Jump to content

Makita u.c. urbju akumulatoru atjaunošana


Žaks Noriss
 Share

Recommended Posts

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Didzis

    8

  • Žaks Noriss

    8

  • vvv

    9

  • e = d

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Žaks Noriss

Labi, paldies! Iespējas nu ir skaidras.

 

Aķenēm jau parasti ir 2 akumulatori - kamēr viens lādējas, ar otru darbojas. Tāpēc te ir runa par 2 aķu iegādi vai atjaunošanu. Vispār man ir 3 tie aķi, tāpēc pagaidām esmu izlīdzējies ar to biežāku maiņu.

 

Aķeni kaut kā nevelk mainīt, jo šobrīd (cik ātrumā papētīju) populāras ir litija aķenes, bet to cena ir ne pārāk draudzīga. Neesmu arī nekāds pro, kas aķeni rūcina 24/7. Kad birs nost reduktors (vai kā to draņķi sauc) tad arī meklēšu jaunu aķeni.

 

Jāiet pa lombardiem jāpastaigājas!

Link to comment
Share on other sites

 

 

Jāiet pa lombardiem jāpastaigājas!

Tur jau parasti kosmosu grib pa nojātiem lūžņiem. Labāk tad jaunu aķeni nopirkt. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Lombardos 99% gadījumos instruments būs nojāts līdz kliņķim, kurš salūzīs pirmā pusgada laikā.

Link to comment
Share on other sites

Žak, kādiem darbiem tev urbjmašīna paredzama? Tā tava pašreizējā ir diezgan vecs modelis. Ja nav vajadzība lielās skrūves skrūvēt, paņem jaunu mazo Makita ar 10,8 V Litija akumulatoriem, jaudas ziņā būs līdzīgi, ka tava 12 V, būs kompaktāka, ērtāka lietošanā, akumulatori ātri lādēsies. Cenu klubā par 90 eiro var nopirkt, gan jau lētāk arī var sameklēt. Tās vecās niķeļa urbjmašīnas vairs Makita neražo, pazudīs arī ar laiku vecie niķeļa akumulatori.

Link to comment
Share on other sites

 

 

mazo Makita ar 10,8 V Litija akumulatoriem

Bosch nebūs labāks?

Link to comment
Share on other sites

Kaut vai Bosch.

Jebkurā gadījumā jauna urbjmašīna ar litija akumulatoriem būs labāk nekā vecā niķeļa akumulatoru urbjmašīna (ja runājam par līdzīgas jaudas instrumentiem). Niķeļa akumulatori 60 eiro maksā, nepērc tos, pieliec vēl 30 eiro, nopērc jaunu urbjmašīnu ar litija akumulatoriem, un būs tev laime.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Jāiet pa lombardiem jāpastaigājas!

 

Gribi atbalstīt zagļus - uz priekšu! 90% no lombardos esošām lietām ir zagtas!  


Ja pa lēto un maz jāskrūvē es paņemtu šo ķīniešu klonu

https://www.ss.lv/msg/lv/construction/tools-and-technics/tool-machines-machinery-equipment/drills-hammers/bhgnok.html

 

Esmu no tā veča dažus štruntus nopircis - viss pagaidām strādā bez problēmām. 

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Gribu laimi pa lēto ar esošo tehniku!!!

 

Izklausās pēc onanēšanas :D


OK, ideja ir skaidra - jās esošo līdz kāds no mums padosies. Pēcāk nopirks litija Makitu, ar 2 aķiem atrodamas tīri neko arī ap 90...100 eur. Lēto modeļu bieds - katram frizierim un Eisventuram ir tieši tāds pats Makitas komplekts.

Link to comment
Share on other sites

Ja tā - ar esošo tehniku tikai, tad gan. Vai nu atbilstoši jauni akumulatori, vai vecajos akumulatoros nomainīt elementus.

