Jump to content

Jauns Dell, vai 2-3 gadus vecs Macboook?


TomsRrrr
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

 

Vēlos iegādāties portatīvo datoru, esmu nonācis līdz aptuvenām divām iespējām Dell http://www.1a.lv/datortehnika_preces_birojam/portativie_datori_un_aksesuari/portativiedatori/dell_inspiron_5559_silver_272612591

vai kā otru variantu Macbook Pro https://www.ss.lv/msg/lv/electronics/computers/laptops/noutbooks/kjjhh.html

 

Cenas starpība nav ievērojama, taču Dell būtu jauns ar 3 gadu garantiju, taču Apple 2 - 3 gadus vecs bez garantijas...

 

Kādas domas un ieteikumi? 

 
Link to comment
Share on other sites

ābolam nav diskrētā gpu, lētākais no 15" modeļiem, iris pro ir labs, bet ne tik labs, lai maksātu 1300 eur par lietotu retinu ar i7 imho.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Vēlos iegādāties portatīvo datoru

Vienīgais jautājums ir - kam izmantosi portatīvo darotu???

Link to comment
Share on other sites

Nezinu kā ir ar dell portatīvajiem bet par vienādu cenu pavisam noteikti var atrast labāku portatīvo par to ābolu. 

Labots - Toļiks
Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Ko tu veelies izzinaat? Personigais viedoklis. Es nepirktu Dell Inspirion taadaa cenu kategorijaa. Es tad skatiitos no Dell uz Latitude seriju vai nu Lenovo Thinkpad T seriju vai X1 Carbon. Kas attiecas uz Macbook tad njemt ar C2D neieteiktu. Jo jau tuvu tai cenai var dabuut ar i5 procesoru. Par Dell esi gatavs maksaat gandriiz pie tuukstots, beg Macbook tu skaties uz 500EUR robezhas.

Link to comment
Share on other sites

i7 portatīvajā, tas jau ir mazliet smieklīgi!

Link to comment
Share on other sites

Kopš kura laika izvēloties Apple vs MS noteicošais ir dzelži? Apple pērk dēļ IOs, iekostā ābola imidža un alumīnija korpusa, vēl vajag šauras ūzas, bārdu un iphone. Ja tas nav svarīgi, tad tur nav ko domāt - jauns pīslis ar 2-3gadu garantiju.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

Par manu algu Jums jādomā nav, uzdevu jautājumu, neesi kompetents atbildēt - klusē!
Nu bet tavs jautājums arī maigi izsakoties jocīgs, nav ko brīnīties par atbistošiem komentāriem.
Link to comment
Share on other sites

Vienkārši lieta tāda- no dzelžiem baigi neko nesaprotu, esmu strādājis tikai ar pavecu Samsungu, kurš ar vienu kāju jau kapā. Šo to esmu pēdējās dienās palasījis, no tā izrietot iepatikās iepriekš minētais Dell. Mans mērķis - atrast kaut ko, kam cena pret kvalitāti būtu vislabākā. Nezinu cik no Jums strādājuši ar Apple, bet nenoliedzami, tas ir labākais ko šobrīd var nopirkt vērtējot visdažādākos kritērijus izņemot cenu. Par kvalitāti kaut vai liecina fakts, ka Apple produktiem ir vismazākā cenas samazināšanās attiecībā pret produkta vecumu, gluži kā lielai daļai Toyota automašīnu.  Ja mana alga būtu no 1200+, tad bez domāšanas izvēlētos Macbook, taču reālie apstākļi tādi, ka labākajā gadījumā varu atļauties lietotu. 

Tad nu izrietot no šī visa nonācu pie izvēles - jauns, ar 3 gadu garantiju Dell, vai bez garantijas Macbook. Kaut kā tā...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nezinu cik no Jums strādājuši ar Apple, bet nenoliedzami, tas ir labākais ko šobrīd var nopirkt vērtējot visdažādākos kritērijus izņemot cenu.
Vēlreiz, Apple, jau labu laiku (kopš IBM G4 CPU, G5 līdz portikiem tā arī nenokļuva), no citiem, atšķir tikai OS, dizains, daži tehniski risinājumi, kā lādētājs ar magnētiņu un imidžš. Viss.
Link to comment
Share on other sites

priekš adobes mac protams ir labākais, bet nu pa štuku pāri pirkt no rokas lietotu iekārtu bez garantijas - es gan raustītos. dieszin kas ar to verķi "kā jauns" ir ticis darīts.

ja būtu no apple refurbished store tad gan cita lieta, bet cenas protams nesalīdzināmas.

