

Link to comment
Share on other sites

Pirkss

 

 

LMT saberzēs rokas, dubultos antenu skaitu

Redzi, tas ir iemesls, kāpēc es aizgāju no DSL. No LMT naudas arī manam tornim vismaz kas tiks, bet lietojot DSLu es tikai sponsorēju optiku par sviestmaizi citiem, labi zinot, ka man neatleks nekas.

 

LMT labi dzīvo no LTC pārbēgušajiem, viņiem tas nav izdevīgi. A vot ja abus "apvienos" tad gan LTC varēs berzēt rokas.. kur liksies uz zemūdenes!

Link to comment
Share on other sites

Didzis

Ja par LMT 4G, tad ar to antenu skaita palielināšanu nav tik vienkārši. Vajag, konkrētā tornī,  brīvas frekvences un vēl, tie dati kautkā jādabū tālāk. Pārsvarā starp torņiem stāv radio releju līnijas, kuru pārraides ātrums ir ierobežots. Vienīgais variants ir pievilkt tornim optiku, bet pamēģiniet to izdarīt kautkur tālajā Mazpisānu ciemā, vai tepat pierīgas privātmāju rajonā. Kabeli ierakt maksā ļoti dārgi.

Link to comment
Share on other sites

Tāpēc jau ir tā - jo vairāk piedāvājumu, jo labāk. Man ilgus gadus Lattelecom vara kabelis bija vienīgais variants. Tagad ciemā ienācis LMT 4G, nezinu, kādā līmenī tas, bet pagājušo gad pastkastītē vairākkārt bija samestas LMT 4G reklāmlapiņas, ar aicinājumu ņemt uz 14 dienām izmēģinājumu. Būs kādreiz man skandalēšanās ar Lattelecom (ir gadījies :)), nebūs vairs vienos vārtos, tagad arī man ir arguments... Pavērošu, ja tas 4G attīstīsies, bet kapara drāts vairs ne, cik tur tā darba, samainīt pakalpojuma sniedzēju.

Link to comment
Share on other sites

Didzis, ja tev dien dienā 30 GB jāpārsūta, tad jau tev pro pieslēgumu no Lattelecom jāņem. :) Augstāk komentāros saite dota.

Par optiku, kas pievilkta LMT tornim, zinu. Mūsu ciema variants. Kad ievilka ciemā optisko līniju, arī vienam LMT tornim kabeli pieraka, varbūt vairākiem, nezinu, to vienu pats redzēju, kad raka klāt.

Link to comment
Share on other sites

Didzis

VVV, nav man katru dienu 30GB augšupjaļādē, bet gana bieži gadās gan, šurp turp, tādus failus dzenāt. Bija arī doma par pro pieslēgumu Lattelekomam, bet atrisināju problēmu ar radiolinku uz optiku. Vienalga turu kabeli, jo man nav 100% stabils optikas otrs gals. Tur bijusī armija spilsētiņa sēž uz viena Latvenergo skaitītāja, krievulaiku bardaks nav pārbūvēts un mēdz būt problēmas ar elektrību. Tapēc turu divis interneta pieslēgumus.

Link to comment
Share on other sites

 Izstāsti, kā tas ir - radiolinks uz optiku. Tas caur Lattelecom kārtojams, vai vispirms jāiet līdz tai "daudzstāvenei" ar iedzīvotājiem runāt?

 Man daudzstāvenes tuvumā nav, bet nepilnu simtu metru attālumā ir pašvaldības ēka, kurā ir optika ievilkta, man optiskais kabelis līdz mājām, kā noskaidroju, pēc pašreizējās LTC nostājas vispār nespīd. Kādreiz vēl bija opcija, ja tuvumā ir pieejama un tev naudas tam nav žēl, varēji par savu naudu vai ar daļēju savu finansējumu tikt pie optikas, tagad tā nav, vismaz man pateica, ka nevar, kaut vai visu pats apmaksā, viņi nevilks klāt, ja tas neatbildīs viņu plāniem, un viņiem plānojas viss ilgā laikā, nevis tā, te viens pazvana, tā uzreiz šie sāk darīt.

Link to comment
Share on other sites

Pirkss

 

 

 radiolinks uz optiku.

Vispārīgi ņemot - optika līdz tai vietai, no kuras var padot radiolinku uz privātmāju. 

Link to comment
Share on other sites

Kas liedz Telekomam optikas līnijas pa gaisu pievilkt var kāds paskaidrot? Aizstāt esošās telefona drātis ar optisko kabeli... tas taču ir daudz lētāks un efektīvāks risinājums par rakšanos zemē; Nu nejau visur tagad gaisvadu līnijas taisīt bet tur, kur tas ir iespējams/nav citu variantu vai citi ir baisi dārgāki.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...