Tavs pašreizējais mobilais telefons arī tāds, ar niķeļa akumulatoru? :)

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Mēģinu izlikties ka neesmu daļa no patērētāju sabiedrības!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Hawkcore

Man ilgi lietojot nomira 3 gab Pa12, aizgāju uz NTG un tur par elementu maiņu paprasija 30 eur, bet es pectam pasūtiju jaunus no šī minēta veikala http://www.bmv.lv/index.php?zoomid=18268it ka orģināls pa 29e, visi marķejumi utt, strādā lieliski! Labāk nopirkt jaunu nekā veco uzfrisināt, vienīgi ja izvēlas NTG otru variantu kura džeki ieliks spēcīgākus elementus pa 50vai 60e.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Varbūt kļūdos,bet akumulatora mūžs ir atkarīgs no pareizas izlādes un uzlādes.Intensīvi ikdienā strādājot ar instrumentu ir svarīgi,lai pēc izlādes to ātri atkal varētu uzlādēt.Tas arī ir tas galvenais iemesls,kas bojā akumulatoru.Akumulators noteikti labāk uzlādēsies pie mazāka strāvas stipruma ,bet ilgāk.Arī mašīnai aķis būs izturīgāks,ja to lādēs ilgāk,bet pie mazāka strāvas stipruma.Ražotājam politika ir viena,vairāk pārdot,tādēļ arī ir tie ātrie uzlādes adapteri,kas tos aķus čakarē.Toties strādniekam labi,ātri uzlādējas un nav jāgaida.Normāls da jeb kādu akumulatoru lādētājs gadu atpakaļ ar displeju un ne lielāks kā grāmata,maksāja ap 300eu.Tagad kaut ko līdzīgu pa 70eu var nopirkt Argusā,bet barotājs jāpiepērk atsevišķi 12v un 3-4 ampēri.

Link to comment
Share on other sites

Ūja, 70eiro? Man gan krietni lētāks http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__5548__IMAX_B6_50W_5A_Charger_Discharger_1_6_Cells_GENUINE_.html . Ja gribās, var pieslēgt pie kompja un visu pierakstī. Arī baroklis var būt ar zemāku spriegumu kā vajag akumulatoram- pats lādētājs pacels līdz vajadzīgajam. Nu laba manta lai saprastu cik kuram elementam reālās Ah vai vajag uzlādēt ko pēc visiem noteikumiem, tipa litija akumulatoru. Lai gan, tiem lītija, bieži iekšā jau iebūvētais kontrolieris ( arī vienam elementam).

Labots - oxygen
Link to comment
Share on other sites

 

 

Varbūt kļūdos,bet akumulatora mūžs ir atkarīgs no pareizas izlādes un uzlādes.

Tēmas autora urbjmašīnas niķeļa-kadmija akumulatoriem tas bija būtiski. Tagad jaunie akumulatoru instrumenti pārsvarā ar Litija jonu akumulatoriem, ar šiem ir savādāk kā ar vecajiem.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

Es savu ķīnieti ar šādām cellēm reanimēju: http://www.salvats.l...0004044〈=lvDarbojas labāk,  kā jauna!

Par šo paldies! Būsim zināt! Man kā reiz viens vecs skill krājumos iedomājos, ka varētu mājsaimniecības vajadzībām pacelt! 


 

 

Man gan krietni lētāks http://www.hobbyking..._GENUINE_.html .

Ir kāds reāls links, kur pa tādu cenu orģinālo imaksi var dabūt? Dotajā linkā ir out of stock! 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Man gan krietni lētāks
Lūk,lūk,ļoti līdzīgs.Man gan pašam nav,bet ir kolēģim.Man arī briest doma,ko līdzīgu,vai tādu iegādāties.
Link to comment
Share on other sites

 

 

Intensīvi ikdienā strādājot ar instrumentu

Intensīvi strādājot ar instrumentu var ātri nopelnīt jaunam akumulatoram, lai vēl intensīvāk strādātu... :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Tagad jaunie akumulatoru instrumenti pārsvarā ar Litija jonu akumulatoriem, ar šiem ir savādāk kā ar vecajiem.
  Nekas tur nav savādāk, neviens akumulators nemīl lielu izlādes un lielu uzlādes strāvu. Būtībā litija akumulatori ir daudz kaprīzāki par skābes vai niķeļa -kadmij akumulatoriem. Tapēc jau litijniekos iebūvē kontrolieri, kurš neļauj darīt glupības. Litijniekam nāvējoša ir pārāk dziļa izlāde un pārāk liels uzlādes spriegums. Tad vēl, uz katras celles vajag kontrolieri, kurš izlīdzina visu elementu pilnu uzlādi. Ja viensa celle jau uzlādējusies, bet citas, virknē slēgtās vēl nē, kontrolieris uzlādēto neļau pārlādēt. Autiņa aķim dziļi pofig visi šitie navoroti. Tā banka, kura uzlādējusies, vienkārši vārās un gaida, kamēr pārejās būs pilnas. Niķeļa kadmija aķim  uzlādētās celles silst, bet litija akumulatoram augsta temperatūra arī ir nāvējoša. Tai pat laikā, litija akumulatoru celles uzlādēt, ar labratorijas barošanas bloku, ir kā divus pirkstus .......  Celles saslēdz parealēli, barblokam uzliek strāvas ieronežojumu, konstantu spriegumu un viss notiks bez jebkādiem kontrolieriem. Problēma ir tajā, ka celles baterijā  parasti slēgtas virknē un celtnieks Vasja nezin ne kas ir ampēri ne volti un vispār viņam, uz pohām, viss poh**.
Link to comment
Share on other sites

