Jump to content

matemātika 6.klasei (Vācijā)


gitis
 Share

Recommended Posts

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • vvv

    26

  • jema

    12

  • J.Reinis

    8

  • gitis

    23

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

 

pēc savas profenes knapas pabeigšanas lien par vājstrāvniekiem.
Nelamājies, pēc profenes nezinu , bet pēc REMT uz pohām 3 iedeva, labie, pat 4 kategorija dabūja!

 

 

6. klases uzdevums bija par smagu?
Tur nevar būt atbildes, te ir jautājamus par bērna domāšanu un citā valstī, citā valodā, tas ir smags uzdevums!
Link to comment
Share on other sites

jema

 

paldies par adbildi!

 

Šo tēmu jau es arī sāku par bērnu, kam smadzenes čakarē citā valstī ar pilnīgi citiem standartiiem.

 

Ar cieņu.

 

Gintis.

Link to comment
Share on other sites

kvadrātsakne no 2 tur iesaistīta.

 

Autocadā -  Arc>start>end>direction izmantoju, lai tupa uzzīmētu. Vispirms ievelkot ārējā riņķa asis

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Vispār jau vieglākais risinājums ir kvadrāts ar 5 cm diagonāli un ievilkto un apvilkto riņķa līniju.

To vismaz 6. klases skolnieks, kam bija šis uzdevums, saprot.

Link to comment
Share on other sites

 

 

bērnu, kam smadzenes čakarē citā valstī

 

migrantu problēmas.

Kā te bija citā tēmā - ja lien uz citu valsti, tad vai nu pieņem viņu kārtību vai šļūc pa trasi ...

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

 

 

ja lien uz citu valsti, tad vai nu pieņem viņu kārtību vai šļūc pa trasi
+1

 

Es tiešām nesaprotu, vai visi izliekas, ka nespēj atrisināt, vai mēģina tēlot gudrākus, kā ir, vai kas par lietu??? Taču vieglākais un acīmredzamais risinājums - uzliec cirkulim rādiusu 2.5cm, uzvelc riņķa līniju, tad iespraud cirkuļa centru jebkur uz šīs līnijas, novelc pusloku, kas šķērso apli divās vietās, tad izmanto pieskares punktus kā centrus, un turpini, kamēr izveidojas redzamā figūra. Kādi vēl kvadrāti, kādas vēl kvadrātsaknes, ko jūs te murgojat - tas taču straight forward uzdevums.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nē, nē, Reini. Tur ir divi radiusi vajadzīgi. Viens, kas dots - 5 cm, ārējam aplim un lielajiem puslokiem, un otrs - kas jāizštuko... Aprēķināt viegli, (5*2)^2=(2*x)^2+(2*x)^2 -> 100=8*x^2 -> x=sqr(12,5) -> x=3,5355. Iekšējā apļa un mazāko pusapļu visu loku radiuss ir aptuveni 3,5355. Bet 6. klases skolniekam tas nav jāprot, viņš šo atrisina ar cirkuli.

Labots - vvv
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Interesanti, ka konkrētajā vācu ģimnāzija, kur uzdod šādus uzdevumus, ir kategoriski aizliegtas jebkādas mācību grāmatas.

Ir tikai jāklausās un aktīvi jāpiedalās; personīgi man šāds mācību process liekas pareizākais.

 

Fīča šim uzdevumam  laikam vairāk bija man nevis mana rada bērnam - atrisināt izmantojot minimālas zināšanas,

 

A ta te panesās kosmoss dažos postos priekš 6. klasnieka. :)

 

Man ilgākais laiks šī uzdevuma atrisināšnai bija veca, salauzta cirkuļa atrašana un zīmuļa pietīšana tam ar skoču.

 

P.S. vai arī kāds cits mēģināja atrast cirkuli:)

Labots - gitis
Link to comment
Share on other sites

 

 

Man ilgākais laiks šī uzdevuma atrisināšnai bija veca, salauzta cirkuļa atrašana un zīmuļa pietīšana tam ar skoču.

tad saki, ka ir ērts saprotams veids tikt galā ar uzdevumu bez palīglīdzekļiem uz balta papīra un vienu cirkuli?

pēc zināma ārēja diametra sadalīt apli 4 daļās, atrast iekšējo diametru utt? - nebija iespēja pamēģināt - nav mājās cirkuļa :)

 

(sagūglējamie materiāli paredz, ka vajag arī lineālu )

Link to comment
Share on other sites

Lineāls protams ka pieejams, jo kā tu citādi cirkuli uz 5 cm iestatīsi - ne jau uz aci.

