Jump to content

3D Printeri.


Vaarna
 Share

Recommended Posts

Uzsāksu interesantu diskusiju.

Jūsuprāt, kāds noiets ir 3D printeriem Latvijā? Cik daudz viņiem ir darba? Vai Latvijā cilvēki interesējās par 3D printera pakalpojumiem?

 

Kāda ir jūsu pieredze ar 3D printeriem?

Link to comment
Share on other sites

imho tikai hobija līmenī. tepat bija diy topiks, bet tur čaļi vairāk viņus regulēja nevis praktiski printēja....man bračka kaut kādā dullumā uzsūtija no štatiem 3 d printeri..tā tas krāms krāj putekļus plauktā, jo praktiskais pielietojums nulle. Ja tev vajag kaut kādu kustom detaļiņu - paiet laiks, kamēr viņu uzzīmē...tad izprintē un jautājums par kvalitāti. Bija tač tie puikas kuri db.lv tur stāsta  cik labi iet bizness. jautā šamējiem :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kādi tad ir citi viedokļi?

 

Protams ka tie puikas bļaus un kliegs ka viss ir labi. Reti kurš spēj pateikt ka viņiem iet slikti. Kas tad tā par reklāmu  :resent:

Labots - Vaarna
Link to comment
Share on other sites

Latviešu Massportal ir redzēts  darbībā. Arī iespējas tam labas. Maksā arī labi.

Īsumā par printeriem - kaut cik lietojami sākas no pāris kiloērikiem. VIsi lētie ir domāti vairāk tehnoloģijas izpētei un ko pačakarēties ar skrūvgriezni, printēšanas galvām un diegiem.

Massportal ir viens no sava segmenta top printeriem. Cits jautājums, vai ir vajadzīgs tev tieši delta printeris. Citi par tiem saka, ka der tikai vāžu ražošanai :)

Opcionāli iespējami divas galvas.

Ja vāzes nevajag, tad holandiešu Ultimaker ir laba izvēle. Liels community, bet resnais diegs. Ir tam savas nianses.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Jā, tieši tā kā e = d saka - mums te Latvijā ir MassPortal, kuri ļoti veiksmīgi attīstās un piedāvā patiešām top kvalitāti. Protams, tajā pat laikā tas nozīmē, ka cena ir augstāka kā ķīniešiem un citādiem brīnumiem.

Pats personīgi džekus pazīstu, tā kā varu droši teikt, ka iet viņiem patiešām labi un izaugsme ir plānota pamatoti liela. Ja interesē kaut kas konkrētāks, tad varu iedot arī kontaktus.

 

Taču, ja vairāk interesē tikai paniekoties, tad tagad jau, manuprāt, ir pilns tirgus arī ar 10x lētākiem aparātiem, kas funkciju pilda.

Link to comment
Share on other sites

3D pakalpojumi. Konkrēta niša uz ārzemēm. 

 

MassPortal. Painteresēšos. Diegus šie arī tirgo?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Īsumā par printeriem - kaut cik lietojami sākas no pāris kiloērikiem. VIsi lētie ir domāti vairāk tehnoloģijas izpētei un ko pačakarēties ar skrūvgriezni, printēšanas galvām un diegiem.
Kā naglai uz galvas pateikts. Man pašam ir RepRaps ofisā, nopirkts kādā 2012ajā gadā par ~350 latiem. Reāli pa visiem šiem gadiem mēs esam kaut ko drukājuši priekš projektiem uz roku pirkstiem saskaitāmas reizes - un pat tās reizes tie lielākoties bija kaut kādi sīkumi, a la kronšteinam kvadrātainas šaibas, vai zobratam starplika, lai paceltu augstāk uz ass, un tādi nieki. Pilnīgi bezjēdzīga lieta, zemē nomesta nauda un tās daudzās cilvēkstundas, kamēr to štruntu būvējām un regulējām.

 

Pilnīgi cita runa ir CNC putuplasta frēzes - lūk tā gan ir ļoti noderīga iekārta, un domāju kaut kad drīzumā priekš firmas paņemt, jo pēdējos gados desmitiem reižu esam pasūtījuši citos kantoros taisīt rūpnieciskos paraugus klientu iekārtu korpusiem un lielgabarīta detaļām. Arī materiāls lēts, un, kas svarīgākais, nesalīdzināmi ātrāks izgatavošanas laiks par 3D printeri.

 

 

 

Diegus šie arī tirgo?
Ja nezin, ka 'diegu' sauc par PLA/ABS filamentu, tad varbūt tomēr nevajag līst šajā sfērā iekšā...
Link to comment
Share on other sites

Ne tikai PLA un ABS :) Vēl FLEX un RUBBER un vēl šis tas :)

 

CNC un 3d printera izmaksas ir pavisam dažādas... Nopirkt jau var visu ko un tas ir forši. Galvenais ka kabata atļauj

Labots - Vaarna
Link to comment
Share on other sites

 

 

Vēl FLEX un RUBBER un vēl šis tas
..un vēl nylon, TPE, TPU, PEt, un ko tikai vēl cilvēki nav mēģinājuši tiem mēsliem feedot iekšā.