Viesturs0711, nedaudz dārgāk, bet ir noliktavā http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=31467. Pie šiem varēja arī, kā opciju ( laikam jāmeklē citā sadaļā) , to kabeli lai var pieslēgt pie kompjā . Bet es pats salodēju. Nu vajadzība bija tik pāris reizes , lai papētītu vecas litija celles raksturlīknes .   Reku video https://www.youtube.com/watch?v=iqVJ91iD9Zg

Principā var sūtīt no šiem http://www.banggood.com/en/Wholesale-IMAX-B6-Digital-RC-Lipo-NiMH-battery-Balance-Charger-p-46220.html. Man tas kantoris ir iepaticies- netirgo drazu, manta atnāk vai nu divu vai piecu nedēļu laikā.

Labots - oxygen
Link to comment
Share on other sites

Ir kāds reāls links, kur pa tādu cenu orģinālo imaksi var dabūt?

Kaut vai te:

http://www.banggood....er-p-46220.html. Man tas kantoris ir iepaticies- netirgo drazu, manta atnāk vai nu divu vai piecu nedēļu laikā.

Tāpat tirgo arī drazu, tāpat kā jebkurš ķīniešu veikals. Pie ķīniešiem var nopirkt arī labas preces, bet ļoti uzmanīgi jālasa apraksti un atsauksmes, vārdu sakot jāskatās, ko pērk.

Labots - ivo
Link to comment
Share on other sites

iespēja nopirkt drazu iekš Banggood ir daudz reižu mazāka, nekā iespēja tādu nopirkt Ali.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nekas tur nav savādāk...

Pareizi tu raksti. Bet man labāk ar jaunajiem, es kā tas celtnieks Vasja, kuram neinteresē ne Volti ne Ampēri, ņemu akumulatoru, lieku lādētājā, orģinālajā, kas nāca līdzi urbjmašīnai, uzlādējas akumulators ātrāk, nedaudz pastrādāju, teiksim pusi lādiņa iztērēju, nolieku urbjmašīnu, iespējams, ka nākošreiz man ievajagas urbt pēc vairākām nedēļām, varbūt pat pēc mēnešiem, tad paņemot urbjmašīnu, tur akumulatorā lādiņš ir, iztērēju lādiņu, lieku instrumentā otru akumulatoru, kas mēnešiem stāvot nav zaudējis lādiņu, strādāju, tikmēr pirmais akumulators uzlikts lādēties... Bija savulaik niķeļa akumulatora urbjmašīna, nebija tur ne tuvu tik ērti, pamācībā, atceros, zem izsaukuma zīmēm sarakstīts par pareizo lādēšanu, pirmās reizēs prasīja pilnus uzlādes izlādes ciklus... jaunajiem litija akumulatoriem nekas tāds nav uzsvērts pamācībā, tātad ražotājs nebaidās, ka es vai celtnieks Vasja kaut ko ne tā izdarot sabojās, tas gan rakstīts - lietojiet orģinālos lādētājus.

Link to comment
Share on other sites

Ja laiku pa laikam lieto instrumentu, tad niķeļa akumulators pilnīgi garām. Nu pašam, agrāk bija urbjmašina- savajagās, a akumulators ir tukšs . Tā ir lielākā niķeļa akumulatoru bēda, pašizlāde. Tagad ar litija - kad savajagās, tad var lietot  bez liekas ķepas. Ka beidz darbu , uzlādē un var aizmirst uz pusgadu. Niķela nekas tāds neiet cauri. Jā lādēsi pusizlādētu, ātri beigts. Ja lieto pēc pus gada, jau pašizlādējies.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Nekas šai pasaulē nav ideāls, arī akumulatori. Protams, litija akumulatoriem ir daudz labu īpašību, bet jauna aķa  cena nav draudzīga. Tas līdzīgi, kā ar printera kārtridžiem. Vispār, ja skrūvē un urbj reti, lad labāk iegādāties no tīkla darbināmu krutu urbmašīnu. Tai nekad aķis nebūs nosēdies.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Vispār, ja skrūvē un urbj reti, lad labāk iegādāties no tīkla darbināmu krutu urbmašīnu. Tai nekad aķis nebūs nosēdies.