 

Kāpēc lielākā daļa biedru te meklē kaut ko sarežģītu - tas taču 6. klases uzdevums (nu labi varbūt ar *).

 

Kaut gan... Ja jau mandalas, kas domātas, lai nomierinātos, koncentrētos u.t.t., Bet, ja kas, garlaicīgas sapulces laikā ir OK. 

Labots - gitis
Link to comment
Share on other sites

cirkulis uz 5cm apli tev ir dots, priekš tā lineāls nav vajadzīgs ;)

a citiem rādiusiem vienalga tiek iestādīts 'uz aci' - no līniju krustpunkta uz krustpunktu?

 

(iedomājos kā viens sapulcē ar zeltītu pārkera cirkuli apcerīgi zīmē mandalu :D )

Labots - ervie
Link to comment
Share on other sites

Laba biznesa doma Pārkeram - ražot apzeltītus cirkuļus.

 

Labs pielikums piekdienai no 10. klases:

 

 

 

Skenēšana_20160205.pdf

Labots - gitis
Link to comment
Share on other sites

 Uzdevums būtu bezgala viegls, ja būtu dots iekšējā apļa radiuss. Visu sazīmē, pašās beigās iestati cirkuli un apvelc ārējo apli. Bet tā, ja dots ārējā apļa radiuss... Ārējā apļa radiuss ir tikai ārējam aplim, iekšējais aplis un visi loki ir ar vienu radiusu. Atvainojos, ka savā komentārā bišķi atpakaļ biju neprecīzs, salaboju.

 Lineāls šim uzdevumam prasās. Bez lineāla var, tā teikt, uz aci, sanāks, bet nebūs matemātiskas precizitātes.


Nevar dabūt mazāko radiusu, tikai ar cirkuli. ervie, nepareizi saki, ka ar lielo radiusu vien kaut kādus krustpunktus var dabūt, pēc kuriem iestatīt mazāko radiusu. Lineālu vajag, tad gan visus krustpunktus var dabūt. Vēlreiz saku, jāsāk ar ārējā apļa radiusu uz cirkuļa, nevis ar iekšējā apļa radiusu.


gitis, nu gan tu te zagnul.

Matemātikas olimpiāžu uzdevumus sāki likt. Neatbilst tēmas nosaukumam. :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kaut kā nevaru pamainīt tēmas nosaukumu.

 

Varbūt šo topiku jāpārdēvē par Mana bērnu mājasdadrbs.

 

Ja kas, tad man bērni ir 4 puikas intervālā 4 -  22 gadi. :)

Labots - gitis
Link to comment
Share on other sites

 

 

Vienīgais zināmais ir cirkulis ar 5 cm ārējo radiusu.

 

Ar 5cm cirkuli tur tikai ārējo apli var uzzīmēt, vairāk neko. 

Link to comment
Share on other sites

interneta_cinitajs

Īsti nesapratu problēmu. Pričom tur kvadrātskanes utml.? Ja baigi gribas, var jau 5. klasē sīko bombardēt ar integrāļiem un citām tajā vecumā nevajadzīgām lietām, bet vai dzīves sarežģīšana neatbilstošā vecumā garantē to, ka mazais cilvēks nāktonē risinās problēmas labāk, nekā tas, kurš attiecīgā vecumā vēl joprojām ēd smiltis smilšu kastē?

 

DuXlnWD.jpg

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ja kas, tad es ilgi meklēju cirkuli, bet neatradu. Tad sapratu, ka jāsāk domāt:)

Var arī zīmēt bez cirkuļa (netā var daudzko lietojamu arī atrast)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Īsti nesapratu problēmu.