Tu prasīji viedokļus, viedokļi tiek doti - ne vienmēr tas nozīmē, ka viedokļi ir pozitīvi. 

Link to comment
Share on other sites

ir palietots repraps, pieslēgt pi pc viņu bija murgs dēļ čakara ar draiveriem un slikto dokumentāciju. tad sākās vēl lielāks murgs ar kalibrēšanu, jakalibrē viss priekšā un pakaļā (sildošās pamatnes novietojums, kājas, temperatūras, soļa augstums, ātrums) kamēr atrodi pareizos uzstādījumus konkrētajam diegam, paiet ļoti ilgs laiks, un galā tāpat nekas nesanāca. vēlējos izprintēt kastīti priekš 4 gopro baterijām, jau tā ņēmu izmērus 0.5-1mm lielākus ierēķinot, ka tas reprap būs neprecīzs, ar visu to kaste bija stipri par mazu. beigās tametu ar roku

Link to comment
Share on other sites

 

 

Jūsuprāt, kāds noiets ir 3D printeriem Latvijā? Cik daudz viņiem ir darba? Vai Latvijā cilvēki interesējās par 3D printera pakalpojumiem?

 

 

3D pakalpojumi. Konkrēta niša uz ārzemēm.

KoA?

Link to comment
Share on other sites

:dornis:  par ārzemēm es zinu un ko un kā - es arī zinu.

Es interesējos kas ir šeit. Vai cilvēks zin šādu pakalpojumu un vai ir ieinteresēts tādā.

 

Stāst no biedra kurš restaurē RS2 audi. Izmeklējies moldingus, vērsās pie 3d printēšanas pakalpojumu sniedzēja @lv. Ieskenētā detaļa = darbs 400e, Izprintēta un neapstrādāta = darbs 450e  :shok: Piekam detaļa nav liela un nav sarežģīta! Taisna līste ar noapaļotām kantīm

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Vai šeit ir arī kāds kas pats ir padarbojies ar Reprap. Gribētos pakonsultēties par programmatūru. Man ir problēma ar Repetier ielādi printerī. Būtu pateicīgs par padomu, jo pieredzes ar Arduino praktiski nav

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Es arī pēdējā laikā esmu ieinteresējies par 3d printeriem. Skatos, ka kā vienmēr domas dalās, protams, ka tā lieta neinteresē, tad tā arī bus, ka aparāts tikai putekļus krās plauktā. Manuprāt, diezgan interesanta un noderīga lieta. Iespējas visai plašas pat ar šiem mazajiem laukumiem. Protams, ka nāksies padeldēt pēcpusi sēžot un modelējot kaut ko, bet nu jau ir pieejami milzum daudz gatavi projekti :) Pats vēlos arī iegādāties un principā līdz kādiem 2000 peso, uzmanību ir pievērsis 

Varbūt kādam ir bijusi saskare ar šādu brīnumu, labprāt uzklausīšu citu viedokļus par printeriem šajā cenu grupā ;)

Link to comment
Share on other sites

Edgars77

Nu, es gaidu Carbon 3D printeri. Pārējie, kas nemaksā >10K ir man nederīgi. Man vajag ļoti smalkas detaļas.

Link to comment
Share on other sites

 

 

gaidu Carbon 3D printeri.

 

CLIP tehnoloģija tiešām ir ar daudz lielāku potenciālu, nekā šitie parastie diega printeri.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
arlekino

Nezinu, vai Vaarna vēl ir ieinteresēts par 3D pakalpojumu sniegšanu ārpus Latvijas, bet varu nedaudz pastāstīt par personīgo pieredzi.

Ja gribas darboties tieši vairāk ārpus Latvijas, tad ir jāatrod sava niša. Drukāt kaut ko noteiktu - kaut kādu produktu. Jo tādi, kas sniedz vispārīgus 3D drukas pakalpojumus, ir ļoti daudz un klients vienmēr izvēlēsies populārāko servisu. Tādus kā Shapeways vai iMaterialise. Ar tiem konkurēt būs bezjēdzīgi. Bet, ja atrod savu nišu, tad var kaut kas arī sanākt. Piemēram kā šim džekam: https://www.etsy.com/shop/CookieCuttersFactory?ref=l2-shopheader-name

Izskatās, ka viņam iet tīri labi.

 

Bet Latvijā ar 3D pakalpojumu sniegšanu gan ir pagrūtāk, jo cilvēki vēl nezin, cik plašas ir iespējas ar 3D druku. Esmu pietiekoši lielu izpēti veicis.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...