Labots - ervie
Link to comment
Share on other sites

Vēlreiz, Apple, jau labu laiku (kopš IBM G4 CPU, G5 līdz portikiem tā arī nenokļuva), no citiem, atšķir tikai OS, dizains, daži tehniski risinājumi, kā lādētājs ar magnētiņu un imidžš. Viss.

 

tā nu gan nav, macbook ir pilnīgi cita opera, sākot jau ar dzesēšanu, kuru vispār nevar dzirdēt, beidzot ar ssd uz pci-e, thunderbolt portiem, sakarīgu ekrānu un bateriju, kas velk visu dienu. cenas- macbook maksā pat lētāk cik lenovo un dell biznesa klase ar līdzīgiem parametriem.

 

 

 

priekš adobes mac protams ir labākais

 

cik nu man ikdienā jāpalieto photoshop un citas adobe programmas, varu tikai teikt, ka adobe uz mac visu taisa caur pakaļu, nekas nav standartizēts, bieži gļuko, un katru reizi verot vaļā no domas vien, ka tūlīt būs jāstrādā ar adobe produktu mazliet ievemju mutē 

Labots - Guest
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

sākot jau ar dzesēšanu, kuru vispār nevar dzirdēt, beidzot ar ssd uz pci-e, thunderbolt portiem, sakarīgu ekrānu un bateriju
Tās visas ir sakarīga laptopa/dzelžu pazīmes, ne obligāte apple... Dellam, Lenovo ir ļoti klusi un ātri modeļi, ekrānos gan laikam atpaliek, pārsvarā TN matricas
Link to comment
Share on other sites

 

 

tā nu gan nav, macbook ir pilnīgi cita opera, sākot jau ar dzesēšanu, kuru vispār nevar dzirdēt, beidzot ar ssd uz pci-e, thunderbolt portiem, sakarīgu ekrānu un bateriju, kas velk visu dienu. cenas- macbook maksā pat lētāk cik lenovo un dell biznesa klase ar līdzīgiem parametriem.
 

 

Ahahahaaaa... Nesmīdini, nevar dzirdēt dzesi... mhm, right. Ir vienam 15nieks macs, reizēm tiešām "nevar dzirdēt". Šādi SSD jau ir arī citiem, ok, pērkonports gan ābolam jau ir sen, kamēr dēlim parādījiem tikai nesen un cik esmu redzējis, tikai XPS sērijas modeļos, baterija, ekrāns (Retina ir mārketinga sauklis, tur vienkārši ir iebāzta normāla IPS matrica ar lielu izšķirtspēju, that's it) arī citiem ir ok (atkarīgs gan no modeļa).

Nav skaidrs, kas cilvēkiem par fetišu uz macu, nu nav tur tik ļoti mega labāks kā šad tad varbūt dizains, OS (pieraduma un vajadzību jautājums) un lādētāja štekeris ar magnētu (vadi gan tiem ir smieklīgi :D ).

 

Visādi citādi - nesaprotu, kāpēc kaut vai performances ziņā tiek skatīti 2 ļoti dažādi varianti - viens ar ULV i7 un otrs ar Q i7 proci? Vai nebūtu prātīgāk nolikt pretī arī Dell ar i7 Q proci? Īpaši jau pa šādām naudām un darbam ar Adobi.

Link to comment
Share on other sites

iztirzaasim apgalvojumus pa punktiem.

atbildēšu pa punktiem:

 

1. parādi man kaut vienu laptopu, kam dzesi nevar dzirdēt 20cm attālumā no tās ar i5 un i7 bez U (ultra low power)

2. priekš tam ir domāti backupi

3. thunderbult ir pci-e paplašinājums, caur adapteri kaut vai prasts dvi monitors to atbalsta, nemaz nerunājot, ka tur diez gan tīri var pieslēgt kaut vai gtx 980 ti bez milzīga bottleneck.

4. tiesa, pārsvarā tehnikai kas maksā tieši tikpat cik ābols

5. oktobrī biju grieķijā, strādāju no pludmales, lādētāja vadu nācās meklēt tikai uz darbadienas beigām, pat neaptumšoju ekrānu, visu dienu uz baterijas.