Redz, interneta_cinitajs, kad ar datoru zīmēji savu bildi, tu pat nepamanīji, ka 90 grādos tev viss automātiski salikās. Skolniekam ir cirkulis un lineāls (bez lineāla nevar, nevajag lineālu ar mērvienībām, taisnu līstīti vajag), uz cirkuļa 5 cm, viss. Rasēšanas programmā, jā, tur tev viss sanāca, ka tu nesaprati problēmu, bet uz baltas lapas un , ja pie rokas tikai cirkulis un lineāls, neizdosies, tas, kas tavā bildē.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Un tie pamuļķi, kas nav spējīgi pēc četriem gadiem augstskolā pat uzzīmēt tasingriezi uz lapas, skrūvēs vadus tavā un manā mājā pusgadu pēc beigšanas.

es domāju,ka viņi mājās vadus neskrūvēs.Drīzāk skrūvēs-čakarēs smadzenes pakļautajiem.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izlasīju to uzdevumu reizes 4-5. Vācu valodu zinu tādā līmenī, lai saprastu, par ko ir runa.

KĀDAS KVADRĀTSAKNES??? KĀDI INTEGRĀĻI??? Prasīts ir uzzīmēt tādu pašu mandalu ar ārējā apļa rādiusu 5 cm. Viss! Vairs nekas nav jādara, jārēķina!

Paņēmi cirkuli, lineālu un uzzīmēji.

Esmu mācījies Vācijas skolā (gan ne 6. klasē) un esmu pārliecināts, ka iekšējā apļa rādiusu neviens nemērīs! Ja izskatīsies uz aci līdzīgs, kā zīmējumā - būs OK!

Ir tur viņiem tā pieeja savādāka, ir. Ja 6. klasē māki noturēt cirkuli, lai varētu uzzīmēt apaļu apli, tad ir OK.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Redz, interneta_cinitajs, kad ar datoru zīmēji savu bildi, tu pat nepamanīji, ka 90 grādos tev viss automātiski salikās.

 

Nu vispār to, ko viņš uzzīmēja, var tikai ar cirkuli bez lineāla uztaisīt pavisam mierīgi. Visa fīča ir palīgpunktos ārpus apļa ;)

Link to comment
Share on other sites

1. Uzvelk apli ar cirkuli (R = 5 cm).

2. Apļa centrs papīra lapā iebakstīts no cirkuļa, tātad zināms, liekam lineālu pie centra, novelkam taisni, pat nevelkam, atzīmējam tik uz riņķa līnijas punktus, izvēršam cirkuli plašāk par 5 cm (R > 5 cm), velkam lokus ar centriem tajos riņķa līnijas punktos, ko atlikām ar lineālu, šo loku krustpunkti mums svarīgi.

3. Caur šo loku krustpunktiem ar lineālu velkam taisni, tā būs perpendikulāra iepriekšējai, iegūstam vēl divus punktus uz riņķa līnijas. Sapratāt? Šie punkti vajadzīgi, tos var atlikt uz aci, bet nebūs precīzi, to, ka rasēšanas programmā tie paši par sevi ir, tas nav rādītājs, jo mums ir tikai balta papīra lapa.

4. Uz riņķa līnijas atrastie četri punkti ir kvadrāta virsotnes, savienojot tos, zīmējam kvadrātu ar lineālu.

5. Izvēršam cirkuļa kājiņas no apļa centra līdz kvadrāta malai (šeit absolūtas precizitātes labad prasītos atrast kvadrāta malas viduspunktu, ar puslokiem, bet nesīkumosimies), iegūts radiuss, kas turpmāk visiem lokiem tiks izmantots. Velkam apli iekš kvadrāta. Velkam lokus ar centriem kvadrāta virsotnēs, šo loku krustpunkti ir kvadrāta malu viduspunkti.

6. Velkam lokus (nemainot radiusu), ar centriem kvadrāta malu viduspunktos.

7. Izdzēšam palīglīnijas, pagriežam mandalu par 45 grādiem, lai ir izskatās, kā uzdevumā.


 

 