Ne tikai tad, ja skrūvē un urbj reti. Arī intensīviem darbiem, ja darbošanās vienā vietā, ar vadu būs labāk. Atceros, biezo saplāksni grīdā skrūvēju, ņēmu urbjmašīnu ar vadu, ar akumulatoru nebija tas, un tas vads vienā telpā galīgi neradīja neērtības. Akumulatorniece ir neaizstājama, ja līdz rozetei tālu, piemēram, žoga dēļus skrūvējot, valkāt pagarinātājus plašā teritorijā nav forši, uz jumta, dārza mājiņā...

Link to comment
Share on other sites

jauna aķa cena nav draudzīga.

. Tie ražotāji rīkojās kā printeru katridžu taisītāji... Pajaucu šā akumulatoru http://www.xnet.lv/skil-2320-aa-akumulatora-urbjmasina-skruvgriezis-f0152320aa.html . Nu trīs standarta lītija elementi tipa šie http://www.banggood.com/2PCS-MECO-3_7v-4000mAh-Protected-Rechargeable-18650-Li-ion-Battery-p-992718.html . ,Tik 1,2Ah . A akumulatorus atsevišķi pardod  http://www.amazon.co.uk/Replacement-Battery-Li-Ion-0078-2321-2607336770/dp/B00KIH32N2?SubscriptionId=AKIAJWHHZSLF6Y34BUBQ&&linkCode=xm2&camp=2025&creative=165953&creativeASIN=B00KIH32N2&tag=stuccu0c-21&ascsubtag=5703b0a648308f27cc3598e3 . Nu īsti nagu maucēji. Pašizmaksa labi ja 6-10€. Starp citu tā urbjmašina ir ''zvērs''. Nu griezes moments 25 Nm . Nav dižie apgriezieni, bet toties nav nekāda ātruma pārslēdzēa, kas, potenciāli var lūst  un lieka svara. Viegla, maza bet spēcīga. Mājsaimniecība neko dižāku nevajag, kad kādu remontu vai saskrūvēt skrūves.

Labots - oxygen
Link to comment
Share on other sites

 

 

Tie ražotāji rīkojās kā printeru katridžu taisītāji...

 

Nu īsti nagu maucēji.

Tieši tā. Bija pirms dažiem gadiem Depo akcija mazajai Makitas urbjmašīnai, ap 50 latu maksāja. Komplektā kaste, pati urbjmašīna, lādētājs, divi litija jonu akumulatori, somiņa. Bija man mājās jau viena gandrīz tāda pat urbjmašīna, dēļ labās cenas vienu vēl nopirku. Būtu zinājis toreiz, cik maksās tagad veikalos akumulatori, tās urbjmašīnas vajadzēja tik dēļ akumulatoriem vien pirkt masveidā. :) Rēķiniet paši, būvmateriālu veikalā (pie mums) mazais Makita orģinālais litija jonu akumulators par 40 €/gab tirgojas.

Link to comment
Share on other sites

 

 

cik maksās tagad veikalos akumulatori,

Tā ir ražotāja politika - lai nebūtu izdevīgi pirkt aķus. Aķi izbeidzās - laiks mainīt urbjmašīnu. 

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

Nevajaga ņemt neoriģinālo, var atrast oriģinālu. Ja gribi tiešām labu lādētāju, tad jāņem 206-to i-charger, bet protams, cena cita. http://www.hobbyking...strSearch=ichar
 

Ar šo laikam var arī autiņa aķi lādēt. Ar Imaxi nevar jo pēc laika nobeidzas!

 

 

 

Principā var sūtīt no šiem http://www.banggood....er-p-46220.html. Man tas kantoris ir iepaticies- netirgo drazu, manta atnāk vai nu divu vai piecu nedēļu laikā.

Vai tad gadijumā tur nebija jābūt virsū SkYRC logo?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Pajaucu šā akumulatoru http://www.banggood....y-p-992718.html . Nu īsti nagu maucēji. Pašizmaksa labi ja 6-10€.