Labots - Guest
Link to comment
Share on other sites

1) Līdzīga līmeņa dells nebūs lētāks par macbook nevienā acī.

2) Elementāras lietas, piemēram search uz Win10 joprojām pienes ūdeni OSX spotlight, neatkarīgi no OS versijas. Un tā ir tikai viena lieta, kur ūdens tiek pienests.

3) Korpusa kvalitāte. Arī tur nav variantu, ja godīgi es neesmu apčamdījis līdzvērtīgus  dārgā gala dellus un lenovo, bet lētais gals ļogās un izskatās pēc mēsla pat salīdzinot ar vecajiem plastmasas macbookiem, nerunājot par alumīnija modeļiem. Ar lēto domāju visu līdz 1000 eiro.

Link to comment
Share on other sites

Bļin, vot šito korpusu kanonizēšanu es nesaprotu, jā smuki, jā stilīgi, bet kāds tam sakars ar darbu!? Par OS nestrīdēšos, katram ērtāks ir tas pie kā ir pierasts. Meklēšanas funkciju MS sapi$is sākot ar W7.


 

 

Līdzīga līmeņa dells nebūs lētāks par macbook nevienā acī.

Šis nav MBP, bet specene ļoti neslikta, un cena 2x mazāka, tikai disks jānomaina uz SSD. Protams nav alumīnija korpuss un thunderbolt, bet vai tas ir štukas vērts?

Labots - androidz
Link to comment
Share on other sites

un kas tavam aabolam, sektant?  Intel Iris Graphics 6100

 

jā, es ļoti labi zinu, ka arī ābolam ir tikai integrētais gpu, bet nu vismaz paaudzi jaunāks procis, un 6100  nevis tikai 5500. a cena ta viena.

Labots - Guest
Link to comment
Share on other sites

tam dellam tak nav videokartes diskrētās

Diskrēta video karte 99% gadījumu nakhuj nav vajadzīga.

 

upd. tam pašam vostro ir modeļi arī diskrētu video, tikai priekš kam, spēlītes kapāt uz taplopa?

 

Gaidu galveno trumpi - bet tam nav retina displejs!?

Labots - androidz
Link to comment
Share on other sites

 

 

Diskrēta video karte 99% gadījumu nakhuj nav vajadzīga.

tāpat kā i7 un dell ar haswell pa 1300 eur vai macbooks. es tik saku, ka tas dell ir dārgāks un sliktāks 

Link to comment
Share on other sites

sūdīgāks tādā pašā cenā kā šis:

Vrode pilnmēness naf, lai tādu tuftu dzītu - CPU ir i5, ekrāns ir 13", cena ir amerikā... Kāpēc nepiesaukt šo cenu

 

Aij, labi bezjēdzīga diskusija.

Labots - androidz
Link to comment
Share on other sites

 

 

1. parādi man kaut vienu laptopu, kam dzesi nevar dzirdēt 20cm attālumā no tās ar i5 un i7 bez U (ultra low power)

 

Darbā izmantoju šādu  Lenovo IdeaPad Y70-70 nu nevar dzirdēt ikdienas lietošanā. Un jaudīgāks par macbook 

 

Sen jau pagājis tas laiks, ka macbook ir top-shelf laptopi, tie kas vēl to nav sapratuši tā arī nekad to nesapratīs. Bet lai jau. Katrs pērk to ko var atļauties vai grib. 

 

Vēl kad priekšniekiem līki pirksti  tad varu paspēlēties ar šādu nu korpuss nav gluži alumīnijs, bet toties viegls un patīkams pieskārieniem. 

 

 

 

ak taa, vieniigais, ko datorbiznesaa apple dara pilniigi pareizi - ignoree amd :>

khm.. 

Link to comment
Share on other sites

amd procesorus ne gpu


 

 

Sen jau pagājis tas laiks, ka macbook ir top-shelf laptopi, tie kas vēl to nav sapratuši tā arī nekad to nesapratīs. Bet lai jau. Katrs pērk to ko var atļauties vai grib. 

 

piekritīšu, tagad top shelf skaitās tā tīņu draza ar rgb lediem priekšā pakaļā, 17" ekrāniem un 4kg svaru, drīz jau sāks lcd paneļus montēt uz stacionārajiem, ieliks pāris ledus un tirgos kā top shelf gaymink laptopus. 