Nu vispār to, ko viņš uzzīmēja, var tikai ar cirkuli bez lineāla uztaisīt pavisam mierīgi. Visa fīča ir palīgpunktos ārpus apļa

e = d, nestāsti. Tikai ar cirkuli varēs uzzīmēt apli, un vienu palīgapli (centrs uz galvenā apļa, tas pats radiuss), paņem cirkuli un pamēģini... un tagad, atrodi, kurā vietā uz apļa bakstīt cirkuli (atceries, nav tev lineāls) nākošā apļa zīmēšanai. Tiem palīgapļu centriem jābūt noteiktās vietās, obligāti... (uz trijiem, uz sešiem, uz deviņiem un uz divpadsmitiem, ja kā pulkstenī), rasēšanas programmā, jā, vertikālais un horizontālais virziens tur ir, nav jāmeklē 90 grādu leņķis, viss ir vienkārši, bet uz baltas papīra lapas tā nav. Es neko nesaku, ar acumēra palīdzību jau arī var, var jau vispār bez nekādiem cirkuļiem vai lineāliem, ar brīvu roku uzzīmētu bērni, kuram smukāk sanāktu, tam ieliktu augstāku atzīmi...


e = d, nekādu palīgpunktu ārpus apļa tev nav... dabū viņus

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

 

 

Tiem palīgapļu centriem jābūt noteiktās vietās, obligāti... (uz trijiem, uz sešiem, uz deviņiem un uz divpadsmitiem, ja kā pulkstenī)

 

palīgapļu centriem ir jābūt nevis noteiktās vietās, bet gan vienādos attālumos vienam no otra. Uz aci atliec vienu, lai ir apmēram pretī tavai noteiktajai vietai, un pārējos uzzīmēt jau tehnikas jautājums.

Link to comment
Share on other sites

VVV, cepuri nost!

 

Šodien nejauši atradu cirkuli un metos risināt šo uzdevumu! Atcerējos jaunību un matemātikas/fizikas olimpiādes. 

Godīgi sakot, bez taviem hintiem nebūtu atrisinājis. Visvairāk mulsinaja tās lielās lapiņas. Sākumā izskatījās ka viņas ir vilktas ar lielā apļa rādiusu. Bet ka sāku zīmēt - sanāca 6 lapiņas, nevis 4..... 

Link to comment
Share on other sites

e = d, tev saka, uz aci arī bez cirkuļa var iztikt.

Kādā skolā tu esi mācījies? Savā laikā mums ģeometrijas stundās visas šīs lietas lielā daudzumā mācīja, nebija tāda pieeja - uz aci. Ja kādā uzdevumā prasīja, piemēram, noteikt bez mērīšanas ar lineālu, kura līnija garāka, pierādīt vajadzēja, ar visādu konstruēšanu, atsaucēm uz aksiomām un teorēmām, nevis tā - uz aci šī līnija garāka.


ronalds_, paldies par paslavēšanu. :)

Link to comment
Share on other sites

vvv, nē, tas tas klons, jaunbiedrs! Bet dīvaini kāpēc īstais D_L viņu vēl joprojām nav nobanojis... 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Bet dīvaini kāpēc īstais D_L viņu vēl joprojām nav nobanojis...

:sarkasms:

Kaut kas virs šī jaunbiedra profila bildes ir uzrakstījis "kautkaadslabs cilvēks :>", tur, cik es saprotu, ierakstīt kaut ko var tikai kāds no moderatoriem vai administratoriem, ja kas, rokraksts tam ierakstam, stipri atgādina īstā biedra http://www.boot.lv/forums/index.php?/user/88755-drunk-lizard/ rokrakstu.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tiem palīgapļu centriem jābūt noteiktās vietās, obligāti... (uz trijiem, uz sešiem, uz deviņiem un uz divpadsmitiem, ja kā pulkstenī)

 

vari parādīt kurā vietā uzdevuma nosacījumos tas rakstīts?

tas, ka tu nemāki, nenozīmē ka uzdevumu nevar atrisināt TIKAI AR CIRKULI, bez lineāla. Vajag tikai mazliet vairāk smadzeņu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Interneta cienītāja bildē nepavisam nav tas, kas uzzīmēts uzdevumā, neskaitot palīglīnijas. Man arī no sākuma sanāca tā pat. Bet tad pamanīju, ka nav riktīgi, un sāku pielietojot koeficentu - kvadrātsakni no 2, kas arī ir kvadrāta ārējā un iekšējā apļa attiecība, un man sanāca. Jāuzzīmē kvadrāts ar diagonāli 5cm, tad cirkuls jāpārbīda kvadrāta malas garumā, un attapīgi jāsazīmē visi loki.

p.s.

Gan jau VVV šito ir aprakstījis savā traktātā, bet šobrīd esmu tajā laimes stadijā, kad vieglāk rakstīt, kā lasi`t.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...