 

3x6=18. Tas tikai par elementiem. Kur tev 10 eur pašizmaksa? Un nevajag par ietilpību - normāla ražotāja (ne visādu feiku no Ali) 18650 viens elements arī pie ķīniešiem maksā tos pašus 5-6 eiro gabalā. Nekas no ķīniešu crapFire nav šādiem instrumentiem lietojams.

Link to comment
Share on other sites

e=d, DIVI elementi maksā 6€. Neba tas veikals tirgo sev par zaudējumiem . Ja kāds pirks vairumā no ražotāja , tad trīs elementi plus plastmasa ( tur tajā batarejā nekā vairāk arī nav) maksās labi ja 9€ . Labi + peļnas procents =max 15€, bet ne 50€, Starp citu , es vienam projektam izmantoju tos ķiniešu elementus- ja neņem pašus lētākos, nav ne vainas. Pat Ah tuvu rakstītajam. Par elementiem var palasīties šeit http://forum.fonarevka.ru/forumdisplay.php?f=645. Es gan pirku elementus bez iebūvētās aizsardzības, bet gatavus blociņus, kur tā aizsardzība ielikta. Atliek tik ielikt elementus. Man bija vajadzība pēc ietilpīga, bet lēta un viegla akumulatora. Sanāca pa pirmo. Pirkt gatavus akumulatorus , kam salikti nezināmi elementi, no ķiniešiem gan nav prāta darbs . Parasti tur sastūķe pašu lētāko.

Link to comment
Share on other sites

tavs konkrētais Meco ir tipisks China Crap industry produkts.

Pašlaik pasaulē end userim reāli nopērkamās celles ir ar maksimālo ietilpību 3,5Ah. !!!

http://eu.nkon.nl/lg-inr18650-mj1.html

Bez aizsardzības un max 10A strāva. 5 eur gabalā bez pielodētas astes un aizsardzības.

Ar lielāku ietilpību komerciāli pieejamos apjomos pagaidām nav uzražotas. Ķīniešiem ir citas ampērstundas.

Link to comment
Share on other sites

Nu , es nerunāju par ampērstundām konkrētam linkā, bet tam Skil ir tik 1,5Ah ! A trīs elementi salikti plastmasa čaulā jau tiek tirgoti pa 45€ . Par to ir stāsts. Nu tiem elementiem, ko pirku pa 5$ pārī , reālā ietilpība bija kaut kur 2,2-2.8 Ah . Tā vismaz sanāca kad padarbināju ar IMAX lādētāju . Tas ka dažs labs tirgo tepatās pa baisām naudām un stāsta ka ir labāks, tas uz tirgotāja sirdzapziņas. Jau otro gadu darbojās vienā pariktē, nekādu problēmu.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ķīniešiem ir citas ampērstundas
  Tie ir zelta vārdi. Ķīniešiem ir arī savi vati zemfrekvences pastriprinātājiem un savi ampēri akumulatoru lādētājiem.
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ar šo laikam var arī autiņa aķi lādēt.

Autiņa aķim var nopirkt daudz veinkāršāku lādētāju. Šis konkrētais (tāpat kā iMax) ir pamatā paredzēts gana kaprīzo LiPo aķīšu lādēšanai, ko izmanto pamatā RC modeļiem.

Link to comment
Share on other sites

Teiksim tā, ja vajag mājās unversiālu visiem dzīves gadijumiem, tad Imax, ja tik autiņa aķim, tad.. var arī ko prastāku/lētāku/jaudīgāku. Pie tam, ja domā autiņam iMax, tad neaizmirstam pie cenas vēl barokļa cenu.  Lai gan LABS svina aķu lādētājs arī maksā . Nu kas ir labs? Lādē pec pareiza algoritma ( nu nav tik vienkārši , ja grib pareizi uzlādēt ''veselīgi'' priekš aķa), var ieslēgt tipa reģenerāciju . Nu tipa algoritms , kad kādas sekundes lādē ar vienu strāvu, bet pēcāk , īsāku periodu, pauze ( un reāli aķim ir pielikta kāda lampele , kas tajā pauzē izlādē) Ar šadu algoritmu ir izdevies reaminēt vairākus jaunus aķus, kas ir bijuši izlādēti un pastāvējuši zināmu laiku tukši. Ar parasto lādētāju tādus neatdzīvināt.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...