Link to comment
Share on other sites

Nujau nujau. Modē ir ne tikai viena galējība, bet arī otra. Taisīt bēdīgus hibrīdus planšetdatorus slaš portatīvos.

Link to comment
Share on other sites

 

 

jaudīgāks par macbook 
 

 

par macbook pro?   tam lenovo pat ssd nav.

 

turklāt īstie apple fanāti tāpat pirktu tikai apple datoru,  neatkarīgi no jaudas / cenas

Link to comment
Share on other sites

Kas lenovas karbonam vainas? Vai kādam 430 probukam? Un tas, ka te raud, ka pat ssd neesot ir ātri atrisināms.

Link to comment
Share on other sites

 

 

par macbook pro?   tam lenovo pat ssd nav.

 

SSD esamība neesamība neietekmē datora jaudu, bet tas tā.

 

 

 

piekritīšu, tagad top shelf skaitās tā tīņu draza ar rgb lediem priekšā pakaļā, 17" ekrāniem un 4kg svaru, drīz jau sāks lcd paneļus montēt uz stacionārajiem, ieliks pāris ledus un tirgos kā top shelf gaymink laptopus. 
 

 

Nu tas ka tur ir savi krāsas akcenti tev uzreiz saistas ar gamer uber krutiem bling bling, nē nu protams ir tādi kuriem viss spīd katrs savā krāsā, bet man personīgi patīk šis lenovo, melns ar maziem sarkanās krāsas akcentiem. 

Ja tev vajag jaudīgu un ar dedicated video, ir šādi laptopi, arī vieglāki. Šo minēju kā piemēru. 

Ja tev vajag vieglu klusu ko iemest padusē ir Carbon, plāns, pieskārienam patīkams, viegls ar touchscreen (tiem kam patīk). 

 

Labi, no manas puses pēdējais komentārs. 

 

Tiem kam vajag Mac OS, protams vienozīmīgi pērk Apple produkciju, bet ja tev vajag produktivitātei, tad mūsdienās ir pietiekami liela izvēle lai nebūtu jāpārmaksās par Apple brand name. Nu par tādiem kuriem rādas slapjie sapņi par apple, nemaz nerunājot. 

 

Lai jums visiem patīkama piektdiena!  

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ja tev vajag vieglu klusu ko iemest padusē ir Carbon, plāns, pieskārienam patīkams, viegls ar touchscreen (tiem kam patīk). 

 

uzmetu aci karbonam un tāpati problēma- viņš maksā tieši tikpat cik 13" macbook pro, un ir mazliet sliktāks. starp 15" laptopiem takā skaidrs, tur ir dafiga alternatīvu un konsūmeru laptopu, bet starp 13" biznesa klases nav īsti no kā izvēlēties, dell xps 13, hp probook, thinkpad- visi maksā tikpat cik macbooks, takā pa lielam pofig kuru ņem, gribi plastmasu, ņem dell, gribi to pašu tikai alumīnijā- ņem macbook.

Link to comment
Share on other sites

Livingston

Apmēram gadu lietoju Mac Book Pro 13" ar Retina ekrānu, pirms tam ilgstoši lietoti IBM ThinkPad T, dažādi Dell. Varu salīdzināt arī ar Lenovo Carbon'u.

 

Korpuss, ekrāns un baterija Apple ir nopietni labā līmenī. IBM klaviatūras ir labākas, bet korpusi gan visiem izjuka pēc gada, max 2 (izņemot Carbon).  Dell'iem pa īstam labs nav nekas - viduvēji korpusi, baterrijas, kas ātri nobeidzas, uzpūšas, viduvējas klaviatūras, slikti touchpadi :) 

 

No otras puses - līdz ar MacBook nāk arī Mac OS X. Ja pašam OS nav ne vainas, tad aplikācijas gan bieži vien ir sliktākas kā Win pasaulē. 

 

Ja es tagad meklētu jaudīgu laptopu, ko plānotu lietot gadus 3 un ilgāk, neizmantojot specifiskas aplikācijas (vai jau uzreiz paredzētu izmantot virtualizāciju), tad ņemtu Apple.

 

Ja man vajadzētu profesionālai darbībai nopietnu laptopu, kas savietojams gan ar citu kompāniju dokumentu standartiem, gan specifisku programmu darbināšanai un samierinātos, ka pēc 2 gadiem laptops būs maināms vai uzlabojams - tad piemeklētu kaut ko no Lenovo.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...